Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Възпалени лимфни възли?  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 21:23



Преди година-операция на лява гърда. Без лъчетерапия и химеотерапия - само Золадекс и Нолвадекс. Но не съм отказвала лечение. Просто не ми бе предписано.
Сле операцията напипах топче под дясната мишница. Отидох веднага в София - доктора се усмихна леко, каза че не е нищо притеснително, но за мое успокоение направи биопсия - някакво старо възпаление. . . Но не каза как ще се оправи.
Сега след една година топчето все още си седи, а даже напипвам и друго по-малко. Дали това не се дължи на претоварване на лимфната система - все пак всички лимфни възли от лявата мишница са махнати? Дали имам основание за притеснение ?



Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.10.06 01:31



Направи си пълна кръвна картина и тумор маркер. И отново при лекуващия лекар. На шест месеца трябва да си правиш контроли - нали си знаеш? Доктора ще прецени какво да правите по-нататък. Ако има нещо тумормаркера ще е увеличен, утайката също.
Аз съм с рецидив в лимфите на шията. При мен утайката беше нормална, тумормаркера малко увеличен, пункцията показа ТУ-клетки.
Така че не се притеснявай излишно, направи това което ти казвам, за да се успокоиш. Кой е лекуващия ти лекар и къде?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: vesela.bg]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 20:24



Направих си туморен маркер, но ще трябва да изчакам за резултатите. Как се разбира "утайката" - какво е наименованите на латински. А лекуващият ми лекар е на 450 км. - в София.
Весела, скоро си правих сцинтиграфия и много други изследвания. Всичко беше наред. Ако е имало проблем в лимфите, тези изследвания щяха ли да го уловят.
Вярвам, че всичко е наред. Но знам, че и трябва добре да се грижим за себе си.





Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.10.06 13:12



СУЕ е утайката в изследванията, така се изписва.
Каква сцинтиграфия си правила? Ако е на костите - няма да отчете лимфите.
За тях се прави друга сцинтиграфия, така наречената МИБИ. Май се използва друг вид изотоп - инжектират и веднага лягаш на апарата. Снимката е цветна - жълто, зелено, червено /като в лунапарк/. Тя показва активен туморен процес в лимфите, костната сцинтиграфия показва само метата в костите



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: vesela.bg]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 21:49



утре ще си взема резултата от туморният маркер. Очаквайте по една бира от мен


Като си правих сцинтиграфията, правих ехо на черен дроб, снимка на бял дроб, остеометрия и контролен преглед при доц. Иван Гаврилов - който ме е оперирал.



Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: нoвa]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 22:12



възможно ли е от многото облъчвания имунната система да е отслабнала, и т.н, и т.н - и да има някакъв възпалителен процес. . . Ох,като си вкараме бръмбъри в главата - после не се спи спокойно. Веднъж да съмне и утрото да ми донесе добрата новина..



Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: нoвa]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 09:49



Бързам да ви се похваля - маркета ми е 8, което си е в нормата.





Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: Hoвa]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано13.10.06 10:23



Честито :) и дано по-често такива новини във форума





Тема Re: Възпалени лимфни възли?нови [re: nani_na]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:32



Благодаря ви сърдечно, искрено и много - за подкрепата. Всяко чакане на резултати е едно изпитание за нас.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.