Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема МНОГО РАЗБИТИ МЕЧТИ - РАК НА КОСТТА  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 15:43



здравейте, за първи път пиша в клуб, не знам какво точно да кажа. истината за мен е, че преди 3 месеца ми ампутираха левия крак над коляното заради рак на костите. сега направих скенер и се виждат промени в белия дроб. бях решила, че ракът ще ми даде малко време да си отдъхна, но той се върна по-скоро от очакваното. още не съм минала на преглед при специалист по гръдна хирургия, това ме очаква след 2 дни. отивам със свито сърце, защото знам какво ще ми каже. всичко започва отначало. питам се какъв смисъл има да се боря, ако месеците живот пред себе си ще изживея на един крак. споменах ли че съм само на 23. имам нужда от малко кураж, а тук е пълно с толкова смели хора, ще съм ви благодарна ако ми вдъхнете частича от своята смелост. успех на всички борещи се!

Редактирано от Buba67 на 17.03.09 20:24.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:17



Миличка, толкова съжалявам, че си изправена пред такова изпитание! Но "всичко е за хората", както казва народът. Сега си много изплашена и вече сама си определила "присъдата" си - няколко месеца живот... Опитай да не мислиш по този начин! Зная, че е много трудно, но се надявам около теб да има близки хора, които да ти дават кураж. А тук винаги можеш да споделяш с приятели. Помни, че основната сила е в теб! И по този повод ще ти цитирам материал, който прочетох днес:
"РАКЪТ Е ИЗЛЕЧИМ!" Това твърди естонската лечителка и лекар-гинеколог д-р Луупе Вилма. В книгите й, издадени на много езици, се описват случаи на изцеление от тази страшна болест. "Ракът е огледално отражение на човешките емоции на енергийно равнище. Затова, докато болният не промени своя начин на живот, отношението си към околните и към самия себе си, никой не е в състояние да му помогне - нито лекар, нито екстрасенст, нито маг... Недоброжелателността на болния към себе си и околните само ще стимулира развитието на метастазите в неговия организъм. Вярата в Бога се превръща в сила, която може да преодолее и най-страшната беда!"
Мила Петя, има много литература, която може да се прочете по този въпрос, както и практически насоки, ако решиш да работиш над себе си в тази посока. Ако имаш нужда от помощ, тук има достатъчно хора, запознати с такава литература. Важното е, да решиш и ТИ да се бориш, наравно с лекарите! ТВОЯТА СИЛА МОЖЕ ДА НАПРАВИ ЧУДОТО! Бъди смела, каквото и да ти кажат на прегледа след 2 дни. Бъди готова да се противопоставиш на болестта със сила, която само човекът притежава. Това ще вдъхне увереност и на близките ти, ще удвои силите им и така заедно ще преодолеете всяко препятствие!
Стискам палци и ти желая късмет!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано04.11.06 16:17



Петя, мила, прегръщам те и те целувам по нослето! Кураж, момиче! Можеш да се пребориш!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: little_rabbit]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:26



благодаря ти мила, от вчера се ровя в клуба и май двете с теб имаме общ враг - рака на белия дроб. толкова ми се иска да имах силен човек като теб, който да ме прегърне когато ми е тежко. близките ти са големи късметлии. по принцип съм силна, но изведнъж всичките ми сили ме напуснаха. мислех че ще е най-трудно да свикна да живея с протеза, а това се оказа далеч не най-голямото изпитание. но ще се боря, обещавам ти, просто ми трябва малко подкрепа, която усетих от теб, благодаря ти



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Jull]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:31



благодаря ти за подкрепата. истината е, че аз съм най-силния човек сред близките си. те са твърде уплашени, за да се сетят да кажат нещо окуражително. след първата диагноза рак на костите бях твърдо решена да се боря, защото това не може да се случва на мен. сега, когато ракът се появи и в дробовете, не знам откъде да намеря сили за нова борба. и всичко това в рамките на 3-4 месеца. хубаво е, че намерих подкрепа в твое лице. желая ти сили и за твоята битка, макар да не знам каква е точно, но се досещам срещу кого е





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано04.11.06 19:39



Мило момиче, бих искала да ти вдъхна кураж, макар че не знам как.
Тук хората споделят как се борят с коварната болест, споделят тревогите, надеждите, болките, радостите си от дребните победи на живота над болестта...
Не винаги усппяват да намерят подкрепа и поддръжници.
Не се заблуждавай особено : и тук всеки е зает предимно със себе си.

Много искам да ти пожелая да се справиш с болестта! Желая ти го от сърце!

Още си толкова млада - животът БИ ТРЯБВАЛО да е целият пред теб! Не е справедливо да боледуват млади хора!

Но... Бог решава!

Когато изгубих съпруга си (49) от тази тежка болест, хиляди пъти попитах : "защо, Господи!? Защо той?! Кому какво зло е сторил?!" Не получих отговор.

Иска ми се да попитам :Защо, Боже?! Защо позволяваш да се разболяват млади хора, толкова млади?!" Но знам, че няма да получа отговор.

Мило момиче, надявам се да успееш да се справиш с болестта!
Бог да ти помага!
И кураж!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ivaceda]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 21:23



благодаря ти, ivaceda, искрено съжалявам за загубата ти.

истината е, че аз моля Господ да ми даде време, защото изцеление няма да дойде - просто туморът е агресивен, упорит и много бързо се разпространява.

това е неравна битка, ти разбираш най-добре. длъжни сме да се борим, но толкова боли, когато силите ни отиват напразно.

благодаря ти за сърдечността и ти желая никога, никога повече да не се срещаш с рака. не мога да те утеша, но ти благодаря че ти се опитваш да го направиш за мен



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 21:58



ЗДРАВЕЙ МИЛО МОМИЧЕ,когато настъпи лошото време,помни че слънцето е след това!Влез във саита на РЕЙКИ КЛУБ .ВЯРАЙ В ДОБРОТО И ТО ЩЕ ДОЙДЕ!!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор wallent (непознат)
Публикувано04.11.06 23:53



Петя мила,
предполагам, че колкото и да се поставям на твое място, надали бих могла да почуствам това което ти е на душата, но вярвай ми винаги има смисъл да продължиш да се бориш. Аз също участвам в тази битка, макар и косвено, заедно с моята майка. Ти си още много млада и , ако намериш в себе си вяра и оптимизъм, сигурна съм че духа ти ще възтържествува над тялото и ше победиш болестта. Започни да мислиш само по етапи и да правиш това което е необходимо за твоето лечение. Не оплаквай себе си все още защото си жива и само Господ може да решава какво ще стане. Младите организми са и по- силни и ще се справиш. Не трябва да имаш съмнения.
Горе главата и отхвърли лошите мисли и страховете, които те подтискат защото те влияят зле и те карат да се предаваш без борба. Толкова случаи има и на хора, които са се преборили с коварната болест!
Моля те успокой се и продължавай само напред!

Само спокойния човек побеждава всичко.Пиши как е минал прегледа.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.11.06 01:32



Едни мечти са разбити, но други мечти ще дойдат на тяхно място.... Животът е борба, но и надежда и мечти... Ще се справиш Петя, Бог не изпраща изпитания, които не можем да понесем. Жул ти е написала много хубав постинг, подкрепям я, и аз вярвам, че всички болести ни идвтм от нас самите. Препоръчвам ти книгите на Рюдигер Далке, например " Болестта като път", ще разбереш за какво ти говоря.
Напълно те разбирам как се чувстваш - от дете съм по болници. Имам 12 операции по себе си. Знам какво е да видиш мечтите си разбити. Ето и сега от 7 години се боря с рака, но не съм паднала духом и се боря и вярвам, че ще успея. Затова вярвам, че и ти ще успееш. Кураж и не се предавай. И можеш да разчиташ на подкрепата от нас тук в клуба. Не е вярно, че тук всеки мисли за себе си /както прочетох по-нагоре в един постинг/. Ако беше така, нямаше да съществува този клуб.
Вярвай в хората и в доброто и ще успееш миличка. Трудно е не само за теб, за всички ни е трудно, но имаш ли вяра, морето е до колене



Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 05.11.06 10:26.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 17:35



Мила Петя,ужасно съжалявам че и ти стана член на нашия клуб.Истината е че тук съм намерила много подкрепа и възможност да изкажа болката си.Не е истина това,че всеки е зает само със себе си.Тук можеш да споделиш всичко,което те вълнува и да получиш подкрепа от хора,които наистина знаят как се чувстваш.Ти си ужасно млада,не се предавай и не допускай черни мисли да завладеят ума ти.Бори се ден за ден,защото не знаем утре като се събудим дали няма да се е появило и някакво ефикасно лекарство.Може пък положението с белия ти дроб да не е толкова лошо.Просто трябва да вярваш,защото последното,което ни остава,когато вече нищо не ни остава е надеждата.Ако имаш нужда от приятел,кажи,ще ти дам имейла си да си кореспондираме.Кураж миличка,ще се пребориш.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 15:49



Здравейте, всички, които ме подкрепихте!

Много ми се искаше да споделя нещо хубаво, но уви, резултатите са точно, каквито предчувствах. Няма съмнение според гръдния хирург, че се касае за метастази в белия дроб.

Насрочена ми е операция за 15,11,2006, на която да се отстранят метастазите. Междувременно направих и рентгенова снимка, която показва чисти бели дробове, но тъй като скенерът е по-точен метод за диагностика, се налага операция въпреки всичко.

Предварително благодаря на всички, които в този ден ще ми стискат палци. Повярвайте ми приятели, нужна ми е цялата подкрепа и позитивно мислене на света. Ще се радвам да мога да се похваля, че всичко е минало добре.

Желая сили и много кураж на всички, които се борят!



Тема Re: Мечтите предстоят!нови [re: petya23]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано07.11.06 16:42



Петя, мила, съжалявам за този резултат! Но се възхищавам от твоя дух и съм сигурна, че ще успееш! Преди години моят съпруг преодоля болестта, благодарение на изключителния си дух - така че аз добре зная какво е значението му в тази борба. За подкрепата - не се съмнявай! Имаш я от всички - ще мислим с много любов за благоприятния изход на операцията ти. Сигурна съм, че с общи усилия ще постигнем най-доброто за теб, миличка! Пожелавам съвсем скоро това да бъде за теб само един спомен!



Тема Re: Мечтите предстоят!нови [re: *jull*]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 17:26



Бъди сигурна,че на 15 много хора ще мислят и ще се молят за теб.Аз със сигурност няма да забравя къде ще бъдеш на този ден и в мислите ти ще бъда с теб.А дали има някой,който да ни информира и да ти предава нашите поздрави,докато ти се възстановяваш в болницата? Пожелавам ти всичко да мине по най-възможния добър начин и с нетърпение ще чакаме отново да се включиш във форума.УСПЕХ!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторnelidz (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 17:55



Здравей, Петя!Трудно е и боли от всичко това,което ни се случва.Но ние хората сме така устроени, че в такива ситуации може да мобилизираме цялото си същество, енергия и сили и съм сигурна, че с помощта на всички мили и отзивчиви "човеци" тук , с помощта на приятелите и семейството,можеш да се справиш.Казвам човеци, защото хора много-но човеци малко.Трябва да повярваш и да запазиш духа си.ДА се бориш, заедно с хората около теб.Да мислиш положително и оптимистично.Казвам го, защото съм го изпитала и знам какво е.Преди два месеца на баща ми му откриха рак, при това един от най-рядко срещаните в света и беше ужасно тежко, още е, но някак май вече го приемам.И той рухна и се превърна в друг човек.Аз съм малко по-голяма от теб и сама ходя по болници, консултации, хирурзи, чета най-много ,ровя се.И благодаря на всички мили хора тук и на моите приятели, които ме подкрепиха и ме подкрепят.Без тях би ми било много по-трудно.Когато ти е много тежко и когато ти се плаче, просто си поплачи, ще ти олекне.И знай, че след днешния ден идва друг и той може да е по-добър, по-слънчев, изпълнен с повече положителни емоции и усмивки!В голяма степен това зависи от самите нас!Всички сме с теб и те подкрепяме!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: nelidz]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 19:27



Мила Петя,
Толкова искам да преодолееш всичко!!
Освен хубавите думи за кураж и вяра, че ще се справиш, моля те търси и опитвай различни средства. Нека очакваните ефекти ти дават сили да се бориш!
Наистина ще мисля за теб на 15.11 и много се надявам да преодолееш и това изпитание!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано07.11.06 19:41



Ще се моля за теб, Петя!



Тема Re: Мечтите предстоят!нови [re: *jull*]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:23



Мила Петя,прочетох писмото ти още първия ден,в който писа и много пъти сядах,но досега не ти написах.Мислех си,че ще можеш да се похвалиш,че притесненията ти са били напразни.За съжаление ти е било писано да минеш и през това изпитание.Бъди силна и вярвай!На 15.11. и аз като всички писали преди мен ще те подкрепям мислено.Кураж,момиче,вече имаш толкова нови приятели!И да пишеш,когато можеш!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Thea]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 00:01



Миля Петя!
Бъди силна и психически не се предавай!
Всички сме с теб - не само които сме ти писали, а всички които четем и влизаме във форума!
Сигурно си сърдита на съдбата - защо точно ти, защото толкова рано .... точно в разцвета на младостта... Все въпроси които и аз съм си задавала...
Но знай че ти можеш да се пребориш, това е само едно изпитание. Живота продължава миличка. И ще бъде по-хубав, защото ще го оценяваш повече, ще се радваш на малките неща в него и ще бъдеш щастлива, ще бъдеш здрава,защото ти си обичана, имаш обичта и подкрепата на семейството си, на приятелите си и нашата подкрепа.
Изгони всички лоши мисли от главата си! МОЛЯ ТЕ! Бъди силна, ти ще успеееш!!! Всички ние вярваме в тебе!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано08.11.06 00:21



Миличка, толкова си силна, че абсолютно и безрезервно вярвам, че ще се справиш. От всеки постинг тук имаш какво да вземеш със себе си там в болницата. И знай, че ти стискаме палци и сме с теб. А след това заедно ще търсим и намерим пътя за възстановяването ти в бъдеще.
Успех и усмивката да не изчезва от лицето ти!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
Авторнeли-т (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 09:17



След като искат да те оперират, значи лекарите мислят, че може да те излекуват. Само стискай зъби.
Успех Петя!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор........ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 09:58



УСПЕХ!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ........]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 11:05



Аз също съм на мнение, че щом те оперират, то значи шансът ти е много голям и аз вярвам, че всичко ще завърши по най-щастливия за тебе начин


Успех и за миг не се отчайвай! Толкова много позитивна енергия е насочена към теб и толкова много хора ще се молят за теб, че няма как всичко да не протече добре!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Eлфи]  
АвторИл (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 11:17



Стискам палци и се моля за теб! Бъди СИЛНА и ВЯРВАЙ...



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано08.11.06 16:00



Стискам палци!Не мисля,че заслужаваш подобно нещо!Никой от нас не заслужава!Ти си млад човек и младоста ще ти помогне,няма да се даваш!Ще се оправиш и ти предстоят само хубави неща!!!



Тема Re: Мечтите предстоят!нови [re: *jull*]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 19:24



Здравейте, мили хора, мили човеци!

Нямате представа колко много ми стоплихте душата с всички хубави думи!

Смятам ви за много повече от приятели, защото всички вие знаете какво е да се бориш срещу рака. Съвсем различно звучат всичките ви окуражителни думи от думите на тези, които не знаят що за враг имам пред себе си. Другите се отнасят към проблема така, все едно отивам да ми вадят зъб или да лекувам настинка. Само вие разбирате истински!

Днес се чувствам много добре, за пръв път се справям много добре с протезата, което ми дава ново самочувствие. Имам и друг повод да се чувствам прекрасно - утре е рожденият ми ден, вече няма да съм petya23, а petya24

. Излизам от т.нар. сатурнова дупка с горно вдигната глава.

Благодаря ви от сърце за помощта, така ми се иска да мога и аз да вдъхна кураж на някой, който има остра нужда от това.

Благодаря ви и се прекланям пред вас, истински човеци!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Marи]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 19:39



Още веднъж поклон пред вашата доброта и човечност! Вярата ми се върна благодарение на вашата вяра. Иска ми се да можех да ви се отблагодаря със същото.

Толкова светло ми стана на душата като прочетох всичките мили думи. Сега битката се превръща в нещо повече от моя лична война, това е и ваша битка и, обещавам, ще направя каквото е по силите ми да не предам вярата ви в доброто.

Останете верни на себе си и близките си докрай, защото нищо друго няма смисъл.
Прегръщам ви, мили мои приятели.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: нeли-т]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 19:43



Дали пък само не си пробват хирургичните умения върху мен? Кой знае. Щом ме оперират, означава, че нямат търпение да си пробват наточените скалпели върху бедния ми бял дроб.
Простете ми цинизма.

