Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: njia]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано05.11.08 14:41



Мен единствено ме надъхва яко някоя песен.Пускам я до дупка в къщи и започвам да чистя,мия ,пера или там каквото и да е...и осещам как ме зарежда с живот до такава степен,че имам чувство че света е мои

Въпреки ,че здравословно не съм много добре,а психически сърцето ми е рана...Нито хапчета,алкохол помагат.Сега слушам една песничка на Миро от каризма-ГУБЯ КОНТРОЛ-ремикс и направо настръхвам когато казва ЛЮБОВТА Е ВЕЧНА!Така че пускай вефа пак вземи и едно чайче и денс...



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: njia]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.11.08 15:47



njia, може би трябва да си вземеш малко отпуска и да се отдадеш на семейството, приятели, спорт или нещо, което те разтоварва.

За мен например, между тичането по болници, вливания, консултации и чакане пред кабинети,/сигурно не ви се вярва/, но ходенето на работа ми доставя спокойствие и удоволствие, въпреки че работя с клиенти всякакви. Нищо и никой не е в състояние да ме нервира, за мен работата в момента е почивка от другите негативни изживявания. Така че, може би трябва да промениш нещо в режима си

, на твое място бих потърсила приятели, които те разтоварват психически.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: N_O6O6]  
Автор njia (непознат)
Публикувано05.11.08 16:07



Благодаря ти за съвета, и аз така работя с много хора и нещо започнах да не издържам на непрекъснатите им претенции, но ще трябва да направя нещо по въпроса за да се почуствам по добре.





Тема Отслабване?нови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.11.08 16:22



Бубе ,благодаря ти! Става дума за следното: опасно ли е ако се свалят килограми ,защото тук с мои познати в ремисия точно това ми казаха,че може да провокирам болестта.В интерес на истината храненето ми помогна по време на химиотерапията ,та да не стане вместо изписване на вежди да се избодят очите.В интерес на истината прегледах темите в клуба и никъде не видях информация за това



Тема Re: Отслабване?нови [re: Гaмбa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.11.08 17:25



Давай рецептата, щото качих килцата и трудно връщам назад.


При мен голям фактор е обездвижването. Ти си виж нещата. За опасно, не е опасно, ако си направил всички изследвания и маркери и всичко е ок, ако се съобразяваш и поемаш по-малко калории. Обаче, ако имаш свалени 15 кг за 2 или 3 месеца без да променяш нищо, нещо си пропуснал в изследванията. Ако имаш само кило, две или 5 за 3 месеца, мисля,че не е проблем. Как се чувстваш също е от значение. Сядаш и теглиш една вертикална черта довечера на листа. От ляво хранителен и двигателен режим. От дясно физическо състояние и изследвания. Теглиш калема и ако имаш и най-малкото съмнение започваш с начале всички изследвания.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Гaмбa]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано05.11.08 17:36



Преди години в София имаше един клуб "Жени с онкологични заболявания и приятели", който по-късно прерастна в "Пациенти с онкологични заболявания". Вероятно го знаете. Там се изнасяха понякога лекции / може би и сега се изнасят/, за всички неща , които тук сполучливо сте нарекли "Поддържане на ремисията". Там слушах такава лекция за храненето, където се подчертаваше необходимостта от "здравословно" хранене, което включва и поддържане на нормално тегло. Самата аз след лъчетерапията напълнях с над 14 кг. Значение имаше и доброто похапване, от което никак не се лишавах. Съпругът ми беше жив, много се грижеше за мен , а и аз не губех апетит. След като той почина / сравнително бързо, също от рак/ аз реших да се сложа на диета, от която отслабнах за 1 год - 15 кг. Сега се стремя да поддържам това тегло и продължавам да се стремя да се храня "балансирано". Чувствам се добре. Чела съм материали за лекуване от рак по метода на пълното гладуване. Имам позната, която твърди, че така се е излекувала, след като е имала насрочена операция за гърдата. Всичко това го пиша, за да защитя позицията, че ограничаването с храна не е вредно.



Тема Re: Отслабване?нови [re: diana1OO]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.11.08 17:50



Това ми беше и на мен основната идея, ама се отплеснах.


Намаленото тегло не значи непременно отслабнала имунна система.



