Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторtyn4eto (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:27



Здравей мила, вчера прочетох поста ти, но днес имам повече кураж да се обърна лично към теб. Всеки има своя история и своя версия защо и как се случва нещо в живота му. Тук предлагаме своите мнения по този въпрос. Свещеникът, който беше на опелото на мама каза, че тези испитания покривали много грехове, така душата се пречиствала, други смятат, че се нуждаеш от промяна и така. Предлагам ти да се всушаш в себе си, разбери коя си и какво искаш, от какво се нуждаеш и си го осигури, пребори се за себе си или поне опитай! Не вярвам аз лично, че болестта спохожда лоши хора, моите родители бяха прекрасни, фини, мили, състрадателни и много обичащи човеци, което мисля, че важи за всички тук, в това число и за теб. Просто нормално е хората да се разболяват, някои болести са рецидивипращи, други не и така. Но от все сърце ти желая да оздравееш, да намериш своя път към здравето, да се пребориш и да изпълниш мечтите си. Стискам ти палци, желая ти чудо и успех.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: tyn4eto]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано23.11.06 10:35



Напротив, лошите не се разболяват. Господ праща изпитания само на тези, които обича.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: little_rabbit]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:30



Здравейте!
Радвам се, че не ме забравяте и колкото и да ви е трудно, намирате две успокоителни думи и за мен! Благодаря!

Аз какво имам да кажа - за сега нищо конкретно, освен че от белодробната болница ни искат предишните проби от тумора на крака, за да го сравнят с находката от белия дроб. Нещо все не е ясно, все е на кантар при мен, и изобщо целият ми случай не прилича на обикновените. Вечно съм в шах - ама това ли е, не е ли това и какво ли е всъщност. Нищо де, това, че не са съвсем сигурни какво са открили в дроба ми дава искрица надежда. Пък дори и да се продъни тази надеждица, както стана миналия път, сега ми е важно да си стискам палци и да си вярвам, че нощта не е толкова черна.

Ще пиша скоро пак, но засега просто няма новини.
Кураж, момичета и момчета.



Тема Специално за nelginaнови [re: petya24]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:42



Здравей, миличка майчице.

На теб ще разкажа по-подробно, понеже за жалост си навътре с костните тумори. Моят се казва "мезенхимален хондросарком" - на хрущялите и е много агресивен. Когато ми ампутираха крака, казаха че няма друг избор, защото е засегнал околните меки тъкани, когато е излязъл от първоначалното си легло/огнище. Моят тумор, разрових се в интернет, понеже лекарите не са словоохотливи, се оказва адски гаден, просто най-черния възможен от костните. Дава с много голяма сигурност метастази, агресивен е, развива се за отрицателно време, процента на доживелите 5 години след диагнозата е едва петдесет. И така, поплаках си, пострадах си и взех най-важното решение в живота си - КОЛКОТО И ДНИ ДА ОСТАВАТ ПРЕД МЕН, ЩЕ ГИ ЖИВЕЯ КАТО ЗА ПОСЛЕДНО - ЩЕ ГИ НАПРАВЯ КРАСИВИ И ПРИКАЗНИ. И така се успокоих.

За съжаление, преди да ми направят ампутацията ми казаха, че този вид тумор не се влияе от химиотерапия, тоест сме безсилни - нямаме никакво оръжие да се борим. Нито преди операцията, нито след това има химиотерапия, но сега подхвърлят, че може да се наложи заради метастазите в белия дроб. Знам, че е тежко и трудно, но с химиото ще го победите.

Доколкото знам, вашия вид тумор се влияе много добре от химиотерапия, нали така. И мисля, че направо се лекува с нея, тоест след нея пациентът оздравява напълно, така ли беше?

Може и да сме се видяли с вас в клиниката в Горна баня - аз стоях там от 19,06 до 31,07,2006.

И така, кураж на малкия, той е зодия скорпион, роден е борец. Знам, че можете!



Тема Re: Специално за nelginaнови [re: petya24]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 07:29



доколкото знам бцж ваксината се отразява добре за белодробен рак, а от билките баи Димитър от каменар бургаско е добър!



Тема Re: Специално за nelginaнови [re: petya24]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 11:18



Ние бяхме в клиниката от 29.09 до 4.11. През това време минаха двама души с хондросарком. От тях разбрах за излекувани пациенти с тази диагноза. Не си внушавай, че това е най-агресивния сарком. Преди него са остеосаркома и саркома на Юинг.
Гледай смело напред и се опитвай да прогониш черните мисли. В редките случаи, когато сме вкъщи ще ти пиша.



Тема Първи резултатинови [re: nelgina]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 14:08



Здравейте!

Днес имам и първите резултати от изследването на образуванията в белия дроб. За съжаление, те потвърждават първоначалната диагноза.

Но този път няма да ми се размине химиотерапията. Другата седмица трябва да се консултирам с химиотерапевти и така, започваме отначало.

Кого бихте ми препоръчали?



Тема Re: Първи резултатинови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.11.06 16:46



Петя, на мен са ми казвали лекари, че в ИСУЛ са най-добри за химиотерапия.

Прегръщам те! Успех!



Тема Re: Първи резултатинови [re: little_rabbit]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 17:38



И аз съм на това мнение, още повече че там правиха химиотерапията на баща ми и имам преки впечатления. Нито веднъж нямаше забавяне на вливанията, както съм чела че става например в Онкологията.



Тема Re: Първи резултатинови [re: Eлфи]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 18:18



Скъпа Петя. съжалявам ,че се потвърдиха лошите очаквания...но имаш с какво да продължиш борбата ..химиото в повечето случаи помага..Относно това ,къде да се лекуваш, аз съм се лекувала и в онкологията ,а в момента в ИСУЛ, защото горе ме оставиха без лекарство по време на курс терапия....мисля че терапиите са определени за различните видове рак и се владеят от повечето химиотерапевти, по-скоро въпроса е това, което ти предпишат да го има...Накрая ти ще избереш..




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.