Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано08.01.07 18:51



Благодаря ви,ще чакам


А знаете ли дали се подават молбите за добавки за социална интеграция тази година? Или автоматично се продължават от миналата год?
Целувам ви



Тема Re: ТЕЛКнови [re: ggs]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано09.01.07 16:28



Подават се всяка година. Днес бях в соц.грижи да си взема картата за градския транспорт и беше лудница - точно за соц.интеграция



Нема начин да нема начин!

Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано09.01.07 20:20



Весе, а НОИ праща ли писмо на човека с размера на новата пенсия?



Тема Re: ТЕЛКнови [re: little_rabbit]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано09.01.07 23:00



Задължително. Получаваш си новото Разпореждане с новия размер на пенсията. Получава се след около месец след като си минал на телк.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.01.07 06:55



Мерси





Тема Re: ТЕЛКнови [re: little_rabbit]  
Автор Marи (новак)
Публикувано23.01.07 12:24



Днес ми изтичат 6-те месеца болнични.От поликлиниката ще ме представят на телк.Искам да си запазя работата и едновременно с това да ме пенсионират.
Трябва ли нещо аз да предприема?
Много са нелюбезни и ми се накараха,че питам.
Вие сте написали всичко, но не мога да концентрирам , затова не се сърдете че питам пак....


Разплаках се и ми идва да се откажа от всичко..



Тема Не се отказвай,нови [re: Marи]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.01.07 12:50



след като имаш права. Мой колега получи решение на ТЕЛК с 80 % неработоспособност с право на работа и му върнахме целия внесен ДОД за миналата година. Сега му подготвям документите за пенсия. ОТ ТЕЛК ще ти дадат списък на документите, които трябва да им представиш - диплома, трудова книжка, производствена характеристика ( изготвя се от работното място ), епикризи, снимки. Сигурно има и други неща, но това съм запомнила.



Тема Re: ТЕЛКнови [re: Marи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано23.01.07 13:12



Никакво отказване мила, никакви реверанси на държавата. Имаш права и ще си ги ползваш. Аз пък напук на всички препятствия, които ми поставя държавата - действам. То това им е целта - да ни откажат, ама не са познали този път

Преди години и аз се отказвах от правата си, ама сега вече не. Ще те инвалидизират с право на работа. Обикновено в ТЕЛКА питат, каква ти е работата и искаш ли да я работиш или не.
Ще ти изпратят писмо, какви документи да приготвиш. Но диплома не искат Основните са - епикриза, консултация с хирург и онколог. Ако имаш съпъстващи заболявания, представяш документи и за тях.
Това е - не им се давай, а действай!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 23.01.07 13:14.



Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 13:18



Благодаря ви много!!!Отивам да ми се накарат пак.



Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор white_cat (never say never)
Публикувано25.01.07 09:09



Ужасена и отвратена съм от корупцията в ТЕЛК-а ( Варненския )


За моето заболяване от 2-та до 5-та година се дава 60 - 80 %, освен това имам и съпътстващи заболявания, едно от които е по вина на хирурга, който ме оперира.
След индиректно подсказване за определена сума, която аз не платих - ме смъкнаха от 80% на 50%

Интересувах се и за евентуално обжалване, но и от това се отказах, като разбрах, че ги бавели с месеци и пак не е сигурно, че ще ти обърнат необходимото внимание

Извинявайте, че ви натоварих с моите проблеми, но нямам с кого друг да споделя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.