Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Авторgene (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 11:28



Здравей те и от мен!Да се включа и аз в тази тема.Вчера на свекъра ми му направиха сцинтиография на костите и се оказа,че има метастази в тях.Той имаше симптоми,но никой не предполагаше,че след 2 ракови операции от преди 15 години,едната на ларинкса а другата на стомаха,ако не се лъжа ще има отново нещо.Той е на 72 г. и много отслабна,стана само кожа и кости,не яде нищо и няма сили.Та въпроса ми е дали бързо се развиват мата в костите и според вас дали ще успее да се преборим.Чакаме някаква инжекция да му бият,която спира процеса на развитие и болката,но трябва да бъде одобрена от Министерския съвет.А искам и друго да споделя,което се отнася за баща ми.Аз бях писала за него във форума.Той има тумор на синусите и вече правихме лъче,а сега е на химио,та въпроса ми е дали трябва да направим и на него сцинтиграфия?Благодаря предварително.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Автор antoaneta.kuneva (непознат )
Публикувано22.01.09 12:51



Здравейте, интересува ме дали някой би могъл да ми отговори на следното:при наличие на таласамия и предстояща операция на гърдата дали има проблем, ако се прави сцинтиграфия на костите и необходимо ли е да се преди операцията, при положение, че онколога не я е назначил. Благодаря ви предварително.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: antoaneta.kuneva]  
Автор metalna (непознат)
Публикувано09.02.09 09:29



Здравейте,
Вече около месец обикалям темите и не се решавам да пиша, не зная ще попадна ли на правилната тема.


На 10.02.09 съпругът ми е на сцинтиография. Какво да очаквам, за какво да се приготвя. Състоянието му е много тежко за него и много неясно за мен.
Всичко започна с болка в левия крак - коляно и става, а след това и бедрената кост.
И се започна ходене на лекари.
В ортопедията - нисък свод /малкия при пръстите/ - купихме стелки - към 20.10.08.
МЦ Доверие - остеомиелит причинен от стрептококи - операция за Биопсия 16.11.08г.
Пирогов 5-та хирургия - операция, диагноза osteomielitis chronica haematogenes femoris sin. ДД Мета? 16.12.08

След химмико хистологични изследвания диагноза - Остеолитична метастаза от умерено диференциран карцином с огнищна слузна продукция.

След имунохистохимични изследвания диагноза - потвърждава наличие на метастатичен умерено диференциран аденокарцином с възможен произход от бял дроб, по- малко вероятно надбъбречна жлеза.



После всичко тръгва по някакви сложни пътеки: Белодробна клиника към МА - ренген, скенер, биопсия - Поради данни за бластомен процес на десния бял дроб и липса на верификация на процеса , се насочва към НОЦ.

И така вече сме регистрирани онко болен, с рак на десния бял дроб - / малка, неправилна, с неравни на места спикулообразни контури мекотъканна лезия с размери 10х17мм., гигантски хетероденсни туморни формации с размери - 57х85мм вдясно и 60х85мм вляво, с ужасни болки в оперирания крак около раната и ставите, много трудно и болезнено подвижен с лонгета и патерици.
Междувременно в Пирогов на 29.01.09 ни увериха, че те са си свършили работата и го боли защото има разсейки. Джи Пито не помага нищо , защото сме ригистрирани в Онкото и аз съм на кръстопът какво да правя, според мен и крака трябва да лекува някой, аз съм инженер, но смятам , че трябва някаква рехабилитация, раздвижване.
Моля ,който може да помогне със съвет, къде да ходя и какво да правя.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: metalna]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано09.02.09 18:35



Първо се успокой и без паника. След сцинтиграфията да пие много (наистина много) вода за да изкара контрастното вещество, а и за минимизиране вредите от облъчването. Най-вероятно са ви я назначили за да видят дали няма разсейки и на друго място. Не е изключено да се почне химиотерапия. Аз ти предлагам да почнете поне с Натанал. Виж и си изберете и някакво друго алтернативно, антурално лечение.

По отношение на крака, рехабилитация и прочие..за такива "глезотии" в България до сега не съм чувала. Заговори се, че през септември ще отхрият рехабилитационен център към Онкологията, но дотогава всеки сам се спасява, а и тогава не се знае как ще е.

