Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 15:58



Намерих този постинг много назад и понеже ми опонира на моята положителна настройка реших да го извадя в отделна тема.
Сигурна съм, че БИБА няма да ми се разсърди за това мое своеволие.
Колкото повече такива примери, толкова по-леко ще преодоляваме болестта
Ето го и постинга.

Здравейте, мили ,хора!
Работила съм с онкоболни близо 20 год. От практиката си стигнах до извода ,че при всички положения психиката на болния е от съществена важност.Не се ангажирам да доказвам кое е по-важно-физическото или психическото състояние. Те са неразделно цяло.Имах две пациентки, които бяха с диагноза карцином на гърдата. Едната беше доста тежко физически: махнати лимфни възли, част от гр.кош, тотално отстранена гъда и пр.Другата беше с частична резекция и доста по-млада. Оперираха ги в един и същи ден.
На следващия ден трябваше да работа и с двете. По-тежкия случай се оказа много приятна жена ,която през цялото време ми повтаряше, че няма време да лежи по болници, шегуваше се , че е на далавера защото са и намалили теглата с 430 грама, че сега няма да се налага да си купува скъпи сутиени и т.н.
Веднага си записа правилата на поведине при тази диагноза, даде ми ултиматум на- шега разбира се да и намеря ново гадже. Другата пациентка, по-младата, с по-лекото физ. с-ние не престана да мърмори, колко и е тежка диагнозата/преди да е излязла биопсията/, колко несириозни сме били, какво е това поведение от моя страна да я карам да прави неща които нямали смисъл и всякави други оплаквания. На кратко : по-тежко физически болната пациентка се възстанови за нула време, а вечно недоволната остана да лежи близо месец след това, защото настъпиха някои усложнения, които в никакъв случай не бяха от немарливост на персонала или лечението. Такива пациенти са трудни за работа, защото те винаги са най-болните, най-зле обслужваните и т.н.Трудно и изискващо много време е да успееш да им се внушиш ,че те трябва сами да си помогнат , защото ако имат нагласата ,че ще се оправят то почти винаги се получава.Тук идва въпросът за пхихологичната и психичната помощ от специалисти, защото тази болест е болест на цялото семейство и приятелите ни. Лично аз съм на мнение ,е дълбоко во корените ни, в същността ни от ранно детство ракът е най-страшната болест, че от него не се оцелява, че е нелечим.Дали е точно така, съмнявам се.В градската болница в която работих, умираха хора от други заболявания, а от рак много малко.Може би страшното идва после, след поставянето на диагнозата, когато се каже на пациентът? Всеки пациент е различен.Моето мнение е ,е мобилизирането на психиката, отхвърлянето на диагнозото, като смъртна присъда е по добрия начин да се справим с болеста.Доста източни учения и школи доказват ,че с болестта може да се справи единствено организма с помощта на силната психика!

Край на постинга.

БИБА - защо не ни пуснеш тук правилата на поведение при такава диагноза, за които споменаваш тук!? На мен ще са ми от полза, предполагам и на всички останали.



Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 04.07.06 15:51.



Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: vesela.bg]  
Автор nadia32 ()
Публикувано30.06.06 16:06



да, чудесна тема...за размисъл





Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: nadia32]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 16:17



Да, съгласна съм че психиката може и дауправлява и физиката, но може би всички лекари трябва да минат на курс и да научат малко повече за психичното здраве. Защото един от лекарите в онкологията беше намерил за удачно да каже на баща ми, още съвсем в началото на заболяването, че е дошъл твърде късно и че никой с нищо не може да му помогне и да си ходи в къщи и да чака края си. Вярвайте ми, че баща ми се прибра съсипат, съкрушен и се чувстваше напълно обречен. След тези думи на този "психолог" състоянието на баща ми рязко се влоши, той не беше на себе си. После доста усилия от наша страна ни костваше даго накараме да се бори. И съм сигурна, че тези страшни думи всеки ден ехтят в съзнанието му. И в нашето също!!!



Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: vesela.bg]  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.06.06 16:48



Много съм съгласна с това, че психиката в голям брой случаи е решаваща. И това много ме тревожи в нашия случай. Виждам, че силите на майка ми са вече накрая и се опитва някак, милата, да дочака сбъдването на мечтата си - да види внук студент. Като си помисля само как чакаше да го види абитуриент и точно тогава пак влезе в болница... Изпратих го при нея облечен и натъкмен преди да отиде на бала - да може, колкото и да не е същото, да знае, че го е дочакала този момент - мисля, че добре направих, макар и да жертвах отчасти неговото настроение и нагласа за празник...
Сега до студентството има максимум два месеца, а предполагам, че даже вече е влязъл някъде с резултатите от предварителните изпити - не мога да му се зарадвам на успеха, защото е така обвързан с нейното състояние... Казвам и - студент ще е като донесе студентска книжка. Може смешно и детинско да е от моя страна, но ще печеля дни колкото мога, защото зная, че после никак няма да успея да я мотивирам - тя си дава добре сметка, че силите я напускат независимо от диагнозите и едва ли ще дочака друга радост от него, тежко и е, непосилно, колкото и бодряшки да и приказвам за първа сесия и изобщо каквото си изсмуча от пръстите... Зная, че тогава ще се отпусне съвсем и много, много ме е страх от това...
Та въпросът наистина опира до психиката...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 17:58



Аааа това е друга тема

Знаете ли, че лекарите по време на 5 годишното си обучение нямат никакви часове по психология? Нямат, вервайте ми! А трябва, защото ако на ветеринарите не им е необходима, то за лекарите е задължителна. Но аз винаги съм бягала от такива теми - политика, лошо здравеопазване и т.н. тъй като ме натоварват негативно. Затова аз не разчитам на лекарите да се грижат за психическото ми здраве, а работя сама по въпроса

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: anbra]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 18:05



Много добре си направила, дори за сина ти е било урок по човещина и уважение към близките. И от това, което чувам - имаш прекрасен син!!!!
На майка си давай кураж - говори й, че ще се справи, че тя може, че винаги си й се възхищавала, колко силна и борбена жена е, кажи й колко я обичаш /ако не си й го казвала скоро/. Използвай точно тези думи - много са простички, но защо ли все не ги казваме, а всеки от нас има нужда да ги чува.
Така се чувстваме обичани, потребни, значими. Което пък от своя страна ни дава неподозирани сили за борба в тежки моменти.
Опитай и ще видиш, че ще я мотивираш да се бори и да не се предава!
И пиши тук



Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 30.06.06 18:05.



Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: vesela.bg]  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.06.06 18:13



Благодаря ти.
Разбира се, че опитвам и ще опитвам всичко, което би я подтикнало да се бори, въпреки че е вече много измъчена и обезсилена от всички болести, които и се струпаха и самата тя вече няма никакъв хъс.
Но и аз, като теб, съм зодия Лъв, непоправим оптимист, макар напоследък да установявам, че с годините май полека-лека се трансформирам в оптимистичен реалист /което е крачка в неправилна посока, според мен/...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано30.06.06 18:17



Весе, мила, тук не си права - ветеринарите са прекрасни лекари, защото работят с пациенти, които не могат да си кажат къде ги боли - това първо, и второ - ветеринарите са чудесни лекари (и психолози) и се отнасят много добре към пациентите си, защото иначе ще бъдат ухапани.



Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: anbra]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 18:20



Напротив, скъпа, понятието "оптимистичен реалист" е по-добро от "песимистичен реалист" нали?



Всъщност това е най-стабилната житейска позиция - златната среда - нито хвърчиш в облаците, нито лазиш по земята.

Аз също съм реалист, здраво стъпил на земята!
Щом и ти си Лъв, спокойна съм за теб, ти няма да се предадеш без бой, също като мен!
Затова отивай да си боядисаш лицето като индианците и заминавай на война

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: vesela.bg]  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.06.06 18:23



Изобщо няма да се предам, такова не влиза в плановете ми

, ама дозата реализъм ми идва малко в повече в случая.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: little_rabbit]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 18:31



Извини ме, но просто не довърших мисълта си за ветеринарите.
На тях не им е необходима психология, защото те работят с ЛЮБОВ с животните. Имам прекрасни впечатления от ветеринари /обожавам животните/. Защото понякога наистина съм предпочитала в мислите си да ме лекува ветеринар, вместо хуманен лекар. /За това ще разкажа във "Част-2ра на моята биография" някой ден.

И ако тази моя недовършена фраза в предишния постинг е засегнала някого, моля най-искрено да бъда извинена.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано30.06.06 18:35



Ех, Весенце, и аз харесвам ветеринарите. Но може би трябва хуманните лекари поне малко да се поучат от тях.



Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: little_rabbit]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 18:42



Това ми беше мисълта, но не я изразих правилно.
Това, което им липсва на лекарите е малко повече човещина и малко повече любов. Ама как да ги обвинявам, като и те са ощетени от този преход, който няма край. Не са виновни те, че нямат мотивация за работа, а имат толкова много работа,че чак ми е жал за тях. Като гледам сестрата в химиотерапията как тича по цял ден и не сяда, не мога да си я представя как се прибира вечер и как се чувства след работа.
Не ги защитавам и не ги оправдавам, опитвам се да им вляза в положението - и те са хора, все пак.
Но да не навлизаме в тези теми, че форума ще се превърне в говорилня и ще преливаме от пусто в празно, което не е целта на този форум



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Колко важна е психиката!нови [re: nadia32]  
Авторvivi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 12:43



Казват, че болестта първо се появява в душата, а след това възниква и на телесно ниво. Чувала съм, че причината за появата на рак е някаква обида, с която човек не е успял да се справи, а лекарството е ЛЮБОВ , много любов... Хора, нека се молим за тези, които са ни обиждали, за тези, които са ни наранявали, да им изпращаме любов, много любов, да ги окъпем в любов... Аз не съм болна от рак, но майка ми страдаше от онкологично заболяване, спомням си, че тя така и не успя да се освободи от обидата... За себе си взех едно тефтерче и записах имената на всички, които са ме обиждали, изоставяли, наранявали и започнах да се моля за тях - моля Бог да ги дари с любов и щастие. Мисля, че това е начинът човек да се освободи от обидата, която е натрупал в подсъзнанието си и да се отвори за любовта, която лекува тялото и душата. Другото нещо, което правя е да си повтарям, че "съм напълно здрава духовно и физически", по този начин се боря срещу страховете си, мисля, че това е и начинът хора, които са вече болни от рак да успеят да се спасят - чрез ЛЮБОВ. МНОГО ДУХОВНО И ФИЗИЧЕСКО ЗДРАВЕ ВИ ЖЕЛАЯ И МНОГО, МНОГО ЛЮБОВ!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано10.07.06 17:44



