Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Карцином на маточната шийка!  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 11:22



Тази тема е на Sontek!

Мила Весе, от известно време чета почти всичко и събирам кураж да пиша за това което ми се случи.Преди година иполовина ми поставиха диагноза карценом на маточната шийка последва радикална хистеректомия.Хистологичният резултат не дава данни за карцином.Не съм провеждала никаква терапия.Имам въпрос към всички във форума може би има и други като мен въобще възможно ли е това?Не успях да отворя нова тема ще ми помогнеш ли моля те!!!Предварително ти благодаря

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: vesela.bg]  
Авторnjia (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:12



Как така има карцином,а после нищо не откриват.



Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: njia]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:59



Е, най-после съратник по беда! Моят случай беше точно такъв! Беше през юни 1999 г., когато ми сложиха същата диагноза. Направих си купища изследвания, всички бяха категорични! Запланувах операцията си за септември, а междувременно цяло лято се лекувах с алтернативни средства /народна медицина, хомеопатия, биоенергия/. Когато преди да постъпя в болницата, ми направиха изследвания, един треторазреден хистолог /друг в момента нямаше/ попитал за каква диагноза става дума и набързо заявил, че това се "оправя" само с операция; не знам колко атипични клетки е изброил, но заключението му беше недвусмислено. Е, при това положение легнах за операция... След това се оказа, че нямам НИТО ЕДНА РАКОВА КЛЕТКА, а само едно миомно възелче и НЕКРОТИЗИРАЛИ кисти на яйчниците /смятам, че алтернативното лечение е помогнало за некрозата им, защото не бях приемала никакви лекарства/. А карциномът беше изчезнал! Откровено казано, не мисля, че никога не е бил там, защото първоначалната диагноза беше потвърдена от трима отлични хистолози /за разлика от последния/. Обаче съм повече от уверена, че още преди операцията карциномът вече е бил излекуван. И само на базата на предубеждението, че щом веднъж е установен и "друго не го оправя", ме вкараха в операционната! Друго обяснение за себе си нямам. Другото са... извънземните!


Та това е моята история. Не че е последна... Но за другото - друг път!



Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: jull]  
АвторБиBи (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:17



Здравей Jull!
Много ме заинтригува това което си написала!!! Аз вярвам, че с помощта на нетрадиционни от гледна точка на медицината методи, може и се повлиява на злокачествените заболявания.
Моля те, когато имаш възможност да споделиш своя опит с тези нетрадиционни методи за лечение, които ти смяташ, че са помогнали за твоето излекуване.

Благодаря ти предварително!!! Пожелавам ти много здраве и щастливи дни!



Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: БиBи]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:11



Ей, ама то си стана май писание за кутията "ДОБРАТА НОВИНА"!


Както вече писах, използвах много неща накуп, защото не знаех кое ще ми помогне. Ето за какво се сещам:
1. Купих някакви билкови смеси от билкар, който ми каза, че са точно за моя случай. Бяха 3 вида, правех ги сутрин в едни големи бутилки и цял ден се наливах с тях /по принцип не обичам чай и това си беше направо възмездие!/ През определени периоди оставах на пълен глад или само на чай и малко плодове.
2. От книгата на Петър Димков взех рецепти, които включваха шипково брашно и мая /забъркваха се и се превръщаха в някаква не чак толкова вкусна бозичка/. Впрочем в томовете на Димков всичко е точно описано, стига да имаш сили и време за тях, че са доста сложни. За втори път ми се налагаше да използвам рецептите му и въпреки че не ги спазвах много стриктно, винаги са имали ефект /особено първия път беше изумително - но и това е друга тема!/
3. Взех си "Книга за здравето" на Петър Дънов и научих много полезни неща за храненето, мисленето, различни духовни практики, които се опитвах да спазвам.
4. Отидох в една много хубава малка църква и поисках от свещеника да ми направи молитва за здраве /не съм сигурна че така се казва/ - прави се в присъствието на болния, като се извършва специален ритуал. Свещеникът беше много добър, образован и с прекрасно излъчване /рядко срещано!/. Мои приятели и близки също са се молили за здравето ми, което е много затрогващо и според мен има важно значение! Дори и да си атеист, ако знаеш колко хора ти мислят доброто, се изпълваш със сили и добра енергия!
5. Посещавах всеки ден една био-енерго-лечителка, която беше изключително всеотдайна и не взимаше пари - всеки й оставяше колкото иска, но никога повече от лев /тя не позволяваше!/. Сеансите й продължаваха 10-15 мин. и определено усещах въздействието им.
6. Практикувах метода на Малахов.
7. Приемах хомеопатични лекарства след консултация със специалисти-хомеопати.