Тема Re: Отслабване?нови [re: diana1OO]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.11.08 18:37



Когато ме оперираха бях 75 кгр при ръст 165 см.След операцията започнах здравословното хранене и за една година смъкнах десет кила.сега от две години поддържам тези 65 кгр.с + - 1,2 кгр.през зима,лято.Разбрах ,че има голямо значение какво слагаш в стомахчето си.Преди операцията се тъпчех много с тестени неща,много масло,майонеза и сладки.Обичам до полуда дреболии,сланина,създърма.Но това всичко е вредно за нас.От три години аз незнам какво е сладко,масло,червено месо и алкохол.Три години всеки божи ден пия зелен чай с мента,лиции,хр.добавки/които сменям на всеки три месеца/два литра подсолена вода.Ям зеленчуци от градината,плодове от градината.Пилешко купувам и махам кожата и то предимно бяло.Риба -скумрия но никага консерва.Ям много елда,кафяв ориз и всичко готвя с шарлан а салатите със зехтин.Пия ракийка и червено вино като за комка/обичам го но се въздържам/С мюсли закусвам понякога и вечерям.Прясно мляко не пия а кисело отвреме на време.Мед не вземам за нищо на света.И сприятна къщна работа и ведро настроение си карам засега ремисията.Уча с внуците,чета,плета,бродирам,гледам сериали,слушам музика,"клюкарствам" в махалата и вечер като си легна спя като новородено.Сутрин ми е тежко,че трябва да ставам за да приготвя закуската на децата за училище.но събота и неделя всички спим до девет часа.Със ослабването си се почуствах много по-добре.Престанаха да ме болят кръста,коленете,краката.Станах по-подвижна.Имам холестерол пих няколко месеца лекарства и ги зарязах-защото действат на черния дроб.Започнах с фитотерапия и такива таблетки на тази основа.Онзи ден отивам да се изследвам всичко в норма.Доктора вика браво продължавай да пиеш хапчетата даже по две вземай.Хубаво ще вземам-му казах и отидох та си купих две опаковко пектин и нолипид.Иначе ще го расзсърдя доктора-знам,че ми мисли доброто но аз си чуствам кое ми помага.Та човек сам си е доктор ако се вслуша в организма си.Станах по отговорна,по стриктна,по-задълбочено гледам на много неща в живота.Просто от друг ъгъл гледам света вече.И всичко това,благодарение на болестта,която ми отвори очите.Че не трябва да гледаме на телото си и неговите нужни през пръсти,ей така.Това е за мен.Приятелските семейства ме знаят и като ида на гости те ядат скара а на мен слага пилешка пържола и нектар или минерална вода за пиене.Забравих да кажа,че от бял топъл хляб преди три години преминах на многозърнест,че и внуците го предпочитат вече пред белия,който мухлясва ако остане до другия ден.Според мен правилно амкане +смях и бодро настроение е = на Ремисия!





Тема Re: Отслабване?нови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 18:58



Има голям резон в това, че отслабването при някои хора може да провокира болестта....подчертавам при някои хора, защото, който сие дебеличък и се чувства такъв-хапва доста,килограмите му тежът...може да се заеме със свалянето на излишествата, но да речем при мен -преди диагнозата много се лишавах от храна за да съм готина, пушех много за да не ям, 3-пъти седмично ходех на гимнастика, имунитетът ми падна, непрекъснато карах настинки след настинки , стресът по емиграция...и т.н.аз кат съм нервна спирам да ям...резултат -раче-...Сега след спирането на цигарите-първата година дебелеех от въздух-явно организмът си е наваксвал, говорих тук с разни лекари, теми казаха -втората година всичко ще влезе в релси-и наистина-някъде от късната пролет , излишествата след спирането на цигарите се стопиха...пак съм си по-пухкава от преди цигарите, диетите, диагнозата, но се чувствам в пъти по-здрава,....Направи ми впечатление певицата Кайли Миноуг-преди да се разболее от рак на гърдата-болезнено слаба, изглежда някак си изтощена, нездрава-сега с може би 10 кг. отгоре от нея струи здраве, свежест , подмладила се е ....Та така...





Тема Re: Отслабване?нови [re: Гaмбa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.11.08 22:59



За въпроса относно отслабването ме провокира леля ми с която разговарях преди 10-на дни и която беше в ремисия и тя тогава ми обясни,че не бива да се отслабва и да плащаме данък на суетата си и даде два примера със свои приятелки ,които успешно са преодолели болестта,но след време започнали диети и отново се разболели ( за жалост и починали).Ошашавих се защото от два месеца реших и аз да погладувам и сваля някое и друго кило( не че ми пречат,но никога не съм бил така).В същото време някой от вас( фло май) беше споменала ,че ен яде мед.Защо??Всеки ден изяждам по 3 супени лъжици манов мед ,защо не трябва да ям мед????????????не ,че ми се яде,но ако е вреден да спирам навреме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.