Дали случайно може да препоръчате псохолог в София,който може да ми помогне. Но ми се ще да е "изпробван" и да не раздува само теория и празни приказки,такъв който е бил и от другата страна.... Чувала съм че на една приятелка преди време психолог й е помогнал много,и тя като мен е оперирана доста млада от рак на гърдата.... Та ако знаете някой свестен,пък и ако знаете тарифата му /че все пак това си е допълнителна екстра,а колко още има..../ цена няма да имате

Сега издирвам и позната ми,но това е било и доста отдавна с нея и не зная дали ще е актуален човека
Товао тдавна си го мисля,но все го отлагам във времето,но сега ме подсетихте



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: ggs]  
Авторvivi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 18:39



Здравей,

Мога да ти дам адреси и телефони на психотерапевти , за които съм чувала, че са добри:

Д-р Рали Димитров - , психотерапевт, работи със здравната
каса. ДКЦ-29-София, GSM: 088 716193, Georgi Izmirliev Street № 8;
P.Box:68; Sofia 1404; Bulgaria, e-mail: anuan@aster.net,
http://www.geocities.com/d_rali2011/
• Д-р Ирина Лазарова - http://www.adaptacia.net/ -
психотерапевт
• Александра Заркова, клиничен психолог, когнитивно-
поведенчески психотерапевт. Работи в София, цените на консултациите
са доста по-ниски от тези на повечето и колеги. Номерът и е 0889
442712.
* Elena,Variant B (http://www.variantb.org) -
0899144884,8315545,9313140
-psihodinami4en podhod (glavno psihoanaliza)
-15 leva/4as
Rabotila e s mnogo slu4ai na doma6no nasilie.
* 2.Petur Vasilev-9623584,0898209175
-kognitivno-poveden4eska psihoterapia,rabota sus zavisimosti
-40-50 leva na 4as
* 3.Milena-0898341013
Sofiq-0887382571
Ne znam familiite im,nito tarifi.Praktikuvat psihodrama.
* 4.Miroslava Petrova-9346044,0886339676
Muzikoterapia.
10-15 leva na 4as.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 12:55



Ето едно четиво за размисъл



Много интересно, съвпада с моите убеждения!
Направих линка активен!

Редактирано от vesela.bg на 12.07.06 23:44.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: ester]  
АвторSuzan (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 00:17



Аз винаги съм била убедена че тялото и ума са неразделно свързани и както всяка физическа болест разваля психическото ни равновесие,така и всеки дисбаланс в психиката причинява физическа болест.Предлагам освен да си разменяме билкови рецепти и тем подобни,да се опитаме да си помагаме и с полезни четива,препоръки за книги,автори,да си споделяме преживяни обиди,проблеми,които биха могли да причинят раковите образувания.Споделяйки може би ще разберем по-добре връзката на ума с тялото.
Моля да прочетете това: http://zashto-kak.hit.bg/lubov_medicina_cudesa.htm



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Suzan]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано06.07.07 01:34



Много интересна статия .По принцип не вярвам на американците пишещи по подобни теми по простата причина ,че там като не им върнат ресто или не дадат бакшиш и бягат при психоаналитик,но специално и аз съм си мислел ,че за да се промени човек трябва да премине през страдание и се ядосвам понякога когато се усетя ,че мисля както преди да се разболея,както и че не умея да прощавам ,а това е най-великото у човека.Освен това съм убеден,че всичко е наистина в Божиите ръце

Бог ще докара на съд
всяко дело,
било то добро
или злo


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Suzan]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано06.07.07 06:21



Аз го пуснах като отделна тема. Виж малко по -надолу постингите.
На мен също много ми хареса, но не знам дали някой го прочете!?





Тема Силата на мисълтанови [re: lumixx]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.08.08 23:32



Нарочно я вадя тази тема, хубава тема, а сме я позабравили.
Да продължим с книгите по тематиката.
Купих си от пл."Славейков" книжката на Петър Дънов "Силата на мисълта".
Представяте ли си преди колко години той е говорил за силата на мисълта?
А сега хамериканците да ни отварят на "позитивно мислене"!
Какво пише П.Дънов - "Ако нещо искате да ви се случи, то ще ви случи. Ако се страхувате от нещо, то ще ви се случи". Което от своя страна ме връща към филма "Тайната", където ни учеха как да мислим: Не да казваме - не искам да съм болен, а да казваме - искам да съм здрав!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Силата на мисълтанови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.09.08 00:03



И друг път съм писала, че лично на мен много ми помогна "Книга за здравето" на Петър Дънов, затова винаги я препоръчвам. Истинска енциклопедия за профилактика и лечение - с билки, цветове, аромати, физически упражнения, дишане, медитация, молитви, позитивно мислене и т. н.

От това, което преди много години съм чела за йога, сега намирам в различни книги, написани върху отделни раздели от това учение. Утвърждаващите формули, медитацията, лечебното гладуване и пр. са "развити" в многословни поредици и всеки от техните автори открива "топлата вода".

Та същото е и с филма "Тайната" (понеже стана дума за него). Когато попаднах само на титрите (има ги в Интернет), реших да ги прочета като литература, без да гледам филма... Ами какво да кажа - веднага "лъсна", че всичко е компилацията от добре известни и повтаряни до втръсване неща. Но пък "опаковани" по подходящ кинематографичен начин, вероятно въздействат на много хора и са им полезни. Което в крайна сметка е най-важното.

А иначе бизнесът си е бизнес!...





Тема Re: Силата на мисълтанови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано01.09.08 10:29



Та за силата на мисълта....
Колко неща съм преодолявала досега! И все с мисълта "ще се справя, трябва"!
И преди време, скоро, седях и си мислех, ех, само кости не съм си чупила досега.... и ето на, случи се и това, курура на всичките ми проблеми.
Едва ли можем да изчистим мислите само до положителен знак, невъзможно е, но поне като се заровим в тежки мисли, да светва лампата "опааа, я стига толкова"!!!!!



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Baлeнтинa]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано01.09.08 11:05



И аз мисля,че с мисълта си предизвикваме събитията.Винаги съм се опасявала,че дъщеря ми може да пострада при катастрофа.Така и стана.Сега си казвам,че е в Божии ръце и Бог да я пази,пък да става каквото ще.



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: iliana.k]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.09.08 11:25



Точно така,с мисълта си предизвикваме съдбата,ама колко вярно и точно е това.
Та затова аз вече не мисля,само си казвам,каквото има да се случи ще се случи,и ако мога да се справя,ще се справя.Немога да променя съдбата си,всичко е предначертано.Старая се да гоня,лошите,и страховити мисли които понякога ме преследват.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Юлия 48]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 14:54



Предначертаното е в няколко варианта според доста източници: така че да не си измиваме ръцете с него, ами да мислим най-добрия вариант :)



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: инep]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано02.09.08 14:29



Мислим ли позитивно ,сигурен съм,че и ще ни се случат хубави неща.Няма кое да дам за пример освен мен си,но връщайки се от химиотерапия ,зареждах стока от магазина и започвах да разнасям по обектите независимо как се чувствах и как бях облечен( е не бях изпаднал толкова де).По пътя до града в който живеех постояно мислех за задачите които трябв ада свърша,кой обект кога да заредя и каква стока иска и за миг не съм мислил да спирам.Спрях след като свърши целия ужас,една година след лечението ,трудно е за вярване,но аз си водех абсолютно пълноценен живот и елиминар всичко негативно около мен( първа изгоря майка ми 4 месеца не се виждахме защото я хванах да реве и просто приключих разговорите с нея).Казвам това за да дам кураж и да ви посъветвам да мислите изключително и само позитивно



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: инep]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано02.09.08 17:57



Ами лично аз съм си измислила,и даже си го прилагам,мой си най- добър вариант



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание

Редактирано от Юлия 48 на 02.09.08 17:58.



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Юлия 48]  
Авторeднa oт вac (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 18:36



Абсолютно съм съгласна с Гамба и с всички ви .Моята операция беше в понеделник/преди 5 години/, а аз започнах работа в петък същата седмица.Вярно че беше на щитовидната жлеза и се води за сравнително лека операция, но все пак са си само 4 дни.Що се отнася до хората около мен само мъжът ми знаеше в този момент каква е диагнозата.На всички други казах-гуша.Най-много от всичко ме смазваше съжалението в очите на лекарите/тогава бях само на 30/.На мен пък ми помогна книгата на Луиз Хей "Излекувай живота си" и "Диагностика на кармата"-1 и 2.Знам,че са много тежки книги, но всики път в който ги препрочитам ги приемам по съвършено различен начин.
Е, стига толкова за сега.



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: eднa oт вac]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано02.09.08 20:50



Хора,забравете,кога са ви били операцйте


Това казвам и на моята дъщеря.Скоро ми каза,че имала рожден ден(1 година след първата операция).АХНАХ!!!.Викам и ,абе дете,какви са тези глупости.Яда забравиш всичко това.Това е минало.Сега вече си добре.
ГЛЕДАЙ НАПРЕД И САМО НАПРЕД!!!!!И ЗАБРАВИ ЗА ТОВА!!!
НИКАКВИ НЕГАТИВНИ МИСЛИ!!!!



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: eднa oт вac]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 21:05



Искам да направя лека корекция на Весето - не казваме " искам да съм здрав" а "АЗ СЪМ ЗДРАВ" В йога има израз Санкалпа (санскритска дума, която може да се преведе като “решение" или „утвърждение") Всеки си измисля своето утвърждение и го повтаря например сутрин,когато умът е спокоен.Може да са няколко израза- аз съм здрав;аз съм силен; аз победих болеста и т.н.Важното е да е едно и също всеки ден.Когато преди две години ми говориха за тези неща, аз гледах странно,но наистина помага.С позитивно мислене изкарах сравнително леко химиотерапията и най вече се справих с кошмарната обстановка в предприятието в което работя. Само не знам защо не мислех по този начин преди да се разболея



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: eднa oт вac]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.09.08 22:40



Препоръчвам ти да прочетеш 5-та и 6-та книга (в един том са) от "Диагностика на кармата"!





Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Лoли]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано02.09.08 23:03



Абсолютно си права!! В момента може да ми се смеете,но помня сезоните на операциите си,но дати и месеци не мога да се сетя,както и само 2-3 от лекарствата които ми вливаха помня.Просто изхвърлям от главата цялата гадост ,а и у дома не говорим за това с една единствена цел: да мислим положително,с годините си го наложихме и то най вече благодарение на жена ми за което и благодаря.Другото което се оказа при мен е,че забравям,започнах да забравям и да гледам по-отвисоко на нещата от живота и не си тормозя мисълта с глупости.Например като отида да купя паста за зъби просто отивам и купувам и не мисля кой лекар какви глупости е наприказвал преди това по някоя от рекламите или кой какво ми е наприказвал за да си продаде стоката.И наистина така се живее по-леко





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано02.12.08 23:58



ЕТО ОЩЕ ЕДНА ХУБАВА ТЕМА, ЗАХВЪРЛЕНА В АРХИВА!!!!!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mimozitta - живa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано03.12.08 09:55



Ами пишете бре хора,всеки ден пишето,едно " здравей " на хората в клуба ,но всеки ден да си влизаме и споделяме.
Миме,ти си като южния полъх ,който разтапя снеговете и никой няма да се сърди ако веднъж месечно изкарваш важните теми на предна линия.
Психиката е страшно важно нещо.Преди седмица в една от темите yraaa правилно сподели,че рака на тестиса е силно податлив на ХТ,но имаше едно момченце 18 годишно в стаята което по цял ден плачеше заедно с майка си и направо се чудехме как да ги убедим да не правят такива глупости ,а да гледат позитивно на нещата .Не искам да казвам какво стана,но много е важно да мислим само хубави неща,аз съм убеден че в повечето случаи мислейки лошото то идва наистина и то не само,освен това съм забелязал,че когато ми е светло в мислите и ми спори работата



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Автор njia (непознат)
Публикувано03.12.08 10:05



Наистина психиката е много важна!!!!Колко се мъча да убедя съпруга ми да мисли по- позитивно, просто да бъде повече оптимист!!! Майка ми е жена с много силен дух, през много житейски препятствия е минала, но духът и е много силен, когато ми е мрачно общувайки с нея ми става по ведро на душата!!!!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: njia]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано03.12.08 12:11



Знаеш ли първото което направих когато се прибрах от Пловдив след изследванията и диагнозата? Срещнах се с хора през деня докато зареждах магазините и понеже знаеха и в когото виждах съжаления и страдание си казах да не се срещам повече с него
Нямаше нужда да ходя по фондации,да давам пари за книги,а просто ги зачеркнах от списъците ми.За съжаление в това число попадна и майка ми ,а на нея и казах,че направо ме е погребала и вече оплаква защото я видях как плаче.
Многохубаво постъпваш контактувайки с позитивно настроени хора



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.12.08 14:47



"Ами пишете бре хора,всеки ден пишето,едно " здравей " на хората в клуба ,но всеки ден да си влизаме и споделяме."

Ох, благодаря ти, Гамба, че го казваш вместо мен! Да си призная, направо се уморих да го повтарям!
Ама дали да не строя всички клубари под списък да се "подписват" всеки ден, тук, а? Нещо като пробация!


И всеки да се отчита с по една добра дума, може и с виц!

Така де, като си спомня що народ влезе преди 10-ина дни - беше истинско събитие да видим толкова стари и нови лица!
И Клубът изглежда по съвсем друг начин ! Така че нямаме нужда нито от асоциация, нито от фондация!
Работа ще свърши и една пробация...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 15:47



Редовно чета в клуба, но рядко пиша. Може би точно поради това че съм добре, в пълна ремисия почти 4 години. А ме бяха отписали.
Аз не си и бях помислила, че ще си отида.
Ходя на работа. Всички колеги знаят, имах огромната им подкрепа, когато имах най-голяма нужда от тях.
През цялото време не съм променила нищо в живота си - семейство работа, много приятели. От година и един малък Митко, който е голям сладур и баба трябва да има време и за него.
След всичко това не ми остава време и да се сетя, че съм болна. Може би и за това се чувствам идеално, хаистина без проблеми. Дано продължи така. Пожелавам го на всички. Бъдете щастливи!!!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Aни]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.12.08 16:03



Това е наистина прекрасна новина! Поздравления!



А защо не разкажеш как опроверга лекарските прогнози? Имаме огромна нужда от подобен споделен опит!
Разкажи малко повече за диагнозата си, стадия, лечението и после как постигна ремисията (наред с вярата, че ще оздравееш)?
Клубът има нужда от повече пишещи, а не само от четящи хора... Защото в противен случай скоро няма да има какво да се чете!

Много, много се радвам за теб!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано03.12.08 16:18



Интересно наистина ще бъде да чуем какво е станало,аз съм любопитен да чуя за такива неща и не от самозвани доктори и лечители,а от хора преживяли лично подобно нещо.
Джу,от понеделник пробация,а дотогава изпитателен срок





Тема Мара банови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано03.12.08 19:39



Добър вечер сладурковци, надявам се че сте позитивно настроени тази вечер. Аз току що изпих един чай от коприва, невен, бял равнец и лайка, и сега смятам да пийна една чаша 22 годишно червено винце, но с мезенце. Ох, добре че не пуша, че ще ми стане гузно. А вие как сте днес, какво хубаво ви се случи. Аз да ви кажа вчера постих за свекър си, да няма днес температура и БОГА ми днес той няма температура и сега се чувствам още по добре, е не подценявам врага, но се задоволявам и с толкова. Плетката ми върви добре иначе, сега ще свивам 5 бримки вече за ръкав и така. Айде искам да виждам позитивизъм, знам че можете.



Тема Re: Мара банови [re: mimozitta - живa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 19:52



1.На всички позитивно мислещи им пращам тази песен-казва се Умирай, но друг ден-Гот е , нали?!Та така по повод регулирането на приятелите още емиграциоята ме научи на това-полудявах в началото , като се срещах със стари емигранти-мърморковци...само мрън-мрън...добре кат не ти изнася самолета и ...обратно, някой дас те е вързал...или е гот да се правиш на изкупителна жертва пред новите зайци -емигрангти вечер на евтина , правена собственият бейсмент(мазе)ракия...?!И так още тогава яко се научих да порязвам черногледците и мрънкалата и да ги държа на разстояние от животът си, защото съгласете се никой не те е насилил да заминеш някъде , идваш , опитваш, кат не ти е гот ...обратно...За болестта е същото -у лево хората с насълзени очи и овчи съчустващи въздишки...Иначе Зомбацията ти е в кърпа вързана...



Тема Re: Мара банови [re: mimozitta - живa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано03.12.08 20:04



Казах ти аз ,че си като южния вятър.
Днес ми е добре целия ден : започнах да четя нова книжка и се улавям ,че ми харесва,освен това свалих страшно много коледни песнички,български са и сега ми се отваря работа във vbox-a( не мога да не ги споделя и с други хора),отделно на една сицилианска певица качих снощи там и днес пак ще кача ,кеф ми е защото синът ми изкара курсовете за шофьор .
Хубавото днес конкретно е,че станах сутринта,пих си кафето и гледах града под мен целия в облаци ,някой може да се смее,но това ме зарежда с позитивизъм наистина,дребно е,малко ,но си ме радва пък.Другото което е много ме накефи,че ме поздравиха с една песен на Тоника " В ноща на Коледа" по едно радио и ми е хубаво.
Мимозита внимавай с винцето и внимавай как го съхраняваш





Тема Re: Мара банови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано03.12.08 20:11



Ха хаааааа, ей това ураа ме разсипа направо, може и да е от винцето ама ме направи мармалад с изразите си. Божкееее, голям си сладур, чакай да отида да си налея едно винце още че да ми стане още по весело, ама май ще объркам редовете на плетката скоро. Ей радвайте се бе хора, гледайте какви празници се задават. Пак повтарям, зареждайте софрите а не аптечките. До след малко.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.12.08 21:54



Ооо, Джул, ще се пръсна от смях с теб. Ето, подписвам се...ууупс, темата беше друга

Та за психиката какво мога да разкажа от себе си...След упорита работа върху себе си имах прекрасни мигове...а бе някак изведнъж ме връхлита незнайно откъде един невероятен възторг просто от лек полъх и мил слънчев лъч, тънцуващи в косите и очите ми .... идеше ми да разцелувам първия срещнат и да му се похваля : Тук съм!!! Тук съм бе човек!!! Жива и щастлива, здрава и корава, жизнена и енергична! Тук съм, ей ме на!!!

Разказвам ви това, защото съм убедена, че е в следствие от работата върху себе си, в преоткриването и проумяването на живота. След поставянето на диагнозата сякаш ми се отвори трето око. Тя ме накара да си задам въпроси и да търся отговори. Но не въпроси от рода на "защо на мен", а въпроси от рода на "коя съм", към какво се стремя и каква е моята мисия и цел в живота, кое е важно и кое не, как това което ям се превръща в това, което представлявам и изобщо как всичко това, което правя сега се отразява в моето бъдеще, КАКВО ДА НАПРАВЯ ДНЕС ЗА ДА СЪМ ЩАСТЛИВА И УТРЕ!

Хареса ми нещо, което прочетох някъде и си го припомням понякога:

Днес е ПЪРВИЯ ден от ОСТАТЪКА на моя живот!

Да, животът е кратък колкото един миг и всеки ден, всеки миг е толкова ценен, защото никога няма да се повтори! Защото едно цвете никога повече няма да трепне точно по този начин, погалено от вятъра, както вече го е направило.

За това е толкова важно да живеем с щастливите си мисли, защото СЕГА произвеждаме нашето УТРЕ.


Може доста да се пише по темата, но мили хора,ще отивам да почивам сега.

