Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: TheaO5]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано23.07.10 14:37



Два месеца след тези, да ги нарека "обезпокоителни" резултати, както се похвалих в другата тема, сега има съществена промяна.
Всички показатели, които следя, са близо до средното ниво, е NK-клетките вече са над долна граница, ама това е много хубаво.

През тези два месеца разбира се продължих с Iscador, но от клиниката ми дадоха готов билков екстракт Helleborus Niger D с предписание да вземам по 12 капки сутрин на гладно.
По самоинициатива, след две седмици, повиших дозата до 18 - 20 капки и смятам така да остане.
Освен това за един месец вземах по-интензивно от гъбите Рейши и Шийтаке - до сега не бях пила тези добавки.
Кое колко е допринесло не мога да кажа, но за себе си зная, че ремисията трябва да се поддържа...
Хайде всички в ремисия!!!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: TheaO5]  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано23.07.10 18:15



Тея, много се радвам за теб!

Мойта майка, за която бях писала и която има твоята диагноза, вече е много по-добре. Всички показатели, скенери са в норма.
Тя никакви добавки не пие, просто защато казва, че от толкова химикали види ли хапчета, прахчета и т.н. и става лошо. Единствено сутрин пие пресни сокове, храни се здравословно, по малко и на често. Дано задържи резултатите още много години!



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: ket1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.07.11 10:07



Качвам тази тема, защото открих нещо в днешната преса.


Ще се опиянчваме и това си е!


"Бира vs. рак
Ура! Бирата пази от рак и диабет. Доказаха го бг учени - а резултатите станаха ясни на Националния конгрес по хранене във Варна. Според данните дрождите и ечемикът, както и мощните фенолни антиоксиданти, съдържащи се в бирата, може да предотвратят онкозаболявания и заболявания на храносмилателната система.
Тези съставки се намират в по-висока степен в нискоалкохолните питиета, отколкото в зелето, морковите, ябълките и доматите.
Учените са убедени, че тези напитки намаляват риска от сърдечно-съдови заболявания. Умерената им консумация според тях има превантивно действие като аспирина и физическите упражнения. Пивото и виното могат да повлияят върху понижаването на съдовъзпалителните процеси, риска от атеросклероза и редуцирането на опасността от исхемична болест на сърцето с около 30-40%, твърдят учените."

Ето от тук:

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Национален конгрес по хранененови [re: Buba67]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано07.07.11 10:47



Да, Бубе, бях чела афиш, че ще се проведе конгрес по хранене, мисля, в Св. Константин и Елена.
В агендата имаше и темичка за хранене на онкоболните, както и за ентералното хранене.
Може би резултатите ще се появяват тепърва в пресата.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
АвторKoлeтo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.11 15:55



По-добре четете листовките преди да коментирате. Там си пише, че Деодан-а е лизат от стените на лактобацилуса, а не култура на лактобацилус. Този лизат представлява определена молекула от стената на бактерията, която има свойството да стимулира имунитета. Лиофилизираната бактерия се съдържа в препарата Нормофлор на същата фирма, където в грам има задължително повеяе от 1 000 000 000 бактерии (и тук четете правилно - един милярд), при това гарантирано при изтичането на срока иначе в началото може и да достигнат 1 000 000 000 000 000 в грам (не знам как се казва числото, но нулите трябва да са 15) Това разбира се е най-голямото съдържание на лактобацили сред всички пробиотици на пазара, не само на българския при това. Продуктите са им много качествени, а цената е висока защото производството им е доста скъпо, както ми обчсниха. При всички положениш качеството си струва и съм сигурен, че в една капсула има толкова бацили, че ако трябва да го ядеш на кисело мляко няма да ти стигне един живот. Желая ви успех!



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: Koлeтo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.11.11 16:27



Добре е, че си дал ценна информация за Деодан-а, но отговаряш на постинг, писан преди няколко години...


И мен тогава чак ме досмеша, като прочетох, че според лекарката, от него нямало грам файда при лъчетерапия.
Най-вероятно жената е искала да пробута собствените си добавки, на които е била дистрибутор...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как да поддържаме ремисиятанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано31.07.12 09:57



Изваждам тази чудесна тема по повод един страхотен постинг в една друга тема на Теа05:


Хора!!! след като е преодолян един етап, следва друг, не подценявайте особеностите на тази болест, грижете се за ремисията!!!

Теа, знам, че това е любимата ти тема, за съжаление рядко дискутирана – специални поздрави от мен!


