Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: РЕМИСИЯТА!нови [re: sv3]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано09.11.06 21:21



Напълно съм съгласна с това, което е казала твоята позната. А тя дали не би споделила по-подробно режима, по който живее /вероятно използва и духовни практики/. Ще бъде интересно и полезно за много хора тук!





Тема Re: РЕМИСИЯТА!нови [re: *jull*]  
Авторeни7 (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 20:58



Привет на всички! Прочитайки, мнението на cv3, си помислих, че някой разказва за мен. Оперирана съм преди 1г7м от рак на гърдата, но след втория месец от приема на НОЛВАДЕХ получих силна алергична реакция и го спряхме. Нямам никакво друго лечения. Алергията ми се обостри и не мога да приемам вече никакви антибиотици/при последния грип/...Преди около година в този форум прочетох превод на статия на една американка, която в последна фаза се е преборила с болестта чрез промяна на храненето си. От 1 година аз също не ям месо, но ям сирене и риба. В менюто ми присъстват много салати,плодове, кълнове, соева кайма, елда, булгур, мюсли. Сутришната ми закуска е изцеден сок от червено цвекло и морков или нещо друго според сезона. От 3 месеца пия Имунобор за подсилване на имунната система , не пропускам и чаша червено вино

.Играя йога, карам редовно колело и гледам да съм винаги усмихната.И вярвам, че ще победя болестта! Сигурна съм, че не казвам нищо ново , просто това е моята пътека , която съм избрала, а времето ще покаже дали е вярната...



Тема Как да поддържаме ремисията?нови [re: eни7]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано10.03.08 21:05



Привет на всички!
След дълго мислене и премисляне реших отново да потърся вашето мнение!
Ситуацията при мен е такава: съпругът ми е опериран на 1 октомври 2007 – тумор на дебелото черо, отстранени (незнам точно колко) лимфни възли, от които мисля в 3 са открити карциномни метастази, останалите няколко са чисти. Преди започване на химиотерапията направени 2 скенера – при първия разчитащия лекар каза че има метастази в два лимфни възела близо до бъбреците, направиха втори скенер и казаха че няма метастази в тези 2 лимфни възела, които всъщност не били изобщо лимфни възли, а някакви увеличени кръвоносни съдове, които се образували при активно спортуващите хора (съпругът ми спортуваше всекидневно – не професионално, но всекидневно). Провежда в момента химиотерапия – oxaliplatina + 5-fluoracil + levcovorin. Шест вливания минаха, по преценка на лекуващия онколог увеличиха с още два курса или ще бъдат общо 8 (поне засега). В началото до 3 курс на химиото имаше леко завишени тумор маркери, сега всичко е в норма. Хемоглобин, левкоцити, креатинин, АлАт, АсАТ – всичко е ОК. Пие ежедневно сокове от червено цвекло, моркови, ябълки, черна ряпа, тиква изобщо от каквото се сетим, спря всякаква захар, сирене, мляко, месо хапва – само риба и малко пилешко – само бяло, да забравих и от време-навреме малко заешко, не яде нищо от бяло брашно, само пълнозърнесто, той си прави сам кълнове и ги хапва с голямо удоволствие. Пие Авемар и Натанал. Лекуващия онколог каза че ще направят отново скенер след последния курс на химиотерапията (досега не сме правили скенер след първите два които бяха преди 4.5 - 5 месеца). Според онколога всичко е ОК, не очаква да види нещо на скенера. Стискам палци да е така!!!
Въпросът ми е: какво още можем да направим за да се предпази от метастази??? Прочетох цялата тема, но не виждам нещо значително различно от това което ние вече правим. Прочетох и темата на Весето за ваксината Ресан – незнам дали е удачна за него, ще проуча въпроса, и без това има още време докато свърши химиотерапията. И така – моля за вашето мнение – как да се предпазим от метастази??? Кой каквото знае , моля да сподели – други ваксини, процедури, лечения ... Трябва да има начин!
Благодаря ви предварително!



