Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТАКСОЛнови [re: pstefanov]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.12.07 12:07



Зависи от човека, болките са от една до две седмици.
За тези странични ефекти се прави премедикация с инжекции дексаметазон. Слагате ли инжекции?

Нема начин да нема начин



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vesela.bg]  
Автор pstefanov (непознат )
Публикувано23.12.07 13:03



Благодаря за мнението,
Това ние първа терапия която я направихме на 20.12.2007, както казах с Таксол и Карбо-платиниум. Първите 2 дена майка ми се чувстваше много добре , но от вчера започнаха болките в мускулите и отпадналост, на всичко от горе , снощи явно е колабирала и е паднала в банята и сега е с гипсирана ръка.
Има ли нещо което да и дадем или да се обърнем към лекар?
Опитвам се да се свържа с онкологията - но там почиват



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: pstefanov]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.12.07 15:17



Така е, първите 1-2 дни не се чувства нещо особено, след това започват болките. Влез в "Стаята на Весела" и прочети там, за да не се повтарям. Там описвам моята химиотерапия с Таксотер и Цисплатина /лекарствата са от един клас и страничните ефекти са почти еднакви/.
Аз също вливах на 20 и 21 декември.
Да пие много, много течности, сокове от цвекло, моркови, или поне натурални сокове, ако нямате в момента цвекло.

Нема начин да нема начин



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vesela.bg]  
Автор pstefanov (непознат )
Публикувано23.12.07 19:12



Вече писах на Е-майла, но явно тук е по добре да питам Весела!
Може ли да направим Дексаметазона след терапията? Това означава днес или в близките дни ако продължават болките?



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: pstefanov]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.12.07 20:38



Весела не стои по цял ден пред монитора все пак, и аз в момента съм в същото състояние, като на майка ти след химиотерапия


Отговорих ти на и-мейла. Иначе действително предпочитам да пиша тук, а не на и-мейли. Така информацията стига до повече хора, а не се разменя само между двама души.
Ето линк към "Стаята", давам го на "пълен преглед", щракаш на линка и четеш:



Нема начин да нема начин

Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vesela.bg]  
Автор pstefanov (непознат )
Публикувано26.12.07 10:56



Весела Коледа на всички !!!
Весе поздравления за твоя стоицизъм срещу тази терапия.
Както вече разбрахте - майка ми е на терапия с Таксол и Карбо-платиниум. На 20.12.07. направихме първото вливане- първите 2 дена беше супер и по нищо не даваше да си мислим , че са и правили терапия. Ужаса започна след 2-ят ден, след рязко спадане на кръвното - явно е колабирала - падна в банята и сега на всичко отгоре е и със счупена ръка. Вслушах се в съвета на Весела и започнахме да и даваме Аулин в комбинация с 2т. Ибупрофен Пулфа. Това я облекчава и намалява болките . Снощи 25.12.07. ни разплака всички в къщи тя просто плачеше от болки и ни разплака всички. Ако някой знае - моля да помогне. Не знам дали можем да и даваме Диазепам или нещо от сорта за да може да спи по-вече. Другото което не знаме е колко дена ще трае това чудо - болките? Може би при всеки е различно но ако имате инфо - моля да споделите.
Поздрави на всички и кураж на всеки .



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: pstefanov]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.12.07 11:15



Както ти писах, продължителността и силата на болките са индивидуални при всеки, и зависят най-вече от "прага на поносимост на болка" на човека.
Т.е. едни понасят по тежко леки болки, други ги търпят. Болките са до 10-ина дни и пак зависят от човека. Давайте й обезболяващи.
Безсънието е от невротоксичността на лекарствата, нарушения в съня са нормални няколко дни. Аз не вземам нищо за сън, макар че няколко дни дни не спя спокойно и се мятам по цяла нощ - достатъчно ме тровят лекарствата от химията, за да вземам допълнителни отрови. Успокойте се, много са неприятни усещанията, но всичко е в рамките на поносимото. Първо вливане й е и се плаши. Плашите се и вие, а е нужно само да е успокоите, че е нормално и от утре всичко ще тръгне назад. Следващите дни болките ще са по-слаби, но по цялото тяло, отпадналост и тежест. Просто организма е отровен и има нужда от време да се изчисти. А всеки организъм преодолява това с различна скорост. Много течности да пие!



Нема начин да нема начин

Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vesela.bg]  
Автор pstefanov (непознат )
Публикувано26.12.07 11:36



Весе ,
Благорадя ти за бързият отговор.
При нея болките за от корема надолу, не са по цялото тяло. Консултирах се с фармацефт и се разбрахме да и даваме тази комбинация от Аулин и Ибупрофен на не по-малко от 8 часа докато отминат болките.
сега към 10 сутринта и дадохме лекарзтвата и се чувства по-добре, казва , че са поносими болките . Мисля към 18-19 часа днес отново да и дам и довечера към 12 ако има необходимост.
Успех и стискаме палци за всички.



Тема Re: ТАКСОЛнови [re: pstefanov]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.12.07 11:42



Да, добре е - три пъти обезболяващи ще овладеят нещата. Ще се справите! Нужно е малко воля и търпение и всичко ще е наред, не е толкова страшно, макар че е неприятно



Нема начин да нема начин

Тема Re: ТАКСОЛнови [re: vesela.bg]  
Автор pstefanov (непознат )
Публикувано26.12.07 12:55



Много се надявам да е така .
Аз имам вярата , че всичко ще се оправи и ще бъде наред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.