Искам да вярвам, че съм поверена в добри ръце. Това си е половин победа.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 20:10



Petya 23 (от утре 24

), варвам, че тази половин победа ще се стане цяла победа!!!!!!!!!!
Виждам, че си силна млада жена, което ще рече, че резултатът от операцията може да бъде само положителен!!!!
Ще се моля за теб!!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор Nova_S (непознат)
Публикувано08.11.06 20:22



Успях да се регистрирам


Ееее, мила Петя, подготви се за голям купон, че виж каква сме тайфа. Ще празнуваме твоя рожден ден!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Nova_S]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 21:13



Петя преди осем години преживях срещата с рака. Бях на 29 г. И въпреки ,че болестта не беше хваната в ранен стадий реших,че няма да й се давам. Изчетох много,променях много и днес вярвам,че човек е способен да направи чудото със себе си, така, както никой друг не може да го направи за теб. Повярвай ,всичко е в твоите ръце!!!!!! А чела ли си историята на колоездача Ланс Амстронг. Прочети я моля те! Мисля,че я имаше в интернет на руски. Просто потърси на гугала.Аз съм я чела в списания и вестници,но за съжаление не я пазя. Той не само побеждава рака с множество метастази ,но и успява да стане четирикратен световен шампион по колоездене.И то тогава,когато никой не иска да сключи договор с него.Просто,защото не вярват ,че ще оживее. Но въпреки всичко той оздравява и не само........да не говорим за инициативите му ,в подкрепа на борбата с рака. Всеки може. Само трябва много да вярва и да се бори!Желая ти сили и енергия да се справиш!Желанието го имаш! Моли се! Молитвата също има огромна сила! Целувам те и ти желая успех! С теб съм!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: блara]  
Авторцeлyнaтa oт paka (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 22:38



Mило момиче,ти ще бъдеш победител в тази битка.Ти си силна,ще успееш

.Аз също съм с теб.
УСПЕХ!!!!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано08.11.06 23:14



В коя болница ще те оперират?
Петя, утре като промениш цифрата до името си, вземи и се регистрирай тук. По този начин ще виждаш новите мнения без да ровиш, ще можеш да получаваш и изпращаш лични бележки....Улесненията са доста



Нема начин да нема начин!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор Viriat (непознат )
Публикувано08.11.06 23:58



Петя,

Няма много какво да добавя след всичко, което другите са ти писали. Но на 15 ще запаля свещ и ще ти стискам палци.

Ако можеш, прочети книгата на Бърни Сийгъл "Любов, медицина и чудеса". Издадена е на през 2000 г. от Кибеа. Ако не можеш да я намериш, прати ми адреса си на имейла ми, ще ти я изпратя.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Viriat]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано09.11.06 00:08



Недей, минавам всеки ден покрай книжарницата на Кибеа /работя наблиза/, ще проверя утре и ще й я взема. За себе също



Нема начин да нема начин!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 00:59



Много ми се иска да кажа няколко думи и за моя работодател, по-скоро изпълнителния директор на компанията, която вдигна на крак целия офис да ме води по прегледи и изследвания. Всичко на всичко работих месец и половина, преди да се разболея, и наскоро поработих още една седмица, която остава единствена заради предстоящата операция. И въпреки че не съм допринесла с нищо за развитието на компанията, тя ми направи невероятен реверанс с цялостното отношение към моите страдания. Няма да кажа къде работя, за да не изглежда като евтина реклама, още повече, че аз се занимавам с рекламата в компанията. Искам само да споделя, че добри хора има навсякъде, дори там, откъдето нямаме право да очакваме нещо, тъй като не сме дали нищо в замяна.

ДОБРОТО ПРОСТО "ДЕБНЕ" ЗАД ЪГЪЛА! Не се страхувайте да извървите няколкото крачки до него.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор Бeни ()
Публикувано09.11.06 09:00



Мила, смела, борбена Петя! И аз съм мислено с теб и вярвам, че всичко ще мине добре на операцията и след нея!
Честит Рожден Ден!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Бeни]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 09:27



chestit rozden den! uspeh! poznavam edna zena , koqto sled himioterapiq s avastin vuv isul se razdeki s raka na beliq drob!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано09.11.06 09:39



Честит рожден ден, мила Петя! Пожелавам ти всичко най-хубаво, много здраве и късмет!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторБиBи (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 09:45



Честит Рожден Ден, мила Петя!!!



Не позволявай нито за секунда да те обземе съмнение в успешния завършек на тежкото изпитание!!!
Само човек минал по тоя път /изстрадал своята Голгота/, разбира какво изпитваш в момента.
За това ти пожелавам преди всичко Търпение, за да преминеш с упорство през всички несгоди, и Вяра - че това което правиш и което трябва сега да изтърпиш е в името на твоето оздравяване!
/Искам нещо да ти споделя, което на мен ми помогна когато минавах химиотерапиите - огромно удоволствие ми доставяше четенето на книжките за Хари Потър. Странно и детско може да изглежда това, но на мен ми донесе облекчение./
Моля се за теб миличка Петя!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторнeли-т (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 09:47



.... Малката, едва ли хирурзите ти искат дробчетата само за тренировка. И аз съм сигурна, че си намерила професионалисти. Вярата в хората, които ни лекуват наистина е много важна. А пък цинизма за хора с нашата диагноза си е направо здравословен. Също и малко злобичка и ожесточеност можеш да добавиш.
Честит рожден ден миличка! Весела много хубаво го е казала - едни мечти си заминават, други идват. Желая ти много нови мечти!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: нeли-т]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 10:00



Честит Рожден Ден, Петя! Пожелавам ти ЗДРАВЕ, МНОГО ЗДРАВЕ И ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЗДРАВЕ и да си много силна, за да пребориш гадната болест, добри приятели и късмет! Ще стискам палци на 15-ти, а и след това, за да е успешна операцията и да се възстановиш по-бързо. Ще чакаме новини от теб!
А днес, весело празнуване и усмивки!




Тема Re: много разбити мечтинови [re: БиBи]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано09.11.06 10:02



Мила Петя,

Честит рожден ден!
Нека има само хубави неща!
Каквото си пожелаеш, нека ти се случи!
С теб съм на 15-ти! Успех миличка!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ket1234]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 10:24



Честит рожден ден и от мен


Желая ти много здраве и късмет!
Весел празник!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано09.11.06 11:07



Миличка, честит рожден ден!
Пожелавам ти много здраве и щастие





Тема Re: много разбити мечтинови [re: Eлфи]  
Автор beblinka (непознат )
Публикувано09.11.06 11:15



Chestit Rojden Den , milichka Petya!!!!
Az sashto se prisaediniavam kam vsichki koito sa tuk i se moljat za tvoeto ozdraviavane... No ne zabraviai che tova e predi vsichko lichna borba i ti triabva da si mnogo smela i v nikakav sluchai da ne se davash da te pobedi... az sam samo na 28 i smiatam da se borja do krai... taka che niama da ti pozvolja da se predadesh i ti... Mejdudrugoto v koja bolnica shte si?... moje da doidem da te vidim i da ti donesem po edna torba s kuraj i lubov


A sega vednaga otivai da slagash pitietata i mezetata che gostite shte doidat skoro....
Mnogo, mnogo veselo izkarvane ot men!!!!!!
Celuvki



Тема Re: много разбити мечтинови [re: beblinka]  
Автор wallent (непознат)
Публикувано09.11.06 11:42



ЧРД, Петя!!! Пожелавам ти всички твои мечти да бъдат сбъднати , а не разбити. Да си жива и здрава и да празнуваш още дълги години. Успех и вяра!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: wallent]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 11:54



Честит рожден ден и от мен.
Пожелавам ти успешно излекуване и по-леко преминаване през изпитанията.
Четох в много книги как човек с представите си създава бъдещето си.
Опитай си да си представиш , че си вече здрава и нищо не те притеснява,
усети това , порадвай му се поне за малко. Всичко идвало от мисловните представи и словото. Не изказвай лоши прогнози за себе си, а си повтаряй , че се оправяш, колкото
и нереално да ти звучи , докато ти стане като мото , което ти се върти из главата. когато си сама и си мислиш разни неща. Успех и ти пожелавам много хора около теб, които да повдигат духа ти.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: БиBи]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 12:30



Мила Петя, честит Рожден ден!
От сърце ти желая здраве ,сили , търпение и много любов във всичките й измерения! Вярвам ,че от тази битка ще излезеш победител и не само ,в нея ти ще преоткриеш себе си!знче имаш много приятели! А и това никак не е малко!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: блara]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 13:02



Честит рожден ден,мила Петя!Пожелавам ти много здраве и успехи във всичко-живота,любовта,работата.Да не срещаш затворени врати и сърца по пътя си;
усмивките да са повече от сълзите,а последните да бъдат единствено от радост и други положителни емоции.С теб сме.Вдигни една наздравица и за нас.



Тема Честит Рожден Ден!нови [re: виoлeтa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано09.11.06 14:05





Честит Рожден ден и от мен!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 09.11.06 14:06.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано09.11.06 14:32



Честит ден Рожден! Хубав и слънчев като теб!
Пожелавам радост и много,много хубави моменти!Ще ги ИМА!
А сега торта до насита,всички заедно ще ядем...........



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Marи]  
Авторцeлyнaтa... (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 15:41



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!
Миличка, много,много късмет и кураж.Ти можеш!
Целувки



Тема Re: много разбити мечтинови [re: цeлyнaтa...]  
Автор nelidz (непознат )
Публикувано09.11.06 16:45



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Петя, желая ти много много здраве, вяра и оптимизъм!Радвай се на малките неща, които ни се случват всеки ден!ТЕ ще те направят щастлива! Ще се справиш с всичко, защото ти си силна! Имаш такава голяма подкрепа! Наздраве!!!И голяма веселбица





Тема Честит рожден ден!нови [re: petya23]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано09.11.06 17:16



Честит рожден ден Петя, желая ти много, много здраве, да бъдеш щастлива и обичана, да реализираш мечтите си и не на последно място да отпразнуваш още много рожденни дни!
Бъди силна и не се предавай!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: nelidz]  
АвторПoля (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 17:21



Петя, 4естит рожден ден! Много здраве, късмет и безброй щастливи преживявания от сърце! Стеб сме вси4ки! Весел празник!





Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: nani_na]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 19:25



Здравейте, скъпи приятели!

Никога не съм била толкова потисната на рождения си ден! Та това винаги е бил най-славния ми ден от годината! Добре, че не ме видяхте днес - бях както казват бабите - като напикано мушкато. Облякох се с най-хубавите си дрехи, гримирах се, отидох на работа и какво - поздравленията на колегите ми минават покрай ушите. Гледам в една точка и сълзите ми сами потичат.

Сега си отворих един бакарди брийзър, който си купих специално за рождения ден и след като го изпразних наполовина, реших да се насиля и да направя резервация в един ресторант. И така, ще си почерпя най-близките приятели, пък както казва един филм, винаги ще има утре. Още не съм си събрала багажа за болницата, но и за това ще намеря време.

Много ми е тежко, ама животът не е само цветя и рози, нали?

Ще бъда в белодробната болница "Св. София", в клиниката по гръдна хирургия. Нямам представа кога са часовете за посещения там, не мога да дам повече инфо. Ще ми е много приятно да се видя с някой от вас, ще бъде истински зареждащо за мен. Но доколкото знам, не мога да си оставя тук мобилния телефон, така че ще разчитаме на случайността да се открием.

Оставям ви, за съвсем малко, надявам се!
Разчитам, че като се завърна, ще има с какво да се похвалите, както и аз, ако Бог е с мен.
До скоро, мили мои приятели.



Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: petya23]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 19:48



Честит рожден ден,мило момиче и кураж. Потаряй си ,че след като лекарите искат да те оперират,то те са убедени ,че това ще ти помогне.Приеми тази операция ,като твое спасение. Успех!!!!!!



Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: petya23]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано09.11.06 20:17



Петенце, точно там оперираха и мъжа ми. Кой хирург ще те оперира?

Там са най-добрите!

Мъжът ми вече си е в къщи. След такава операция се стои два дни в реанимацията (обикновено). Дават да те видят там в деня след операцията - има свиждане между 12:30 и 13:30. И на следващият ден местят в обща стая - има стаи с по едно, две и четири легла, всяка стая си има санитарен възел. Часовете за посещение в общите стаи са, доколкото си спомням, между 13:30 и 14 и между 16:30 и 18, но там не е проблем да се влиза и постоянно. Гадно е, че не можеш да се къпеш, докато не ти свалят конците. Можеш да започнеш да се храниш нормално още вечерта на втория ден, но повечето пациенти не се хранят докато са в реанимацията, защото ги е страх от голямата нужда там.

На мен ми е още прясно, така че питай.

Аз живея наблизо и мога да мина да те видя, но завися от ангажиментите покрай мъжа ми.

Миличка, весел празник и горе главата! Всичко ще се оправи!

Редактирано от little_rabbit на 09.11.06 20:22.



Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: little_rabbit]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано09.11.06 21:12



Петя, ЧРД и от мен! Нали знаеш, че според астрологията, всеки човек попада в "дупка" 40 дни преди рождения си ден; след това се възражда за нов живот. Ето, твоята "дупка" свършва ДНЕС с рождения ти ден - край на лошото настроение, неудачите, на лошия късмет! КРАЙ! Идват само хубави дни, бъди сигурна - не го казвам аз, а дебелите книги по астрология! Прекрасно е, че и сериозното ти изпитание се пада след рожденния ти ден - вече ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД! Вярвай и бъди силна - цяла гвардия сме зад теб! Ще те пазим нищо лошо да не ти се случи! Бъди сигурна! Прегръщам те, миличка, ще бъдеш в мислите ми през всички следващи дни! Късмет!





Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: *jull*]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 23:28



Честит рожден ден и от мен!Успях да хвана последните минути от него,за да ти честитя.Желая ти още много и щастливи рождени дни!И бъди силна както досега,не се предавай.Успех!



Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: little_rabbit]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 23:30



Благодаря за хубавите пожелания!

Зайче, сигурно вече спиш, пък аз утре рано сутринта постъпвам в болницата, така че може и да е късно да те питам на кой ден изписаха мъжа ти. И как е храната там - става ли за ядене?

Ще ме оперира доц. Петров - той самия ми се похвали колко титли и дипломи имал. Вярвам му, колкото и да е особен.

Празникът го изкарах някак си, беше весело, но имаше нещо тежко в атмосферата около мен. Май развалих настроението на всички. Нищо, познаваме се от сто години, ще ми простят.

Ще ми е много много приятно да се видим, но да знаеш, че това не е толкова спешно, мъжът ти изисква повече грижи от мен засега. Аз се оправям и сама. И май уговорих повече срещи през уикенда, отколкото мога да поема. Нищо, няколко приятелски думи в такъв момент значат много.

Хайде, от мен кураж и много сили на всички. Борбата е тежка, но не е безкрайна. Ще дойдат и по-безоблачни дни!





Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: petya23]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.11.06 00:19



Петя, само и единствено на теб разрешавам да си напишеш телефона тук!
Ще го държа 24 часа тук и после ще го изтрия. Дано не си заспала още!
С теб съм!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: petya23]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.11.06 07:06



Значи ще се видим днес

. Ще те намеря.

Храната не става много-много за ядене, но персоналът е безупречен.

Доц. Петров е шефа на отделението, от много места ми го похвалиха, вярвам в него. Нямам лични впечатления.

До скоро!



Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: vesela.bg]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 07:22



Добре, че погледнах. Благодаря ти, Весела, за възможността.
Телефоните ми са ***************************

Тръгвам, дано не ме хванат задръстванията.

Хора, вместо 24 часа, 2 дни оставих телефоните тук. Изтривам ги. Беше компромис само за Петя. Който записал, записал.
Оттук нататък, който иска телефоните да ми пише на лична бележка, ще му ги дам. Съжалявам, но правилата са си правила!

Редактирано от vesela.bg на 11.11.06 23:12.



Тема Re: Честит рожден ден!нови [re: little_rabbit]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 07:25



Това ме поуспокои, на прегледа ми се стори, че всички са много незаинтересовани към пациентите.

Публикувах си телефоните, можеш да ми звъннеш, ако имаш възможност.Ще чакам с нетърпение да се видим.



Тема Промяна в плановетенови [re: petya23]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 11:15



Здравейте!

Много глупаво се чувствам, че ви подведох, но днес няма да постъпвам в болницата. Току що се върнах от там, днес ми взеха всички документи и изследвания, за да насрочат дата за операция. Ще разискват случая ми на колегиум. Ръководителят на клиниката сам ми предложи датата 15,11,2006, но тъй като днес той отсъства, колегите му ще мъдрят нещо по моя случай.
Както и да е, днес малко по-късно ще знам повече, надявам се да ми определят сигурна и неотменима дата, защото изчакването също не ми е по вкуса. Но поне съм вкъщи и ще мога да си поговоря с вас.

Ще пиша, когато разбера повече. Още веднъж се извинявам, че ви подлъгах така. Но какво да очакваме, когато ми обясняват с половин уста, докато говорят с още трима пациенти и един колега едновременно





Тема Re: Промяна в плановетенови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.11.06 14:15



Значи в неделя ще се видим





Тема Re: Промяна в плановетенови [re: little_rabbit]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 23:33



И така, операцията е изтеглена за 13,11,2006, а постъпването е отложено за предния ден. Тоест ми остава още един ден навън.

Объркаха се първоначалните планове, а и тази фатална дата... Но пък колкото по-скоро мине, толкова по-бързо ще свърши.

