Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема против гадене и повръщаненови  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано13.08.06 10:39



Моля ви кажете как се справяте с гаденето и повръщането? При майка ми нищо не помага и Зофран мускулна инжекция и церукал през устата и ампулите ,които дават от онкологиата/реглан/.Опитахме и Ранитидин по схема/което помагало на някои/,но нищо не действа



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: vess8]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано13.08.06 12:38



Nqkoj probval li e SUKRALFAT?Dejstva li?



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: vess8]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 15:30



В понеделник вероятно ще се включат и хора с повече опит, но дотогава можете да опитата някоя от тези рецепти:
1. Кориандър - 1 суп. л. леко счукани плодове от кориандър се заливат с 400 мл вода и киснат 1 час. Запарката се пие по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно.
2. Таблетка валидол се слага под езика; намокря се носна кърпичка с няколко капки натурален спирт и се слага на носа. Вдишва се и се издишва дълбоко няколко пъти и чувството за гадене и повръщане постепенно изчезва.
3. Против повръщане народната медицина препоръчва също джинджифил или ментолово масло.
Дано нещо от това поне мъничко ви помогне!



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: vess8]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 16:32



На баща ми също нищо не му помага, нито деган, нито зофран. И това май е най-големият му проблем, защото от това повръщане и неядене много отслабна.



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: jull]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 17:33



Виж, всичко е индивидуално, Веси(модератора) се оправя със зофран,по някаква нейна схема писала я е някъде, порови св в "стаята" и въобще не повръща, зависи и на каква химия сте, аз повръщах 1 нощ като за световно, независимо от всичко, но 1 нощ, после полека-лека се оправях...съчувсвам ви искрено..знам какво е...



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: vess8]  
АвторOTHECEHA (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 17:38



http://www.bda.bg/bdias/S.html

Тук има информация за сукралфата, но има сериозни противопоказания при някои злокачествени образувания!!!



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: OTHECEHA]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 10:21



При мен по време на четвъртото вливане сестрите от Онкодиспансера буквално ми откраднаха предписаната инжексия "Kytril", която трябваше да сложат преди самото вливане. След това една седмица беше ад.

Иначе по препоръка на химиотерапевката ми доста ползвах и то с успех супозиторни таблеки Волмитуксил - хомеопатичнен продукт, не мога да си спомня как се изписваше на латиница.



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: Eлфи]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано14.08.06 11:19



kytril ili novoban - кетрил е ампула и е някъде към 70лв.пробвал съм го добър е.
Новобан не съм го пробвал .



Тема Re: против гадене и повръщаненови [re: Eлфи]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 12:57



и на мен последните пъти ми слагат Kytril, друго нищо не ми помага. само да не попаднете на гадна сестра последния път за малко да не ми я сложи.



Тема Re: За Зофрананови [re: cиcи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.08.06 16:03



За Зофрана има една тънкост - пие се 1 час преди вливането 8 млг. и след това вече как ти дойде....т.е когато усетиш че ти става гадно, не чакаш да започнеш да повръщаш, а пиеш таблетка от 4 млг. Ако изпуснеш момента, после колкото и Зофран да пиеш все тая е....
Аз този път изпих 12 табл. от 4 млг. и днес си купих още 3 табл. защото продължавам да ми е гадно.
Има и един друг момент - Сиси го знае.....трябва психически да се ностроиш че химиотерапията ти е приятел и те лекува, а не ти е враг, който само те мъчи. Всичко с което не си съгласен и не приемаш в себе си мислено, го изкарваш с повръщане - това е един механизъм на организма, подтикнат от мозъка....
Това е. Един вид автотренинг. Друга тайна няма. Аз не повърнах нито веднаж от червената химиотерапия - направих 6 курса. Успех на всички!



Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.