Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кой къде се лекува и ......нови  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано23.10.06 22:55



Моля ви да споделите кой къде се лекува - в коя болница и в кой град и има ли проблеми с доставките на лекарства!?

Аз се лекувам /провеждам химиотерапия, лъчетерапия/ в Онкологията в София. Трета седмица няма бифосфонати. Днес, както си вървях по улицата едно врабченце ми каза, че в Диспансера в Младост София имало бифосфонати. Било въпрос на договаряне и заявки.

Та питането ми е - КЪДЕ И КАКВИ ЛЕКАРСТВА ЛИПСВАТ. По телевизия твърдят, че заявките са изпълнени, в болниците казват, че няма. Ако е така - значи някой, в някоя болница не си върши работата и мисля, че е редно нещо да се направи по въпроса. Няма да търпя тази дискриминация! А Вие?

Моля тук да пишете информация само по зададените по-горе въпроси, без да превръщаме темата в трибуна на негодуванието, без да коментираме. Ние не сме политици......

Благодаря ви предварително за съдействието



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Кой къде се лекува и ......нови [re: vesela.bg]  
АвторBOBY (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 09:35



Ние също сме в Онкологията в София. Имам чувството, че ни лекуват колкото да не е без хич.
Първо да поясня, майка ми е с рак на бял дроб и е на 69 години. В началото ни казаха, че е на пределна възраст и не се рентира да я лекуват и да правят химиотерапия, но по наше настояване назначиха.
Сега за лечението. Струва ми се, че периодите между циклите с химиотерапия са различни, а доколкото съм чела трябва да са на 21 дена за лекарството, което вливат, в нашия случай Навелбин. Друго, което ми прави впечатленние е, че на други болни със същата диагноза вкарват други лекарства, когато попитам ми отговарят, че другите лекарства са прекалено силни за нас или че трябва много да чакаме, защото трябва да ни включат в някакъв списък за одобрение.
Сега не знам дали прилагат донро лечение или просто отбиват номера, за да не им правим проблем.



Тема Виж "За рак на гърдата"....нови [re: vesela.bg]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано24.10.06 10:12



Да, постинга ти съвсем не е за тук

затова с твоето разрешение го преместих в темата "За рак на гърдата"
ето виж

Няма нищо сложно, просто пишеш там, където се говори за твоето заболяване.

И много те моля, обръщай се към мен просто с Весела, това "адашке" не ми пасва нещо

Редактирано от vesela.bg на 24.10.06 17:04.



Тема Re: Кой къде се лекува и ...... [re: vesela.bg]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 09:11



Привет,ние се лекуваме в Пловдивската Онкология.Започнахме химиотерапия от Януари 2006 и не помня случай,в който да е имало всички назначени ни лекарства.Първо нямаше Левковорин,сега няма 5-FU.Изобщо винаги нещо няма,а по складове и аптеки свободно ги продават.Това не мога да разбера-даже от споменатите места ме питат защо ги купуваме,като Онкологиите били заредени и в края на краищата ако липсват-да ги осигурят,нали лечението на онкоболните било АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО???



Тема Re: Виж "За рак на гърдата"....нови [re: AйeзCeдaй]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано27.10.06 11:37



Рзбира се....
Права си .... звучи много тъпо и селско.... сорри...



Тема Re: Кой къде се лекува и ......нови [re: gal55]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 19:21



Първо,
не е ли възможно след като сте си купили нужното лекарство да изпратите касовата бележка към Здравната каса, или където трябва
и те да ви възстановят парите?
Освен това, когато ви кажат че някое лекарство липсва , там където се лекувате, поискайте, да го отбележат в картона ви (или къдет0 записват кога и какво ви инжектират-историята на лекуването).

По този начин можете да докажете че там са ви казали че го нямат, вероятно това ще е нужно да го приложите към касовата бележка зада си получите парите за лекарството купено от вас.
Както и бихте могли да пуснете обжалване, до Здравната каса или подходяща инстанция, че необходимите лекарства липсват.

Същия съвет бих дала на всички, на които им отговарят че еди кое си лекарство в момента го нямат.



Тема Re: Кой къде се лекува и ......нови [re: maika]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 19:37



и още нещо - пращайте ксерокопия, запазете оригиналите при вас.

Не знам как стоят нещата юридически - но ако наистина има закон че лечението на раковоболните е напълно безплатно би трябвало всички разходи да ви бъдат изплатени.
Затова искайте всичко да бъде документирано.



Тема Re: Кой къде се лекува и ......нови [re: maika]  
Автор beblinka (непознат )
Публикувано09.11.06 15:18



И аз се лекувам в Онкологията.... На първото вливане ми казаха че няма Таксол за мен и ще ми влеят ЦП и не знам си още какво...... На второто като отидох на контролите ми казаха че пак нямаТаксол за мен.... Тогава вече наистина полудях ... Имам разни връзки тук там обадих се и знаете ли какво се оказа... Забравили да изпратят протокола ми на доставчика .... седял си там на бюрото на някаква овца и тя го забравила ..... Стигнах чак до Министъра..... и Таксол имаше след 3 дни в Онкото и то за всички ..... Така че бъдете много внимателни дали ви се обръща достатачно внимание и дали всички са си свършили работата защото според доставчиците има достатачно лекарства за всички онко болни.... И на тях се обадих....
Успех на всички и не се давайте



Тема Ако липсват някъде лекарства...нови [re: beblinka]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано09.11.06 23:50



Ако някъде на някого кажат,че няма лекарства звънете на тел. 0800 11 202.
Това е горещ телефон на АПОЗ /Асоциация на пациентите с онкологични заболявания/. Те са във връзка с Министерството и проверяват всяко обаждане и всяко липсващо лекарство...Така ще събудите "някоя заспала овца" която не си е свършила работата.
Научих за този телефон, след като и на мен ми прекъснаха лечението с бифосфонати за три седмици. Успех и не се плашете



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Ако липсват някъде лекарства...нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано13.12.06 18:14



Вадя темата отново, защото отново ме разиграват. Преди време пуснах тази тема - вие си траете. Е докога?

Ето, както писах, в четвъртък си купих Фемарата щото нямаше доставка.
В понеделник пуснах документацията си защото казаха че лекарствата са дошли и Фемара и Зомета /говоря за Онкологията/. Уговорихме се днес /сряда/ да отида да ми влеят Зометата и да си взема Фемарата.
ОТИВАМ ДНЕС И МИ КАЗВАТ ЛЕКАРСТВАТА СЪВРШИХА....Представяте ли си?
Първо ревнах, после побеснях. Върнах се в офиса и подпуках телефона.

1. Министерство на здравеопасването - лекарства са доставени.
2. Българска национална телевизия - ще предам на редакторите на новините, ако преценят ще направят проверка.
3. БТВ - нюз рума ми записаха телефона и името и казаха, че ще се обадят за подробности - до момента не са ми се обаждали.
4. Вестник 24 часа, отдел "Социални проблеми" - записаха име и телефон. После ми се обадих да уточнят за кои лекарства става въпрос.
4. Утре ще ходя в АПОЗ....

Доколкото разбирам - Министерството превежда пари на склада разпределител на лекарства. Той разпраща количества лекарства по болниците - явно по своя преценка. Вместо Фемара изпраща Аримидекс /ще проверя дали е по-евтино/.
Просто не знам къде се къса нишката - в онкологията изпратили 30 опаковки Зомета, за около 100-ина пациенти?!?

Отново съм във война. Този път не с рака, а с държавата /няма да я напиша с главна буква/.

И така - нямам намерение да спирам - но когато сме повече ще сме по-силни



Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.