Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема козе мляконови  
Автор mayoki (непознат )
Публикувано08.08.06 19:13




Здравейте!
Чувала съм оттук-оттам за ефекта на прясното, неварено козе мляко, за козето кисело мляко и козето сирене при онкоболните. Знаете ли как точно се употребяват тези продукти, какво е мястото им в менюто на болните? Какво е уникалното в състава на това мляко и действително ли притежава противораково действие? Благодаря ви!



Тема Re: козе мляконови [re: mayoki]  
Автор indigovo (синьо)
Публикувано14.08.06 19:36



не мога да ти кажа нищо научно за състава на козето мляко - не зная какви са уникалните му свойства. Единственото, което мога да споделя по темата е, че преди време се принудих да изоставя жилището си в София и да се преселя в близко до града селце. Исках да избягам от стреса. Взехме си козички и сега си пием прясно мляко и хапваме козе сиренце. Чувствам се много добре с тези продукти, но не забравяй, че и спокойният живот е от значение.





Тема Re: козе мляконови [re: indigovo]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 20:09



Козето мляко е най-близко по състав до майчиното мляко.
много е полезно!!



Тема Re: козе мляконови [re: ester]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.08.06 15:10



Аз от 2 месеца си пия натанала с козе кисело мляко. Донасят ми прясно и си го подквасвам....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: козе мляконови [re: vesela.bg]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 17:03



А дали така е полезно и не мирише ли особено козето сирене, ако някой е опитвал, аз много сирене ям, казаха ми че имало в Била, да опитам...



Тема Re: козе мляконови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.08.06 17:11



Това , което ми носят на мен и си квася - не мирише. Яла съм и домашно козе сирене, ако е направено добре - също не мирише.
Това в магазините не го знам какво представлява, не съм купувала от него.
Но от магазин, ми е съмнително, те му извличат всичко, прибавят стабилизатори....Аз лично за лечебна цел не бих го купувала....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: козе мляконови [re: mayoki]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано15.08.06 17:15



Аз пия по една чаша сурово козе мляко ,носи ми го една комшийка.Не мога да кажа дали има полза ,поне за сега.Вкусът му е добър и си го пия без проблем.
Тя комшийката като го издои го носи и аз го пия прясно издоено,дано да има полза ама кой знае.



Тема Re: козе мляконови [re: hadjiatabg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.08.06 17:20



Така знам и аз, че суровото е най-добро. При загряване над 40-50 градуса си губи част от свойствата. Затова и аз не го варя, само го подгрявам до телесна температура за да го подквася.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: козе мляконови [re: zdr1]  
Автор Jeleznicharq (непознат )
Публикувано16.08.06 12:42



Не те съветвам от магазин. Н а всичко се взема маслеността и не остава нищо полезно. По дообре от собственик на кози който познаваш . Има кози на които млякото мирише но не всички.



Тема Re: козе мляконови [re: vesela.bg]  
Автор indigovo (синьо)
Публикувано16.08.06 17:21



Здравейте!
Много съжалявам, че не сте наблизо, за да ви науча да си правите козе сиренце. Хич не е трудно, но като всяко нещо, и това си има чалъм. Но пък вкусът му е превъзходен. Може би аз вече съм свикнала с него, но като се има предвид колко съм капризна на млечни продукти, значи наистина не мирише.
Прави сте, че много важно е да не мирише млякото. А определяща за сиренето е хигиената, т.е. в млякото да няма микробиология. Много често козичките хващат скрити форми на мастит, които нямат външни белези, но в млякото има микроорганизми. Аз често нося от нашето в ДВСК, защото аз самата го пия сурово, а пък и хората взимат за болни. Не им стигат страданията, та и аз някои глисти да им прибавя:-))). Шегувам се, но и такива работи стават. Затова не е лошо и вие да си проверявате млекцето, ако го пиете сурово. Много мога да ви кажа за козите продукти, за козичките и малките козлета (мамини сладки), но и аз като mayoki бих искала да науча какво е уникалното на тези продукти. За съжаление в Интернет не изобилства от материали по темата. Че е полезно, това го виждам, защото козичките късат само цветчетата на билките, капризничат и пасат само избрани нещица - шипки, акация, дъбови листенца, борови връхчета и тревичка, но само млада, току-що покълнала и сочна. Ох, допи ми се млекце! Ако и вие си имате - на здраве!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.