Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Перуки  
АвторЖижи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 08:48



Моля, момичета, помогнете!
На червена химиотерапия съм по повод рак на гърдата и започна да ми пада косата. Дотук съм минала един курс на лечение, който започна преди 15 дни, а резултатът е вече налице. Започна преди три нощи със силна болка по кожата на главата и след това просто започна да капе. Предстоят ми още две химиотерапии, а след това и операция. Имам дуктален рак на гърдата, без метастази в бял и черен дроб, но един съседен лимфен възел над гърдата е увеличен. Това ми е историята.
Ето защо, моля за помощ - къде има магазини за качествени перуки и на какви цени са? Няма значение в кой град е. Ако може някакъв адрес.

Редактирано от Buba67 на 22.08.14 15:30.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Автор kristagirl (непознат )
Публикувано03.10.06 10:12



София 1606, ул. Димитър Трайкович 1
Телефони: 029543329; 028527014
Факс: 029543329
Отрасъл: Други разнообразни производства
Дейност: Ателие за перуки
За нас
CATALOG.BG > БИССИ


Фирма БИССИ притежава ателие за перуки. Фирмата изработва, продава, по поръчка, по каталог. Изработва опашки кичури, редове за удължаване на коса (от естествена коса). Частични перуки - тупе, подръжка на перуки. Ателието изработва и продава в различни цветове, от различна дължина. Изкупуват коса.

Работно време: Понеделник - Петък - 9:30 - 17:30 часа

Здравей,това е адреса и телефоните.Майка ми е със същото заболяване, там си поръча перука и си купи,само че са малко скъпички(350лв.),но поне са от естествен косъм и изглеждат добре.Успех в борбата с рака!



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: kristagirl]  
АвторЖижи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 11:29



Благодаря за съдействието!
Ще ги посетя бързо, тъй като явно нямам много време.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 11:34



При мен след Таксол цялата ми коса ми падна буквално за два дни.
Купих си изкуствена перука - 80 лева, от магазин на ъгъла на ул. Витошка и Солунска. Носих я повече от 7 месеца и съм много доволна. Почти не се различаваше от естествените.
Освен това ако решите, може за същите пари да си "смените прическата".
Успех и кураж!!



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Thea]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 13:03



Моята майка преживя същото. Докато и изработят перуката в Бисси, купихме изкуствена от магазина, който се намира на бул. България и Граф Игнатиев (точно на спирката на автобусите в посока НДК - на няколко стълбички). Спокът за изработка в Бисси беше около месец и ние нямаше как да чакаме. Тя си ползва и естествената и изкуствената перука (например за в къщи и когато ходи на екскурзия). Успех!



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Aни]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано03.10.06 14:28



Аз от този магазин на спирката до Граф Игнатие съм си купила 3 перуки - късите са около 35 лева и съм много доволна, пера и нося. В началото гледах естествените перуки - от 350 до 700 лева. Но се чувствам гадно с чужда коса.
За какво ви е естествена перука? За 100 лева можеш да си купиш 3 перуки и да се кефиш, както аз правя в момента. Пък и тая перука ти трубва за 5-6 месеца?!

Не давайте луди пари..... Перуките на Солунска са много скъпи за изкуствени...

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторgalizak (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 12:47



Здравей,Жижи.Аз съм от Ямбол и имам същия проблем като твоя.На 18 този месец отивам на първата си химиотерапия.Ще имам още 3 след това и после операция.Как се чувстваш след химиото?Пиеш ли нещо за лесно понасяне и за повръщането?На колко си години и от къде?Може ли да те питам след всяка терапия как си и как я понасяш/за напред/.Какво ще кажеш за тези нови методи на лечение-първо химиотерапия после операция?
Благодаря ти предварително и успех.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: galizak]  
АвторЖижи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 19:08



Здравей!
Досега съм направила една химиотерапия и я понесох значително над очакванията ми, т.е. имах еднократно повръщане първото денонощие, след това не съм имала нито гадене нито повръщания. Около седмица бях леко отпаднала, и полежавах повече, но не съм усетила нищо неприятно и потискащо. И накрая - когато получих болки по кожата на главата и оттогава почна да ми капе косата, имам чувството, че се стопява върху главата ми. Малко ми е мъчно, но няма как да го спра това. Съжалявам, че не се постригах късо, още в началото на химиотерапията, вероятно този проблем нямаше да бъде толкова осезаем.
След два дни съм на втората химиотерапия и ще разказвам как преминава, дано е леко.

