Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: мимчeтo]  
Автор Buba67 ()
Публикувано12.12.08 16:06



В момента апарата в 27 п-ка не е съвсем наред, защото не прави снимки. Гледат само на монитор. А за лекаря, който в момента е там по-добре да не ти я разчита той. Личен опит от 03.12.2008г.

Редактирано от Buba67 на 12.12.08 16:07.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Авторckopпиoн (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 18:48



В онкологията.Доц.Цоневска-от доста години е там,мила ,любезна и добър специалист.Дават ти резултата до час след изследването.Но гледа кости в определени дни от седмицата.Това се уточнява при записването.Поздрави!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: ckopпиoн]  
АвторlP (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 21:07



Bliqe li v/y kostite uvelich.CA-15-3?Predi 6m.pravih scinti..,sega pak mi iskat?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: lP]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано06.01.09 21:25



Не се тревожете предварително. Не е ненормално на 6 м да искат сцинтиграфия. Аз правих през септември и още тогава ми казаха след 6 м да отида пак. За тумормаркера не зная има ли връзка с това.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано13.01.09 11:49



Някой може ли да ми каже сцинтиграфията може ли да се използва за диагностициране на рак. На мой познат му казали, че има рак на простата с метазстази в костите. След биопсията обаче се оказало, че това на простата не е рак, но заради сцинтиграфията в момента ходи на химио и лъчетерапия.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: jordidj]  
Автор Buba67 ()
Публикувано13.01.09 14:45



Напълно е възможно. Със сцинтиграфията са видяли разсейките в костите и ги лекуват с терапиите. Щом са отхвърлили простата като първичен рак, трябва да открият първичното огнище. Атакуват него, овладяват и разсейките. Не е изключено и рак на костта. Направете допълнителни изследвания, за да намерите от къде тръгва всичко. Успех!



Тема алкална фосфатазанови [re: Buba67]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 17:26



здравейте!толкова съм уплашена,че не знам от къде да започна ис какво да си обясня тройното покачване на алкалната ми фосфотаза /480 при норма170/оперирана съм от рак на маточната шийка с мета в 1лимф.възел преди1г.7м.На профелатичните прегледи-скенер на малък таз,ехо на коремни органи,туморен маркер,снимка на бял дроб/всичките са добреи в норма/,реших на сама глава да си направя чернодробните ензими.Останалите са в норма ,но не съм правила до сега сцинтиграфия,чета че е важно това изследване и за костите.имало ли е някой от вас да е имал повишаване на този показател и причината да не са били свързани с мета.възможно ли е от остиопороза да има такова покачване или от химио след толкова вриме?чувствам се добреи нямам оплаквания.Ако можете насочете ме какво да правя.



Тема Re: алкална фосфатазанови [re: rehabili]  
Автор Buba67 ()
Публикувано13.01.09 17:37



Не се панирай, а с изследването при онколога, който те наблюдава. Той предполагам ще ти назначи сцинтиграфия. Назначи е образно казано, защото той те връща при личния лекар за направление за хирург, а хирурга дава направление за самата сцинтиграфия. На изследването ще си покаже какви изменения има и къде. Не си прави изводи предварително. Успех и да кажеш как вървят нещата.





Тема Re: алкална фосфатазанови [re: Buba67]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 17:48



Утре съм при лекуващия,но се страхувам,че много облъчване за 1седмица.Дали с тези стойности може да бъде от по незначителен процес?



Тема Re: алкална фосфатаза [re: rehabili]  
Автор Buba67 ()
Публикувано13.01.09 17:58



Между скенера и сцинтиграфията, трябва да мине поне седмица /колкото повече, толкова по-добре/ иначе ще те върнат. А за стойностите дано ти отговори някой дето е имал различни стойности. Щом утре си при онколога спокойно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.