Прегръщам ви!



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано11.11.06 06:57



Не е фатална датата, тя носи късмет, миличка. Всичко ще бъде наред!



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: little_rabbit]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 20:49



Значи ще стискаме палци не на 15,а на 13.11.Мисли за това,че всичко ще свърши по-рано.Желая ти успех и бързо възстановяване.



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: Vivs]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано12.11.06 16:47



Здравейте. Видях се с Петя. Тя е разкошно, много симпатично момиче! По всяка вероятност утре ще я оперират. Ще й стискам много силно палци!



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: little_rabbit]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано12.11.06 19:56



Предполагам, че операцията ще е сутринта. Можем да се обединим с мислите си към Петя - така силата на енергията ни ще бъде много по-голяма. Може би от 9 часа?





Тема Re: Промяна в плановетенови [re: *jull*]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано12.11.06 20:03



От 9 нататък, да





Тема Re: Промяна в плановетенови [re: little_rabbit]  
Автор beblinka (непознат )
Публикувано12.11.06 22:15



И аз съм с вас момичета.... Дано така да и помогнем....
Петя миличка дръж се. С теб сме .... Кураж и няма да се даваш



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: beblinka]  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано12.11.06 22:58



И аз се присъединявам. Ще се моля като за собствено дете, защото тя е все още дете, а трябва да преживее всичко това. Дръж се мило детенце....! Ще бъдем с теб.



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: feia]  
АвторПoля (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 07:19



Ше се моля за Петя от цялата си душа. Мислено съм с нея и 4акам добри новини. Стискам палци>



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: Пoля]  
АвторChinaware (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 08:37



Днес е 13.11. момичета стискайте палци за Петя !
Да е силна, всичко да мине добре.



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: Chinaware]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 08:59



оперцията ще мине успешно, но проблемът е след това!!



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: vozi]  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано13.11.06 10:14



Дръж се Петя! Бързо възстановяване и те чакаме във форума с добри новини. Всички сме с теб!



Тема Re: Промяна в плановетенови [re: feia]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано13.11.06 10:18



Стискам палци миличка, дано всичко мине както трябва, бъди смела и те чакаме да се върнеш!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автордoбpoжeлaтeл (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 19:41



Здравей, Петя! Вярвам, че всичко с теб е вече наред. Бъди смела и също вярвай в това! И знай, че Бог изпраща най-големите изпитания на хората, които най-много цени и обича.

Кураж! Всички ние сме с теб!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: дoбpoжeлaтeл]  
Автор Nova_S (непознат)
Публикувано15.11.06 21:58



Някой знае ли как е нашето момиче Петя 24? Как е минала опарацията? Ако имате телефона и, напишете го - който има желание,да и се обади



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Nova_S]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано15.11.06 22:08



Телефоните на Петя можеш да получиш от Весела, ако й напишеш бележка!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.11.06 15:33



Звънях днес на Петя и не ми отговори. Изпратих й SMS и ето какво ми отговори: "Имам силни болки и съм с лекарства, които ме приспиват постоянно. Изморявам се бързо и не говоря много защото не ми достига въздух. Поздрави"

Това е хора, моля ви, не й звънете сега, явно още не е стабилизирана. Ще я изчакаме да се прибере вкъщи и сама да се обади.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.11.06 18:15



Петя е изписана днес на обяд. Още е слаба и лежи, но има апетит


Сигурна съм че тези дни ще стигне и до компютъра

Нема начин да нема начин!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
Авторnasq (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 19:32



Radvam se za Petq

.Da ,sigurna sam 4e tezi dni 6te e pred PC,za6toto tq e istinski boec.4akame te mili4ka.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: nasq]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано17.11.06 19:58



Браво, Петя!

Не смеех да звънна тия дни, за да не я безпокоя. Ще чакам виртуално включване





Тема Върнах се!нови [re: little_rabbit]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 17:41



Хей, здравейте!

Как сте, какво изпуснах? Всъщност аз не се задържах много в болницата - така и не разбрах защо толкова настояваха, че вкъщи ще се възстановя по-добре и е много полезно да си отида веднага!?! Ей така, без предварителна подготовка, извадиха ми дренажа (ох, голяма мъка), после ми зашиха без упойка дупчицата с 2-3 шева (тогава наистина видях звезди посред бял ден) и ме изпратиха поживо поздраво вкъщи. А като минавахме из продънените софийски улици, аз си крещях наум от болка.

И така, вече ден и половина съм си вкъщи, но приятелят ми едва сега освободи компютъра. Много ми е досадно да лежа по цял ден и да гледам тавана. Нито мога да се смея, нито да се прозявам, дори като се карам излиза едно пискливо... Но като приспя болката, и си мисля, че съм си супер, наистина. Усещам, че ще се възстановя бързо, ако не се получи някое усложнение.

Много ви благодаря за милите думи и за подкрепата и вниманието. Видях се със Зайчето и със съпруга й преди операцията и реших, че трябва да съм смела и толкоз. И досега си я представям с нейните топли кафяви очи, когато ми е тежко.
Благодаря на всички за топлото отношение, за искрената обич и безценната подкрепа.
Ще пиша пак, тъй като още няма резултати какво точно е това, което са отстранили от белите дробове. След седмица ще си взема епикризата и ще има повече яснота. А дотогава съм на линия.





Тема Re: Върнах се!нови [re: petya24]  
АвторПoля (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 18:36



Мили4ка толкова се радвам за теб 4е нямам думи. Пожелавам ти това да е било последното ти голямо изпитание и много, много, много здраве, щастливи
дни и късмет. Бързо възстановяване и добри новини. Стискай зъби мила болката ще отшуми и ще остане само спомена от това.



Тема Re: Добре дошла!нови [re: Пoля]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано18.11.06 19:03



Толкова се радвам, че отново си "на линия"! Стискам палци за бързото ти възстановяване и добри резултати! Прегръщам те (поле-е-кичка, за да не ти причиня болка)





Тема Re: Върнах се!нови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано18.11.06 19:20



Гуш



По-хубаво си е вкъщи. Вярно, че раничко са те изписали. Болките ще отшумят до седмица, макс. две. Ще останат само повърхностни, по кожата, но те са леки.



Тема Re: Върнах се!нови [re: little_rabbit]  
Автор Nova_S (непознат)
Публикувано18.11.06 21:00



Хей Петя, здравей!


Сега се прибрах от път и като влизам във форума - какво да видя - ИЗНЕНАДА! Но много приятна! Много се радвам миличка за теб, мисля че вкъщи ще се чувстваш по-добре. Аз бях 10 дена в болница - и се чувствах много гадно. А като се прибрах вкъщи - на втория ден вече бях и на работа. Така,че щом си вкъщи - не ни лишавай от твоето присъствие. Всички заедно сме по-силни!
PS! Обаждах ти се в болницата, но не посмях повече, защото беше много отпаднала и не исках да те измъчвам. Лееека нощ... погледни звездите навън и знай че живота който е пред теб е прекрасен, заслужава си да се бориш, защото много хора те обичат!!!



Тема Re: Върнах се!нови [re: petya24]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.11.06 00:13



Бях сигурна, че няма да се забавиш да седнеш пред компютъра


И мен са ме шили на живо, и щипки са ми слагали на живо, и операция 2 часа са ми правили без упойка на живо, знам какво е. Но за щастие всичко се забравя! Лека полекаще се възстановиш - само бъди търпелива Много се пази сега, вярно че много рано са те изписали, ама пусто да пестят пари болниците.......
Прегръдки за геройчето

Нема начин да нема начин!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 00:48



Хайде слънчице заемай се в ръце!!!!!!!!! Вече направи голяма крачка! Давай смело напред!!!!!!!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: блara]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 00:50



и скоро да пишеш: много реализирани мечти





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 11:36



Мила Петя, аз съм отдавна в клуба , но 2 седмици ми беше на поправка лаптопа и сега като се включих ,чета всичко пропуснато и разбира се проследих твоята тема...е малко даже ми дойде да ревна , но ти се възхищавам на смелостта и куража и съм сигурна ,че ще се пребориш с гадната болест, та ти си толкова млада ..желая ти от все сърце бързо възтановяване и да пишеш тук за осъществени желания и мечти..Прегръщам те ....





Тема Re: Върнах се!нови [re: petya24]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано19.11.06 13:49



Прегръдки и целувки и от мен миличка!
Стискам палци !



Тема Re: много разбити мечтинови [re: здp1]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 16:37



Браво момиче!!! Хубавото тепърва предстои ( и трудното също...).Важното е нито за момент да не се предаваш.Пътеката по която си тръгнала е дълга и трудна,но не е непреодолима.Стискай зъби и се бори , ще успееш!!!!!



Тема Re: Върнах се!нови [re: petya24]  
АвторKate (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 18:02



Петенце, привет!
Радвам се от сърце за успешната операция, сега стискам палци да се възстановиш бързо. На един дъх прочетох темата ти и искам откровено да ти вдъхна кураж, сила и много вяра! Ти си млада и всичко е пред теб, само трябва да бъдеш упорита в тази борба, която ти пожелавам да свърши скоро и то успешно



Не зная дали е на място това, което ще попитам, ако Весела прецени може да коригира постинга ми, но имам въпрос към теб, Петя, ако желаеш да ми отговориш направи го когато имаш желание (не искам да ти създавам неприятно усещане, връщайки те назад във времето). Информацията ти би ми била от полза изключително много в този момент и предварително искам да ти благодаря. Въпросът ми е: как се развиха нещата при теб, как започнаха оплакванията и как поставиха диагнозата? Междувременно ще опитам да потърся в нета и тук, във форума, теми по въпроса, но едно лично човешко мнение би ми било от полза повече, вместо статия
Прегръдки от мен и се пази.



Тема Re: Върнах се!нови [re: petya24]  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано19.11.06 18:13



Браво Петя! Много се радвам, че всичко вече свърши и че се чувстваш сравнително добре и си готова да продължиш борбата. Толко си млада и смела и затова стискам палци резултатите да са добри. Успех!



Тема Re: Върнах се!нови [re: feia]  
Автор nelidz (непознат )
Публикувано20.11.06 12:43



Петя, ти успя! И за миг не съм се съмнявала, защото си много смела и силна.Желая ти бързо възстановяване и едни добри резултати!!!Радвам се, че си на линия





Тема Re: Върнах се!нови [re: nelidz]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 13:52



Мила Петя,
Много се радвам, че това мина!
Желая ти много сили да се справиш и с това!
Ако имаш нужда от нещо- пиши - тук имаш много хора, на които да се опреш!Поздрави!



Тема Re: Върнах се!нови [re: Thea]  
Автор Chinaware (/ нечуплива /)
Публикувано20.11.06 15:20



Браво, мила Петя !!

Ти показа, че макар да си още дете / младо момиче, де

/ си упорита, силна и борбена. Да знаеш, че си заобиколена от много добронамерени хора, които, макар и непознати, са готови да помогнат с каквото могат, стига да имаш нужда от нещо.
Желая ти все повече усмивки , бързо възстановяване и окончателно оздравяване.Още един път, бъди здрава и си намисли едно хубаво Коледно желание......

Живея вътре в пръстен.....

Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:32



Здравейте, отново.

Не можех да достигна до компютъра, защото приятелят ми беше на него - играе една игра денонощно. Сега обаче той замина (той не е от София, както и аз) за празниците и ще се върне евентуално към края на януари. И сега ще мога да пиша, но пък ми е толкова пусто и самотно. Майка ми е с мен, но тя е толкова невротизирана, че не ми се говори с нея.

Благодаря ви за подкрепата мили хора, и за позитивните ви мисли. Знам, че заедно ще се преборим.



Тема Как започна всичконови [re: Kate]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:47



Здрасти, Кате

Ще ти разкажа с няколко думи, а ако остане нещо неизяснено, питай - ще ти обясня по-подробно.

Всичко започна с болка в коляното, която беше слаба и се появяваше понякога. Дори не знам кога започна всичко, защото не съм от тези, които като кихнат, и ходят на лекар. И така все отлагах да отида на лекар, защото когато имах време, не усещах болка и обратно. Отидох все пак, направиха ми рентгенова снимка, която не показа нищо и ме изпратиха с рецепта за хранителни добавки за хрущялите. Не ми помогна и отидох на по-квалифициран лекар, който повтори снимката и там се видяха изменения. Препрати ме към Горна баня, където ме препратиха към доцента, който се занимава с костна патология. Той поиска ядрено-магнитен резонанс, който показа нещо си, но трябваше биопсия. Направиха биопсия, която показа - забележи - ДОбрОКАчЕСТВЕН ТУмОр. Казаха, че се оправя с много лека операция. Когато ми направиха леката операция, при отварянето на крака виждат, че туморът е разял цялата кост, което не е характерно за доброкачествени тумори. Вземат повторно материал за изследване и то показва - много агресивен вид хрущялен тумор, който е засегнал и меките тъкани наоколо. Имам шанс, само ако се ампутира веднага. Хоп, готово.

Всъщност това беше най-лесното решение в живота ми, защото нямах съмнения, че ще става по-зле, ако не се ампутира. Когато си погледнах крака, разбрах, че повече няма да оздравее. И така, след ампутацията все едно ми бяха свалили раница с камъни от гърба. Направо полетях. И долетях вкъщи. Изкарах подобие на депресия, после започнаха да ми пращат работа от офиса и накрая дойде време за протеза. Сложих я, тръгнах на работа и ... останалото го знаете от първия постинг.

Е, това е, дано ти помогнах с нещо. Изводите са - животът има черно чувство за хумор.





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор nelidz (новак)
Публикувано21.11.06 15:50



Здравей, Петя!Няма да ти е скучно и пусто.Не позволявай и ние няма да позволяваме.
Нормално е сега приятеля ти да ти липсва, но той духовно е с теб.И всички ние сме с теб и те подкрепяме.Винаги ще сме тук и ще те изслушаме за всичко, така че не се тревожи и знай ,че няма да ти е скучно с нас.Можеш да пишеш за всичко .А на майка ти, не й се ядосвай на женицата, притеснена е от всичко и нормално да се е изнервила.Важното е, че е до теб и те подкрепя! ГОре главата и сега една весела усмивчица





Тема Re: Как започна всичконови [re: petya24]  
Автор nelidz (новак)
Публикувано21.11.06 16:01



Петя,благодаря че споделяш.И аз имам болка в коляното, пих добавки, но още си я имам.Ходих на физиотерапия, не помогна.Ортопедът ще ми насрочи ядрено-магнитен резонанс, за да види в какво състояние е.Мислят нещо за ставните връзки и т.н, а отоци имаше ли в прасците и самото коляно???Благодаря ти!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор AMA (непознат )
Публикувано21.11.06 16:39



Търси сила и кураж от БОГ.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор AMA (непознат )
Публикувано21.11.06 17:08



ПЕТЯ ЗАБРАВИХ ДА ТИ КАЖА,ЧЕ ТЕ ЦЕЛУВАМ.МОЛЯ ТЕ БОРИ СЕ И НЕ СИ МИСЛИ ЗА НАЙ=ЛОШОТО,ВСЕКИ СЕ БОРИ С БОЛЕСТИ,ЖИВОТА Е ЖЕСТОК,НО СЛЕД ВСЯКА ЗИМА ИДВА ПРОЛЕТ.КУРАЖ КАЗВАМ СЕ ЕМИЛИЯ НА 35 ГОДИНИ.



Тема Re: Как започна всичконови [re: petya24]  
АвторKate (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:14



Петенце, благодаря ти за подробния постинг. Наистина си била изчерпателна.
Доколото разбрах, това всичко е станало в рамките на около 4 месеца? Болката конкретно в коляното ли беше или по цялата кост надолу?
Надявам се че сега си по-добре и се възстановяваш бързичко

. Аз ти пращам много прегръдки и положителна енергия.



Тема Re: Как започна всичконови [re: nelidz]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:32



не, никакви отоци, никакви външни белези в началото
в последствие мястото беше много горещо и болезнено на допир



Тема Re: Как започна всичконови [re: Kate]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:37



благодаря ти, миличка, за съчувствието

болеше ме от вътрешната страна на коляното, а по-късно и под капачката. След биопсията обаче ме болеше толкова много, че не знаех на кой свят се намирам, и не съм сигурна къде ме болеше тогава - ами комплексно, цялото коляно.

Дано помагам!