Колкото за методите на лечение - аз съм от Плевен и тук са едни от най-известните мамолози в България, щом така прецениха, че трябва да се процедира, не мога да не се съглася. Смятат, че по този начин ще се унищожат някои "невидими" ракови клетки както ми го обясниха. Освен това казаха, че червената химиотерапия била освен за хора с по-голям размер на образуванието и такива, на които трябва да се направи предоперативна профилактика, за да мине всчко сигурно. По-тежка е тази химиотерапия, но пък излекуването било сигурно, според думите на докторите. Между другото не вярвах, но след един курс химиотерапия, болката и тежестта, която имах в гърдата и ръката намаляха чувствително, за разлика от преди.

Казаха ми да пазя малко по-силен хранителен режим - да ям повече плодове и зеленчуци, доста зеле и ако мога мед, но последния никак не го харесвам.
Това е засега от мен.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторgalizak (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 23:25



Здравей миличка,аз ти писах че и мен ме очаква същото.Радвам се за теб че добре е минала първата ти химиотерапия и има ефект.Като чета какво ме очаква и се ужасявам.Дълга ли ти беше косата?Аз утре имам час за фризьор и мисля да се подстрижа по късичко,иначе ми е до кръста кажи-речи косата ми.Ти къде си правиш химиотерапията?Аз ще ходя в София,макар че съм от Ямбол.Ако искаш ми кажи дали имаш ICQ или SKYPE,да можем по спокоино да си пишем. Чао засега мила.Ще се радвам да си пишем постоянно.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: galizak]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.10.06 01:14



Между другото Галя говорих с една жена в химиотерапията. Правеше 8-ма вливка от червената химия предоперативно. Попитах я защо толкова много, а тя каза, че й действала много добре, бучката в гърдата почти изчезнала и затова продължили с химиотерапията, с цел да избегне операцията.
Така че не се плаши.

Но моля ви момичета - това е темата за ПЕРУКИТЕ, а вие тук пишете за химиотерапия. Моля ви, съблюдавайте в коя тема какво пишете. Все пак освен че помагаме на себе си, с нашите постинги помагаме и на новодошлите. И ако е такава каша, как да се ориентира човек



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 13:19



Ако някой е ходил лично, къде точно се намира магазина за перуки на "Граф Игнатиев"..Пратих една близка посочвайки указанията цитирани тук и не го е намерила..Улицата свършва на Евлоги Георгиев на канала, това не е бул. България, както тук някъде е посочено....става след НДК май бул България, Моля помогнете и аз да помогна на колежка по съдба..



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано11.10.06 16:28



Вървиш по Графа, стигаш Евлоги Георгиев и тръгваш в дясно по него. На 5-10 метра е спирката на автобусите и там е магазин за дрехи, влиза се по 3-4 стъпала нагоре. На витрината има манекени с перуки на главите.
Да де, то всички манекени по магазините са с перуки, ама тези перуки се продават - две от перуките ми са свалени от манекените на витрината.
Ааааа, аз имам 4 перуки и 10-15 шала с които си правя тюрбани на главата. Ми кефя се бе хора, сега ми е паднало

Няма да умирам я!?
Та там са най-евтините перуки. Вярно че са китайски, но няма мърдане, пера ги и си ги нося. Съветвам ви от опит, купувайте си къси перуки. Дългите започват да се сплъстяват на врата от дрехите. Пък и това е момента да се видите в друга светлина. Не си купувайте перуки с цвят и дължина като вашата. Разликата се набива на око. Но ако си купите перука с друга прическа и друг цвят, никой няма да разбере. Казваш, че си направила тотална промяна на визията. Мен дори ме пипат по главата и никой не се сеща дори и за момент, че пипа перука.
Появяваш се така на работното си място и казваш: Колеги вижте какво направих със себе си, харесва ли ви? Ами защото си хванах ново гадже /например/ или писна ми да се гледам в огледалото все една и съща и т.н. Опитайте и докладвайте
Ееее, вярно, че се иска малко смелост, ама точно в това е гъдела