Така, че повече движение - доре елементарно - може да не ти се вярва, но от него болките могат да намалеят.

Инак - пази психичното му състояние, трябва да е борбен и да не се предва ако искате да победите рака - не ти да си борбена, а той да го иска и да е готов да води борабата.

Пише как е минало утре.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Dimana]  
Авторmetalna (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 16:45



Здравей и благодаря за отзивчивоста.
Сега се връщаме от сцинти, капнали, той от неудобна количка, аз от каране на количката. Вместо в 11 ни вляха в 12. До два чакане полулегнал в колата. Сега го боли оперирания крак. За резултатите ще ходя утре, лекарката я нямаше и не знаеха кога ще разчита.
Сега давам вода, но четох, че зеле, моркови и червено вино също помагат, но не знам как да ги давам. Ако знаеш чакам за пояснения.
Предварително благодаря!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: metalna]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 16:56



Гледай да даваш само течности (освен ако не е много слаб) поне 24 часа - може сокове - прясно изцедени; аз съм се наливала и с кока-кола (ако я понася), но след като я дегазирам достатъчно (чрез преливане от едно шише в друго 5-6 пъти).
Вино - не повече от 300гр.дневно, но не е много за препоръчване когато не се яде твърда храна - лесно опиянява.
Ако много го боли може да натиска (или ти) - в случай, че е достъпна - акупресурната точка Дзу-сан-ли - намира се симетрично на двата крака, под капачката на коляното от външната страна на растояние дължината на един показалец. След непрекъснато 5-10 мин масажиране болката отслабва даже изчезва. Пробвала съм лично.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Dimana]  
Автор metalna (непознат)
Публикувано10.02.09 17:07



По принцип от ноември до сега е отслабнал 20кг сега е 55кг, ахемоглобина е 94 и д-р Атанасова се съмнява че ще поненесе каквато и да е терапия.
За Хб давам ч. цвекло+6к .Шведска гочивка, суправит комплекс, черен дроб и телешко.
Сега цедя зеле и моркови окаоло 400мл + 500гр вода на час но той не пие колкото искам аз. Но с уговорки смятям дя се справя.
Надеждата е сила.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: metalna]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 17:31



Тогава давай колкото може да пие ленено масло/олио - има го в диетичните магазини и в Пикадили. Тое силно антираково, а и засилва организма. В основата е на диетата на д-р Будвиг за която има много писано в клуба - аз лично препоръчвам да я почнете - тя е противоракова. Погледни в темите и виж (сега ми е трудно да се ориентирам - но мисля, че я има в справочника, а и на много места по темите). Тя е много калорична и е на базата на ленено масло и зизвара + прясно изцедени сокове. Имам познати, които са постигнали изчистване на разсейки в костите след 3-6 месеца. Почвайте и с Натанал; ако понася мед с ядки и лимон; алое с мед (настойка - настоятелно я препоръчвам - аз съм я пробвала лично)).
Не се предавайте - най-вече той. Постоянно му повтаряй (то си е истина), че оздравяването му зависи от неговата сила за живот; остави лекарката какво ви говори - стига да иска той ще оздравее. Тук също се пише за лечение с газ, но аз не съм го пробвала и не знам като е токова слаб как и дали ще му понесе.
Просто - кураж и постоянство, по-малко програми за неуспех и резултатите няма да закъснеят.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Dimana]  
Автор metalna (непознат)
Публикувано10.02.09 17:47



В 6 часа е назначена инжекция DEXAMETHASON - обезболяващо. Може ли да създаде проблеми след сцинтито?
Благодаря!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ. [re: metalna]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано10.02.09 18:00



metalna,писах ти в другата тема.
Относно рехабилитациите,и в България има,ние правихме рехабилитация в центъра по рехабилитация в Костната клиника в Горна Баня,и после продължихме в Пловдив.
Извинете ме но чак пък толкова несме изостанали тук ние в България

DEXAMETHASONА няма да създаде проблеми.След сцинтито. ,много течности сокове фреш,до 24 часа ще се изчисти.Ако имате малки деца ги дръще в отделна стая,това дяха препоръките към нас согата правихме изследването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.