Тема Re: Как започна всичконови [re: Kate]  
АвторKate (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:41



Ох, едва сега видях че си имала и предишен постинг, просто одеве къде съм бляла не знам...
Разбирам те много добре какво ти е заради приятеля ти...но, както са казали и преди мен, той мислено е с теб, просто предполагам е било наложащо да замине. Маймчето ти е нормално да е нервна...все пак си й детенце, притеснена е, а и някои хора са си просто паника по природа. Двете можете да сте си полезни една на друга, просто сега емоциите ви са се струпали в повечко.
Всички тук мислят за теб постоянно и ти изпращат позитивни мисли, а вярвам че това е много хубаво и че малко или много това ти помага

нали знаеш, понякога е нужна просто малко повече вяра и една усмивка. Ние тук ти пращаме по много и от двете. Прегръщам те!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: nelidz]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:52



Представям си какво ти е...
С майките не е лесно - моята майка плаче дори като имам добри резултати...
Понякога съм била рязка, защото създаваше тягостна обстановка и се налагаше аз да й вдъхвам кураж.
Моят съвет е в един кратък разговор с нея да я помолиш да ти бъде опора.
Тя все пак ще се съобрази с това.
Иначе, имаш телефон, имаш компютър - можеш да общуваш с приятели или да си намериш различни занимания. Това състояние е временно дори няма да успееш да направиш всичко, което си намислила!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано21.11.06 18:52



Аз съм ти намерила книжката "Любов, медицина и чудеса" за която писа Вириат. Тези дни ще ти я дам, за да не скучаеш


Не зная как ще я намериш на български, но ще ти е полезно да прочетеш и "Как се каляваше стоманата". Тази книга постави основата на моята борбеност преди много години...

Нема начин да нема начин!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: AMA]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 19:26



благодаря ти, кате, за подкрепата и милите думи.

Приятелят ми липсва ужасно много, а с майка ми трудно намираме общ език от около 5-6 години, и сега е особено тягостно да сме заедно, затворени - без други хора, без да правим нещо, без да идват гости.

ами трудно е, но най-трудно е неизвестността. още правим планове в случай че ще има химиотерапия и в случай че няма да има и въобще не сме наясно какво ни очаква и така. не се оплаквам, хубаво е, че съм още жива





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано21.11.06 19:57



Най-гадна е неизвестноста, напълно те разбирам, защото и аз съм в подобно положение. Но има решение, мисли за по-доброто - така ще го предизвикаш да дойде! Слушай любима музика, изгледай някой филм- така минава време. Аз все си мисля, че това не ми се случва, че минава покрай мен и го гледам като страничен наблюдател.Така се съхранявам от всякакъв спад.
Опитай миличка!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 22:07



ЗДРАВЕЙ,мило момиче ти си много силна личност и бъди сигурна,че ще победиш .ВЯРАТА е нещото много силно и без която времето ще спре.ИМАШ нужда от зареждане.АЗ го правя като ходя в църквата.Отиди когато можеш постой под купола колкото искаш помоли се и се ЗАРЕДИ.Доброто е близо. Нали помниш какво ти писах за лошото време?А майка си не съди,тя страда 2 пъти повече ти си тази която можеш да отвориш вратата и да бъдите заедно.Кравта на вода не става!!!!АЗ ВЯРВАМ!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 09:26



Привет, Петя! От 2 месеца сме непрекъснато в болница и чак сега чета твоя постинг. Видях, че си го пуснала на 4.11 - рождения ден на моето момче, което вече 9 месеца се бори с коварната болест. Не успях да разбера какъв вид е бил тумора. Нашият е Сарком на Юинг. Правихме предоперативна химиотерапия, преди месец - операция и сега трябва да продължим с още много химиотерапия. Ако желаеш, пиши ми как продължаваш лечението, правиш ли химиотерапия и с какво. Ако мога да помогна с нещо, ще се радвам.
Виждам, че не се предаваш и искрено ти се радвам. УСПЕХ!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторtyn4eto (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:27



Здравей мила, вчера прочетох поста ти, но днес имам повече кураж да се обърна лично към теб. Всеки има своя история и своя версия защо и как се случва нещо в живота му. Тук предлагаме своите мнения по този въпрос. Свещеникът, който беше на опелото на мама каза, че тези испитания покривали много грехове, така душата се пречиствала, други смятат, че се нуждаеш от промяна и така. Предлагам ти да се всушаш в себе си, разбери коя си и какво искаш, от какво се нуждаеш и си го осигури, пребори се за себе си или поне опитай! Не вярвам аз лично, че болестта спохожда лоши хора, моите родители бяха прекрасни, фини, мили, състрадателни и много обичащи човеци, което мисля, че важи за всички тук, в това число и за теб. Просто нормално е хората да се разболяват, някои болести са рецидивипращи, други не и така. Но от все сърце ти желая да оздравееш, да намериш своя път към здравето, да се пребориш и да изпълниш мечтите си. Стискам ти палци, желая ти чудо и успех.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: tyn4eto]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано23.11.06 10:35



Напротив, лошите не се разболяват. Господ праща изпитания само на тези, които обича.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: little_rabbit]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:30



Здравейте!
Радвам се, че не ме забравяте и колкото и да ви е трудно, намирате две успокоителни думи и за мен! Благодаря!

Аз какво имам да кажа - за сега нищо конкретно, освен че от белодробната болница ни искат предишните проби от тумора на крака, за да го сравнят с находката от белия дроб. Нещо все не е ясно, все е на кантар при мен, и изобщо целият ми случай не прилича на обикновените. Вечно съм в шах - ама това ли е, не е ли това и какво ли е всъщност. Нищо де, това, че не са съвсем сигурни какво са открили в дроба ми дава искрица надежда. Пък дори и да се продъни тази надеждица, както стана миналия път, сега ми е важно да си стискам палци и да си вярвам, че нощта не е толкова черна.

Ще пиша скоро пак, но засега просто няма новини.
Кураж, момичета и момчета.



Тема Специално за nelginaнови [re: petya24]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:42



Здравей, миличка майчице.

На теб ще разкажа по-подробно, понеже за жалост си навътре с костните тумори. Моят се казва "мезенхимален хондросарком" - на хрущялите и е много агресивен. Когато ми ампутираха крака, казаха че няма друг избор, защото е засегнал околните меки тъкани, когато е излязъл от първоначалното си легло/огнище. Моят тумор, разрових се в интернет, понеже лекарите не са словоохотливи, се оказва адски гаден, просто най-черния възможен от костните. Дава с много голяма сигурност метастази, агресивен е, развива се за отрицателно време, процента на доживелите 5 години след диагнозата е едва петдесет. И така, поплаках си, пострадах си и взех най-важното решение в живота си - КОЛКОТО И ДНИ ДА ОСТАВАТ ПРЕД МЕН, ЩЕ ГИ ЖИВЕЯ КАТО ЗА ПОСЛЕДНО - ЩЕ ГИ НАПРАВЯ КРАСИВИ И ПРИКАЗНИ. И така се успокоих.

За съжаление, преди да ми направят ампутацията ми казаха, че този вид тумор не се влияе от химиотерапия, тоест сме безсилни - нямаме никакво оръжие да се борим. Нито преди операцията, нито след това има химиотерапия, но сега подхвърлят, че може да се наложи заради метастазите в белия дроб. Знам, че е тежко и трудно, но с химиото ще го победите.

Доколкото знам, вашия вид тумор се влияе много добре от химиотерапия, нали така. И мисля, че направо се лекува с нея, тоест след нея пациентът оздравява напълно, така ли беше?

Може и да сме се видяли с вас в клиниката в Горна баня - аз стоях там от 19,06 до 31,07,2006.

И така, кураж на малкия, той е зодия скорпион, роден е борец. Знам, че можете!



Тема Re: Специално за nelginaнови [re: petya24]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 07:29



доколкото знам бцж ваксината се отразява добре за белодробен рак, а от билките баи Димитър от каменар бургаско е добър!



Тема Re: Специално за nelginaнови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 11:18



Ние бяхме в клиниката от 29.09 до 4.11. През това време минаха двама души с хондросарком. От тях разбрах за излекувани пациенти с тази диагноза. Не си внушавай, че това е най-агресивния сарком. Преди него са остеосаркома и саркома на Юинг.
Гледай смело напред и се опитвай да прогониш черните мисли. В редките случаи, когато сме вкъщи ще ти пиша.



Тема Първи резултатинови [re: nelgina]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 14:08



Здравейте!

Днес имам и първите резултати от изследването на образуванията в белия дроб. За съжаление, те потвърждават първоначалната диагноза.

Но този път няма да ми се размине химиотерапията. Другата седмица трябва да се консултирам с химиотерапевти и така, започваме отначало.

Кого бихте ми препоръчали?



Тема Re: Първи резултатинови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.11.06 16:46



Петя, на мен са ми казвали лекари, че в ИСУЛ са най-добри за химиотерапия.

Прегръщам те! Успех!



Тема Re: Първи резултатинови [re: little_rabbit]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 17:38



И аз съм на това мнение, още повече че там правиха химиотерапията на баща ми и имам преки впечатления. Нито веднъж нямаше забавяне на вливанията, както съм чела че става например в Онкологията.



Тема Re: Първи резултатинови [re: Eлфи]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 18:18



Скъпа Петя. съжалявам ,че се потвърдиха лошите очаквания...но имаш с какво да продължиш борбата ..химиото в повечето случаи помага..Относно това ,къде да се лекуваш, аз съм се лекувала и в онкологията ,а в момента в ИСУЛ, защото горе ме оставиха без лекарство по време на курс терапия....мисля че терапиите са определени за различните видове рак и се владеят от повечето химиотерапевти, по-скоро въпроса е това, което ти предпишат да го има...Накрая ти ще избереш..



Тема Re: Първи резултатинови [re: здp1]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 20:06



Благодаря за съветите! Наистина ми е трудно да избера, защото никой мой близък няма подобен проблем и мога да прося съвет само от вас.

Не знам как стоят нещата, защото бях толкова щастлива, че химиото ми се размина първия път и въобще не се интересувах от нея. Нищо не знам за нея - само съм горе долу наясно какви странични ефекти да очаквам.

А ИСУЛ ми е близо до вкъщи, пък Онкологията ми звучи по-благонадеждно, понеже е специализирана именно за това. И изборът ми е доста труден, пък и не е подкрепен с информация.

Затова ще ми е полезно всяко едно мнение!
Кураж, милички!



Тема Re: Първи резултатинови [re: petya24]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 06:14



исул!! оккологията е ужас.... в исул химиотрапевтите са по добри!в онкологията цари корупция и безхаберие.. знам го от горчив личен опит!!



Тема Re: Първи резултатинови [re: vozi]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано30.11.06 06:16



Това за корупцията и аз съм го чувала... И за безхаберието

. Ужас, просто.

Евичка ми е разказвала. Тя затова накрая дойде да се лекува в Хематологията на МА.



Тема Re: Къде синови [re: little_rabbit]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 11:48



Мила Петя, къде се загуби..Защо не се включваш..започна ли химиото и къде..добре ли си..обади се...моля те.



Тема тук съмнови [re: здp1]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 13:37



Здравей, мила!

Ходих на консултация с една химиотерапевтка, която каза, че тъй като ракът на белия дроб е същия, както и този на костите, химиотерапията няма да свърши работа така, както беше и за костите. За всеки случай, тя препоръча да чуем още едно мнение, и следващата консултация ще бъде на 18,12,2006.

И така, изчаквам да чуя окончателно какво ме очаква. Преди се радвах, че няма да правя химиотерапия, а сега разбирам, че нищо не може да пребори моя вид рак. И ми се плаче.

Редовно влизам във форума да чета мнения, но не пиша, защото се чувствам обезкуражена и не искам да го признавам публично.

.
Пък и не мога да дам съвет на никой за нищо, защото нищо не знам, а и не се интересувам, нито пробвам алтернативни методи. Гледам да изкарам днешния ден, пък утре, каквото е рекъл Господ.

И така, вкъщи съм и съм добре, но не мога да дам нищо на никого, затова не пиша. Нито надежда, нито нови знания, нищо!
Благодаря че попита!



Тема Re: тук съмнови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано08.12.06 17:18



Мила Петя, изпращам ти една виртуална прегръдка! Не губи кураж, ще се оправиш! Сигурна съм!



Тема А бой де...нови [re: petya24]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано08.12.06 17:25



Петя, това е временна криза, депресия, която можеш да овладееш. СИГУРНА СЪМ. Защото ти си силна и борбена като мен - аз успях и ти ще успееш.
Когато през март разбрах за новия рецидив при мен, един месец беше рев, рев и само рев. Потънах съвсем. Като ходя по улиците и гледам по витрините, току си харесам нещо - в следващия момент червейчето нашепва, че "това няма да ми е необходимо вече" - представяте ли си хора?! Бях се отписала, ама съвсем. Е да, ама не - шило в торба не стои и както знаете - без бой се не давам

Започнах терапиите, лекувам се и се чувствам ОК - а да не ви разправям дали не пазарувам, дали не си купувам нови неща, обувки, дрехи, дрънкулки - купувам и не мисля. За всяко купено от мен лекарство си купувам и някоя глезотиика - за да не ме е яд, че давам пари само за лекарства Е това е моята терапия
И вземи си стегай задника и мърдай от къщи, че като ти дойда - такъв пердах ще ти хвърля! КОЛКОТО МИ Е ПИСАНО - ТОЛКОВА И ЩЕ ЖИВЕЯ.
НО ТОВА, КОЕТО МИ ОСТАВА ЩЕ СИ ГО ИЗЖИВЕЯ, КАКТО АЗ СИ ИСКАМ, НА КРАК С УСМИВКА, ДОБРЕ ГРИМИРАНА И ДОБРЕ ОБЛЕЧЕНА. Нямам никакво намерение да се влача и да хленча и да питам "Защо точно на мен Господи?" Ще ям къртици, ако трябва, но поляти с чаша червено вино, разбира се Така че Петя, ставай и...тръгвай, че ако ти дойда....

Оооооо, честит празник! Я оди да празнуваш и да пиеш едно и за нас!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: тук съмнови [re: petya24]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 17:29



".........но не мога да дам нищо на никого, затова не пиша. Нито надежда, нито нови знания, нищо!"
Ти ли не можеш да дадеш нищо на никого..., ти която си преживяла толкова много, повече от 60 г. човек, ти която си се преборила с толкова много неща до сега с твоите 24 г.! Иде ми да извадя точилката и....да му мислиш!!!!
Я да се стягаш и да престанеш с това - ден да мине друг да дойде.
Свърших с карането, затова те прегръщам силно и те моля да събереш цялата си духовна сила и енергия, да се мобилизираш, да си съставиш план за действие. Включи и алтернативни методи, ако трябва, въобще направи всичко възможно за да си помогнеш максимално. Все още има хора, които те обичат и имат нужда от теб. Кой ако не ти с твоята сила и кураж ще им дадеш надежда!?
Миличка Петя, ще чакам с нетърпение да пишеш след следващата консултация и ти пожелавам да не се предаваш, да успееш да върнеш оптимизма си и да действаш с всички възможни методи! Няма невъзможни неща, стига да го вярваш!!!!





Тема Re: тук съмнови [re: Juli7]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 18:56



Хей,момиче! Да не те чувам да говориш така пораженчески...я се стягай!!! , при кого беше на консултация и при кого ше ходиш на 18.12., пиши тук споделяй всичко, винаги сме на линия да те изслушаме и да ти дадем съвет, да те подкрепим, няма да се даваме току така на гадната болест, и ..теб няма да дадем , ясно ли е..искам всеки ден да се отчиташ тук какво си правила , къде си ходила, какво мислиш и чувстваш иии Горе главата!!!





Тема Re: тук съмнови [re: petya24]  
Автор Viriat (непознат)
Публикувано08.12.06 23:10



Петя,

Нормално е да си обезкуражена. Но не може да е задълго. Ще се съвземеш. Прочети визитката на Валентина (тема "Кои сме ние - Визитник"), както и някои от постингите й. Не правя реклама на нищо, нито пък ти препоръчвам Натанал, но не се отказвай с лека ръка от алтернативаната медицина. Има доста писано по въпроса във форума. Въобще не се отказвай от нищо. Най-малко от живота. Прекалено си млада за това. А от начина, по който пишеш, си личи, че си добър и интелигентен човек. Не може просто да кажеш "Каквото е рекъл Господ". Господ е прокарал пред всеки от нас по няколко пътя. От нас зависи по кой ще поемем.



Тема Re: тук съмнови [re: petya24]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 23:32



Хей ПУХЧЕ,не ме ядосвай та ти отиваш към победата на тази болест и искаш да спреш на средата на пътя??? Ти си силна и ще победиш РАЗБЕРИ ГО И ПОВЯРВАЙ МИЛО МОЕ ДЕТЕ!Лекарството се крие в природата,но трябва да го откриеш за теб. СТЯГАЙ СЕ! ОБИЧАМЕ ТЕ И ВЯРВАМЕ В ТЕБ!!!!



Тема Re: тук съмнови [re: petya24]  
Авторkatence (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 23:04



Петинка...не искам да се повтарям, защото всички преди мен са ти написали толкова истински и верни неща, затова единственото, което ще ти кажа, е да ги послушаш ! Пиши всеки ден, когато имаш как, затова е форума, да се подкрепят хората взаимно, ще ти е по-леко когато споделяш, а и тук има много компетентни и добри хора, които са готови да ти помогнат с каквото могат.
Аз те прегръщам силно, моля те пиши, и чакаме новини от теб след 18-ти.
Не се давай!