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторnikd (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 11:35



не е отговор на вапроса/извинявай/, но скоро и за мен ще е проблем. Предстои ми химиотерапия/от следващата седмица/, а дори още не знам диагноза, какво ще ми вливат /споменаха за червена химиотерапия - вероятно/ , всичко ще ми баде поднесено в деня на процедурата. От София сам, изпратиха ме в диспансера в Младост. Ти си парвата , която сащо още не е оперирана. Моля, посаветвай ме, не зная какво да правя, каде да се консултирам още?



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 22:44



Здравейте,
а във Варна някой знае ли от къде може да се закупи перука?



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: миши]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано02.08.07 11:20



Попитах една приятелка от Варна, ето какво ми каза тя:
Варна, ул.Братя Бъгстон 1, там е Амоена 052/611372 . Има перуки и гръдни протези, момичето там е много любезно и ще обясни всичко. Може да се взима протокол за безрлатна перука и се доплаща малко, така ми обясни. Аз съм в София и не съм ползвала този протокол, на мен никой не ми е обяснявал ....мисля че се взима от социалните в общината,но те ще ти обяснят.... Май не бива да поствам тук телефон, ще ти го пусна и като лична бележка.

Еми не си регистрирана, така че няма как да пусна лична бележка...Кажи че ВЕНИ ти е казала и да ти обяснят за протокола. Приятелката ми много услужлива, даже се обади в магазина да предупреди. Такива сме си тук, все добрички. Не се притеснявай за косата, после расте по-хубава ... Желая ти късмет и успех!
Пак ще редактирам...оказа се че са спряли протоколите за перуки ..., май утре ще го обнародват в държавен вестник. Иди в магазина, засега само този знам...още никой друг не е писал...

Редактирано от ggs на 02.08.07 15:50.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: ggs]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 17:02



Много ти благодаря за инфото. За майка ми става въпрос. Утре ще е първата химиотерапия и сме малко ошашкани. Чета из нета как да се подготвим да има колкото може по-малко проблеми и с перуката и протезата сигурно ще се занимаем другата седмица като се почувства по-добре.
Още веднъж благодаря



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: миши]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано03.08.07 11:41



Споко мила, всичко ще е наред. Косата няма да почне да пада преди десетия ден след първата химия, мисля че почва между 14 и 20 ден някъде... моята почна на 17-тия някъде и аз на двайстия я обръснах в къщи нула номер - взех си машинка за 9 лв и така и по-натам се потдържах с нея, не се налагаше да ходя на фризьор /помагаха ми в къщи де, че не мога де се справям сама и обикновенно проблема е кой ще се престраши/. В случая ти може да се грижиш за нея, което е голяма опора... Вземи и памучни кърпи като забрадки да си ги слага в къщи, много са удобни - аз бях намерила на пазара даже едни с ластик отпред и одзад се връзват....Накрая всичко подарих и сега продължавам да потдържам къса прическа - свикнах с късата коса, много е удобно и определено подмладява. Надявам се да сте минали днес химията нормално! Стискам палци-да знаеш психиката е страхотно нещо! Обикновенно по-възрастните хора не го знаят и мъничко се предават... Аз да ти кажа също не го знаех в началото, което е минус. На мен ми каза една приятелка че е драйфала яко три дена без да сложи и залък, и познай - и аз така се държах...После като говорех с Весето тя каза че си хапва печено пиле...и една друга жена на последното вливане ми обяснявала как си хапвала...Ох, то зависи от химията...малко разводних темата ама...


Още веднъж - здраве, късмет, обич и кураж ви желая! Защото както казва един познат - "...и на Титаник всички са били здрави, че и даже богати, ама не всички са имали късмет..." Та от тогава, пожеланията ми включват задължително здраве, късмет и обич - това, което смятам за най-необходимото и за себе си



Тема Протокол за перуканови [re: ggs]  
Авторmoni (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 17:07



Започнах химиотерапия.Преди един месец от "Амоена" си взех гръдната протеза.Те ми казаха,че с протокол мога да получа от тях и перука.Кой трябва да ми напише протокола-лекуващия химиотерапевт ли или накой друг?