Целувки



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано03.12.08 22:13



Според мен човек трябва да се накара да излезне от ситуация "ни чул ни видял", защото повечето хора, които боледуват се затварят в себе си и въпреки многото подкрепа не могат да излезнат от хилядите дупкина депресия.
аз казвам всичко на майка си, което науча или което мисля, че е важно за нейното здраве - почти нищо не й спестявам от резулати кръвни картини, разговори ,искам да знае какво се случва с нейния организъм. и тя знае, че може да ми вярва. напоследък за да подсиля психиката й, я карам със ставането сутрин да си казва , че ще живее и че целта сега е да поддържа това, което сме постигнали до момента. с часове говорим за това, какво ще правим, как се чувства, давам й право да излее всичко, което я плаши, за да го решим.

според мен психиката е само част от всичко. да мислиш позитивно и да не се предаваш. да знаеш, че има какво да направиш на този свят и никой друг не може да го направи, освен теб.

внимание, топлина, обич и разбиране, от това се нуждаем всички ние.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано03.12.08 22:31



Ей, браво Екна, най-после да срещна сродна душичка с такъв силен дух. Супер си. Само така. Мамка му ние сме живи хора, нищо че ни водят половинки, но аз си мисля че две онкополовинки са повече от един нормален човек, за това ние сме по по най. ЖИВИ СМЕ ЕЕЕЕЙ И ОЩЕ ДЪЛГО ЩЕ ТОРМОЗИМ "ЗДРАВИЯ" НАРОД...НИЕ СМЕ ГОТИНИ, НАЙ-ГОТИНИТЕ И СИЛНИ СЪЩЕСТВА, ЗАЩОТО ЗНАЕМ КАКВО Е ЖИВОТА ИСКАМЕ ДА ГО ЖИВЕЕМ И ЩЕ ГО ЖИВЕЕМ, НАПУК НА СЪДБАТА!!!ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИТЕ И ВИ ПРЕГРЪЩАМ СИИИЛНО.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор mimoza - живa (луда Гана)
Публикувано04.12.08 11:38



Моят свекър от 40 дни е с температура, след операция от рак на белия дроб, но ОТ ВЧЕРА ВЕЧЕ НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ЗАЩОТО МУ ПРАВЯ ЕДНИ СЕАНСИ С РЪЦЕ. НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ВЕЧЕ ХОРА, трябва да ходи скоро пак в Пловдив, но ако няма температура ще го върнат пак в къщи. Той е моят ангел и няма да го дам скоро на небесното царство. Ще се борим със зъби и нокти. Ние сме двама "онкоболни" в къщи и нали има една дума "две е повече от едно" та ближим си взаимно раните и караме напред. Той на мен съвет, аз на него и така е по лесно, като има с кой да го преживяваш.Обичкам ви

[image][/image]


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mimoza - живa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.12.08 13:06



Странно съвпадение!? И моя свекър наскоро се сдоби с диагноза. Жалко, че не е от най-силните хора. Опитвам се да му насоча вниманието към позитивния ъгъл, но за сега не ме Чува. Слуша, но не чува. Въпреки всичко продължаваме напред.

Прегръдки



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор mimoza - живa (луда Гана)
Публикувано04.12.08 13:15



Знам какво е, но аз на моя свекър му досаждам доста с разни отвари и приказки от шехерезада

и като ме види с чашката направо се завива през глава. Обяснявам му как трябва да стане и да ме гледа той, че е по голям, и да не се гевези с тая температура. Смее се човека, ама само той си знае. Заеми, ток, вода и ей такива неща винаги са го тревожили и сега остава на синовете му, и му е неудобно. Тежал бил на всички, ама не му давам да си мисли че тежи на някой. Аз не мога да живея без него, той е моята майка и баща. Не го давам на никой. 49 годишен е но се посъстари малко от 3-те операции, но днес го накарах да се обръсне и ще го подстрижа малко, снощи му измихме и краката и така се кефеше човечеца, намазах го с едно лавандулово кремче и си търка краката като бебе горкия. Ама много го обичам него бе, направо умирам като го гледам как иска да се предаде на течението.Да ама не. Цитата на милата Веси - Вечна и памет "Нема начин да нема начин" и той го знае вече.

[image][/image]

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mimoza - живa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано04.12.08 13:53



От какво е болен,че съм изтървал някой твой пост май



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Автор mimoza - живa (луда Гана)
Публикувано04.12.08 18:53



Ами имаше тумор на белия дроб, махнаха му го, но преди месец се оказа че има карцином на лимфа който е в 4 стадий, но е капсулован, СЛАВА БОГУ. И от операции направо му разказаха играта в Пловдив.

[image][/image]


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.12.08 21:43



Предлагам да активизираме тази тема, защото е важна.
Сигурна съм, че доста хора имат какво да споделят.
Хайде, не чакайте персонални покани, че сте много!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано13.12.08 22:04



Еййй, браво Джул, добре че си ти да активираш добрите теми. Не съм влизала от 4 дни и тук пак е станало ........ сещате се. Тъкмо уча свекър ми как са си задейства най-голямото оръжие срещу болестите..ПСИХИКАТА... ама не ме разбира много. Когато човек го налегне отчаянието....и Господ не може да му помогне..



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mimoza - живa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.12.08 22:23



Хайде, бе, момиче, вече те мислехме! Ако уроците ти към свекъра ти са интересни, почвай да ги преподаваш и тук!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор mimoza - живa (кукуряк)
Публикувано13.12.08 22:28



Що ме мислите бе Джулка, да не си помислихте че се споминах

Ами, тук съм и сега ще преподам урок. Преди 30 мин, свекърчо ми имаше 37.7 температура, викам чакай да ти направя един сеанс сега, накарах го да седне и започнах да го разтривам. Човека взе да стене като коте, толкова му станало приятно, подхванах бърз интересен разговор за едно време, попитах го какво са правили със свекърва ми когато са били болни техните деца и той започна да разправя и се хили. След "сеанса" го накарах да си измери пак температурата - 36.6. Е, КАКВО, НЕ Е ЛИ ВАЖНА ПСИХИКАТА,ЧОВЕК КАТО НЕ МИСЛИ ЗА ТОВА ИМА ПО ГОЛЯМ ШАНС ЗА ОЗДРАВЕЕ И ПО БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИ. ТАКА ЧЕ ..... ДЕЙСТВАЙТЕ, намерете кой да ви разтрие и си побъбрете за нещо приятно.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mimoza - живa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 04:18



Всъщност най-важното нещо за човекът като цяло е психиката!!! И нито грам съмнение не трябва да има по този въпрос!!!
Един прост пример мога да ви дам. Не ви ли се е случвало да видите хора, не много хубави, кадърни и добри, но с огромно самочувстие и то на позиции, до които се чудите как са стигнали?! Ами благодарение на силната си психика, та ако ще и да не е използувана най-добросъвестно в този смисъл

. И хора, за които всички знаят, че са възможно най-добрият избор за дадена позиция, но не им достига само едно, самоувереност поради лабилна психика!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 08:18



Sorry, ааа! ма , ти говориш за изперкали индивиди с поведенчески разстройстава-така наречените характеропатии....за мен това не е силна психика, а просто липса на такава....

За съжаление , понякога такива хора имат власт-или просто с акробатична хитрост и лицемерие се домогват до такава и тежко и горко на хората или народите около тях-пример-Хитлер., Сталин, Франко..., но хубаво е, че все пак справедливостта идва в един момент, нали?!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 09:15



Е, не чак за тях

и не чак в тази тежка форма дето я описваш.
И по този повод, преди около 30-на години американците бяха направили една статистика, която казваше, че в 2000-та година, която отдавна отмина, всички хора по света ще са леко луди, включително и лекарите-психиатри. И така като гледам какво става като цяло, може да се окаже, че са прави.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: aaa!]  
Автор Marи ()
Публикувано14.12.08 10:04



Има голяма истина в това за лудите- многооо са или пък тези дето си мислим че не сме,май сме повече луди... Дъщеря ми завърши психология и от няколко години ходи на стаж/ поведенческа психология/ при доказани добри психолози/нашите светила/ и всеки път ми разказва някакви случки със заключение,че са нещо мръднали. И на мен ми се иска да я спра от тази терапия,която ще и даде тапия, но опасна ми се вижда ...да не превърти и тя докато я вземе....





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Marи]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.12.08 14:23



Не се притеснявай.
Психолозите и психиатрите са най-близко (защото са най-запознати) до практическото използване на силата на Мисълта (на Ума).
А за това кои са мръднали - хората, които се занимават с психология или материалистите - тома неверници, за това може да се спори!

Всеки феномен си има обяснения, макар и не с традиционни средства.




Никога не казвай никога!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: paparosko]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.12.08 21:40



Отново всичко е въпрос на лично възприятие /относно другите/.

Но по-важно за нас е да се вглеждаме в себе си! Преди много години чувах често да се говори за поглед навътре в себе си. Много ми беше странно и знаете ли какво? Разбирах го в буквален смисъл.

Опитвах се да гледам на вътре. Чак сега /вече с диагноза и на 35 г. / проумявам думите и ми става някак весело като се обърна назад.
Същото беше и с позитивното мислене. Това за мен беше някаква изтъркана и лишена от смисъл фраза. Изобщо не съм я разбирала. Просто едни кухи, дрънчащи думи... Бях ходила и на едно обучение по продажби /сега са модерни тези обучения/ и там първото което ни дадоха бе една красива картонена табелка, на която е изписано ПОЗИТИВНО МИСЛЕНЕ. Не знам как не съм я изхлвърлила, за малко й се е разминало. Наскоро се сетих за нея и се усмихнах...защото сега вече тя има смисъл за мен. Изтупах я от праха и я сложих на видно място в хола. Така често като я погледна и се усмихвам /на някогашния си наивитет и в същото време за внезапното израстване/.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано19.02.09 14:05



Искам да ви пиша за моя кум. Есента му откриха рак на дебело черво, по-точно ректума. След първоначалния шок, за щастие попадна на много добър хирург в МА - казва се Буланов, който му обясни, че положението никак не е добро, че ще бъде с анус-претер, но му го каза по такъв начин, че той го прие много нормално. Операцията беше много тежка и продължителна, 4-ти ст., изрязана много голяма част от дебело черво и черен дроб. Лекарят прогнозира много трудно възстановяване и тежка химиотерапия. Но Жоро и беше с абсолютната нагласа, че ще се оправи бързо и ще се върне на работа. Възстанови се за по-малко от месец!!!, прави си терапиите /вливат му през 2 седмици някаква платина по 48 ч./, и след вливката или на другия ден си отива на работа. Въобще освен провеждането на ХТ, животът му с нищо не се е променил.

