Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:03



Специално за Деодана говорих с мой приател фармацевт, който ми каза така - Никога не го купувай!!

Тук може би става дума за така наречения плацебо ефект. Имаше такъв филм по телевизията - американски, за един доктор, който лекувал пациентите си със захар и вода. При това много успешно и им взимал по сто долара за това сиропче от захар и вода. Но един от пациентите се усъмнил и го дал под съд. И съдията пита доктора - Ти защо взимаш по сто долара, това е престъпление. Не може ли да им вземеш по няколко цента? - Защото това е част от леченето - отговаря доктора. Ако им взимах по няколко цента те нямаше да ми повярват.

Та такива ми ти работи





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторxpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:06



Както си решила. Още преди операцията питахме за деодан, мъжът ми беше чул за него. В Онкологията ни казаха, че е по-добре да ям по две кофички домашно кисело мляко. Лекарката ми на лъчетерапията ми препоръча други добавки, а за деодана каза че нямало ефект при лъчетерапията. Те и нейните нямаха, но поне ми спести допълнителните разходи за деодан.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 19:17



Как се определя дали сме в РЕМИСИЯ - и това означава ли че сме излекувани? И струва ми се малко се отклонихте от темата. За хранителните добавки има отделни теми. На нашият модератор това няма да се хареса!





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 19:30



Дали сме в ремисия се определя от контролни прегледи след проведено лечение. Скенери, туморни маркери, кръвни картини - всичко да е в норма. Да не се виждат образувания, метастази и т.н. Тогава си в ремисия.
Ако ремисията се задържи 5 години се смята, че пациентът е здрав.
Тази тема разисква точно това - какви алтернативни методи да предприемем по време на ремисия, за да успеем да се задържим в това състояние. Какви хранителни добавки, диети и т.н. Тук действително зацикляме в неща, които ни държат в добро състояние по време на химио- и лъчетерапия. Но дали е удачно да продължаваме с Деодан и Натанал?
Тук не става въпрос дали на модератора ще му хареса

Става въпрос да намираме други алтернативни начини, вместо вече изпробваното.
Плюс това аз мисля, че не трябва с години да пием едно и също. Смятам, че е добре нещата да се редуват през няколко месеца - така организма няма опасност да привикне към един препарат, а ще го държим в кондиция да се бори непрекъснато.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 19:42



Един личен въпрос - колко време мислиш, че ще издържиш да даваш по 300 лева на месец? Защото за да има траен резултат трябва да го пиеш поне няколко месеца. Същото ще постигнеш, ако ядеш козе мляко всекидневно...

Моля, да не влизаме тук в полемика за и против Деодана! Изказвам лично мнение и не е необходимо да правим "двудневно парламентарно заседание" за оборване на мнението ми.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: нoвa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 20:49



В речника пише ремисия е "временно изчезване на признаците на болест" ..Въпросът е как да направим това "временно" по-дълго 10-20 години , защо не и повече...Това за 5-те години също е мит ...аз получих рецидив след7 години в ремисия..Мисълта ми е ,че трябва да сме нащрек и да се проверяваме редовно...



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: здp1]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 21:19



По мои впечатления от всичко което съм изчела - ремисия е когато тестовете не могат да засекат действащ процес.
Това означава че просто те не са достатъчно фини за да засекат такъв процес а не че го няма. Когато процесът се засили тогава тестовете реагират.

Тоест, "да бъдем нащрек и да се преглеждаме редовно" както казва здр1.

В края на краищата всеки си има по нещо с което живее, въпросът е да можем живеем с нещото, каквото и да е то.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 10:44



Весе, аз писах по-горе, че става дума само до септември.
Като доказателство какво доверие имам на мненията в клуба, отказах се да си купя Деодан за два месеца. Ще си взема само до края на юли.

Все пак освен Натанал, какво друго препоръчвате да се взема при ремисия.
Писах до Lukas Klinik, но още нямам отговор.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано21.07.06 11:07



От името на всички - благодаря ти за доверието.
Тук ти споделям личното си мнение - има достатъчно антиоксиданти, хранителни добавки за прочистване на организма, но внимавай със скъпите препарати. Аз например съм си харесала гъбите - виж в темата "Фунготерапия..." пуснах един линк за гъбите шитаке и майтаке. Виж в темата "Кой какви хранителни добавки пие" има много неща, които можеш да вземаш. Аз смятам, че препаратите трябва да се сменят, защото ако ги пиеш с години организма привиква и става мързелив, а като ги сменяш през няколко месеца, организма реагира....Тук ще прочетеш и доста рекламни материали на дистрибутори, бъди внимателна в избора си, не винаги най-скъпото е най-добро. Както тук ester написа "това е част от терапията", т.е. въпрос на психика, че колкото е по-скъпо толкова е по-добро..... Бъди реалист мила и сменяй препаратите, това е моя съвет....така ще използваш повече възможности....



Нема начин да нема начин!

Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано12.08.06 10:37



Здравейте мили душички,аз реших да го давам по ведро тук,"малиновия сироп"

за сега го изпих до дъно,пожелавам на всички да издържат тази" малинова диета" и да си пожелаят като преди да изглеждат супер, много като нас сега започват,други са някъде по средата а трети с нетърпение чакат последната дата,но мисля,че всички мечтаят да направят всичко възможно да се чувстват добре както психически така и физически,бих искала да се посъветвам с вас някои пробвал ли по някакъв начин да отслабне след химио,разбира се ако е напълнял,защото на мен странно въпреки,че се карах с тоалетната по 1 седмица всеки пътнапълнях към 7-8 кг(май малиновия сироп е доста калоричен за мен) и много ми се иска да отслабна без да си навредя,ако има нещо здравословно и възтановяващо, моля споделете опит,ще Ви бъда много благодарна,мисля,че ще е полезно за всички




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.