Тема Re: Протокол за перуканови [re: moni]  
Авторvikie (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 20:53



Протокола за перука го пише лекуващия лекар, хирург или химеотерапевт, но тези от диспансера не важат, трябва да е от някаква многопрофилна болница. Можете да си вземете протокол и от болница, в която не се лекувате, като отидете с епикиризата си. След това този протокол се носи в дирекция социално подпомагане по местоживеене и оттам дават заповед за отпускане на 100 лева за перука. С тази заповед можете да отидете в офиса на Амоена на бул. "Македония" 19 и да си изберете перука от каталога на Ревлон. Там е единствената фирма, където можете да ползвате тези 100 лева от държавата. Успех!



Тема Re: Тюрбанинови [re: vikie]  
Авторkaty1 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.07 15:52



Здравейте!
Искам да попитам знае ли някой къде се продават тюрбани или нещо подобно,което да може да се връзва на главата за вкъщи.Майка ми има рак на яйчника и след първата химиотерапия започна да и пада косата.Купихме перука,но за вкъщи май ще е по-удобно с нещо като тюрбан.Ако някой знае,моля пишете



Тема Re: Тюрбанинови [re: katy1]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 15:15



Аз не намерих тюрбани ,но по индийските магазини ( и не само там) има много шалове-аз си купувам по един(тънък- памучен) на всяко излизане,не са скъпи а са доста големи и могат да се разделят на две.А за вкъщи на мен ми е най удобно с тънка шапка.Но аз я нося само когато ми е студено( в къщи е доста хладно), иначе си ходя по гола глава-по ми е удобно.В началото се криех ,но съпругът и децата ми ме отказах от тези мераци.



Тема Re: Тюрбанинови [re: sv3]  
АвторMake up Pro (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 22:10



Здравейте,

може да намерите и перуки и тюрбани!



Тема Re: Тюрбанинови [re: Make up Pro]  
АвторMake up Pro (Нерегистриран)
Публикувано22.06.09 02:28



Много се извинявам че

ги нямаше на сайта, но вече са качени! Може да ги видите !



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Жижи]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 20:14



моля за помощ знае ли някои магазини за перуки в плевен



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: nana]  
АвторBeauty Pro (Нерегистриран)
Публикувано01.08.09 21:02



Виж на

сайт има голямо разнообразие



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: kristagirl]  
Автор nevron (новак)
Публикувано31.01.10 15:33



Здравейте!
Аз мога да ви препоръчам един магазин от който аз си взех качествена перука на супер ниска цена. Намира се в кв."Редута" в София, на ул."Атанас Узунов"30. Имам и телефон за контакт ако решите да се обадите предварително: 0884/045 088 и 02/872 56 19. Най-скъпата перука беше от 100 лева, имаше и опашки и удължители за коса. До колкото разбрах перуките са от полу-естествен косъм, но ви гарантирам, че по нищо не личи, че това са перуки. Аз лично съм много доволна.
Успех!

http://forumi-bg.com/narkomania/


Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Beauty Pro]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано16.03.10 20:07



може ли някой да каже къде продават перуки в София?



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: leonidas22]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано16.03.10 20:10



На ъгъла на Витошка и Солунска, на самата Солунска между Витошка и Графа. Гледах и някъде около Женския пазар.

Зависи колко скъпа искаш. Има по 10-20лв почти комични в магазините за 1лв и на Илиенци. Тези горе са средна работа.



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: Dimana64]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано16.03.10 21:12



искам да е от натурални коси и да е основата front lace или lace wig!колко може да струва такава перука?



