Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛКнови [re: kattt_1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.06.07 18:26



Мила недей така да отсъждаш, при мен освен рецидива в лимфите имам и метастаза в гръдната кост /това ми е втори рецидив за 7 години/ и на всичкото отгоре си имам и едно друго заболяване от дете, за което съм трудоустроена пожизнено. Нещата се сумират в зависимост от състоянието ти и съпътстващи заболявания, не е еднакво при всички.....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано28.06.07 20:06



Ако ми бяха посочили като причина за намаляване на процентите това, че съм в добро състояние, щях да се съглася. Обаче причина като тази, че понеже ходя на работа...
Засегнаха ме и си го отнесоха.


Аз иначе не съм много лош човек, ама кръвта ми кипна.



Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано28.06.07 20:40



На мене вече ми са пораснали две гърди според ТЕЛК. Чудя се дали въобще да се занимавам с това или да им тегля една майна и да не се стресирам повече. Но ми казаха,че ще има промени в наредбата,които се чакали всеки момент. Да обжалвам и докато ме викне НЕЛК тя наредбата щяла да влезв в сила. Сега съм на кръстопът.



Тема Re: ТЕЛКнови [re: feniks_m]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.06.07 23:52



Никакъв кръстопът - пътя е един. Никакво отказване, до дупка.....


Че държавата е абдикирала от нас, няма да се примиря и ще я гоня докрай ...Ох това беше за Плювалнята Не продължавайте тук, ако ще ми пригласяте

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: ТЕЛКнови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (минаващ)
Публикувано29.06.07 10:18



Здравейте преди година ми дадоха 1 група с право на работа.Но тъй като бях първо на химиотерапия после по болници така и не можах да почна работа - бях в неплатена.Сега ме викат отново.Искат да представя доста документи .Тях ще ги приготвя .Чудя се дали като се явя август месец ще ми спрат ли пенсията. Предполагам че новото решение ще го взема веднага,ще трябва ли да чакам 15 дневния срок през който се обжалва.После това решение къде трябва да се занесе,в НОИ ли.Там наново ли ще преизчисляват пенсията ми и спират ли я през това време.Хайде давайте информация докато не са ми спрели пенсията и имам парички за бира .





Тема Re: ТЕЛКнови [re: hadjiatabg]  
Авторfeniks_m (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 10:35



При мен беше така - пенсионираха ме след всичките процедури за три години със 100% инвалидност без чужда помощ; миналата година, на втория ТЕЛК, савлиха процента на 72% за една година, а сега на третото явяване за основното заболяване махнаха процентите;дадоха ми 24% за други проблеми и отново за три години. Решението ти дават веднага,но се чакат 15 дни,ако някой от двете страни обжалва. Не ме караха да ходя в НОИ втория път,директно получих писмо с намаления размер на пенсията. Предполагам,че сега може да получа писмо за спиране на пенсията. Така е при мен.Дали заслужих биричката?

Обичам загорка голд с пържени картофки



Тема Re: ТЕЛКнови [re: hadjiatabg]  
Автор angelova67 (новак)
Публикувано29.06.07 13:14



Здравей hadjiatabg!
Щом си била първа група - това е над 90 % намалена работоспособност.
Явяваш се август на ТЕЛК с всички изследвания - какво ще ти дадат не знаем, но ако ти дадат примерно 72% - отиваш във втора група. След изтичане на 14-дневния срок и сложиш печата отиваш в социални грижи за нова социална оценка. Ще ти определят интеграционни добавки, на които имаш право.
В НОИ не се носи новото решение на ТЕЛК, те го изпращат служебно. До месец, най-много два ти идва решение за пенсията. Погледни решението на НОИ за пенсия от миналата година. Там има процент от социалната пенсия добавен към личната пенсия. Горе долу намаляват парите с 20-ина лева - като минеш от първа във втора, но пенсията остава.
Работата ти няма нищо общо с решението на ТЕЛК и пенсията, стига да се чувстваш добре и работодателя да е наясно с положението ти. Има намаление на ДОД за инвалидите.
Отварям една скоба, ако ТЕЛК се произнесе, че не можеш да работиш!
При мен - първата година бях 100% с придружител, сега съм 95% нам. работоспособност без придружител, като съм с ампутиран крак и злокачествено образувание. Въпреки всичко пише в решението на ТЕЛК: работа според възможностите.
Нямаш право на пенсия при под 50% намалена работоспособност.

Направо един джин да почерпиш! С много лимон!
п.п. Не се притеснявай, нека дойде този ден, ще се справим!



Тема Re: ТЕЛКнови [re: angelova67]  
Автор hadjiatabg (минаващ)
Публикувано29.06.07 20:41



Здравейте пак ме охарчихте, ама този път с радост ще почерпя само не разбрах през тези месеци докато се чака спира ли се пенсията.Може би през този месец или два се спира а после я дават наведнъж.не че се притеснявам толкова просто искам да съм наясно.



Тема Re: ТЕЛКнови [re: hadjiatabg]  
Автор2323 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 21:13



АКО СИ В ТРУДОСПОСОБНА ВЪЗРАСТ ТЕ ВИКАТ НА ТЕЛК ПРЕДИ ИЗТИЧАНЕ НА СРОКА , ТАКИВА СА ИЗИКВАНИЯТА



Тема Re: ТЕЛКнови [re: hadjiatabg]  
Автор angelova67 (новак)
Публикувано29.06.07 21:27



Предполагам, че решението ти от ТЕЛК от миналата година е до 31 август 2007. За август ще си вземеш пенсията, а новата пенсия на базата на новото решение на ТЕЛК за септември ще получиш края на септември, в най-лошия случай - октомври две пенсии. Е тогава е момента да почерпиш!
Старото ми решение на ТЕЛК беше до 31.12.2006г. Пенсията за декември си взех. На ТЕЛК ме викнаха на 08.12.2006г. Сложих печат след 14 дни. За януари пенсията ми дойде със запис малко след 20.01.2007. Така, че няма голямо закъснение, да не кажа никакво.
Прибавяме и една паста към джина! Обичам плодови!






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.