Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: сцинтиграфиянови [re: ggs]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.10.10 13:33



Мила, не е проблем апарата, а лекаря който разчита снимката. Направи си сцинтиграфията там и после можеш да я покажеш и на друг специалист онколог. Спокойно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: сцинтиграфиянови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.11.10 16:37



Това извадих от сайта на болница Свети Наум. Правят сцинтиграфия на кости.
Бадемче, достъпно ли е отделението? Има ли стълби, на кой етаж е? Къде стоя двата часа, докато се разнесе изотопа?

Ето линк:



Отделение по Нуклеарна медицина
Отделението е оборудвано с еднофотонна емисионна компютър-томографска SPECT гама-камера на Philips Medical Systems с възможности за провеждане на следните нуклеарно-медицински изследвания:

• Перфузионна сцинтиграфия на мозък.
• Сцинтиграфия на мозък с туморотропен радиофармацeвтик
/MIBI/.
• Сцинтиграфия на мозък с DаTSCAN при Паркинсонизъм.
• Целотелесна сцинтиграфия на скелета.
• Сцинтиграфия на щитовидната жлеза с каптация за
определяне на функцията.
• Сцинтиграфия на паращитовидни жлези с MIBI.
• Сцинтиграфия на слюнчени жлези.
• Сцинтиграфия на бъбреци.
• Перфузионна сцинтиграфия на белите дробове.
• Сцинтиграфия с MIBI при туморни заболявания на
млечната жлеза.
• Сцинтиграфия на сърдечен мускул.
Отделението работи с НЗОК.

Началник
Д-р Николай Млъчков - главен асистент, дм.
Година на завършване на медицина - 1986 г.
Специалност – Нуклеарна медицина - 1992 г.
Специализация – Guy`s Hospital - London.
Публикации – 38 бр.
Тел.: 02/ 9702154
E-mail: mlachkov@mail.bg

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Тел СвНаум-Re: сцинтиграфиянови [re: Buba67]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано04.11.10 20:01



Директният телефон за сцинтиграфия в Св.Наум е - 970 21 54.



Тема Re: сцинтиграфиянови [re: Buba67]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано04.11.10 22:47



Бубе, аз правих днес. Намира се на втори етаж, никъде не пише сцинтиграфия на отделението, ще ме извините ама не помня какво пишеше... Като се качиш на втория етаж има едно отделение със стъклени врати. Като влезнеш в него в дъното в дясно е стаята гамакамера и чакалня към нея. Там се слиза по стълби надолу, да имаш в предвид. Иначе супер любезна жена ме посрещна, аз отидох към 8,05 и почти веднага ми инжектира изотопа много презицно. Даде ми час за 12,30 и аз си отидох до вкъщи. Като се върнах после часа се спази и минах много бързо. Е, дават резултата на хартия /аз си мислех че ще е на диск/ и не обясняват много-много, ама пък го дават веднага и не се налага да ходиш пак, а и да го мислиш. Правила съм последно сцинтиграфия преди 7 години в онкологията и там беше едно чакане, никой нищо не ти обяснява... Сигурно са се променили вече нещата, ама бях приятно изненадана от организацията там.





Тема Re: сцинтиграфия - "Свети Наум"нови [re: ggs]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано05.11.10 11:25



Два пъти правя там сцинтиграфия, мисля, че по-малко хора знаят, че там има апарат и не се чака, а и затова може би отпуснатия изотоп затова свършва по-късно от другите места. Стори ми се обаче, че на този апарат изследнатето продължава по-дълго. Аз не ходя там с талон, защото ме следят по Програмата за кл.проучвания и лекаря ми уговаря час, изпраща ме с документ, преведен на немски /защото фирмата по проучването е австрийска/ и диск. Мисля, че ако отидете с обикновено направление и си подсигурите диск, няма да ви откажат.



Тема Re: сцинтиграфиянови [re: ggs]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 15:30



Каде да направим сцинтиграфия, в София навсякаде казват , че нямат изотоп.А баба ми е на легло и не знаем какво и е точно, има адски болки в кръста,крака и отслабна много за една седмица.Кажете за такав апарат и в др. градове.А дали може след иследването да пътува много километри?Благодаря предварително.



Тема Re: сцинтиграфиянови [re: Lili]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано02.12.10 19:14



Изследването е напълно безболезнено и самото то няма да пречи да се пътува.
Къде в провинцията има сцинтиграф - не знам. Вероятно някои клубарки знаят и ще напишат. Желая успешно лечение.



Тема Re: сцинтиграфиянови [re: Lili]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано02.12.10 21:26



От Благоевград сме и София не е толкова далече,но 99% ни казват чак за Януари.Преди 3 години и отстраниха едната гърда и досега не са и правили никога сцинтиграфия.Страхуваме се защото е отслабнала , движенията са и мн болезнени, затова само лежи,дано да се окаже дископатия.На рентген и скенер ништо не излиза, дано ТМ не покаже високи стоиности.Винаги ли е толкова трудно за тази сцинтиграфия да си я направиш?



Тема Re: сцинтиграфиянови [re: LlLl]  
АвторDeSi (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 10:40



Здравейте! Отново пиша, тъй като вчера нямах отговор. Вчера на баща ми правиха сцинтиграфия на костите и резултатът е:
При целотелесно скениране на скелета се отчита огнищно повишено натрупване на РФ в множество зони в областта на ТН 4-6, ТН 10, ТН 12, L 3, в дясно 2-ро ребро дорзално, 5-то ребро вентрално. Като странична находка се отичита значително нарушен дренаж на левия бъбрек.
Сцинтиграфски данни за огнищно повишен минерален метаболизъм в маркираните зони на скелета свързан с патологична костна преустройка. М. осеув генер. от основното заболяване. Хидронефреза в ляво.
Клинична диагноза: Ту пулм. декс. Това злокачествено новообразувание на костите ли е? Как се лекува? Благодаря



Тема Re: сцинтиграфиянови [re: DeSi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.01.11 12:13



Със сцинтиграфията отивате при онколога, който следи баща ви. Не съм лекар, но от това което чета разбирам, че има разсейки в костите. Те се лекуват с вливане на бифосфонати. Овладява се. Идете и при нефролог, хидронефрозата трябва да се следи и лекува.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.