Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Таксол в България: как?  
Автор Gianna (непознат )
Публикувано01.08.06 22:56



Майка ми има рак на яйчника. Специалист в София препоръча Таксол. Майка, обаче, не живее в София и местната лекарка казва, че няма начина да се отпусне.

Имате ли някакъв съвет какво можем да направим, за да се назначи Таксол?
В най-краен случай може ли да се купи от някъде и как?

Благодаря!
Г.



Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: Gianna]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 09:33



от къде е майка ти.Аз съм от Търново и така както казваш със същите проблеми съм се сблъсквала.Все нямало да отпусне министерството ..........абе историята е мн дълга.Просто не трябва да ги от оставяш на мира.
Нека ти напишат протокол а те от министерството ще отговоря дали ще ви отпуснат или няма.Да изземват работата на комисията!!!!!!!



Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: Gianna]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.08.06 12:56



таксола е адски скъп - не можем да си го позволим.
Аз мисля, че е по-добре да дойде в София в Онкологията и тук да започне терапията, но за да се лекува с Таксол трябва да отговаря на редица изисквания - възраст, стадии на заболяване, туморното облразувание да е измеримо, да е направила преди това другите възможни химиотерапии.
Таксола се отпуска само с протоколи от Министерството на здравеопазването и само, когато да са приложени другите видове терапии и те не са дали резултат.
Аз в момента правя точно това. Правя червената химия, която донякъде даде резултат, но не напълно. Сега вече ще мога да мина на таксол или таксотере.
Имай в предвид, че таксола ако не помогне - не може да се връща на другите терапии. Затова препоръката е да се направят другите и само ако те не помогнат се прилага таксола.
Т.е. Таксола е 2-ра и 3-та линия лечение, това е терминологията....ако имаш още въпроси, питай!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:23



Весе,
Не е точно така.
Както е известно, всеки тип тумор се вличе от различно лечение.
Специално за рак на яйчниците най-удачно и съвременно е лечението с Таксол и Цисплатина. Аз (рак на яйчниците) имах проблем, тъй като след 4-тото ми вливане нямаше Таксол и започнах да търся да си го купя.
Действително е много скъп, но в България, където на всичко отгоре се внася по-некачествен.
Вижте темата "Рак на яйчника" - там Криси подробно е написала и за лечението след операцията си.



Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.08.06 13:45



Съгласна съм мила, но съм чела тук в интернет, че таксола се прилага след червената - т.е. ако червената не помага - помага таксола и обратно.
Но ако направиш таксол и той не помогне - не можеш да се върнеш на червената. Чела съм клиничните изследвания и резултатите. Тая тема я разисквахме през март преди да започна химиото. Затова и аз реших да направя червената - тя е 1-ва линия лечение, таксола е 2-ра линия и т.н.
Освен това изискването на Министерството е /защото лекарството е много скъпо и не се изписва на всеки/ да си минал друг вид терапия и ако тя не е помагнала, тогава отпускат таксола....Поне това е моята информация.
Моята химиотерапевтка ми е близка и обсъждаме тези неща подробно. Понеже и аз съм включена в програмата с таксол със сигурност знам, че таксол се отпуска само ако образуванието е измеримо - т.е. да са засечени размерите му. Министерството признава засечени размери само на скенер. Магнитния резонанс е скъп и затова не дават талони за него.... Иначе ако се лекуваш с таксол - ти дават талони за безплатен скенер за да се контролира процеса. Разбираш ли сега? Вярно че таксола е най-новото, но все още е в клинични изпитания за да се установи със сигурност в кои случаи е най-ефективен.
На пациент с първа операция - не го изписват. Изписват го при рецидиви, както е при мен. В момента съм с 2-ри рецидив след операцията ми - т.е. за 7 години - 3 пъти. Аз за себе си /писала съм го тук няколко пъти/ съм решила и искам да мина лечението си стъпало по стъпало без да прескачам възможности, защото не зная кое лекарство ще помогне /никой не знае/.
Така през 1999 г. прескочих червената химиотерапия и ето резултата....



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 14:09



Весе,
Пиша отново не заради излишен спор, но от желание да помогна да се вземе правилното решение.
Ти си с тумор на гърдата.

При рак на яйчника най-ефикасен е Таксол. Това е написано както в учебника по Онкология, така и в официални страници в Интернет.
За да не се повтарям с диагнози и т.н. вижте отново постинга на Криси.
(Аз дори не зная кое лекарство наричате "червената химия".)



Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.08.06 14:19



Моля те, не споря въобще.
Просто споделям това, което съм чела за таксол/таксотере /те са от една група/.
Говоря за червената химиотерапия, традиционната, съставена от три лекарства или т.н. антрациклини. Там, където антрациклините не могат да помогнат, действа таксола. Написах това, което знам за изписването на таксола. Сигурна съм, че не изписват таксол на абсолютно всички жени с рак на яйчника. Другите с какво ги лекуват?



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Таксол в България: как?нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 15:46



Другите лекарства за рак на яйчниците са комбинации на Cisplatin или Carboplatin с циклофосфамид.
Някои от тях са щадящи бъбреците и други органи, но не са толкова ефективни по отношение на този тип ракови клетки.
Таксолът е доста силен, затова 3 дни преди прилагането му са прави т.нар. премедикация.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.