Тема Re: тук съмнови [re: katence]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 23:21



Petj mila kak si pi6i.moljte



Тема извинениенови [re: katence]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 23:32



Здравейте, приятели,

иска ми се да обясня защо така привидно "отсъствам" от форума. Истината е, че редовно преглеждам темите, но когато не съм компетентна, не си позволявам да изказвам мнения. А това е доста често, защото моят вид рак е толкова специфичен, че няма с кой да споделям това, което ме вълнува. Да, имам рак, но дотук свършват приликите ми с вас. Първо, защото моят е много рядък вид и дори самите лекари не знаят какво да правят в моя случай и попадам на лекари, на които аз обяснявам за какво става дума. И второ, искрено съжалявам, но с моите знания не мога да ви бъда от полза.

И трето, понякога ми е тежко и трудно, не искам да се боря, не искам да се правя на щастлива и да си повтарям, че животът продължава. В такива моменти не съм от полза за никого, включително и за себе си.

Друг път лошото настроение отминава и ми се струва, че ракът не е най-тежкото, което ми се е случвало. Тогава се чувствам силна и готова да преобърна света. Но точно в такива моменти ми е неудобно да говоря за себе си и своите пориви, когато другите са смазани от мъка, отчаяни и оскърбени от съдбата.

И така, все не намирам удобен момент да се включа в дискусиите, още повече че вие ме учите на много неща, а не обратното.

Това е истината, и искам да я приемете като извинение.

Не пиша, защото чувствам, че не допринасям с нищо. Моля да ме извините и да ми повярвате.
Има и още нещо - не мога и ден да изкарам, без да влезя във форума. За което съм благодарна на всички в него.
Тук намирам утеха





Тема Re: извинениенови [re: petya24]  
Авторkoleva (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 00:43



Мила Петя,
позволи ми да те уверя, че диагнозата не трябва да се разглежда като автоматична смъртна присъда - независимо колко зле се чувстваме, независимо колко неблагоприятна е прогнозата. Много хора са се борили и са възстановили здравето си. Можеш да овладееш положението така, че да помогнеш на тялото си да спечели войната.
Винаги е прекалено рано да се предаваме!

Разбира се, няма вълшебна формула за победа над рака. Това, което ще ти кажа са съставките на шанса за борба. Първата съставка е надеждата – надеждата, че борбата ни не е невъзможна. Втората съставка е информацията – която ще помогне на тялото ни да спечели битката/а тук информацията е супер/. Ако добавим и желанието да правим необходимото, може да постигнем положителни резултати, а това си струва усилието, нали?
Длъжна си да се бориш!Кураж, ние сме с теб!
Прегръщам те



Тема Re: извинениенови [re: koleva]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 12:23



Pitenka mila pi6i kakvo pie6 kakvo vzima6.Spazva6 li njkakav rezim na xranene.Pravi6 li njkakvi proceduri.Pie6 li Natanal.Moljte eitaka pi6i za sebesi.Nikogo njma da otek4i6.Naprotiv vsi4ki sme s teb,ti sega nai mnogo ima6 nyzda da spodelj6.Vseki den 4akam da vidj tvojta tema.Mila ne se ot4aivai,moljte ne se ostavji na ot4ajnieto i depresijta da te smazat.Za teb teparva 6te ima tolkova 6tastlivi i xybavi momenti.Pregra6tam te i se molj za teb.



Тема как съмнови [re: fifi]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 18:32



Здравейте, всички!

Днес бях на контролен преглед за белия дроб, няма нищо обезпокоително след операцията. Аз също се чувствам добре, дори имам сили да се нервирам за глупости от университета - значи съм ок. Исках да се накъдря, но една фризьорка ме отказа категорично. Днес си купих нови украшения за елха. С две думи - животът продължава.

Пия вилкакора - вече четвърти месец. Пия и комбинирани витамини, чай от шипки, натанал - три пъти на ден по една глътка, колкото дойде. Натаналът ми отвори голям апетит, обаче все още ми е много неприятен на вкус. А като го глътна, все едно е огън. Голяма гадост ми е да го пия и веднага пия чаша вода, но така и не мога да се отърва от дъха на чесън. Минава чак след като се нахраня. А и още нещо, натаналът се пребори с ленивите ми черва. Полезен е, спор няма.

Това е. Знам, че не е достатъчно, но в съчетание с по-здравословно хранене (без пържено, без червено месо, повече ядки и плодове и чайове) засега се чувствам добре. Не пуша, но и секс не правя. Няма пълно щастие!





Тема Re: как съмнови [re: petya24]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 20:24



Мила Петя, радвам се да видя едно по-оптимистично включване от теб...Все пак идват празници и щом се чувстваш добре, забрави за болестта , радвай се и изживявай всеки ден , а и гаджето сигурно ще се появи за празниците и вичко ще си дойде на място...





Тема Re: как съмнови [re: здp1]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 21:48



Bravo mili4ka taka te xaresvam znaex si az 4e si mazko momi4e.Probvai natanala da go smesva6 sas kiselo mljko,taka e po prijten.Ina4e smardi navsjkade iz ka6ti.Ama az taka si kazvam koito ne iska da izliza,vse pak e za zdraveto.Probvai i kurkuma tuk dosta se izpisa za tazi podpravka.Vob6te bravo na teb.pregra6tam te i te celuvam.Badi 6tastliva



Тема Re: как съмнови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано14.12.06 23:17



Петя, миличка, всичко ще е наред от тук нататък





Тема Re: как съмнови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 17:51



Привет, Петя! Радвам се, че в момента се чувстваш чудесно. Прочетох внимателно всичко, което се е случвало около теб, докато ни нямаше. Не се страхувай от болката и лошите настроения. Все пак сме ХОРА и ако през цялото време сме безумно щастливи и весели, то значи нещо с нас не е наред.
Не е важно през колко трудности ще преминем, важно е да постигнем, това за което се борим.
Дано не ти звуча много философски, но сигурно и аз съм в някое от поредните ми мрачни настроения. УСПЕХ, миличка!



Тема Re: към Нелгинанови [re: nelgina]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 18:11



А вие как сте...Надявам се да сте добре и спокойно( доколкото е възможно) да се зарадвате на празниците..





Тема Re: към Нелгинанови [re: здp1]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 20:54



наистина мила, как сте, как е героят на героите?

ще ми кажеш ли къде да гледам, когато искам да разбера как сте?

и да поздравиш малкия борец от една кака с подобна съдба. всичко хубаво и весели празници.





Тема Re: към Нелгинанови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 23:29



След тежката операция, която претърпя момченцето ми (третата в България), продължаваме с химиотерапия още ок. година. Схемите на вливане са изключително дълги и тежки. Прибираме се вкъщи за 2-3 дни и отново сме в болница заради ниски стойности на кръвните показатели.
Синът ми наистина е много смело момче и въпреки, че в момента е много слаб и отпаднал, се опитва да се възстановява в паузата между схемите.
Скъпа Петя, и аз като теб не смея много да се включвам във форума, защото не съм компетентна да съветвам хората, а и нали знаеш :"Всички щастливи семейства си приличат, но всяко е нещастно посвоему".
Надявам се за празниците да сме вкъщи и тогава да отправя своите коледни пожелания към всички .



Тема Re: към Нелгинанови [re: nelgina]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 11:06



мила Нелгина, там е работата ,че тук всички сме нещастни, е може би всеки по своему, ама нещастни....Напълно те разбирам как се чувстваш и аз съм майка и съм сигурна,че ако е трябвало ,ако така е отредила съдбата вашето семейство да пострада то ти веднага би се сменила със синчето си...ама какво да се прави, трябва да се бориш, да си оптимист и да му вдъхваш сили,той сега има теб до себе си

...Кураж и дано сте добре за празниците..



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 20:00



Петя, беше ли днес на консултация при доц.Цекова ..Какво ти каза..Обади се..



Тема Преглед при Доц. Цекованови [re: здp1]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 22:42



Здрасти!

Доцент Цекова е изключително мила. Тя ми каза това, което съм свикнала да чувам - моят вид рак не се повлиява от химиотерапия, нещо повече, тя смята, че ако направим химиотерапия, поради отслабване на имунитета е възможно състоянието ми да се влоши, вместо да се подобри.

Отскоро съм се запалила по играта снукър, но и там ракът е успял да се прокрадне - днес четох историята на един гениален играч, който умира пет дни преди да е навършил 28. Истината е, че дори всичките пари на света не могат да ти купят здраве и живот.

Днес доц. Цекова ме изпрати с думите "За който има век, има и лек". Хубава максима, медицината помага на тези, които имат живот пред себе си.

Днес се срещнах с един приятел и се заговорихме за миналото, стана ми много тъжно. Спомних си толкова щастливи моменти от преди 3-4 години, че опитите ми да изглеждам щастлива сега пропаднаха.

Моят приятел се обажда все по-рядко. Май връзката ни беше пред разпад без значение дали съм здрава или не.

Утре е коледното парти на фирмата! Със сигурност ще се опитам да се забавлявам, ще пия по чаша вино за здравето на всички ни!





Тема Re: Преглед при Доц. Цекованови [re: petya24]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 17:05



Беше ми интересно, защото първата лекарка Д-р.Кръстева при която си била е моята онколожка..дали и доцентката ще е на същото мнение...Остава ти да се подкрепяш с алтернативни методи , да имаш кураж и с Божията воля да се оправиш...Ми с приятеля ти нещата щом са били проблемни...майната му(с извинение)..Весело прекарване на купона..





Тема Петя, как синови [re: petya24]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано21.12.06 19:13



Петя, пак изчезна.Как си, как мина коледното парти?



Тема Re: Петя, как синови [re: nelidz]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 20:18



Ето ме, не съм изчезнала, но тръгнах на работа, където (временно) нямам компютър.

Партито мина добре, хубаво, но имаше един момент, от който се срамувам. Реших да потанцувам на едни гръцки песни, шефката се разплака, понеже ме вижда да танцувам с протезата и се умили, и аз се разревах и стана една... Не трябваше да го правя, не трябваше да поставям хората в положение да ме съжаляват и т.н. Сега много ме е срам и се опитвам да не мисля за това, но не мога да го забравя. Тогава се чувствах добре, стана ми весело и не помислих как ще се отрази на другите, ако ме видят да танцувам. Стана много кофти, атмосферата се развали след това, но виновна е сливенската перла, а не аз

.

Иначе всичко е постарому, май съм забравила колко е натоварено движението в работни дни. Ходя си на работа, там се боря с недоспиването до обяд, а след обяд - с дрямката.

А, от вчера разпространявам една смешка, много е хубава, да я споделя и тук:

"Как ще се борим с корупцията в държавните институции, като на всяка врата пише "БУТНИ".
Мисълта е на Анастасия Мозер, не моя.

Очаквам да чуя как са останалите. Как сте, какво става с малките битки и големите войни?




Тема Re: Петя, как синови [re: petya24]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 21:26



ЗДРАВЕЙ ,пухче радвам се за теб,че се бориш.Виждаш ли вече слънцето м/у облаците?Обичам те и ти пожелавам МНОГО ЗДРАВЕ И ВСИЧКИ НЕЗБЪДНАТИ МЕЧТИ.На КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА ПОЖЕЛАЙ СИ ЕДНО!АЗ ВЯРВАМ



Тема Re: Петя, как синови [re: petya24]  
Авторkate (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 15:21



Милото Петенце


Много се зарадвах на постинга ти, посмях се и на лафа за корупцията
Колкото до момента на партито, няма от какво да се срамуваш, напротив - гордей се със себе си, като ти се танцува ще танцуваш, забавлявай се и следвай емоциите си, сигурна съм че всички са ти се зарадвали! Знаеш, че смехът лекува, а всяка малка радосте приятна са душата и действа благотворно. Емоционален е бил моментът, да и ти свалям шапка, както и всичко останали, сигурна съм
Прегръдки!



Тема Re: Петя, как синови [re: kate]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 21:41



Здравейте!

Ето ме пак, опитваща се с чаша вино да си стопля душата.

Няма да казвам какво си пожелавам за Коледа, но ще кажа какъв е най-най-големият ми подарък - ЩЕ СТАВАМ ШАФЕРКА. Една приятелка, която познавам отпреди да помня себе си, ще се омъжва. Опитах се да протестирам на шаферството, защото се изискват от шаферката танци и разни други по-вихрени движения, и никой няма нужда от шаферка, която едва се крепи на краката си. Уви,

, на думите ми въобще не бе обърнато внимание и ми бе обяснено, че шаферка не се става според танцувалните възможности, а по други, по-уважителни причини.

Много, много се радвам.
Пожелавам на всички такива неочаквани и положителни изненади по празниците.

П.С. Нелгина, как сте, ще ми разкажеш ли повече за вас? Мерси.



Тема Re: Петя, как синови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 16:59



Честита Коледа, Петя! Много здраве, топлина и уют в душата ти!
Току-що се прибираме от болницата, където бяхме цяла седмица и изкарахме Коледа. Синът ми беше с много ниски хематологични показатели, слаб и уморен и затова не ни пуснаха за празника. В момента е малко по-стабилен и се надяваме до 4.01(когато е датата за следваща химия) да сме вкъщи.
Ти как си? Прочетох всичко, което пишеш и съм сигурна, че ще си чудесна шаферка, защото имаш сърце.



Тема Професор Роберто Дженари от Италия ще извърши конснови [re: Jull]  
Авторava (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 17:19



рофесор Роберто Дженари от Италия ще извърши консултативни прегледи на пациенти с онкологични заболявания на 30 януари тази година, съобщават от международния онкологичен консултативен център към болница "Царица Йоана" в София, цитиран от БНР.

Професор Дженари е хирург, експерт в областта на рака на млечната жлеза и злокачествения меланом, консултант от Европейския онкологичен институт в Милано.

Повече информация можете да получите на телефоните на онкологичния консултативен център: 0885/010405 и телефон-факс: 02/943-22-24.



Тема Re: Петя, как синови [re: petya24]  
АвторAva (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 17:38



Zdravey Petya,

kak si? Vazhishtavam se na kuraza ti! Pojelavam ti mnogo, mnogo kusmet!
Sluchaino popadnah tuk, a oshte po sluchaino prochetoh za italianskia doktor. Ako imash vuzmojnost, zapishi si chas i dano Bog e s teb!



Тема Re: Петя, как синови [re: Ava]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 21:08



Здравейте,
Ето че дойде месец януари, да си направим срещата, преди сме я забравили.



Тема Re: Петя, как синови [re: petya24]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 15:51



Здравей Петя!
исках да те попитам ако е удобно може ли да споделиш точното име на диагнозата си.Имам чувството, че е вид саркома.Попаднах на един вид лечение, което е особено успешно специално при саркоми.
Знам за един случай, човека се казва Jason Vale, бил е на 20 г когато са му открили заболяването-изключително рядък вид рак, били описани само 20 случая като неговия и всички с летален изход.Той обаче започва специфична алтернативна терапия и днес повече от 15 г след диагнозата е жив или както се изразяват лекарите-в ремисия.
Но е бил борец в истинския смисъл на думата-бил е световен и национален шампион по канадска борба.Та и с болестта също е успял да се пребори.



Тема за Астроартнови [re: acтpoapт]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:53



Здравей, поласкана съм от твоето внимание.

Аз съм с мезенхимален хондросарком на лявото коляно, метастазирал в левия бял дроб, с ниска бедрена ампутация. Малко по-горе съм описала повече за моя случай. Доколкото знам, има лоша прогноза и съм се примирила.

Най-лошото е, че даде метастази три месеца след поставяне на диагнозата. Не искам да се боря, а да живея без болка. Засега всичко е спокойно, поне няма външни признаци нещо да се развива, пък кой знае.

Можеш ли да ми кажеш твоят интерес към онкологията чисто професионален ли е или имаш и личен мотив?
Благодаря за отделеното време!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 23:01



Петя ще се моля на Господ всичко да е наред !! Дръж се !



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 23:08



Лили много си права прочетох няколко неща там и ми стана лошо. Тази болест е баси ужаса. Наистина има хора които се борят за още няколко дена живот, така че тука спрете да ревете колко сте зле !



Тема Re: Мартонови [re: Marto]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 23:27



Братле, хич не ми е приятно хората да си мерят нещастието с моето, само и само да се успокоят, че всичко им е наред. Ако ме вземаш за единица мярка на изпаднал германец, не си познал! Не и на мой гръб, да знаеш!!!!!!



Тема Re: за Астроартнови [re: petya24]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 02:18



Ваксината на Коли е разработена от д-р Уйлям Коли-известен хирург от Ню Йорк.Коли открива тази рецепта през 1890 г и я прилага до 1930 г.Той завършва медицина в Харвард и по-късно завежда секцията по костни тумори към най-известната ракова болница в САЩ- основаната от Рокфелер Слоан Кейтъринг Мемориал Сентър.
Историята започва така.През 1890 г той среща млада жена, която е повредила ръката си по време на пътуване.Жената се оплаква от болки в ръката, като след преглед й е била поставена дигноза рак.Д-р Коли е принуден да извърши ампутация на ръката, но само след няколко седмици тумори се появяват и по други части на тялото.Няколко месеца по-късно младата жена почива.Коли е дълбоко потресен от смъртта й и от своята безпомощност да й помогне по някакъв начин.Жената се е казвала Беси Дашиел и била близка приятелка на Джон Рокфелер младши, което обяснява неговата по-късна филантропия по отношение на раковите заболявания.
Коли започва да проучва целия архив на болницата и установява, че при пациенти при които се е наблюдавало излекуване(ремисия) е било налице и някакво инфекциозно заболяване.Той установява връзката между болестта "червен вятър" и спонтанните излекувания от рак.
Коли иска разрешение от своите началници да приложи своя метод в практиката.След като получава разрешението започва просто да заразява болните от рак с "червен вятър".Започват да се констатират и първите успешни излекувания.Самия Коли обаче не е доволен от метода понеже в някои случаи болните умират от самата инфекция.Той решава да усъвършенства метода.Прави комбинация от две бактерии-Streptococcus pyogenes(причинителя на червения вятър) и една друга бактерия, която живее в човешките черва-Serratia Marcescens.Течната и обезвредена чрез загряване бактериална култура след това се впръсквала в пациента, в тумора или около тумора.След време Коли установява и дозата при която се появява нужната рекация на организма като треска, висока температура и др., реакция която днес се нарича цитокинен грип.