В общи линии е това. Ако се сетя за нещо друго, ще добавям!




Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: jull]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:14



Е, сега напиши, че си пила само Натанал и Деодан и всички ще ти повярваме!!!

Освен това как преди операцията ти взеха тъкан от яйчниците и установиха, че клетките са атипични, като това се прави само по време на операцията?!?!



Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: ester]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 15:20



Ester защо ли тези два последни твои постинга ми звучат малко иронично към хората, споделящи личен опит? Моля, за малко повече уважение и толерантност към хората тук!

От Модератора!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: vesela.bg]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 16:20



Извинявай, vesela.bg, но голям процент от този форум се ползва не за обмяна на опит, а за агресивна реклама на някакви съмнителни хранителни добавки и лекарства.
Ако ставаше дума за нещо леко и безобидно, не бих се обадила въобще. Но тук става дума за живота на раково болни. Ползвайки една или друга съмнителна хранителна добавка, болният губи не само пари, но и ценно време и понякога края е фатален, за съжаление.
Един пример само: Някъде назад в темите / не ми се търси сега, а и нямам такова свободно време/ имаше един постинг за едно младо момче болно от рак, който отказал химиотерапията и пил само антималгоцин /не съм сигурна, че така се пише, а и не искам да знам как се пише/ и много бързо починал. На смъртното си легло той безкрайно съжалявал за грешката си, но било късно. Постинга беше написан от приятелката му.

Жестоко, нали?



Тема Re: Карцином на маточната шийка!нови [re: ester]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 16:29



Мила, аз съм поддръжник точно на тази теза - човек да не се отказва от традиционното си лечение за сметка на алтернативни методи.
В случая - става въпрос за хора, които търсят поддържаща терапия след проведено лечение - така че тонът ти е малко рязък. Както казах и по-горе - всеки сам решава какво да прави със себе си - тук даваме инфо ние какво сме опитали - пък всеки решава сам за себе си! Ние не сме съдници или Господ, че да казваме кой какво да прави - или още по-лошо да им казваме, че са тъпи, защото са решили да пият нещо, което ти или аз не одобряваме. Също така не виждам нищо лошо всеки да защитава своя опит, както и ти защитаваш своите убеждения. Моля, нека бъдем малко по-толерантни към избора на всеки един от нас!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: За Естернови [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:00



"Е, сега напиши, че си пила само Натанал и Деодан и всички ще ти повярваме!!!

Освен това как преди операцията ти взеха тъкан от яйчниците и установиха, че клетките са атипични, като това се прави само по време на операцията?!?!"

Уважаема Естер,
Първо - никога не съм казвала, че съм пила Натанал, защото през 1999 г. не бях и чувала за него;
Второ - лично аз не съм приемала Деодан, защото не съм била на химио- или лъчетерапия, така че не ми е бил необходим!
Трето - никъде не съм писала, че са ми взели тъкан от яйчниците /прочети, темата е за "Карцином на маточната шийка"/.
Нещо да кажеш?! Или трябва пак да препрочетеш внимателно и НЕПРЕДУБЕДЕНО постинга ми. Аз мога само да добавя, че съзирам грубо изопачаване на написаното от мен и недоброжелателност, която не разбирам. Отдавна пиша в този форум и и никога не съм правила реклама на нищо! Споделяла съм /и то съвсем ограничено/ личния си опит! Така че гледай да бъдеш коректна, особено ако решиш до цитираш! И моля да коригираш тона си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.