Другият пример е със самата мен. При първото вливане на Херцептин си взех 1 ден отпуск. Стоях си в къщи и чаках да видя какво ще стане. Към 15 ч. ме втресе и вдигнах температура. При второто вливане реших да отида по-раничко, да си го направя и да се върна на работа. Работата ме завъртя и... не получих никакви странични ефекти. По същия начин през м.ХІІ на лъчетерапията, измолих от сестрата най-рания час и след това отивах на работа. Нямах никакви проблеми. Така че за мен работата е най-добрата терапия /стига да не е тежка/, вниманието ти е ангажироно с нея и нямаш време да мислиш за евентуални проблеми и те не се случват.





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: N_O6O6]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.02.09 16:00



Страх ме е да не стана банален,но преди да започна ХТ ,аз се срещнах с мисля около дузина хора и всичките ми казах,че тежко са прекарали в една или друга степен ХТ и ме предупредиха,че ще ми е трудно.
Е мисля съм го казвал,но след всяка вливка аз давах адрес къде уж ще бъда в Пловдив,палех си колата ,пусках си китарата на Армик и се прибирах в града в който живея-на 100 километра .Вземах стоката от жена ми и слизах на пазара да я разнасям и така всеки ден и трябва да ви кажа,че това ме крепеше: чувствах се пълноценен и ангажиран.Признавам,че една дама също ми помогна от нета,защото се забавлявахме с нея и играехме табла и карти.Легне ли си мисля човек да мърмори и оплаква и вайка то лошото си идва само.
Хвала на твоя кум Надя ,ей това са нагледни примери как човек трябв ада постъпва : горе гарда на всички и никакво провесване на носовете.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано21.02.09 22:16



И на дъщеря ми терапията и е работата.Нямаше и месец след операцията- отиде за 1 седмица в чужбина да се разсее малко, върна се и почна работа.Не иска хората да знаят какво и е, защото я гледали съжалително,а тя каза, че няма нужда от това.И така - работи си, среща се с приятели.Май аз съм кофти елемента в обкръжението и , защото я преследвам със сокове и прочие.Тези които я гледат съчувствено ги задраска от списъка с познати.
Аз не мога да разбера, защо хората гледат на онко болните като на обречени?Ако трябва да съм точна, от хипертония и усложненията и си отиват повече хора от колкото от рак.Както и да е.
Получих мейл от книжарница Нова епоха.На 27 и 28.02.09 и 1.03.09 ще има семинар в Славянска беседа. Темата е Фокусирано мислене.Пак Метода Силва, но по-съвремененен вариант.Описано е подробно в сайта на Нова епоха.
Аз много вярвам в силата на мисълта у човека.За мен човека е уникално същество с неподозирани възможности, а човешкият мозък е съвършен и в такива по-тежки ситуации,ако го накараш да работи изцяло позитивно ,изцяло на вълна оздравяване, мисля, че ще постигнеш чудеса.Нещо много се разфилософствах.Мисля да отида на този семинар, никога не съм ходила.Някой ходил ли е?



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: MamaD]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано22.02.09 00:42



Бих искала и аз да се включа в темата за психиката,за да споделя личния си опит.Когато на съпруга ми поставиха диагнозата,той беше много отчаян,говореше само за смъртта.След приключване на лъчетерапията,той се чувстваше много добре и тогава аз го излъгах.Казах му че терапията е повлияла на тумора и е въпрос на време той да изчезне напълно.Не знам как но той го възприе и започна да вярва в оздравяването си.Върна се на работа и беше пълен с енергия.До месец октомври,когато след съвет на доктор се срешнахме с онкотерапевт за консултация.Този доктор реши да му обясни откровенно ситуацията.Започна с това че тумора не е премахнат,че оттока в мозъка се причинява от хидроцефалия,която води до смърт."Препоръча"му да спре работа,да преустанови всякакви контакти с хора,които могат да го заразят с вируси,ако излиза навън да слага маска,да лежи дори ако може да отделим и децата!Може да предположите какъв беше резултата.Още на следващия ден мъжа ми легна на легло.До две седмици той се влоши и то по реда както каза доктора,отток,хидроцефалия,поставяне на клапа.До скоро всички доктори очакваха да изпадне в кома.За тяхно учудване той се възстанови и в момента върви сам,храни се.Единствено има проблем с краткотрайната памет но може и на това да дължи възстановяването си,защото не вярва че има тумор(не помни).Затова е важна психиката,за да може човек сам да се справи с всичко.Стана малко дълго моето обяснение но трябваше да го споделя.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mogo_p]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано22.02.09 01:37



Много хубаво ,че споделяш mogo_p колкото и да е дълъг поста ,няма значение ,а важното е хората които влизат тук и са отчаяни да разберат чрез нашите преживявания какво ги чака и как да се борят и че не е толкова страшно.
MamaD ,първите хора с които се скарах и отказах да виждам бяха родителите ми.Вярно е това ,че обичта им е голяма,но само като видех на майка си състрадателната физиономия и припалвах



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mogo_p]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.09 01:37



Аз, много отдавна съм казвала, че ако нищо не се знае за развитието на ракът след първоначалното лечение и терапия, от психологическа гледна точка е в пъти по-добре...това всъщност е и в основата на Германската нова медицина, стресът от самата , ракова диагноза..непрекъснатото очакване на контролните прегледи да се появи нещо...(защото всеки се страхува от възвръщане на болестта...)., което води , до рецидиви...и лош край...Правените изследвания на 2 контролни групи пациенти, такива тотално отричащи диагнозата си, и такива готови на нахъсена борба...резултатът е еднакъв...Това е мойта гледна точка...Усмивки!!!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.02.09 02:19



Всичко това е чудесно, но само ако си сигурен, че някой много правилно ще се грижи за твоето лечение. Лично аз, обаче, нямам много вяра на когото и да е и бих искала сама да контролирам този процес. Ако ме водят на химио- и лъчетерапия, трябва да съм извънземна, за да не разбера от какво съм болна! А клиники за алтернативно лечение в Бг няма, така че трябва да се справяме сами, кой както може. Е, ако аз НЕ знам, че съм в критично положение, дали ще мобилизирам всичките си сили, за да се спасявам? Или ще се отнасям към болестта си като към обикновено неразположение, ще капризнича и ще се мръщя, че това ми горчи, а онова ми мирише, ще ям каквото ми харесва (защото няма да знам, например, че ми вреди) и по този начин ще скъсявам не само своя живот, но и този на близките си. Защото те не само ще носят товара на тайната и ще треперят за живота ми, не само ще тичат като луди в търсене на начини да ми помогнат (дали винаги най-добрите?), ами и ще се притесняват, че аз не искам да приемам тяхната помощ. А причината ще е, че аз просто няма да съм наясно с положението си.

И друг път сме коментирали "дали да казваме и доколко" на болните диагнозата им, но мисля, че подходът трябва да е строго индивидуален. Ако близките преценят, че болният няма да издържи истината и това ще го убие по-бързо от болестта, те ще му я спестят. Ако обаче човекът е достатъчно наясно с различните средства за борба и е готов да я води, той задължително трябва да е информиран за състоянието си. Затова смятам, че този Клуб има и тази мисия - да формира силни и запознати с болестта хора, които могат да поемат отговорността за своя живот.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.02.09 08:46.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано22.02.09 03:55



Jull, аз на 100% съм "за" твоето мнение! Как няма да знае човек какво му се е случило? То близките каквото и да правят, нигога не могат да направят това което сам за себе си човек може да направи.Важното е , ако изпаднат в отчаяние , да им помогнем да излязат от това състояние.

Гамба, аз не гледам отчаяно, най-малкото защото знам,че тя ще се оправи!Тежко ми е - тя е много млада,умна и красива и ми става мъчно,че и се случи това, но и това ще мине.Първоначалният шок отмина и сега гледаме да мислим за болеста като за хронична болест, която добре управлявана ще дъжим под контрол.Аз съм с нея да и помагам, че нещо не я виждам да си прави сок от цвекло - гадничък е.Иначе, тя е много отговорна в работа, учене, сега и болеста - каквото трябва - прави го, но гледа да си го съчетава с нормания за нея начин на живот.Тя се оказа много по-силна от колкото аз си мислех, защото и аз си имах притеснения какво ще стане като разбере.Благодаря на Бога - добре е и аз не и налагам никакви ограничения в начина на живот - щом тя преценява, че може да справи с нещо - нека си го прави.
Леле, стана 4h - лягам си.Лека нощ!





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.09 05:32



За съжаление, колкото и да ни са информирани решенията при тази болест, често , развитието е коренно различно от очакванията и в добрият , и в лошият смисъл, т.е. и да се опитваш да контролираш нещо , то се изплъзва...така, че аз си мисля..понякога невежеството и игнорирането помагат повече за оздравяването или сляпото вярване в нещо...т. е настройката на психиката е разковничето...може би...Разсъждавам на глас...Патрик Суейзи е с рак на панкреасът последен стадии четох, че вече една година е жив след диагнозата,, не заради терапиите, а абсолютното му сляпо вярване в това, че той просто не е болен, забранил е в къщи да се говори за болестта, не я коментира и даже ноември-декември снима нов филм...сериал...провежда си терапиите, но ...не коментира прогнозите...



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.02.09 08:50



Нали за това говорим - всичко е много индивидуално! Моят съпруг например си знаеше диагнозата (Ходжкин), ходеше на процедури, приемаше добавките, които му давахме за имунната система, но през цялото време се отнасяше към заболяването си като към нещо, което е временно и ще се излекува. Смятам, че и това му помогна.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.02.09 08:52.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано22.02.09 09:17



И баща ми повярва, че след операцията /рак на дебелото черво/ вече ще е здрав и това много му помогна да издържи и да живее като победил болестта вече две години!





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: lumixx]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано22.02.09 10:59



Може да ми се смеете,,но много често си мисля,че при направената хистология на тумора ми след операцията лекарите са сгрешили диагнозата ми.Аз съм здрава и всичко е о.к.Но понякога изпадам и в другата крайност....