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 22:22



ДЕОДАН е просто култура от "Лактобацилус булгарикум", познатата на всички бактерия, с която се заквасва киселото мляко. Фондацията на д-р Иван Богданов чисто и просто кожодерства болните, като им взема за едно прахче 5 лева (впрочем, по толкова вземаха преди две години, сега - не знам точно по колко искат).
В същото време в аптеките се продава хранителната добавка ЛАКТОФЛОР, българско производство, която се продава под форма на капсули или дражета, като в една капсула се съдържат 40 000 000 ( правилно четете : четирдесет милиона) жизнеспособни бактерии лактобацилус булгарикум, а в едно драже - скромните 16 милиона ... Опаковката лактофлор капсули (30 броя, достатъчни за десет- четиринадесет дни, струва около 6 лв., а опаковка лактофлор дражета (90 броя) струва десетина лева...
Струва си да пробвате, ако не ви помогне, поне със сигурност няма да ви навреди. Ефекта е невероятен : подобрява стомашната флора, метаболизма, оттам - повишава имунните сили на организма, подобрява общото състояние и на болни и на здрави...
Аз го открих благодарение на личната ни лекарка, която го препоръча на дъщеря ми, в момент на обострена колитна криза и от месеци го приемаме непрекъснато- цялото семейство. Към него няма провикване (в лошия смисъл на думата), все едно че всеки ден консумирате по няколко килограма кисело мляко (нещо, което никому не би навредило) , но без на практика да се тъпчете с прекомерни количества мляко...
Мисля, че без да е хранителна добавка, препоръчвана специално на болните от рак, тя много, много би им помогнала за поддържане на едно по-добро общо състояние.
Извинявам, се, аз съм регистрирана, но не влязох с паролата си и затова се подписвам с интернет псевдонима си, но без зеления цвят. Просто се изкуших, като чета за страданията и тревогите на болните, да споделя...



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: anysto]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 19:46



Здравейте!
Чудех се в коя тема да докладвам и аз, та ако не е подходящата, моля да ме извините.

Минаха повече от три години от моята операция и в стремежа да "поддържам ремисията", вече две години слагам Искадор, три години пия Натанал, редувам разни добавки, но последните месеци по-малко.

По искане на лекаря ми от Лукас Клиник правя периодично кръвни изследвания, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК-клетки. Тенденцията е намаляване на техния брой, като специално НК-клетките са в долна граница.

Преди седмица се върнах от контролен преглед от Швейцария. Лекарят дълго гледа ЯМР - нищо няма, как така, после каза, че при мен имало риск, увеличи дозата Искадор, намали паузата, каза, че трябва да го слагам 5 години и т.н.

Да си призная, отначало бях объркана, ама сега съм даже ядосана..
Както и да е...
Все пак, моля за съвет за билков състав, за който може да се предполага, че специално влияе на тези показатели на имунната система.
Имаше една рецепта за червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел, кръвен здравец, но не мога да намеря съставките и дозата за пиене.

Благодаря предварително!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.10.08 20:05



Спомняш ли си за какво точно се прилагаше тази рецепта? За засилване на имунната система или беше предназначена конкретно за някакъв вид тумор?

Опитвам се да я намеря, но в този състав не успявам. Което според мен означава, че може неволно да си "смесила" съставки от различни рецепти...





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор Buba67 ()
Публикувано20.10.08 20:06



Ако търсиш този чай -
Чай - от аптеката на "Поп Богомил" №38 - по 50 гр. жълт и червен кантарион, кръвен здравец, невен и бял имел - вечер слагаш 3 супени лъжици във вряща вода - 1 литър и ври на слаб огън 15-20 минути. Оставяш да кисне цяла нощ и на сутринта прецеждаш и се пие като вода през деня.


Тази рецепта е давала Галя за рак на панкреаса. Ще се включи с подробности сигурна съм.

Редактирано от Buba67 на 20.10.08 20:10.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.10.08 21:04



Бубе, жива и здрава да си! Някъде явно съм я забутала тази рецепта, та не ми излезе при търсенето.
Сега ще я сложа на видно място!





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Buba67]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано21.10.08 08:51



Аз съм правила тази отвара,и на Рали,и на съпруга ми.От билковата аптека си взимах билките- по 50гр. от изброените от Бубето,смесвах ги заедно и от тази билкова смес слагах по 3 с.л. и.......... всичко останало го е описала Бубето.



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Юлия 48]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 12:20



Много благодаря на всички!

Джул, нямам конкретни основания точно за тази смес; както и за другите добавки, вярваме на споделен опит, чуто...
Мисля да опитам, защото за невена и кантариона се знае, че свиват туморите - лично при мен, доказано!, миомните възли се бяха смалили до приемлив размер.
А имелът е в основата на Искадор-а, пак влияело на имунната система да се бори с туморите.

Бубе и Юле, специални благодарности!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.