Първият пациент, който се лекувал с новата ваксина бил млад човек с огромен тумор в стомаха.Само след няколко седмици лечение вече имало стабилна реакция и тумора започнал да намалява.Когато младежа се върнал в къщи от тумора почти не било останало нищо.Младия човек пораснал и живял дълго-починал 26 г. по-късно от инфаркт.
Коли продържавал да дава ваксината дори и след като болния вече изглеждало, че се е оправил.Днес вече се знае, че лечението трябва да продължи месеци за да се затвърди получения стабилен разултат-като цяло продължителността е около 6 месеца, но в някои отделни случаи може да продължи и години.Коли получил удивително добри резултати, които могат да се сравняват със съвременните такива.Има мнение, че метода на Коли е най-успешен при саркоми и лимфосаркоми известни още като лимфоми.Но мнението на експертите е,че този метод успешно може да се прилага при всички видове рак при които е засегната мезодермалната тъкан-каквито са също рака на бъбреците и яйчниците.
Метода обаче не получил голяма популярност понеже други лекари не могли да получат същите добри резултати.Но в някои болници като например известната Майо клиник продължили да прилагат ваксината.

През 1934 г д-р Коли бил поканен на конгрес посветен на саркомата макар и вече да бил пенсионер.В своя доклад той дал следната статистика:
-няколко пациенти лекувани по неговата методика преживели 5 години срещу само един лекуван по стандартната методика.
-при случаи на неоперабелен рак и при приложено стандартно лечение от 24 пациента 21 починали, а трима били изписани твърде наскоро за да можело да се оцени резултата
-в същото време при 22 неоперабелни пациента лекувани по неговата методика 12 достигнали 5 годишна преживяемост(всъщност това не означава че са живели 5 години, а че са стигнали границата според която по стандартите на медицината човек се приема за клинично здрав).
Но ръководителя на болницата по това враме д-р Еуинг наредил при заболявания на костите да продължи да се прилага лъчетерапията, въпреки че вече било известно за вредния й ефект върху костния мозък.
Така постепенно ваксината била изместена от други методи и практики.
Една от причините за това може би е била и ниската й цена-2$ на инжекция.

В днешно време някои клиники, които прилагат алтернативни методи на лечение използват в практиката си ваксината на Коли.Такива са клиниката CHIPSA в Мексико и клиниката Weisbern в Милуоки.

След смъртта на Коли, неговата дъщеря Хелън Коли продължила делото му.Тя основала изследователски институт, където се проучвало действието на ваксината и се правели експерименти с нови модификации.Понастящем е установено,че нейната ефективност при лечение на саркома е около 50%, а когато действието й се комбинира с химиотерапия ефективността се увеличава до 85 %.

Ето и един практически адрес-става дума за изследователски център в Канада , който се занимава с производство, проучване и приложение на ваксината:

www.mbvax.com

Що се отнася до мен самия, нали няма да се засегнете ако ви отговоря по малко метафоричен начин.Нали знаете, има един вид компютърни игри, казват им quest-ове, в които се търсят разни неща.Та отговора на въпроса се намира в два филма- в Beautiful Mind("Красив ум" на български, макар че на мен лично повече ми харесва руския превод"Игрите на ума" ) и също в "Butterfly effect"2("Ефекта на пеперудата"-2 част).
Желая ви успех!



Тема Re: Мартонови [re: petya24]  
АвторEwa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 15:29



Петя , не се отчайвай чак толкова
как вървят нещата при теб ?
ще те изследват ли пак ?
промени ли храненето си - цвекло , добавки ( саменто и от сорта )
след като единия ти бял дроб е бил чист , може би нещата са хванати навреме
стискам ти палци
в клуб медицина пише един онколог , който работи в австралия ,
ако пуснеш тема или лично съобщение той може да ти каже как се процедира там , и въобще някакви други идеи
ето го клуба :


лекарят е PRN



Тема Re: ЕВАнови [re: Ewa]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 18:17



Здрасти, Ева,
приятно ми е да се запознаем.
Нещата вървят както преди болестта - на работа, университет, грижи и задачки всякакви

.
Ще ме изследват отново след два месеца, засега нищо не правим по въпроса с проследяването. Всички лекари казват, че единственото проследяване е скенер на бял дроб на три месеца и толкова, нищо друго.
Храненето ми е много добро още от преди - ядки, семена, плодове, рядко месо (напоследък никакво), много вода, рядко бира и никакъв друг алкохол. Пия вилкакора, добре се чувствам от нея.
Ще питам онколога, благодаря за информацията.
Ще ми разкажеш ли повече за твоята история? Какво те води насам?



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторlra (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 15:30



Петя, по писаното от теб си съставям мнение, че си човек, който не се предава и има оптимистична нагласа. Не бих се учудила, ако оздравееш, даже при тези прогнози. Просто си живей, докато ти е писано, радвай се на всеки миг и не губи време за тъжни мисли. Желая ти от сърце здраве, любов, радост и късмет!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: lra]  
АвторFifi (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 18:22



Abe Ira kak moze6 taka da govori6,Pety razbirase 4e 6te e zdrava i e zdrava.Nie tyk kolko mnogo i se radvame i j podkrepjme.Petj mili4ka ne sly6ai nikogo,ti si silna i 6te se spravi6,tova e vremenno v tvoj zivot.Znam 4e ste pobedi6.Ot napisanoto po gore razbiram 4e ne vzima6 xranitelni dobavki.Moljte obarni vnimanie i na tova,vazno e za imynnata ti sistema.Pie6li natanal.badi zdrava i mnogo 6tastliva



Тема Re: Фифинови [re: Fifi]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 23:22



Я, аз съм имала ревностната подкрепа на Фифи, благодаря ти, мила.

Аз пия Вилкакора, от четири месеца. Пия и натанал - много добре се чувствам и от двете. Иронията е, че дори от грип не боледувам, но виж какво ми дойде до главата. Сега не чувствам такава умора, която чувствах преди да разбера диагнозата. А сега ми е доста изморително с протезата - явно добавките си вършат работата, пък и организмът се е освободил от рака и се чувства в кондиция.


А пък за лошите неща не мисля. Изглеждам като човек, на който всичко му е наред. Така става с всеки, който губейки най-важното вижда колко са безсмислени тревогите на другите. Научих си житейските уроци. Примирих се и чакам спокойно утрешния ден.

Поздрави на теб и близките ти, мила приятелко!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Fifi]  
Авторlra (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 08:53



Фифи, тикъде не съм казала, че няма да оздравее! Точно обратното - писах, че НЯМА ДА СЕ УЧУДЯ, АКО ОЗДРАВЕЕ!
Петя, ако съм те засегнала - извинявай, намеренията ми бяха точно обратното - да те подкрепя.





Тема Re: Фифинови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано12.01.07 09:03



Петя,





Тема za Petyaнови [re: petya24]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 12:22



Здравей, Петя! Следя твоите разговори с останалите "обитатели" на клуба, и не преставам да се възхищавам на твоята явна интелигентност, положително мислене, и най-вече несъкрушим дух! Ти имаш дух, който може да превъзмогне всички перипетии, които животът поставя пред човек (нали знаеш, "перипетии: трудности, които съдбата поставя на пътя на главния герой, с които той в края на краищата се справя успешно, калява характера си, излиза победител и тържествува").
Само това исках да ти кажа, и да ти пожелая приятен ден днес!



А, и бих препоръчала да опиташ да свикнеш да мислиш за себе си като за "човек в идеално здраве, който ще си остане такъв" - смятам, че това е мнооого хубаво внушение, и променя напълно "биохимията" на организма. Аз лично имах една година, през която все ме налягаха разни болести, нетипични за 25-те ми годинки тогава, и само чрез това положително внушение се оттървах напълно от лошия навик да боледувам! Та до днес, да чукна на дърво... "Правилното" мислене има много голяма сила
, но ти май си го знаеш, поне такова впечатление оставяш



Тема Re: много разбити мечтинови [re: lra]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 18:40



И така, стискаме си ръцете, че ще оздравея, решено е, няма повече спорове.



Сега като чета за външни изяви на болестта, си мисля, че точно преди поставянето на диагнозата бях много изморена, изтормозена, нервна, и препретрупана с работа и задължения. Никой не би бил в състояние да го избегне, просто е стечение на обстоятелствата.
Всеки ден ми хрумват различни причини за болестта - например периода на полуразпад на стронция от 20 години (във връзка с катастрофата в Чернобил) съвпада абсолютно точно (дори и с месец) с моето заболяване. От друга страна бях вперила поглед във връзката си и изживявах залеза й предварително. А и живея в една стара кооперация, която като нищо може да има азбест в стените. И все не си харесвах нещо, все бях самокритична и недоволна и самоубийствено нискосамочувствена. И бях занемарила двигателния си режим, и още сто неща.

Наскоро един човек ми каза, че имам симптоми на глисти, и ракът се причинявал от глисти и отдавна имам проблеми със стомаха и се чудя дали ако имах повече инфо, нямаше да се развият нещата по-благоприятно.
Да не говорим пък, че лекарите забавиха лечението ми поради неправилна диагноза, при това можеше да се спаси крайника.

Каквото и да си говорим, сега съм по-добре, а и мисля, че изплащам грешки от предишни животи (никой да не ми се смее, вече съм повече от уверена, че има нещо космическо в цялата работа).

Но само тук си позволявам да си изливам душата, така че простете ми откровенията.

Вярвам, че хиляди въпроси се въртят в главата на всеки и не че дават някаква насока, но няма как да се правим, че не си ги задаваме.

Пък каквото сабя покаже!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторgalia7 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 00:04



Здравей,Петя!Мисля си за теб и искрено се надявам да се пребориш с тази коварна болест.Не се предавай!Не мога и не искам да повярвам,че няма лек за рака.Майка ми е с множество метастази на белия дроб и мозъка.Не знам дали си чувала за Димитър Куцаров,който лекува с билки.Той даде големи надежди и е 100% сигурен,че ще излекува мама.Защо не пробваш и ти?Все пак става въпрос за билки-ако не помогнат,то със сигурност няма да ти навредят!Единственото нещо което каза,когато мама влезе при него беше-"Гледай ме в очите!".След минута посочи точните места на метастазите без ние да сме казали абсолютно нищо!Пред къщата му чакаха няколко жени,които са изчистили метастазите с неговите билки и идваха за още-профилактично.Успех,мила Петя!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: galia7]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 08:45



iskam da kaza tuka , che tochno tozi chovek kaza kude e rakut na maika, i az togava go pomislih za lud, tui kato sled 2 dena i bqha naznachili operaziq, pri koqto napulno ilishno otstraniha limfinte vuzli na kraka i ( zaradi parite, koito dadoh na ruka )ta i tova posle kolko q muchi gorkata... a bai Dimitir napravo otseche kude e problema, dade bilkite i kaza za kontrolen pregled sled edi kolko si vreme... no az ne i gi dadoh...i taka sled nqkolko meseze sled mnogo zaguba na vreme i sumati lekarski greshki(vkluchitelno i na segashniq minister) diagnozata na bai Dimitur se potvurdi...no beshe veche tvurde kusno...



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 21:55



Здравей, Петя! Опитах се да ти пиша на имейла, но не успях (май съм голям лаик). Предполагам, че през месец март ще успеем да дойдем до София за преглед, защото минаха 4 месеца от операцията , а ние не знаем докъде трябва да се раздвижва сина ми. На нас рехабилитатор ни беше Нина и тя ни предупреди да не се доверяваме на други, защото само тя има опит в случаи като нашия (а те май в България са 3). Заради тежката химия ние сме все в болница и не успяваме до отидем. Ако звънна на доцента и си уговорим дата, ще ти пиша.



Тема Re: Как започна всичконови [re: petya24]  
Автордиa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 21:57



Петя колко беше при теб алкалната фосфатаза - днес ми правиха изследване и ... моята е 327 - и като прочетох тук там май е доста над нормата.
Моля те за твоето мнение.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: galia7]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 23:00



Бихте ли дали някакви кординати на Димитар Куцаров?Каде мога да го открия?Благодаря предварително!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 23:04



Петя ти си един голям човек!!!Нямам думи да изразя това което мисля за теб вазхищавам ти се.Продалжаваи в сащия дух и нека Господ ни пази и закриля!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: mihaela]  
Автор *jull* (())
Публикувано24.02.07 23:31



Ако е същият - билкарят Димитър Куцаров - живее в село Каменар, Бургаско.




Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор esteel86 (непознат)
Публикувано01.03.07 20:21



Pro4etoh istorijata ti. Vsu6tnost ot 1-19 stranica, gore-dolu vsi4kite mnenija. Razplakah se. A sum na rabota v momenta. Mnogo mi stana mu4no. Slu4aino re6ih da 4eta v tozi forum. Iskam da pojelaja na vsi4ki tuk mnogo zdrave, kusmet i vinagi da se podkrepjate!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: esteel86]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 17:13



Здравей, естийл,

съжалявам, че съм те разстроила така. А не би трябвало. Днес имах много зареждащ ден - бях в болницата в Горна баня за контролен преглед, но предварително знаех, че няма нищо притеснително. Просто рутинна среща с моя лекар. И докато го чаках да ме приеме, се видях с цялото отделение, което представи си, ме помни. Всички до един ми казаха, че изглеждам отлично. Какво повече й трябва на една сама жена



Никога не съм искала някой да се разстройва толкова от моята история. То с кофти истории е пълен целия живот и моята не е изключение, по-скоро е част от общия пейзаж.


Поздрави и не увесвай нос. Всички тук се борим и страдаме и се радваме заедно.
П.С. Благодаря ви, приятели, за това



Тема до Петянови [re: petya24]  
АвторKoлeвa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 23:26



Mила Петя,
ще те помоля,ако може да ми оставиш мейла си.
Благодаря!
Прегръщам те!



Тема Re: до Петянови [re: Koлeвa]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 01:06



peyakr@hotmail.com
petyakr@hotmail.bg

Проверявам ги ежедневно, но като ме завърти шайбата в работата, не отговарям веднага, така че прояви малко търпение, ако не получиш отговор същия ден.





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 12:53



Здравей Петя,

много се радвам за теб

. Разбирам, че си ходила до болницата, как мина срещата ти с доцента, как реагира като те видя? И това, че цялото отделение те помни и да ти се радват е страшно зареждащо, нали?

Имам един въпрос - знаеш ли каква е процедурата, като се явяваш пред ТЕЛК?
Аз имам някаква бегла представа какво трябва да направя, но все пак ....

Поздрави специални



Тема Re: За ТЕЛК-анови [re: Paлицa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 17:27



Рали, върни се назад или погледни в справочника, имаше тема за ТЕЛК-а, там предъвквахме почти всичко..



Тема Re: За петянови [re: здp1]  
Автор kattt_1 (новак)
Публикувано06.03.07 16:59



петя чела ли си за историята на Ян Гаулер
Много ми напомня за теб и затова реших да ти я покажа/може и да си я пропуснала сред многото теми/
А и тя е едно потвърждение че ШАНС ВИНАГИ ИМА!!!!!!!
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1946813523
виж я на този адрес



Тема Re: За петянови [re: kattt_1]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 17:51



Благодаря, Кате,

Наистина я бях пропуснала тази история. Доста е дълга и затова не я изчетох цялата, но прочетох в началото - наистина много прилича на моя случай. Благодаря ти за вниманието.


Раличка, все не мога да си събера ума и да ти отговоря за моето минаване през ТЕЛК, но не съм забравила. Още мъничко търпение прояви, вероятно утре ще ти напиша. Прости ми, че те бавя толкова, ама искам да си спомня всичко и да не се разсейвам с други работи, докато ти пиша, затова сега върша другите работи и да ги пиша приключени.





Тема Re: много разбити мечтинови [re: Paлицa]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 15:39



Здрасти, Раличка,

ох, най-после намирам малко време да отговоря. Каква е тая лудница, какво става напоследък, по цял ден търча из офиса и работа все има.


Поздравявам те с празника и ти желая усмивки.
Доцентът не изрази особена емоция от срещата ни. Не ми каза, че изглеждам добре, а аз го очаквах. Все едно, беше петък, той имаше изпит със студенти и беше крайно претоварен.

