Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Проблем след Таксолнови [re: Thea]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 12:13



лекарката е казала на майка 300 лв.,но аз знам 4е е много скъпо,възможно ли е да е 300 лв.



Тема Re: Проблем след Таксолнови [re: виkи]  
АвторTanja K (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:59



Преди две години и ние бяхме готови да закупим поне една доза Таксол, за да не се прекъсва курса химиотерапия на майка ни. В Исул ни казаха, че е около 3000лв., но после се оказа, че тъй-като е изтекъл патентния период на фирмата производител, вече се произвежда в много страни и от различни фирми. Преди две години го намерихме за 600лв. , но не ни се наложи да го купим. Иначе трябва да проверите с коя фирма е сключен договор от здравната каса за внос и да потърсите там да купите. Доколкото зная всяка годино се обявява конкурс от МЗ и фирмата, която спечили сключва договорс МЗ и го внася.



Тема Re: Проблем след Таксолнови [re: Tanja K]  
Авторevalon (Нерегистриран)
Публикувано16.06.10 22:40



Има ли някаква промяна с Taxol на Bristol Myers Squibb - кой го внася, кои болници го предлагат ?
По някакъв списък видях че цената му е 1220 лева с ДДС ?
Казват че масово се прилагал Sindaxel (с цена 720 лв), който е генеричен продукт на Актавис (която фирма е калапава на онзи Исландси милионер Бьорголфсон). Едва ли могат да произведат толкова високо-технологичен продукт. Кой знае каква боза е !



Тема Хомеопатия срещу РМЖнови [re: evalon]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.12.10 09:50



"Екипът от изследователи коментира, че хомеопатичните лекарства изглежда имат сходна дейност с тази на цитостатика Taxol
(най-често използваното химиотерапевтично лекарство за рак на гърдата), но без да имат токсичен ефект върху нормалните клетки...":






"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vio]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.05.11 17:32



Някой, който е на Таксол - стабилни ли са ви кръвните показатели? Казаха ми, че доста силно въздейства върху хемоглобин, тромбоцити, левкоцити и при мен е така - има ли други? Сега ще правя кръвопреливане, но подозирам, че ако ми сложат пак Таксола, няма да се задържат дълго показателите. Болките иначее не бяха силни (повечето се оплакват от болки в ставите).



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: whitelilly]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано06.08.13 10:59



Здравейте! На седмичен Таксол съм от началото на годината. Като странични ефекти имах: лека отпадналост и неадекватност, но се търпи, неприятен вкус в устата, и голяма сънливост, но всичко отминаваше до 4 дни. Впредвид, че докато се оправя, пак трябва да вливам, помолих лекаря за промяна в схемата, минах на 21 дни. На 4 и 5 ден, болки в ставите, стъпалата, невропатия на ръце и крака, отпадналост, все ме тегли към леглото, днес е 7 ден, а изтръпването си е налице и още съм отпаднала. Нощес получих болка в лявата част на белия дроб, която си продължава и до момента, имам и затруднения с поемане на въздух. Последното не го срещнах никъде в стр.ефекти, за които четох, това определено ме притеснява.
Моля някой да сподели как минава при вас, знам, че е индивидуално, но ще се радвам някой да сподели. Направо съжалих за старата ми схема

, освен това при нея ми падаше по някой косъм, сега косата ми направо олетя, не смея да се среша, дано издържи още някой ден, че много горещо... Е, оплаках се, ще се радвам някой да ми пише



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.08.13 21:55



При схемата на 21 дни количеството е по-голямо и явно за това са засилени страничните ефекти. Аз до невропатия не стигнах, докато бях на таксол, но непрекъснато ме наблюдаваха за нея. Един месец пих Малгамма като превенция, защото имах леки боцкания по крайнците и следващата вливка ми я удължиха след повече от 21 дни, не помня точно но към 28 дни. Откдапналосттга, лошия вкус, неадекватността и нервите и при мен бяха. Бяха и с различна продължителност. Между 5 и 7 дни. После изведнъж ми се проясняваше. Косата, Наденце, при Таксола на месечна база в доста от случаите пада някъде след 18-я ден. Това да е проблема.

Но затрудненото дишане и болка в дроба трябва да отидеш да я видиш още утре ако продължава. Направи си един рентген за всеки случай. Може пък да отмине до утре. Дано!

Целувам те и стискам палци тревогата ти да е напразна!



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано07.08.13 09:28



Екна, благодаря ти много, мила!
Снощи имах и температура 38 гр., мислех днес да почивам, но сутринта се почувствах по-добре, просветна ми. Все ми се струва, че този Таксол не ми помага много, само съм като в транс от него. В понеделник съм за Херцептин и ще коментираме с доктора. Хубав ден от мен!





Тема Re: ТАКСОЛнови [re: nadia_O6O6]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано09.08.13 10:01



Мила Наде,
Не разбрах защо се наложи да промениш схемата на вливане.
При моята химиотерапия имах 4 месечни вливания с таксол. За това съм писала и в други теми, но пък сега си е точно по темата...
При мен се получиха следните странични ефекти:
- Болки в ставите, като хроничният ми тендовагинит се изостри много – отшумяха след около пет месеца след спиране на лечението;
- Не можех да управлявам добре движенията на крайниците – спъвах се; изпочупих поне два сервиза за чаши и доста чинии – просто ми се изплъзваха от ръцете;
- Много висок сърдечен пулс – към 90-100 и повияено кръвно. Ходих на лекар; дадоха ми подходящо лекарство, което много ми помогна;
- Звукови халюцинации – най-приятното нещо – слушах прекрасна музика.
Тъй като вярвах в ползата, търсих начини да се справя със страничните ефекти.
Иначе е установено, че таксолът е един от ефикасните химиотерапевтици, но пък е много агресивен към целия организъм. Затова е много важно да спазваш всички процедури на премедикацията, за да се запазиш в добро състояние. Следи си и кръвните показатели!
Целувам те, мила! Чакаме добри новини!



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: TheaO5]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано09.08.13 10:04



Като теб имах метален вкус






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.