Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Фунготерапия, що за чудонови  
Авторivi17 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:59



Много похвалиха тези гъби, но дали дават някакъв ефект. Лекували успешно рак и ако не бях стигнал дотук нямаше да им обърна внимание, но нещо не им вярвам. Помогнете!



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: ivi17]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 19:33



Нямам лични впечатления, но това е сайт, който можеш да разгледаш. Ако не го знаеш, разбира се!
http://www.fungo.ws/contact-us.html



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: jull]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано24.05.06 20:50



дали някой се лекува по техни схеми...........звучи ми малко невероятно........



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: caмoдивa]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано24.05.06 21:12



Sega razglejdam saita. Vidiah niakakvi dosta visoki ceni i ve4e proyaviavam nedoverie.....
Ako niakoi se e izlekuval, neka pi6e tuk.
Da si priznaya, za parvi pat 4uvam za fungoterapiya ....



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: caмoдивa]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 21:17



Да има сериозни данни, че гъбите са помощник в борбата с рака. Но тези с които разполагам аз се отнасят предимно до азиатските гъби (може би защото са най-добре изследвани)

Може би най-сериозните данни се отнасят до Coriolus versicolor (turkey tail). Доказано е че съдържащото се в нея вещество PSK (protein-bound polysaccharide K) има антиракови свойства. Съжалявам че някъде оставям термините на английски но не знам българските аналози защото те са силно специализирани термини. Нещо повече PSK е одобрено и се използва стандартно в Япония от официалната медицина като съпътстваща терапия. Публикувани са множество клинични изследвания. Ето някои данни от тях. В голямо изследване публикувано от British Medical Journal in 2004 (Британски медицински журнал), за рак на дебелото черво средната 5 годишна преживяемост при пациенти тертирани с химиотерапия е била 72.1% срещу 81.8% при групата третирана с химиотерапия и добавка PSK. При пациенти от 3ти стадий, преживяемостта е била 46,4% при групата само с химиотерапия и 74.6% при групата с химиотерапия и PSK. Това са цели 28.2% отгоре ! В статията пише че дори много консервативния американски център Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, разглежда използването на PSK. По неизвестни причини (или известни - интересите на фармацевтичните компании) дози естествен продукт без странични ефекти и както се вижда доказана ефикасност е практически неизвестен сред онколозите. Подобни изследвания в уважавани научни списания са публикували и японските онколози, които както казах, стандартно използват тази добавка от поне 20 години. Препоръчва се и за белодробен рак, поне част от изследванията са и за този рак. Ефективена срещу метастази в белия дроб. Има и обяснение или хипотеза как действа. Не знам обаче в България накой да предлага въпросната добавка и дори в Щатите има само една реномирана компания която предлага продукта.

Има също така клинични изследвания направени върху така наречената Sun Soup, наречена на създателя си д-р Александър Сън. Неговата майка заболяла от рак на белия дроб и била оперирана а след това третирана с някаква специална форма на японска химиотерапия. Но това не помогнало. Стадия бил 4ти. Тогава д-р Сън (който е доктор по биохимия) събрал данни за всички растения за които има данни че в лабораторни условия действат срещу рака (увеличават действието на IL-2, cytokines и интерферона). Списъка включва над 10 билки предимно китайски, шитаке гъба, соя и някакъв китайски боб. Знае се обаче че основните съставки са гъбата шитаке, соята и китайския боб (mung beans). Има публикувани иследвания правени с мишки и две такива с онко пациенти предимно рак на белия дроб. Пациентите ползващи супата на д-р Сън са преживели над 4ри пъти повече от тези без нея. От 27 пациента в стадий 3 и 4 в едното изследване и 14 в стадий 4 в другото няколко са се излекували напълно само благодарение на супата, други са имали наляване и изчезване на туморите за продължителен период от време - 20-30 месеца).

Търся под дърво и камък да купя гъби Шитаке в България но засега удрям все на камък. Ако някой знае нещо по въпроса - да казва. Съставните части на супата са известни и човек може да си я приготви сам но трябва да се намерят отнякъде такива екзотики. Тези от уеб сайта предлагат Шитаке по 1г. което е крайно недостатъчнa дозировката за супата на д-р Сън.

За Рейши също има много положителни отзиви и изследвания но няма т.нар. контролирани изследвания при които винаги има две групи - една на която се дава добавката и друга на която не се дава. Има едно новозенландско изследване в което на 34 пациента с рак са давали 1.8г специален екстракт от Reishi. При всички които са го взимали се е забелязало голямо увеличение в кръвта на антираковите cytokines IL-2, IL-6,и интерферон-гама, както и NK (natural killers) клетките. Фукинури Моришиджи японски хирург от висока класа и докторска степен разказал историята на жена с рак на яйчниците и разсейки в стомаха под формата на течност. Нейния мъж ходел по горите и и носел по няколко грама Рейши на ден. Когато Моришиджи я оперирал намерил само калцирани тъкани без следа от ракови клетки.

Изследванията ги има на www.pubmed.com - Това е сайт който публикува всички научни изследвания, излязли някога в списания или съобщени на научни конференции. Ползва се от повечето доктори в САЩ а и в целия свят. Т.е. едва ли има по-реномиран и обширен източник за медицинска информация.

Дано това да ви е от полза.



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: sta]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 22:15



аз се обаждах на телефона от този сайт и от там ми отговорира че за рак с метастази гъбите струват 480лв !!! след като му обясних че нямам възможност да си позволя такава цена ми отговориха че мога да зема и само една гъба Веселка .Това е някаква руска гъба.Ста чел ли си нещо за нея.Този мъж тварди че тя е с най силно изразени противотуморни качества.



Тема Шитакенови [re: sta]  
Автор Бeни ()
Публикувано25.05.06 23:02



Купих от Фантастико стерилизирани китайски гъби SHIITAKE на фирма Мисота, вносител "Инател" ООД, Пловдив. Като съдържание е дадено: Култивирани китайски гъби SHIITAKE, вода, сол, лим. киселина.
Дали са запазени качествата им в този консервиран вид? Трайността им е 3 години, сигурно всичко полезно е убито в тях...



Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 12:18



колко струваха и какъв грамаж.За готвене ли са какви са.Не вярвам във фантастико да продават хапчета



Тема Re: Шитакенови [re: kaт]  
Автор Бeни ()
Публикувано26.05.06 12:59



не помня точно колко струваха - мисля, че бяха до 2 лв за бурканче, водят се деликатес. Цели гъбки са в стъклено бурканче от някъде сигурно 200 г. Може да се приготвят на салата или да се добавят в ядене.



Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 07:17



Гъбите може да са изсушени и това е ОК. Техните качества не са нарушени. После се накисват малко във вода за да могат да се консумират. Но консервирани в бурканче според мен не стават.

Що се отнася до други гъби и техните качества, не мога нищо да кажа. Нямам данни. Нека тези които ги предлагат да покажат нещо, че те наистина действат. Дотогава аз ще търся от тези за които имам данни че помагат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.