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано22.02.09 11:29



Яра ,не е точно така както го казваш защото си е направил завещанието и пред британска телевизия ( май е британска ЕБС) сам е казал,че му остават две години живот,обикновенно хората живеят до 5 години и в момента снима сериал.Естествено,че няма да легне и хвала на волята му защото ми направи впечатление,че е спрял болкоуспокояващите защото му пречат да мисли по време на снимките.
Относно това за изследването на двете групи хора мисля,че е поръчка на някого ,но с каква цел и изобщо вярно ли е и не е ли плод на някой жълт вестник.Колко човека са изследвали,къде е изследването проведено,в кой стадий са болните...не го вярвам това.
Да не се чудя и предизвиквам съдбата,но ще съм болен и няма да зная от какво--трябва да съм изпушил здраво за да стане



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: iliana.k]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано22.02.09 13:04



Няма нищо неестествено в това да изпадаш и в обратно на оптимизма състояние. На всички ни се случва дори за дребни ежедневни ситуации. Това държи духа буден. Нали си съгласна, че ако прекалено оптимистично решим, че проблемите са назад има вероятност да изпуснем определен момент. Важно е разумно и спокойно да се следи състоянието, при промени, без паника, да се взимат бързи и адекватни мерки и да се има вяра!





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: lumixx]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано22.02.09 19:04



Искам да уточня,че съпруга ми през цялото време е знаел каква му е диагнозата.Аз спестих това че тумора не е премахнат,защото когато му казах за химио и лъчетерапиите ,той се разплака.За първи път в живота си виждах този силен човек да плаче.Затова през цялото време,докато провеждахме терапиите аз му повтарях че ще се отървем от това.Както споменахте той го възприе като временно състояние.На всички около него той повтаряше че е здрав и се чувстваше така.Не знам как би реагирал ако знаеше каква е преживяемостта според статистиките при диагноза глиобластом.А в момента има загуба на паметта вследствие на гърча ,но това мисля че постепенно може да се възстанови.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.09 20:43



Изчела съм де що има за случаят Патрик С.-да той си е направил завещанието, но тук си го правят , не защото смятат, че ще мрат , а за да са подготвени при случай,особено представи си като научиш тази диагноза, просто такава им е психиката..., а специално прогнозите за неговият рак на панкреасът с разсейки са,, дадени от едни от най-маститите лекари в САЩ- 6месеца-1.5 година....точно за това той е спрял да слуша прогнози , и се осланя на вярата си ....гледах и едно от интеррвютата му с Лари.., а тук и нерпрекъснато коментират случаят му , като чудо по местните вестници и списания....А, относно изследването с 2-те групи болни...ами не си ме разбрал..., разбираш малко с първа сигнална система..

всички болни и от 2-те групи знаят от какво са болни, просто едната група , игнорира тази диагноза и дълбоко в себе си вярва, че са здрави, даже някой мислят и за лекарска грешка...отричат болестта, не се задълбават в прогнози, информации..и т. н.изпадат в лека деменция...нещо подобно е и случаят с Патрик Суейзи...



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор dimicha (непознат )
Публикувано25.02.09 19:28



Психиката е водеща - така е, но не всеки може да се справи само с воля. Аз си помагам с ЕТЕРЕЯ - желатинови капсули с етерични масла.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.02.09 20:54



Яра не ми се занимава да търся интервютата ,сама разбираш не ми е това работата,но мисля,че сам си казва човека колко ще го бъде.
Кой е тоз мастит доктор ,че му е предрекъл колко ще живее,че и цяла Америка го знае това


А относно двете групи хора не знам,не съм чел къде са били тези проучвания не зная как става така,че ще знаят диагнозата и ще казват лекарска грешка .
Всеки мисля си тряябва да подходи според собствената си психика и ако бяхме еднакви нямаше да е интересно.
Аз съм го казвал: когато се разболях първото което исках да направя е да науча колкото се може повече за болестта ,да разбера какво ме чака и как има живи хора след като са се разболяли и се срещнах с доста хора на живо и образно казано хванах бика за рогата.След първата ХТ как и хрумна на моята братовчедка( не тази която сега е болна) ,но понеже е модерна жена и ме уреди при проф.Кирчева май се казва -психотерапевтка и понеже часът уреден и платено отидох,какво да правя.Тази психоложка половин час ме убеждава ,че не съм болен,някакви вертолети чертае,призми и линии на живота с които доказва,че съм бил в някакъв емоционален срив.Не изтраях един час,на половиния час и казах,че съм болен от рак,че ме чака борба и ,че ще успея.Пожелах и здраве и си излзох и повече не искам да чувам за щуротии.
А онзи ден с майка говорех( дойде в ателието) за един близък човек тръгнл по врачки и майка я критикува и аз я насметох като и припомних Светлина и знаеш ли какво ми вика: исках някой да ми каже и убеди,че не си болен.
какво да говорим,всеки е различен не може да сме еднакви



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.09 21:19



Гамба, понеже всички сме различни всеки има право да се спасява от тази диагноза както на него му е добре...номерът е да не се опитваме да оспорваме само защото не разбираме , желанията на другите за оцеляване...Освен това съм забелязала, че ти почти всичко слагаш под съмнение, само твоите мнения са меродавни и вярни...незнам...всичко , което пиша или ми е личен опит , или съм го чела , или видяла...нищо не е изсмукано от пръстите ми ей така...





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: lumixx]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.02.09 23:05



Мислех си,че съм силна,че психиката ми е силна,но в момента толкова ме е страх, светът е замръзнал,времето е спряло.Не зная как да се справя.... Шест години след операцията, сега ме е страх като в началоото.Въобразявам ли си или не - не мога да преценя. Близките ми смятат,че си въобразявам разни щуротии и аз спрях да споделям с тях своите опасения. Така останах съвсем сама с мислите си и откачам.





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.02.09 23:08



Предполагам, че правиш нещо, а не стоиш със скръстени ръце и се тревожиш?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.02.09 23:14



Ами Яра нагледал съм се на шарлатани колкото искаш ,особено когато човек изпадне в такова положение и първо е заобиколен от хора които гледат да изсмучат паричките и мозъка му и след това от истинските такива и съм чуствителен на тази тема ,защото така се размътва психиката на човек.
Всеки има право да се спасява както иска ,но и всеки има право да даде мнение,просто аз на всяко мнение се опитвам да кажа моята гледна точка( че и в повечето случаи и съм толерантен и гледам да си трая да не стават препирни,най малко тук са нужни) ,а когато е различна който иска да избира,важното е да има избор.Не си ме разбрала явно ,но разбираш,че тук може 100 страници да пишем за нещо,но в крайна сметка човек сам решава какво да прави и не налагаме на сила нищо,а най -добре е да има различни мнения и хората да избират и трябва всички гледни точки да споделяма,така мисля аз,така ще бъдем полезни на хората които четат тук именно с опита си: било твоя,било моя ,било на който и да е,но най-важното е да споделяме и другия да вземе това което счита за добре.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.02.09 23:56



Да,правя,ама съм много объркана.... Утре съм на преглед при хирурга и тая вечер съм в един тих ужас.. Мъжът ми дреме пред телевизора,другите спят,а аз се тъпча с храна от нерви.





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 00:29



Така е!





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: feniks_m]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 00:36



Феникс, не се страхувай и притеснявай предварително(сигурно ти звучи смешно и глупаво)утре каквото и да стане си е за утре....тогава ще му мислиш за варианти и изходи ..., ако изобщо има защо, има причина...сега ако имаш някакво приспивателно или дори валериан го вземи и легни се понаспи...трябват ти сили за утре....Не мисли каквото трябва да стане то ще си стане така или иначе....., но съм сигурна , че ще е с добър край





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано26.02.09 00:44



Благодаря ти за куража ,който ми даваш. Ще се опитам да си приспя съзнанието за да миряса и психиката ми. Благодаря ти още веднъж.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор human_energy (ентусиаст)
Публикувано15.03.09 12:40



Ето един откъс от книгата на Майкъл Талбот,който илюстрира силата на духа:

"ТУМОРИ, ТОПЯЩИ СЕ
КАТО СНЕЖНИ ТОПКИ
ВЪРХУ ГОРЕЩА ПЕЧКА

Нашият ум има мощта да премахва брадавици, да изчиства бронхите и да наподобява болкоуспокояващата способност на морфина, но тъй като ние не съзнаваме, че притежаваме силата, трябва да бъдем подлъгани да я използваме. Това може да изглежда почти комично, ако не бяха трагедиите, които често настъпват в резултат на невежеството ни по отношение на нашата собствена сила.
Нищо не може да илюстрира по-добре това от един знаменит случай, описан от психолога Бруно Клопфер. Той лекува мъж на име Райт от напреднал рак на лимфните възли. Всички стандартни лечения били изчерпани и изглеждало, че на Райт му остава малко време. Неговата шия, мишници, гръден кош, корем и слабини са изпълнени с тумори с размер на портокал, а черният му дроб и далакът са толкова уголемени, че два литра млечна течност трябва да бъде дренирана от неговите гърди всеки ден.
Райт обаче не иска да умира. Той е чул за някакво страхотно ново лекарство, наречено кребиозен, и започва да моли своя лекар да му го приложи. Отначало лекарят отказва, защото лекарството е прилагано само върху хора, на които им се дава живот поне три месеца. Но Райт бил толкова непримирим в своите настойчиви молби, че лекарят му накрая се съгласил. Инжектирал му кребиозен в петък, но дълбоко в себе си не очаквал Райт да изкара уикенда. След това докторът си отишъл у дома.
За негова изненада в понеделник той открива, че Райт е станал от леглото и се разхожда. Клопфер отбелязва, че неговите тумори „са се стопили като снежни топки върху гореща печка" и са се смалили до половината от първоначалния си размер. Това е далеч по-бързо смаляване, отколкото дори най-силното рентгеново лечение може да постигне. Десет дни след първото лечение на Райт с кребиозен той напуска болницата и е, доколкото лекарите могат да кажат, без рак. Когато постъпва в болница, му е била необходима кислородна маска за дишане, а при напускането бил достатъчно добре, за да лети със своя самолет на 3600 м височина, без да изпитва някакви неудобства.
Райт остава добре за около 2 месеца, но тогава се появяват статии, които твърдят, че кребиозенът в действителност няма ефект върху рака на лимфните възли. Райт, който е праволинейно логичен и научен в своето мислене, изпада в силна депресия, пак заболява и е върнат в болницата. Този път неговият лекар решава да направи един експеримент. Той казва на Райт, че кребиозенът е също толкова ефективен, колкото е изглеждал, но че качеството на някои от първоначалните доставки на лекарството се влошило при транспортирането.
Обяснява му обаче, че разполага с нова силно концентрирана версия на лекарството и може да го лекува с нея. Разбира се, лекарят няма никаква нова версия на лекарството и възнамерява да инжектира Райт с чиста вода. За да създаде подходящата атмосфера, той дори разработва една усложнена процедура, преди да инжектира Райт с плацебото.
Отново резултатите са впечатляващи. Туморните маси се топят, течността от гръдния кош изчезва -Райт бързо се изправя на крака и се чувствува превъзходно. Той остава без симптоми още два месеца, но тогава Американската медицинска асоциация обявява едно представително национално изследване за кребиозена, което разкрива, че това лекарство е безполезно при лечението на рака. Този път вярата на Райт е напълно разклатена. Неговият рак отново се развива с пълна сила и той умира след два дни24.
Историята на Райт е трагична, но в нея се съдържа едно мощно послание: Когато имаме достатъчно късмет да заобиколим нашето неверие и да се доберем до жизнените сили вътре в нас, ние можем да накараме туморите да се стопят за една нощ.
В случая с кребиозена е въвлечен само един човек, но има подобни случаи, в които участват множество хора. Да вземем химиотерапевтичният агент, наречен цисплатин (Платинол). Когато цисплатинът за пръв път става достъпен, той се рекламира шумно като чудодейно лекарство и 75% от хората, които го вземат, получават подобрение след лечението. Но след като първоначалната вълна на възбуда преминава и употребата на цисплатина става по-рутинна, неговата степен на ефективност спада до около 25-30%. Очевидно по-голямата част от благотворното въздействие на цисплатина се е дължало на плацебо ефекта.