Сега за ТЕЛК - трябва да минеш през личния си лекар, който те изпраща на лекарска комисия, която те изпраща на ТЕЛК. Мисля че това беше реда. Аз имах протокол от лекарска комисия, който ми издадоха в Горна Баня и така ми се спести обикалянето по кабинетите. А след като получиш решението от ТЕЛК, кандидатстваш за инвалидна пенсия. Дори само за това си струва, а иначе добавките за лекарства - аз не съм ги видяла. Да са живи и здрави габровските социални, не съм ходила да им се моля за мизерните добавки. Слава Богу, работя, и се оправям и без тях.

Има ли още въпроси? Тук съм да отговарям, също в темата за ТЕЛК има къде-къде по-ясно написана процедура, така че май не съм ти много от полза.

Стискам палци при теб да мине съвсем набързо и без условности и бюрокращини



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 16:23



Привет, Петя! Няма такова нещо като"без условности и бюрокращина". Тези хора затова са там - да ти отровят живота до дупка, не да те улеснят, ДА ТЕ ЗАТРУДНЯТ. Аз съм подала документи още през м. май и още не получаваме пенсия, а ти си мечтаеш при Раличка да стане бързо - няма такъв филм.
Аз всъщност седнах да пиша, за да ти честитя специално празника, а не се стърпях и се отплеснах. ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Бъди здрава и щастлива. Не оставяй нещата край теб да са черно-бели, а ги направи екстремни като името ЖЕНА!



Тема Re: много разбити мечти ZA NELGINAнови [re: nelgina]  
Авторd (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 16:35



Незная дали знаеш - имате право на двойни детски, член 43 и добавки за интеграция!
В СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ НЕ ВСИЧКИ СА ЧУДОВИЩА, просто има неща, които тряяяябва да се спазват!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: nelgina]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 16:47



Здравей Петя и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Желая ти здраве, късмет и да бъдеш все така борбена.
Относто ТЕЛК-а, подадох си документите. Първо се рагистрирах в Онко-то, защото и това не бях направила. Там за мой късмет, станах симпатична на един доктор и той ме "оправи"

за нула време. След това отидох до ТЕЛК-а за да подам молба и предварително знаех, че ще чакам минимум 2 часа. Но явно този ден бях късметлийка и там ме "оправиха" за 10 минути. Сега ми остана голямото чакане за да се явя пред комисията. Надявам се и там да ме оправят по-бързичко.

Желая ти МНООГО УСМИВКИ!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Paлицa]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 17:00



Мили момичета Петя и Ралица,
Честит празник и от мен!
Нека и аз ви поздравя и подкрепя за вашата борбеност, както и вие сте ми подкрепа.
Извинявайте, че се намесвам във вашата тема - моята е "рак на яйчника".
Надявам се, че всички ще се срещаме в темата "Ремисия"!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Thea]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 00:43



Ето ме пак

Благодаря за честитките. Надявам се празникът да е минал както му се полага.

Моят мина добре, като изключим вечерта. Много залагах на нея, пък се оказа не точно провал, но истинско разминаване с очакванията ми. Имахме резервация от фирмата за една немска бирария, която се оказа пълна с 50+ дедовци с по две-три бирени шкембета на човек. Единствената свежест внесе китариста на групата, който се оказа наш колега - шофьор в холдинга.

Седях и се чудех как може дотолкова да се запусне човек, че да заприлича на бъчонка. И аз не съм цвете за мирисане с моето протеже (протезата), ама поне ми личи, че съм момиче.
Карай да върви, и по-лоши вечери съм имала. И дано вашият празник не прилича на моята вечер.

До скоро, приятелки



Тема Re: много разбити мечти ZA NELGINAнови [re: d]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано09.03.07 22:48



какви са тези двойни детски, бихте ли ми обяснили, за 1 път чувам :(



Тема Re: много разбити мечти ZA NELGINAнови [re: Nova_S]  
Авторд (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 12:02



Това е двойният размер на мес помощ по чл7 за деца - ако напр имате едно дете и ви се полагат 18лв в случаите при които на детето е определена 50 и над 50% н р се полага двойният размер т е 36лв!



Тема Re: много разбити мечти ZA NELGINAнови [re: д]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано11.03.07 12:49



Аз явно не съм разбрала. Помислих че тези които сме с % инвалидност, имаме право на двойни детски надбавки. Благодаря за отговора.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор Paлицa (непознат)
Публикувано23.03.07 17:35



Здравей Петя, отдавна не сме си говорили

.

Как си ти, добре ли си? Как вървят нещата при теб?
Аз съм добре. Все още съм в болнични и съм си вкъщи. На 24 април ще се явявам пред ТЕЛК - може би ти казах.

Пиши ми!
Желая ти много много усмивки!




Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано23.03.07 19:26



Бог обича силните Петя ! Това изпитание ще те направи по-мъдра ,по-силна и по -добра. Погледни и от друга страна-то ще ти покаже кой какъв е около теб. Кураж и сили да го посрещнеш и да устоиш! А мечтите никой н е може да ги унищожи,ако ти не позволиш.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Paлицa]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 00:04



Здрасти

Добре съм, отлично.

Утре започва нова седмица, надявам се да мине добре, въпреки че ще е доста напрегната. Имам доста работа, ще започвам да пиша дипломна работа, помагам в списването на още две на мои приятели и изобщо нямам и минутка свободна, но не се оплаквам. Да благодарим на натанала и ройбоса, и кафето, и приятните емоции, и приятелите, всичко върви по план.

Приятелите ми не ме оставят, Бог да ги пази. Живот и здраве, всичко ще се нареди, идва и Великден, абе въобще всичко е стабилно.

Ти как си, как е малката Рая, как е всичко около теб?

Поздрави и целувки



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор Paлицa (непознат)
Публикувано29.03.07 17:24



Здрасти Петя

Аз съм добре, малката Рая също. Имаше шарка и тези дни се гледахме вкъщи, но вече е добре. При мен нещата са все същите, чакам с нетърпение Цветница и Великден. Нямам търпение и да се върна на работа, да бъда постоянно сред хора и живота да си тръгне пак по старому /до колкото е възможно/.

Успех с писането на дипломната работа

.

След месец горе долу ми предстои втори преглед, ще идвам в София и се надявам, че ще се видим.

Поздрави



Тема Re: много разбити мечтинови [re: maia_georgiewa]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 00:40



Ето ме пак.
За съжаление, не идвам с доза оптимизъм, дори напротив. И не по повод на изследвания, каквито ми предстои да правя през май.

Става въпрос за проблемите в работата ми. Колкото и да мисля, все не стигам до логично обяснение защо единствена от фирмата не получих повишение. Всъщност, по-лошо - първо видях ведомостта с повишението, но после тя бе коригирана и така и не получих заветните 50(!) лева. Това е като да вземеш на дете близалката, която си му дал, след като си му обещал. Точно пък от мен ли намериха да спестят. Че аз ходя на работа с такси, защото пустата ми протеза ми убива и тежи. И живея сама, и ако нямам 20 стотинки за кафе, няма на кой да поискам. И уча магистратура (за кой дявол, се питам). И се правя, че нищо не се е променило, за да не притеснявам и да не дотягам на другите. И за награда - плесник.
От икономическа гледна точка не си струва да се инвестира в служител, чийто живот виси не на косъм, ами на паяжинка. Но то ако е тъй, да ме бяха уволнили поне, та да ги съдя.
Работата ми бе единствената причина да ставам всеки ден и да се правя, че животът продължава. Е да, продължава, но само за някои.
Сега за какво ми е да се преструвам, че нещо има смисъл...



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автордм (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 12:08



Мила Петя!

Зная, че ти е трудно. Събра ти се доста. Но няма да се даваш!
Отиди и хвърли в кошчето всички лоши мисли. Ако не - лично ще го направя!
Захвани се с магистратурата и напред! Колкото до 50-те лв - миличка, тя държавата пести от неродените още деца, би взимала само, ако можеше...
Махни с ръка и дай нататък - се пееше в една песен, аз
вярвам, че можеш!
Мисля да се видим, тези дни, мда... ще си поговорим, ще си взема и метлата да разчистя, всички лоши мисли.

А сега те прегръщам, пак, и дай една усмивка!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: дм]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 12:41



Забелязала съм интересен синдром - хората обичат повече да съжаляват и да дават от милосърдие, но не и да подкрепят този, който се бори и има друг тип нужди.
Така беше и при мен - щом пресичах опитите за милостиви насърчения, като че ли преставаха да се интересуват от мен, дори и мои близки!
Колкото и провокативно да звучи, аз се ожесточавам да бъда силна и градя вътрешната си убеденост, че трябва да разчитам най-напред на себе си и на определени хора.
Мила Петя, остави горчивината да премине и съм сигурна, че имаш приятели, на които наистина можеш да разчиташ.
Ще бъда щастлива, ако мога да ти бъда полезна с нещо.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.04.07 13:24



Петя, не ти давам съвет, но ще ти кажа какво аз бих направила в тази ситуация.
Ще отида и ще вляза при шефа. И ще кажа:

"Шефе, разбрах че единствено на мен не сте пуснали увеличение. Аз обичам работата си и се нуждая от нея. Старая се много!
Уважавам решението ви, да не ми дадете повишение. Така сте преценили и аз го приемам. Но...имам право да знам, защо! Ако не се справям с работата или греша някъде, моля да ми го кажете, за да мога да се коригирам!"

Та Петя, вместо да се терзаеш и да си поливаш главата с кал и да се чудиш защо и как - ПРОСТО ИДИ И ЧОВЕШКИ ПОПИТАЙ. Това е толкова нормално.
Ако причината е нещо в теб, ще се оправиш и всичко ще е ок. Ако причината не е в теб, а просто в тяхна нереална преценка, то ти ще успокоиш психиката си и равновесието си, което е толкова важно за теб. Пък и като видят, че ти си готова да работиш, и те ще променят оценката си.
Не се страхувай девойко, а действай и лично да ми докладваш резултата от разговора с шефа. Ясно?


Защото няма да приема да мрънкаш тук, без да си си размърдала задника да разбереш къде е причината за липсата на тези 50 лева повишение

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 10.04.07 13:25.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 13:31



Весе,
Наистина съм щастлива, че те познавам!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.04.07 13:38



Цун, цун



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 13:56



Аз съм в малко патова ситуация, защото не би трябвало да знам, че съм щяла да имам повишение. Видях ведомостта в нарушение на вътрешния правилник. И също не би трябвало да знам за повишението на останалите. Нямаме право да говорим за това помежду си. Така че този разговор с шефката не може да се проведе сега, въпреки че имам известни съмнения, че не се справям с работата си много добре. И все пак, можеше 20 лева да ми дадат, ей така, колкото да не е без хич, но и да не са 50, ако са недоволни. Единствената загадка е защо първоначално съм получила увеличение, което само за няколко дни да се изпари - то за няколко дни пък толкова ли мога да ги разочаровам, да бях отишла пияна на работа, едва ли толкова щях да ги ядосам.

Не знам, мога само да гадая, но не стигам до никъде.



Тема Re:нови [re: petya24]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.04.07 14:23



Моите поздравления, че си танцувала на Коледния бал, Петя!
Разбира се, че трябва да танцуваш!
Хич не се притеснявай, че хората те съжаляват, аз съм сигурна, че шефката ти се е радвала за теб, че въпреки всичко си станала да танцуваш!
И затова се е разплакала.
Знаеш ли, ракът е лечим защото клетките са програмирани да функционират по един начин, а ракът е всъщност промяната в генетично заложената програма на клетката.
Всичко, което трябва да направиш, е да върнеш обратно старата програма!
Има много литература по въпроса, но всичко е въпрос на самовнушение, вяра в себе си и в силата на организма ти да се самовъзстановява!
Не се отчайвай нито за секунда и не позволявай на болестта да те победи.
Нали знаеш една стара приказка за лекарят, пациента и болестта.
Когато пацинетът застане на страната на лекаря, болестта няма шанс, защото остава сама.
Радвай се на живота, танцувай, пей, забавлявай се и вярвай, че всичко ще се оправи!
Не знам дали вярваш в Бог, но всеки човек стига до положение, в което започва неусетно да се моли на Бог.
Просто вярвай в чудеса.
Опитай някакво алтернативно билково лечение, опитай всичко, каквото се сетиш, за което чуеш или ти кажат ... всичко, което правиш с мисълта да оздравееш ти помага да го постигнеш, стъпка по стъпка ... накрая ще победиш, просто защото си по-силната!
А за увеличението ... много кофти от тяхна страна.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: много разбити мечтинови [re: Thea]  
Автордм (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 14:52



Вярно е, че аз не съм болна от рак, но много близък за мен човек беше.
Същият човек, който преди доста години се бори за моя живот, макар болестта да беше друга. И сега съм здрава Благодарение най-вече на този човек!
И затова знам какво е да се бориш за здравето си, а и какво е да се бориш за здравето на близък.
За да помогнеш на някого, за да му даваш съвети, ти трябва да го опознаеш и в зависимост от неговите нужди, да се опиташ да му помогнеш - така мисля.
Да има доверие, взаимно.
Покрай майка ми срещнах доста хора, болни от рак. Човечни, на които се възхищавам. Които ще се радвам да виждам често, много дни, много години,
Живи и Здрави. Тези Хора, не мога да ги съжалявам... От тях можеш да научиш много. Аз научих.
/За съжаление са други хОРА, само Външно Живи и здрави.../

Петя, ще търсим, ще се борим.
И ще ти звънна към 17:00ч.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 23:20



OK, it's official - в депресия съм. Помагайте, щото сама не мога да се извадя от блатото. Опитах с шопинг - разорих се. Опитах срещи с приятели - вместо да се разведря, заразих и тях. Опитах с кафе - затресе ме нервата. Опитах с хобита - дотегнаха ми.

Нищо не ме интересува, нищо не ме грабва. Вземам витамини, ама пустата му пролетна депресия много мутирала тая година и няма отърване.
Опитах с нова любов, но резултата е, че като го видя, не ми стига въздух и сърцето ми бие, че ще изкочи. А аз съм социален човек, де се е чуло и видяло да се потя и да изпадам в аритмия, докато му звъня. От което ми дотежава още повече.

И така, приемам съвети всякакви. Само да ми минава, че не съм на себе си.



Тема Re:нови [re: petya24]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.04.07 02:10



Слънце, плодове, разходки сред природата, любима музика, книга, одеяло на тревата на някоя полянка в гората, вкусна храна и сън :)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 07:39



Каква по хубава мотивация от тази че сме живи и можем да се радваме на слънцето и пролетта?!!!
Петя, ти си млада и умна радвай се на живота , не изпадай в подобни...нямаме време да губим, толкова е прекрасно, че с шепи греби и гледай напред -само положително!



Тема Re:нови [re: petya24]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 08:11



в планината !!! универсално е.. ако нямаш компания обади се





Тема Re:нови [re: petya24]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 09:39



Здравей Петя, от опит зная ,че кафето не помага приятелите също ,аз имам няколко начина които използвам ,малко са лудички .... както се изразяват мойте приятелки но аз съм си луда по рождение

а и на кого му пука , ,1. сядам на автоб.спирка и съзерцавам минаващите автобуси и коли рекорда ми е 3 часа. 2 отварям всички шкафове и дрешници бутам всичко на земята и започвам да подреждам на ново. 3 сутрин в кафето си слагам една капачка коняче . Това е . Напред и само на пред.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 09:42



Здравей,Петя,
Много познато ми звучиш, доста си блъсках главата над подобни проблеми.
От книгите научих няколко неща в тази връзка и се опитвам да ги прилагам, колкото ми е възможно. Първо - не се упреквай за нищо - нещата стават до голяма степен независимо от нас . Второ - обичай и уважавай себе си - помисли си , че гледаш на себе си като друг човек , би ли обичала и уважавала този човек - сигурно да, затова не се измъчвай и вярвай в себе си и своите възможности да превъзмогнеш неприятностите , не се оставяй да те сринат и да унищожат спокойствието ти. Трето - Разчитай на себе си и не се поставяй в зависимост от каквото и да е . Поздравявам те сърдечно и ти желая много здраве и успехи.
Дано



Тема Re: много разбити мечтинови [re: инep]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 11:59



Купи си хубав шоколад, полегни на някоя полянка в парка с книжка в ръка или просто съзерцавай облачетата! Ако и това не помогне, си купи... още един шоколад-стимулира производството на хормона на щастието





Тема Re: много разбити мечтинови [re: Eлфи]  
Автордм (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 15:20



И аз мисля, че малко разходка и една хубава зелена полянка е добра идея. Пък и времето събота и неделя казват, че ще е хубаво.


/Мислиш ли още...

/



Тема Re: много разбити мечтинови [re: дм]  
Автор vesela.bg (непознат )
Публикувано13.04.07 14:47



Петенце, що си мисля, че почваш да се лигавиш?


Я се стегни малко, да не ти сритам задника!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 23:13



Весе напълно съм съгласна с теб,ще кажа на Ралица като идва в София на преглед да и се обади , и от мое име да и дърпа ушите

.

За Петя: Петя сладко петленце,стегнисе детенце
да не ти сритам малкото дупенце!!!
Напред и само на пред!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ЮЛИЯ 48]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 23:56



Весе, Юле, не ме съдете прекалено строго.