Всички които ме познават, знаят, че пета година се боря да поддържам частично ремисия. Не спирам с химиотерапията, също и с избраните от мен алтернативи. Благодарение на Теа, всеки божи ден си повтарям : никакво отпускане, никакви паузи, почивки в схемите, всички средства на мах. Ракът е коварна и агресивна болест. Все казвам, че съм го приела и живея в хармония с рака, но се старая да не го подценявам, винаги съм нащрек, на агресията трябва да се отвръща с агресия. Такава нагласа съм си изградила, не знам дали е правилна, но така се боря за оцеляване.
Така че, хора, нека се радваме на подобрението, но и да се грижим за ремисията!
Поздрави на всички!



Тема Re: Как да поддържаме ремисиятанови [re: nadia_O6O6]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано19.08.12 15:00



Наденце,ти за нас си образец за подражание!ако всички се борим с тази гад като теб,ще го унищожим непременно!!!Накрая болестта ще се умори от твоята напоритост и ще избяга от теб...
Дай Боже!!!Пожелавам ти го от все сърце!!!



Тема Re: За РЕМИСИЯТА и Имунната системанови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано09.06.16 13:23



Както говорихме на нашата среща, „повдигам“ отново любимата ми тема за Ремисията и имунната система по време на лечение и след това.

Моето разбиране е, че трябва да има специално подсилване на организма по време на терапия, за да се понесе лечението и да се съдейства за увеличаване на ефекта от лекарствата (освен общото здравословно хранене и т.н.). След това трябва да се продължи още една година, още две, още пет, още седем, още десет и после малко по-спокойно.

Изрично искам да кажа, че изборът на добавки и дози е мой, не зная дали в България има специалисти-имунолози специално за онкозаболяванията.

Още по време на вливанията и много години след това вземах познатия чеснов извлек (Натанал), „котешки нокът” (Саменто), Герисан, ленено масло различни видове и много други неща.

Сега за Iscador/Искадор, който се произвежда на базата на имел. Това е пак вид добавка, а не лекарство. В Лукас Клиник в Швейцария, специализирана именно в съдействие и лечение на онкологични заболявания, са правени клинични изпитания от десетилетия и е доказан този ефект. Там не са ме лекували, само наблюдаваха кръвните показатели, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК (Natural Killers)-клетки, които унищожават туморните клетки.

За мен, обаче, Искадор-ът не е определящ, защото в критичната четвърта година, това не бе достатъчно и някои наблюдавани показатели на имунната ми система паднаха под нормата.

Тогава, особено благоприятно се отразиха различни гъбени комплекси, които купувах от аптеките „Здраве от изтока“ (може да се разгледа страницата им) От там вземах „Майтаке бета фактор на д-р Нанба“, които таблетки били патентовани в САЩ и са специално насочени към Т-клетките и НК –клетките на имунната система.
Вземах и един комбиниран гъбен комплекс от няколко билки. (дозите са на опаковките) и през два месеца редувах с други добавки – напр. Активиран Кверцетин, IP-6.

Друга важна група са пчелните продукти пчелно млечице и пчелен прашец.

След химиотерапията съм вземала всякакви глупости – Олисалвин акула, Цитросепт, Мужик корен, Спирулина, Шлемник байкалски, Соя витал...
Намерих си едно разпределение какво съм вземала от преди около седем години:
Сутрин преди закуска: пчелно млечице, след няколко минути Мужик корен, след още няколко – Натанал;
След закуска (през 10 – 15 минути): Триовит, Олисалвин акула, Герисан;
Преди обяд: Натанал, Шлемник байкалски; след обяд: Герисан, Соя витал
Преди вечеря: Мужик корен; Натанал; след вечеря: Олисалвин акула

Допълнително (инцидентно и за съжаление рядко) правех следната билкова смес, за която се предполага, че влияе на тези показатели на имунната система:
Равни количества червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел и кръвен здравец, две супени лъжици от тази смес се варят 10-15 минути в 700 мл вода, аз ги оставям да престоят 1 час и пия три пъти на ден.

По отношение на храненето – никакво гладуване, но никакви тлъсти храни, да се избягват и сладките неща, по-специално тестените.

Трябва да се отнасяме изключително сериозно към раковите заболявания, защото след като организмът веднъж е допуснал появата на тези клетки, то трябва специално и последователно да помагаме на имунната система това да не се случи повече.

С пожелания за здраве, скъпи приятели!



Тема Re: За РЕМИСИЯТА и Имунната системанови [re: TheaO5]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.06.16 14:08



Теа, напълно си права! Докато сме живи,независимо от годините ремисия организма трябва да се поддържа с хр.добавки. Аз веч 11 години несъм спряла да гивземам най-рзличниплюс почни вегетарианска храна и пиене на много вода иразни билкови чайове.Не трябва да се отпускаме - чудя се като някой каже излекувах се" Не си се излекувал просто си в ремисия Браво Тия много хубав постинг пусна и актуален.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.