ВЪРШАТ ЛИ ЛЕКАРСТВАТА
ИЗОБЩО НЯКАКВА РАБОТА?

Подобни случаи повдигат важен въпрос. Ако лекарства като кребиозенът и цисплати-нът действат, когато ние вярваме в тях, и спират да работят, когато спрем да им вярваме, какво означава това за природата на лекарствата изобщо? Трудно е да намерим отговор, но имаме някои ключове за решаването на загадката, физикът Хърбърт Бенсън от Харвардския медицински факултет отбелязва например, че повечето лечения, предписвани преди този век, от пиявиците до пиенето на гущерова кръв, са безполезни, но поради плацебо ефекта те несъмнено са били полезни поне за известно време26.
Бенсън, заедно с д-р Дейвид П. Макколи-младши от лабораторията „Торндайк" в Харвард, правят преглед на изследванията за различни лечения на стенокардия, предписвани през годините, и откриват, че макар лекарствата да идват и да си отиват, степента на успешност - дори за лечения, които сега са дискредитирани - остава винаги висока27. От тези две наблюдения е очевидно, че в миналото плацебо ефектът е играл важна роля в медицината, но дали още играе роля днес? Отговорът, изглежда, е да. федералният Офис за технологична оценка изчислява, че почти 75% от всички медицински лечения, ползвани в момента, не са подлагани на достатъчно подробно критично изследване, цифра, която показва, че лекарите все още могат да дават плацебо и да не го знаят (Бенсън например смята, че, най-малкото, голям брой продавани без рецепта лекарства действат предимно като плацебо.
Предвид изложените дотук данни почти не бихме се учудили, ако всички лекарства са плацебо. Очевидно не е така. Множество лекарства са ефективни, независимо дали вярваме в тях или не: витамин С премахва скорбута, а инсулинът подобрява състоянието на диабетиците дори когато те са скептично настроени. Но все пак проблемът не е толкова лесен, колкото може да изглежда. Да разгледаме следното.
В експеримент, проведен през 1962 г. от лекарите Хариет Линтън и Роберт Лангс, те разказват на участниците, че ще вземат участие в изследване за ефектите на ЛСД, но вместо това им дават плацебо. Въпреки това половин час след вземане на плацебото участниците започват да изпитват класическите симптоми на реалната дрога, загуба на контрол, мнимо проникване в смисъла на съществуването и т. н. Тези „плацебо пътешествия" траят по няколко часа.
Няколко години по-късно, през 1966 г., скандалният днес харвардски психолог Ричард Алперт пътешества на Изток, за да търси свети хора, които могат да му предложат проникване в ЛСД преживяването. Той намира няколко, готови да пробват дрогата и, което е по-интересно, реагиращи по различни начини. Един пандит му казва, че това нещо е добро, но не толкова колкото медитацията. Друг - един тибетски лама - се оплаква, че е получил само главоболие.
Но реакцията, която най-много очарова Алперт, идва от един съсухрен дребен светец в подножието на Хималаите. Тъй като той бил над 60-годишен, Алперт първоначално бил склонен да му даде мека доза от 50 до 75 микрограма. Но човекът се заинтересовал повече от 305-микрограмовите хапчета, които Алперт носел с него, относително доста голяма доза. Неохотно Алперт му дава едно от хапчетата, но човекът все още не бил удовлетворен. С блясък в очите той поискал още и още и поставил всичките 915 микрограма на своя език, огромна доза по всеки стандарт, след което ги поглъща (за сравнение Гроф използва при своите изследвания средни дози от по около 200 микрограма).
Втрещен, Алперт гледа напрегнато, очаквайки мъжът да започне да вие своите ръце и да крещи като банши, но вместо това той се държал все едно, че нищо не се е случило. Той остава такъв през целия ден, неговото поведение било толкова спокойно и невъзмутимо, каквото било винаги, с изключение на блесналите погледи, които той от време на време отправя на Алперт. ЛСД очевидно има малък или никакъв ефект върху него. Алперт е толкова впечатлен от преживяването, че зарязва ЛСД, променя името си на Рам Дас и се обръща към мистицизма.
И така, вземането на плацебо може да произведе същия ефект като реалното лекарство, а приемането на действително лекарство може да не окаже въздействие. Това преобърнато състояние на нещата е демонстрирано в експерименти с амфетамини. В едно изследване в две стаи са разположени по десет души. В първата стая деветима получават стимулиращ амфетамин, а на десетия се дава сънотворен барбитурат. Във втората стая ситуацията е обърната. И в двата случая десетият се държи точно като останалите в компанията. В първата стая самотният консуматор на барбитурат вместо да заспи става оживен и забързан, а във втората единственият, който взема амфетамин, заспива31. Има регистриран случай на човек, привикнал към стимуланта риталин, чиято пристрастеност е пренесена към плацебо. С други думи, неговият лекар му дава възможност да избегне всички неприятни странични ефекти на приемането на риталина, като тайно го замества със захарни таблетки. За съжаление, след това човекът започва да проявява пристрастеност към плацебото!
Подобни събития не са ограничени само в експериментални ситуации. Различни видове плацебо играят роля и в нашия всекидневен живот. Дали кофеинът ви държи будни през нощта? Изследванията показват, че дори инжекция с кофеин не поддържа чувствителни към кофеина хора будни, ако те смятат, че са получили успокоително33. Някога помагал ли ви е антибиотик да се справите с хрема или гърлобол? Ако е така, вие се изпитали плацебо ефекта. Всички хреми се причиняват от вируси, както и някои типове гърлобол, а антибиотиците са ефективни само срещу бактериални инфекции, но не и срещу вирусни. Изпитвали ли сте някога неприятен страничен ефект след вземане на някое лекарство? В изследване на транквиланта мефенезин изследователите откриват, че 10 до 20 процента от участниците преживяват отрицателни странични ефекти - включително гадене, сърбежи и сърдечни смущения, - независимо дали са получили реалното лекарство или плацебо. Аз по никакъв начин не твърдя, разбира се, че всички странични ефекти на лекарствата са резултат от плацебо ефекта. Ако усетите, че някое лекарство ви влияе зле, винаги се консултирайте с лекар. По същия начин в едно скорошно изследване на нов вид химиотерапия на 30% от хората в контролната група - на които се дава плацебо, - им опада косата. Затова, ако познавате някой, който се лекува чрез химиотерапия, кажете му да бъде оптимистичен в своите очаквания. Умът е нещо мощно.
Освен че ни дават възможност да надзърнем в полето на тази сила, различните видове плацебо подкрепят и един по-холографски подход към разбирането на взаимовръзката ум/тяло. Както отбелязва в една статия в „Ню Йорк Таймс" журналистката Джейн Броди, водеща рубрики за здравето и храненето: „Ефективността на плацебото дава силна подкрепа на един „холистичен" възглед за човешкия организъм, възглед, който се радва на нарастващо внимание в медицинските изследвания. Според този възглед умът и тялото непрекъснато взаимодействат и са твърде тясно свързани, за да бъдат разглеждани като независими неща".
Плацебо ефектът може да ни засяга по много повече начини, отколкото осъзнаваме, както се вижда от една скорошна и извънредно загадъчна медицинска мистерия. Ако изобщо сте гледали телевизия през последната година, вие без съмнение сте видели един блицкриг (светкавична война) на рекламите, превъзнасящи способността на аспирина да понижава риска от сърдечен инфаркт. Има много убедителни данни в подкрепа на това, иначе телевизионните цензори, които са действително педанти по отношение на точността, когато става дума за медицински претенции в рекламите, едва ли биха позволили такива рекламни текстове да излязат в ефир. Всичко това добре. Единственият проблем е, че аспиринът изглежда няма същия ефект върху хората в Англия. Едно изследване, провеждано в течение на шест години от 5139 британски лекари не показва данни, че аспиринът понижава риска от сърдечен инфаркт. Дали има пропуски в някое от изследванията или съществува възможността някакъв масиран плацебо ефект да носи вината? Какъвто и да е случаят, не преставайте да вярвате в профилактичната полза от аспирина. Той все пак може да спаси вашия живот."




Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: human_energy]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.03.09 13:11



Благодаря на human_energy за този материал!
А тук може да се прочете цялата статия, откъдето е този откъс:


И едно уточнение - книгата на Талбот се нарича "Холографската вселена".



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 03:00



[url]

Нещо интересно , прочетено от мен..[/url]



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано25.03.09 03:44



Yraaa, много ти благодаря за интересния сайт! До сега не бях попадала на него.



Тема Приказка за изборанови [re: vesela.bg]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано27.03.09 15:32



Приказка за избора:

"Имаш два избора!