Трудно ми беше, не съм изпадала в подобна дупка дори непосредствено след поставяне на диагнозата и ампутацията. Просто изкарвах часове вкъщи, гледайки право пред себе си в една точка. И понеже никога не ми се бе случвало, не знаех какво да правя. Нито стягането, нито отпускането помогна, а само търпението.

Сниших се и изчаках да премине. Толкоз. Но ми беше много много трудно, защото загубих себе си като подкрепа. Не ми се ядеше, не ми се спеше, действах машинално и нищо не ме трогваше или разгневяваше или грабваше. Много е тягостно, и се изплаших. Мисля че става нещо на биохимично ниво. Не е въпрос на воля. Мисля, че вече попремина и започвам полека лека да се задигам. Но ми беше трудно да обясня как без видима причина се сринах така. Обзе ме апатия - това е най-точното определение, не е депресия, а пълно и всепоглъщащо безразличие.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор vesela.bg (непознат )
Публикувано14.04.07 00:19



Не се плаши, това са моментни състояния. При едни продължават по-дълго, при други по-кратко. ВАЖНОТО Е ДА ИЗЛЕЗЕШ ОТ ДУПКАТА.
При теб - ти осъзнаваш състоянието си и факта, че го написа тук е един вид вик за помощ, да ни кажеш че искаш да излезеш.
Т.е. ти сама се извади. Браво. Още малко ще ти е кофти и после всичко ще е както преди. Просто не се оставяй в дупката! Това са нормални състояния на психиката, за да се пребори. Не се плаши от тях, но и не им се давай. Това се случва на много емоционалните хора. Когато знаем това, по-лесно се справяме ....


Аз също изпадам в такива състояния и тогава казвам просто "Не ми пее петела"



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 00:43



Мило мое Пете,не те съдя строго, просто майчински ти се поскарах,а пък ти виж как се ококори и започна да расъждаваш трезво.В подобнидупки и занапред ще изпадаш ,живота е труден и сложен и ако ти сама не си помогнеш в този момент, никой няма да може да ти помогне.
Всеки рано или късно минава по този път,но едните когато се снишат не намират сили да се изправят,а другите падат стават ,и пак продължават.
Знам,че ти продължаваш на пред убедена съм в това.


НА ПРЕД И САМО НА ПРЕД!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 23:03



Опитала ли си с Варумин?Има най-добрите резултати и то доказани с изследвания,скенери и туморни маркери,преди и след лечението.Виж www.anticancerbg.com



Тема Re: много разбити мечтинови [re: doktora]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.04.07 23:10



doktora моля те не пускай еднакви постинги. Ние четем всичко и един постинг с информация е достатъчен.
Благодаря ти предварително!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: много разбити мечтинови [re: vesela.bg]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 15:49



Правилно все пак ние несме малоумни

!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.04.07 20:40



Петенце, миличка, нищо не написах сега по темата ти, защото нямах идея какви да са думите, с които да ти помогна. Знам само, че ти си едно прекрасно момиче и аз ти се възхищавам! Прегръщам те!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 11:54



Zdravei, Petja!
Pishe ti Misho ot nemska paralelka:) Parvo iskam da se izvinja ce se svarzvam s teb tolkova kasno:)Molja te, ne mi se sardi:) Iskah samo da ti kaza ce okolo men ima dve mnogo mili i dobri zeni, koito vnesoha malko pari po tvojata smetka:) Parvata vnese 500lv., fakturata za prevoda e predadena na g-za. Totka Poljakova. Vtorata mila zena prevede 2000 dolara, te vece sa obmeneni i nai-verojatno sasto sa prisitignali v smetkata ti:) Poneze polucih ukor vkasti ce prevodite po smetki mogat da badat dosta nesigurni i ne se znae, dali parite otivat po prednaznacenie, iskah samo da ti kaza, ce vkasti imam dokumenti za vtorija prevod, koito sam napravil za teb, za da mozes da predjavis pretencija za tocnite sumi:) Mojat nomer e 0885 883 856, molja te, obadi se da mi kazes tvoja adres, za da ti gi izpratja:)ili mi napisi mail. Taka pone ste znaes s kavo mozes da razpolagas. G-za. Poljakova mi kaza ce sasto cesto hodi v BCK, za da nadzirava procesa na sabirane na parite:) Do skoro, pozdravi, uspeh i mnogo pozitivna energija:))))
Misho:)



Тема Re: много разбити мечтинови [re: misho]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 18:00



Здравейте, Петя!

Аз съм журналистка, но се заинтригувах лично от вашата история лично - преди всичко съм млада мама, имам си момченце, което скоро ще стане на годинка. Не знам как ще ви прозвучи тази идея, но ако искате, бих могла да опиша вашата история - това е моят начин да ви помогна. Така има шанс да се намерят повече хора, които да ви бъдат полезни.
Ако тази идея ви се струва добра, моля обадете ми се на 0888 944 294.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: misho]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 18:31



Мила , Петя аз ли не съм в час и нещо не схващам, но от последните постинги разбирам ,че събираш пари за нещо, ако е така сподели и с нас...нали сме приятели можем да помогнем и ние....



Тема Re: много разбити мечтинови [re: здp1]  
АвторЮЛИЯ48 (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 19:16



Здравей Петенце,много съжалявам че немога да ти помогна с някъква сума, защото съм безработна,а много бих се радвала ако се намери спонсор за твоята протеза.Всяка сутрин гледам НОВА ТВ -Коритаров и Лора Крумова в тяхното предаване канят и хора ,които се нуждаят от лечение ,а и такива които търсят спонсори ,всеки разказва своята история .Във БТВ новините също имат предаване за хора с увреждания които търсят спонсори , и трябва да ти кажа ,че се намират хора с пари които помагат ,само трябва да застанеш пред камерите и да разкажеш своята история .Дори съм гледала как след няколко дни репортерите казват ,че сумата е събрана ,или остават ......? лв до сумата.
Петя длъжна си да опиташ всички начени и средства.
Моляте не заповядвам ти


Поне за опит пари не се взима- поне засега. Аз съм убедене ,че ти ще се справиш с това.
ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ЮЛИЯ48]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 19:58



Здравейте

Ами събирам парички за протеза. Знам че крем де ла креме на протезите струва около 20 000 евро, но това е просто немислима сума. Затова събираме за някакъв компромисен вариант, който да е поне по-функционален и по-лек от българския. Не съм ви казвала, защото вие си имате достатъчно харчове с нашата здравна каса, която не отпуска пари за изследвания и лекарства на истински нуждаещите се, без да е ясно къде потъват събраните от осигуровки пари.

Де да знам, все си мисля, че моята история не е достатъчно достойна, за да привличам хорското внимание върху себе си. Тоест има хора, които се справят с далеч по-големи беди от моите. Аз правя само толкова, колкото се очаква да правя в такива случаи, а има хора, които в пъти надскачат себе си. Може пък да се обадя на журналистката от любопитство.

Днес се свързах с Мишо, той ми е много добър приятел от гимназията, с който си загубихме следите преди около две години. Мише, адски ме развълнува днес по телефона. Само не ме надценявай, свали ме от тоя пиедестал, че ми е неудобно там.

Поздрави



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 20:28



Петя ,въпреки всичко длъжна си да опиташ,дори и да не събереш цялата сума
всеки лев ще ти е от помощ,остави се в ръцете на журналистите те ще те насочат нали с това си вадят хляба.
Всяка история е достойна сама за себеси не се подценявай

,но на малкия екран ще те чуят и видят много повече хора а дори и зад граница.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya24]  
Автор ilianak (непознат)
Публикувано26.04.07 08:21



Петя, моля те остави банкова сметка за събиране на сумата.Наистина на всеки са му нужни средства сега,но мисля, че все някой от нас може да помогне,макар и с малко.
Здраве и късмет ти желая от все сърце!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ilianak]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.04.07 10:38



Да Петя, пусни си тук банковата сметка. Който има възможност ще помогне.

И се срещни с журналистката, медиите помагат много в това отношение
Ти си член от нашето семейство, затова давай!Имаш от мен зелена улица

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: за Зорницанови [re: vesela.bg]  
Автор petya23 (непознат )
Публикувано28.04.07 14:16



Здрасти, Зори,

станало е недоразумение. Не съм разбрала, че си публикувала постинг или си се свързала по друг начин с мен (вероятно по мейла, или как?).

Все едно, искам да ти благодаря за подкрепата. Винаги съм знаела, че мога да разчитам на вашето семейство, макар и през последните години да не сме поддържали близка връзка.

Оценявам това, което правиш за мен и ти засвидетелствам благодарността си. Съжалявам само, че не е станало така, както си го очаквала и това те е огорчило. Прости ми.



Тема ZA PETYAнови [re: petya23]  
АвторZORNlTSA (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 23:26



ZDRAVEI PETYA, MOLBATA MI E TI DA ME IZVINI6,ZA6TOTO SAM NAPULNO OZADA4ENA OT SAOB6TENIETO KOETO SI MI OSTAVILA.MISLQ 4E STAVA DUMA ZA NQKAKVO GLUPAVO NEDORAZUMENIE. KATO ZA NA4ALO ISKAM DA TE UVERQ 4E NITO SAM PISALA DO SEGA(VAPREKI 4E REDOVNO SLEDQ TEMATA"MNOGO RAZBITI ME4TI") NITO SAM OGOR4ENA ZA NE6TO.NI NAI MALKO, VAZXITENA SAM OT TEBE I SILNIAT TI DUX I TE UMOLQVAM DA NE GI GUBI6 I ZA NAPRED.STRA6NO DARJA DA SE SVURJEM,NO BIX PREDPO4ELA DA E V LI4EN MAIL.OTDAVNA IMAM JELANIETO DA GO NAPRAVQ,NO PORADI EDNA ILI DRUGA PRI4INA,VSE BE NAMIRAX UDOBEN MOMENT.OSTAVQM LI4NIA SI EMAIL-bambola_link@hotmail.com.ZA SEGA TOVA E,OSTNALOTO KATO SE SVURJEM.VQRVAI 4E PONQKOGA V JIVOTA STAVAT I 4UDESA!!!!!!!!POZDRAVI OT MENE I MAMA!



Тема Re:нови [re: ZORNlTSA]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 18:56



Вестник "Експрес" от 11.05.2007 - там съм.

Специални благодарности на Деси.



Тема Re:До Петянови [re: petya24]  
Автор Юлия 48 (непознат)
Публикувано28.05.07 11:26



Здравей Пете

,дълго време не си посещавала нашето голямо семейство, какси ,как я караш,надявам се да си добре, пиши с две думи поне.
НА 30.05ще са готови резултатите на Рали ,дано имаме добри новини.



Тема Re:До Петянови [re: Юлия 48]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 14:31



Здрасти,
добре съм, благодаря.

Правих контролен скенер, който не показва метастази.

Нещо ми е пак напечено освен в работата и в личния живот. Затова не пиша.

Какви изследвания ще излезят на 30,05?
Хайде, поздрави



Тема Re:До Петянови [re: petya24]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.05.07 15:14



Поздравления, Петя, за резултатите от скенера! Дано и другите облаци се поразнесат...





Тема Re:До Петянови [re: petya24]  
Автор Юлия 48 (непознат)
Публикувано28.05.07 15:15



Когато се видяхте с Рали още незнаехме за появата на новия вид на гърдата, виж темата Болеста на Пейджет, за да си припомниш.



Тема Re:До Юлиянови [re: Юлия 48]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 16:17



Здрасти, Юле,

аз прочетох темата още когато я пусна Раличка, обаче не знаех, че има изследване. Това изсредване биопсия ли беше?

Нещо съвсем изгубих нишката на всичко - помня колкото муха. Извинявай



Тема Re:До Юлиянови [re: petya24]  
Автор Юлия 48 (непознат)
Публикувано28.05.07 21:25



Да, биопсия имаме две мнения малко противоречиви ,затова поискахме трето.
Пиши и тя си е в къщи, дано ти отговори.



Тема нямам диабетнови [re: Юлия 48]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 18:33



Здравейте,

личната лекарка ми прави профилактичен преглед и взе и проба за кръвна захар, която отчете 8,4 на гладно с глюкомер.

Днес правих кръвнозахарен профил, който показва, че съм в нормата. Нямам диабет.

Пфуи, сега избърсвам потта от челото и продължавам с останалите битки - правим нова протеза, която не се получава много добре. Оказва се, че когато са правили ампутацията, в желанието си да ми направят добро, са оставили по-дълъг крака и сега не можем да му направим протеза. ***ти късмета. Ама карай, като ходя по улицата разбирам, че не съм единствената, която си говори сама на глас.





Тема Re: нямам диабетнови [re: petya24]  
АвторЮлия 48 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 18:55



Здравей скъпа Петя24,много,много се радвам да се чуем по нета,когато видях темата ти спомените нахлуха в главата ми ,спомних си как Рали ми разказваше за вашата среща, как ми казваше мамо ти си нямаш на представа колко е нежна,и крехка, а в същото време толкова борбена и силна.Продължавай само напред,както пишеш,избърсвай потта от челото ,и продължавай докато стигнеш върха,а както знаеш мило мое дете върховете се покоряват трудно,
и върху тях стъпват и развяват знамена само най силните и борбени хора .
А ти си точно такава,а и Рали никога не е бъркала в преценката си за хората.
Не се коси за протезата ,ще стане, можеби по трудно ,и бавно но ще стане.
Да наистина ти неси единствената която си говори сама , та това е нещо нормално днес, 99% си говорим сами, и какво от това ,важното е да вървим напред!!!
ПРЕГРЪЩАМ ТЕ СИЛНО!!!



Тема Re: нямам диабетнови [re: petya24]  
Авторelephant (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 11:46



Здравей Петя,

аз съм отскоро в този форум. Не съм раково болен, но през последните месеци натрупах много опит в борбата срещу тази болест. Именно това ме подтикна да чета и пиша тук. Мисля, че мога да бъда полезен. След като прочетох почти всички постинги по лансираните от теб теми, си правя следното заключение: няма как да не победиш болестта! Няма как да не живееш още дълги години! Хора като теб ме карат да се гордея, че принадлежа към същия вид.

Горещо те прегръщам!



Тема кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: elephant]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 21:08



а, да, аз



една точка в моя полза в борбата с рака.


Смело напред на всички. Разбрах, че животът трябва да се живее без планове. Макар че сега си мисля да уча нещо друго, но като го реша, ще кажа тогава.

Приемам да давам консултации по маркетинг, за вас безплатно, като за наши хора



Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.11.07 21:10



Браво, магистре! Все така смело напред! Прегръщам те!



Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: little_rabbit]  
Автор Buba67 ()
Публикувано16.11.07 21:24



ЦЕЛУВКИ за госпожица магистър!
Поредното доказателство, че можем!
Я си погледни как е озаглавена темата само преди година!
А сега? - Една мечта е осъществена! Червена точка!
Пожелавам ти от сърце много точки!





Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.11.07 21:34



И от мен - поздравления и прегръдки!
БРАВО!





Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано16.11.07 21:36



Мила и аз се радвам за теб!Превземай всички набелязани от теб върхове все така!!!





Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: iliana.k]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано16.11.07 21:45



О......ООО БРАВО, БРАВО,и от мен

ПОЗДРАВЛЕНИЯ



Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: petya24]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.11.07 22:10



Браво Петя, гордея се с теб! Ще приема дипломирането ти, като оправдание за дългото ти отсъствие от тук



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: кой е дипломиран магистър по маркетингнови [re: petya24]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано17.11.07 00:41



Честито мила Петя. Толкова се гордея с теб.
Браво!
Желая ти успех от тук нататък като маркетолог.





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 00:24



Здравей Петя.
Пише ти Ники. Един човек чиято приятелка е със сходния на твоят проблем и в момента е в тежко състояние /в болница/ на кръвопреливане, със силни болки в белите дробове, остра и мн. продължителна кашлица със системно задушавания и... мн. болки катъо цяло. Това е причината да потърся контакт с теб ... за да се опитам да помогна на най близкият за мен човек. Тя е само.. само на 21. Толкова искам да и помогна, но не знам как. Ако можеш ми дай някакъв скайп на който отговаряш или някакъв адрес. Интересува ме: Дали Натанал е противопоказен при сходен на твоят проблем.. на теб мога да ти се доверя напълно, защото.. не питай учило, питай патило.
Трябва да се взимат някакви ултрабързи мерки, защото болките са много и съм с чуството, че във всеки един миг ................. срещу мен ще остане празнина.
Моят майл е:nikibol@abv.bg
Мога да ти пожелая мн. здраве, щастие и късмет във всяко едно начинание.





Тема Re: много разбити мечтинови [re: Hиkи]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 10:09



Здрасти, Ники,

Натаналът е много хубаво нещо, но не помага за болки. След като приятелката ти е в болница, там най-добре могат да я обезболят (на мен ми даваха какви ли не силни лекарства, които не се купуват свободно). Натаналът обаче може да утрепе настроението на околните, защото мирише много силно, дори за хора, които обичат чесън. Но той само подпомага имунната система, не очаквай чудеса.

Скайп: petyakrasteva09 (вечер)
Мейл: petyakr@hotmail.com

Ако ти хрумнат други въпроси, ще отговарям и аз, и останалите.
Лек ден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.