Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема ТУМОР НА ПАНКРЕАСАнови  
АвторSar (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:19



Аз съм Притеснена, смених си ника. При нас положението е много зле, направиха операция, но не са отстранили тумора, просто са изрязали от съседните органи, за да е по-малка болката при нарастването на тумора... Нямало шанс, туморът е на лошо място, обхванал е вени, тъкани и част от червата, и не може да се реже. Дават му живот 6 месеца до 1 година. Какво ще му кажем, когато се събуди и пита дали всичко е наред? Ако премълчим истината, когато след това започнат болките, как да го лъжем? Какво да правим, все още сме в страшен шок, лекарите не дават информация за какво да правим занапред. Помагайте!

Редактирано от vesela.bg на 04.07.06 15:46.



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Sar]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:26



мила,ти наистина си притеснена и това е нормално.Какво значи обаче изрязали са от съседни органи-стомах,черен дроб?Бил ли е разпространен там тумора?И може би лекарите ще предпишат химиотерапия.Успех и виж ако искаш това.
http://zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=79



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Sar]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 08:43



Дръж се,мила.Настоявайте пред лекарите,питайте и се интересувайте за всевъзможни начини за лечение.Как така нищо не са ви казали за напред?Нещо за лъче,химио или друг начин?Не може да няма някакъв начин да му се помогне.Стискай зъби,защото лекарите са отвратителни,много резки и несловоохотливи,но при настояване от твоя страна ще ти дадат инфо.
Силно ви стискам палци,знай,че можеш да пишеш тук винаги,ние сме насреща.Успех в борбата!



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Sar]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 14:00



Мила Сар, минаваш по нашия път за съжаление. При нас за съжаление е същото положение. Живи сме 8 месеца и не се отказваме. По същия начин отвориха и затвориха, само взеха от мястото за биопсия.Никой нищо не тиказва, вадиш им думите с ченгели, не ти казват къде да отидеш и въобще АД.
Не се препоръчва лъчетерапия защото било близко до бъбрека, химиотерапия със съмнителни резултати ит.н и т.н. ТВОЙТА РАБОТА Е ДА КАЖЕШ ИСТИНАТА , НО НЕ ЦЯЛАТА! Много обич внимание и постоянни грижи. Колкото по-бързо излезете от болницата по-добре.В къщи и стените помагат. Ние почнахме с алое гел, ревенол, чая на Надежда и всичко каквото прочетеш от сайта.
МНОГО КУРАЖ И КЪСМЕТ!



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Sar]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано16.06.06 14:18



Моля те, тръгни назад по страниците и търси темите от Дора и Dorchester. Писала съм подробно и поетапно за целия кошмар на който бяхме подложени - премълчаването, страховете, операция, химиотерапия, първи стъпки и всичко което ти идва наум. Най-последната тема за Ремисията е заключението, ако намериш по-старите чети за времето, когато мислехме че живота на баба ми си отива.



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Dorchester]  
Авторeли (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 15:36



със свекърва ми се случи същото-оперираха я .имала е разсейки в черния дроб и панкреаса.изписаха я без да й дадат повече нещо да пие.намерихме един млад доктор и той ни описа едва ли не картина от апокалипсиса.с прости думи ни подготви ,че ни чака много лошо.рака на панкреаса не се влияе от химио и лъчетерапия.в човешкото тяло имало три точки,които са най-болезнени, ако са засегнати от тумори и едната е панкреаса.минаха 50 дни от операцията и свекърва ми вече не може да стои,лежи и т.н. от болки.взеха я в болница и от ден на ден е все по зле.подготви се за тежки дни.понякога се моля господ да я прибере,защото тя не заслужава такива нечовешки болки.може да е грехота,но я обичам и не издържам.



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Dorchester]  
АвторSar (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 15:10



Дора, прочетох за твоята баба, мисля че е имала голям късмет. При нас тумора е голям, 5 см е. Сега той започна да се съвзема след операцията, но казва че го боли (не знаем дали е от раната или от тумора). Проблема е че сме решили да не му казваме че лекарите не дават големи шансове, защото това ще го убие. Ясно е, че ще опитаме всичко, дори това лекарство на българина във Виена (Продан Христов) ще поръчаме, дано да има някакъв ефект. Само че ако ни пита защо правим всичко това, а му казваме че е добре, какво да правим?



Тема Re: Тумор на панкреасанови [re: Sar]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано17.06.06 15:58



Казвайте му, че винаги се прави така за всеки случай, ако случайно е останало нещо някъде, просто за по-голяма сигурност и за да сте спокойни. По принцип борбата не свършва само с операцията, така му обяснете. Това е моето мнение.



Тема Re: За Sarнови [re: Sar]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 18:15



Знаеш ли за продуктите GA-40 u IMMUCOR GA-47, тук ги коментирахме, дори мисля че "превеждахме" цената на лечението от рубли в лева /ако не се лъжа Валентина е по-осведомена.../. Във всеки случай виж сайта: http://www.immucor.ru/dobro.htm
Ето и една извадка от пресата /за съжаление не мога да цитирам изданието/:
"Според учени от университета в Питсбърг, цитирани от Ройтерс, лютите чушки забавят растежа на туморните клетки. Зеленчуците са от особена полза при тежки и трудно лечими форми на рак, като рак на панкреаса и на яйчниците. Питсбъргските учени изследвали влиянието на някои храни върху тези две форми на рак, при които процентът на оцелелите е най-нисък. Установили, че лютите червени чушки забавят хода на туморния процес. Веществото капсаицин, което придава лютия вкус на чушките, предизвиква при рак на панкреаса самоунищожителен процес сред туморните клетки, познат под името апоптоза. Процесът обаче не оказва влияние върху нормалните клетки на панкреаса.
И още нещо - прочети интервюто със световноизвестния професор по аюрведическа медицина д-р Акхилеш Шарма, който дава примери от практиката си /вкл. пациентка с рак на панкреаса/ и освен това предоставя електронния си адрес, на който може да бъде потърсен за консултация: ayurvedatoday@hotmail.com
Желая ви късмет!



Редактирано от *jull** на 26.01.14 11:50.



Тема Re: За Sarнови [re: jull]  
АвторFara (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 21:33



Sar, много съвети ще ти дадат тук, които, сигурна съм, са съвсем добронамерени!
Но нищо няма да помогне, трябва да си знаеш.
Отписаните от официалната медицина болни имат все пак още един шанс :

Антималигноцит.

Тук веднага ще се намерят "благородни" люде, които да хвърлят огън и жупел по лекарството Антималигноцит.
И все пак то помага, благодарение на него живеят втори живот много "отписани".

Нищо не губите, опитайте.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.