Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Золадекснови  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано27.07.05 00:05



Ще питам тук и в медицинския клуб - дано някой има инфо.
Интересува ме знае ли някой какви са реакциите от золадекс. Доста изчетох в нета, но повече вярвам на "живите" реакции.
Лекуващата ми лекарка в онкологията иска да започна курс с този препарат. Обяснението е, че трябва максимално да се подтиснат хормоните в организма, тъй като те са основната причина за евентуалните метастази. Препаратът бил много скъп (около 350$) и, както ме убеждаваха, едва ли не е привилегия, че ще мога да го ползвам. Поставя се подкожно в корема всеки месец в продължение на 2 години и води до принудителен климакс... или както прочетох на едно място - има ефект на кастрация!!!!
На косъм съм да откажа категорично ...




Тема Re: Золадекснови [re: ДжoДo]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано31.07.05 18:58



zoladex se namira i za okolo 430-450 leva v sofiiskite apteki
purvona4alno pomagashe no sled tova s nego se svikva taka 4e ne e reshenie za po-dulgi srokove, namalqva bolkite zna4itelno
bashta mi go polzvashe i purvite 2 meseca imashe rqzko podobrenie no sled tova neshtata pak trugnaha nadolu
zagubi golqma 4ast ot sluha si zaradi tova lekarstvo



Тема Re: Золадекснови [re: anonimen]  
Автор katerinata (член)
Публикувано30.08.05 14:40



Хей,от къде си сигурен ,че Золадекса е причина за загубата на слуха?.Ако нямаш истински доказателства,бих те посъветвала да не пишеш такива неща по клубовете!
Аз съм на Золадекс от 5 месеца и още си чувам!!!



Тема Re: Золадекснови [re: ДжoДo]  
АвторBиБи (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 13:25



Аз съм на золадекс от два месеца. Предписан ми е за две години. Наистина действието му е подобно на химическа кастрация, но единствено за времето в което се приема. Т.е. след приключването му /ако не си във възрастта на менопоаузата/ се възобновява функцията на яйчниците.
По принцип се използва в гинекологията - при безплодие, ендометриоза, а също така и за лечение на хормонозависими тумори - на гърдата, простатата и др.
Наистина золадексът е скъпоо лечение - най-ниската цена на която може да се намери е около 370 лв., и то ако имаш познат собственик на аптека.
По принцип се полага на онкоболните със съответно назначение, но не винаги го има в аптеките към онкодиспансерите.
Според мен и за мен золадексът е най-добрият вариант.



Тема Re: Золадекснови [re: katerinata]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано01.09.05 15:52



Може много да се спори по въпроса.
Както преди няколко дни един от пишещите в клуба ми писа - по сведения от Американската асоциация по клинична онкология положителните ефекти на золадекса все още не са напълно доказани, за сметка на това - отрицателните да! Това е съвсем на кратко:

While clinicians and patients await results of current
and future trials, they must weigh the available evidence.
Based on the results of this trial, the addition of OS to
CAF-type chemotherapy and tamoxifen should not be considered
a standard treatment approach for the large majority
of premenopausal women with hormone receptor–
positive breast cancer. Not only is the benefit of OS in this
setting uncertain, but there is clear evidence of toxicity. This
trial and others demonstrate that the toxicities associated
with OS, which include hypertension, diabetes, and weight
gain, as well as long-term risks, should not be ignored. In
our view, women with functioning ovaries who have completed
chemotherapy and are taking tamoxifen should not
be placed on OS as a routine practice.



Тема Re: Золадекснови [re: ДжoДo]  
Автор katerinata (член)
Публикувано10.09.05 10:05



Виж какво-то в този живот нищо сигурно и напълно безвредно няма-така че...
А колкото до разните им там писания -то не остана нещо оплюто!Я кажи сега какви ги пишат за Хомеопатията например?-а моето дете се прости с алергиите благодарение на нея!
А за Золадекса пак ти казвам-аз съм вече с 5 инжекции,в понеделник слагам 6 последна и си казвам честно,че по-добре никога не съм се чувствала!



Тема Re: Золадекснови [re: BиБи]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 15:19



На много жени се предписва Золадекса. На мен ми предписаха Золадекс и Нолвадекс. Все още хапчетата не съм ги почнала. Края на месеца ще ми бият втората инжекция Золадекс. Не знам какво ще се промени в мене, на какво ще навредят тези лекарства? Който знае повече или са му предписани тези лекарства нека пише.



Тема Re: Золадекснови [re: ДжoДo]  
Авторgnuto (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 15:22



Аз съм пила Золадекс почти една година.Това беше преди 3г.При мен нямаше никакви странични ефекти,много добре го понесох.Но пък нямаше и ефект от негов смисъл че го пих за спиране на цикъла,а той само ми намаля .Инжекциите ми ги слагаха в онкологията и бяха напълно безплатни.На всички пациенти с онк.заболяване се изписват безплатно!Друг е въпросът че наистина много пъти ги няма



Тема Re: Золадекс-gnutoнови [re: gnuto]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 16:07



Само золадекс ли ти бяха изписали. На мен ми изписаха и хапчета Нолвадекс, а за тях чувам че имат много странични ефекти. Золадекс ако има в София да си сменя адресната регистрация??????



Тема Re: Золадекс-gnutoнови [re: Hoвa]  
Автор gnuto (непознат )
Публикувано30.11.05 16:34



да имат и на мен ми изписаха,сега пия прословутия Тамоксифен.Той както знаеш също е доста опасен,получават се кисти,вторични тумори ,миоми и какво ли още не.При мен така и станаРешението е твое,в крайна сметка живота си е твой,лекарите са длъжни да ти изпишат всичко за което са челиУспех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.