Тема Re: leonidas22нови [re: leonidas22]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано17.03.10 11:41




мога да те заведа ако желаеш ,пиши на лична да се разберем! хубав ден



Тема Перукинови [re: marggoto]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.07.10 14:34



Момичета, скоро някоя от вас да си е взимала перука с протокол от социални грижи? Останаха ли фирми в София?
На сайта на социални грижи излиза само Амоена на бул. Македония. Има ли други фирми, които сте ползвали и работят с протоколи?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Перукинови [re: Buba67]  
АвторMapиo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.10 02:07



Бих искал да подаря една перука, която остана от майка ми. Много тъмна коса, почти черна, каре - тип Клеопатра. Синтетична е, но отгоре има направена като кожа, от която излизат косите и изглежда много естествено. Знам, че тук не могат да се публикуват мейли, как да стане?



Тема Re: Перукинови [re: Mapиo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.08.10 08:40



Марио, само телефони не се публикуват.
Спокойно може да оставиш имейла си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Перукинови [re: *jull**]  
АвторMapиo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.10 07:48



Подарявам перука - много тъмна коса, почти черна, каре - тип Клеопатра. Синтетична е, но отгоре има направена като кожа, от която излизат косите и изглежда много естествено. Също така бих искал съвет дали някой знае къде могат да се по/дарят прилично изглеждащи дрехи. Сърце не ми дава да ги оставя до кофите...
Мейл:
trifonoff@abv.bg



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: миши]  
Авторeлu (Нерегистриран)
Публикувано17.06.11 01:03



По принцип не ти препоръчвам да си купуваш перуки от магазини на двойни цени с неизяснен произход! Във Варна има само една добра перукерка, повече от 20 години се занимава с това, казва се Людмила Масларова, страхотен човек и професионалист, който е върнал самочувствието на много болни хора, както и моето. Перуките са със сертификат а цените са много достъпни. В началото на юли ще открие собствено перукерско студио в Дом Младост, там лесно ще я откриеш! Надявам се да съм ти била от полза! Успех!





Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: eлu]  
Авторkrasimira 76 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.11 10:10



оффф и тук ли започнахте да си правите самореклама.моя приятелка си поръча преди години при нея.изобщо не беше доволна



Тема Re: Търся магазин за перукинови [re: ggs]  
АвторCтoeвa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.12 13:32



Г-жа,явно Вие сте с цел самореклама тук,защото аз също съм клиентка на Масларова,и тя много ми помогна в борбата ми с рака.И ми писна от зли хора като Вас!Когато се сблъскате с това да Ви пада косата и сте отчаяна и се намери ангел като майстор -перукерката Масларова тогава пишете анти-реклами! Мога да кажа едно Страхотно качество,страхотни цени,страхотен подход,разбиране и внимание!! Горещо препоръчвам.. мястото е само едно дами "ПЕРУКЕРСКО АТЕЛИЕ 'КРЕЗ'-ВАРНА!!Искам да помогна ще Ви оставя и номер на ателието 0888/311154



Тема Re: Тюрбанинови [re: katy1]  
АвторCтoeвa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.12 13:35



Погледни тук се продават тюрбани с тази цел по поръчка се шият в Перукерско ателие "Крез"-Варна http://www.peruki-krez.dir.bg/_wm/diary/?df=46



Тема Re: Перукинови [re: Cтoeвa]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано11.05.12 15:42



Извинете, но не можах да се ориентирам в сайта. Бихте ли ми отговорили накратко за цени - интересува ме къса изкуствен косъм, а също и цените на тюрбаните.
Благодаря!

Редактирано от nadia_O6O6 на 11.05.12 15:43.



Тема Re: Перукинови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.05.12 19:15



Наде, ето мила



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Перукинови [re: Kaлoянa]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано11.05.12 21:47



Калоянче, благодаря ти!





Тема Предлага перука естествен косъмнови [re: Mapиo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.08.14 15:29



Здравейте,
дами от редакцията на лайф стайл списание отрязаха и дариха косите си за перуки на жени на химиотерапия. За да са по мярка и модел, намерихме жена, която да ги изработи.
Тъй като инициативата ще продължи до октомври, условието да се запишете и да Ви бъде изработена перука по поръчка е да разкажете своята история на страниците на списанието.
Пишете ми на мейл angelova67@abv.bg - ще записвам по реда на пристигане на заявките.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.