Джери е мениджър в ресторант. Винаги е в добро настроение. Винаги, когато някой го попита как е, отговаряше: "По- добре от това не може да бъде" Голяма част от персонала напусна, когато той реши да си смени работата... и тръгнаха с него... от ресторант в ресторант. Защо? Защото Джери умееше да мотивира хората. Ако някой от колегите му имаше лош ден, Джери винаги беше до него, за да го успокои и да му покаже позитивната страна на ситуацията. Забелязвайки това, станах любопитен.

Един ден отидох при него и го попитах:"Не разбирам, никой не може да бъде
позитивен целия ден, как успяваш?" Джери се усмихна и ми каза:"Всяка сутрин се събуждам и си казвам, днес имаш два избора – добро или лошо настроение. Винаги избирам доброто настроение. Всеки път като се случи нещо лошо си казвам, имаш два избора - да бъдеш жертва или да учиш от ситуацията. Винаги избирам това да уча. Когато дойде някой при мен и почне да ми се оплаква, имам два избора - да слушам оплакванията му или да му изтъкна позитивната страна на живота. Винаги избирам позитивната страна". "Но това не е всеки път така лесно", казах му аз. "На
против, лесно е", каза Джери "всичко в живота се върти около избора, всеки път, когато решаваш нещо, всичко е въпрос на избор. Решаваш как ще реагираш в дадена ситуация. Решаваш как другите ще влияят на твоето настроение. Избираш добро или лошо настроение. Избираш как ще ти протече живота."

Няколко години по-късно чух, че Джери е направил нещо, което е недопустимо в неговата работа. Оставил е отворена задната врата на ресторанта. От там са влезнали няколко въоръжени мъже. Докато опитвал да отвори сейфа, ръцете му треперели и не успявал да улучи правилната комбинация. Тогава един от мъжете се паникьосал и стрелял по Джери. За щастие, бързо открили Джери и го закарали в болницата. След дълга и тежка операция, той бавно се оправил. Видях го 6 месеца след случката. На въпроса как е, той ми отговори "По- добре от това не може да бъде. Искаш ли да ми видиш белезите?" Отказах, но го попитах за какво е мислил по време на плячката. "Първото, което ми дойде на ума е, че трябваше да заключа задната врата. След като ме застреляха, лежейки на земята си мислех, че имам два избора – да живея или да умра. Реших да живея. "А не те ли беше страх", попитах го? "Лекарите бяха страхотни, през цялото време ми повтаряха, че всичко ще бъде наред. Но като ме вкараха в линейката и като им видях лицата се уплаших. Прочетох им в очите "той е мъртъв". Знаех, че е време за действие. Там имаше една медицинаска сестра, която през цялото време говореше с мен, за да ме държи в съзнание. На въпроса към какво съм алергичен й казах "Към куршуми." Всички почнаха да се смеят. Тогава им казах "Избирам да живея, моля ви, третирайте ме като жив, не като мъртъв." Джери преживя благодарение на много добри лекари, но и заради невероятния си оптимизъм. От него научих, че всеки ден имаш избор – да се наслаждаваш на живота или да го мразиш. Единственото нещо, което си е само твое и което никой не може да ти отнеме е твоето настроение. И ако малко водиш сметка какво е то, всичко в живота е по-лесно. "



Тема Re: Приказка за изборанови [re: Dimana64]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.03.09 17:12



Браво Димана,направо ти се покланям за хубавия постинг.Точно такива трябва да бъдем всички в този клуб ако искаме да оцелеем!Браво!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Приказка за изборанови [re: flora bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано27.03.09 19:48



Браво!
Непрекъснато се мъча да убедя близките си и приятелите, че трябва да се гледа от позитивната страна на живота и на ситуацията.
Но за съжаление в много малко от случаите успявам.

Дано повече хора се научат на това!



Тема Re: Приказка за изборанови [re: ket1234]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано06.04.09 21:43





Е, аз си се харесвам.

Тема _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: _aaa!_]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано07.04.09 03:36



Благодаря много _aaa_ за хубавата препратка. Изваждам част от нея за онези, които като мен ги мързи понякога да кликват върху линка



Позитивен смисъл на болестта

Една китайска пословица гласи:”Няма болести – кратък живот, има болест – дълъг живот”.
Смисълът се крие в следното: ако човек е намерил в себе си сили да се справи с болестта и да разбере пределите на своите възможности, то той е способен да управлява живота си много по-добре, отколкото тези, които не знаят, а и не искат да научат границите на своите възможности. Смята се, че болестта придобива позитивен смисъл, когато помага на човека да постигне някаква цел.

Парадоксалното е, че целите могат да бъдат и малки и големи. Например за човека, “обичащ демонстрациите”, е дори удачно да се разболее – той ще получи съжаление, съчувствие и грижи от страна на околните. За някои хора диагностицирането на психично заболяване премахва отговорността за тяхното неумение да се адаптират към околните и да създадат връзки с тях.

И все пак, как да преживеем болестта

• Престанете да смятате, че тя е нещо незаслужено и несправедливо. Престанете да се питате “Защо това се случи на мен?” Точно сега не е време за анализи и класификации.

• Примирете се с болестта. Кажете си: така ще бъде този ден. Възприемайте я като природно явление - вие не страдате, когато вали дъжд или навън е мрачно и студено.

• Помислете как да промените живота си след оздравяването. Болестта често е сигнал, че трябва да се промени начина на живот, вредните навици, режима на хранене. Направете план на всичко, което сте отлагали ”за после”.

... Помислете защо искате да живеете и работите, т.е.защо искате да оздравеете. Това ще бъде вашата мотивация.(а)



Тема Re: _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: Dimana64]  
Автор marggoto (непознат )
Публикувано09.07.09 16:18



Аз няма от какво да се оплаквам..подариха ми куче -тигров боксер...най-уникалния сладур(нали си е моето гардже)..на 02.07 имах държавен изпит-5-ца

и ей така



Тема Re: _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: marggoto]  
Автор marggoto (непознат )
Публикувано09.07.09 16:30



Когато започна главоблъсканицата..преподавателката ми по психология ми каза:Това е момент , в който трябва да преосмислиш начина си на живот..и така и стана





Тема Re: _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: marggoto]  
Автор gali4 (непознат)
Публикувано09.07.09 18:55



Марго, браво за петицата и честито за боксерчето - да ти е живо и здраво и пиши как се казва!


Галя



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано10.07.09 19:15



КОЛКО Е ВАЖНА ПСИХИКАТА?

ПСИХИКАТА не е важна, тя Е НАЙ-ВАЖНА!




Никога не казвай никога!



Тема Re: _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: gali4]  
Автор marggoto (непознат )
Публикувано13.07.09 15:57



Привет Галя...Кучето се казва Бърти като го попитам-кой е на шушулката грахчето?..и се започва едно въртене на мини опашлето и едни бърни ,лиги...чудеса



Тема Вътрешният лечителнови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.09.09 10:22



Копирам тук постинга на "здраве", за да се запази информацията:



Вътрешният лечител 1 (нова програма на Радио за личностно развитие ChangeWire)

..........

Здравият човек не е просто този, в който болестта още не е проявила
симптомите си по начин, който пречи на всекидневието, а този, който не
носи болестта в себе си. Никоя болест не изчезва с поемането на
лекарства, както и никоя болест не започва поради някоя от безкрайно
многото външни причини, които обикновено се изброяват като причинители
на заболяванията. Болестта има своя център и своето начало винаги
дълбоко вътре в човека, в пространството около сърцето. И винаги е вик
за помощ, когато нещата вътре в теб вече са толкова объркани, че не
могат да се подредят от самосебе си.

Всеки човек притежава съвършенни механизми за поддържане на вътрешната
си хармония – на онова естествено състояние, което би следвало да
наричаме истинско здраве. Днешният свят обаче ни подтиква да
нарушаваме работата на тези механизми, да им пречим, да ги смущаваме,
да вървим срещу тях. И ако се правим, че не чуваме и не се
интересуваме от сигналите, които тялото и мисленето ни изпращат всеки
път, когато се отклоним от вярната за нас самите пътека, постепенно
тези сигнали се усилват така, че да не можем да не ги чуем – възниква
болестта.

И затова има само един-единствен начин за истинско изцеление – и той е
да се опитаме да се върнем към себе си. Ако не е вече много късно,
всичко вътре в нас ще отговори на това стремление. Вътрешният ни
лечител, пренебрегван, недочуван, недолюбван чака да се обърнем към
него – и ще направи всичко, което е по силите му, за да ни върне към
живота без болести.

По някой път това означава да извадим от себе си неща, които дълго сме
потискали. Да освободим мачканите си с годините души. Да престанем да
стискаме зъби, докато водим съществувание, което не ни подобава по
причини, които всъщност не заслужават сериозно внимание. Да отхвърлим
всяка баластра, която ни бута към дъното. Всяко излишно напрежение.

По някой път това означава да променим коренно начина си на живот. Да
променим посоката към тази, за която сме били родени – да излезем от
коловоза на принудата и да намерим вярната пътека към себе си...


Аудиопрограмата можете да изтеглите на адрес:

© Радио за личностно развитие ChangeWire 2009

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Вътрешният лечителнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.09.09 12:00



Абсолютно вярно до последната буквичка!!!!!!Но е много,много трудно за изпълнение!Изисква се освен разбиране на нещата и много силна воля!А не всички сме родени с такава.За себе си мога да кажа,че постигам резултати с волята си макар и не 100 процента.И чуствам подобрението и в здраве и в психика и в емоции.Още се изисква и се стремя но.....времето ще покаже.Всичко зависи от нашето желание и любов към себе си!!!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Вътрешният лечителнови [re: *jull**]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.09 19:30



Изисква се не само воля, но и яко дупе, защото това в много от случаите значи напълно счупване на оковите в преносен смисъл не зависимо какви са те-отровни семейства, отровни родители, деца, работодатели...а как да стане при някои, които са в пълна да речем финансова или емоционална зависимост от тези хора...Моного е трудно , дори бих казала невъзможно...Защото , в днешно време за съжаление свободата дава и много болка и трудности в началото-имам в предвид трудности от финансов характер(ей мама му стара мразя да говоря за пари , но днес само до тях се опира,anyway...), смачкване на балканските предрасъдаци , с които ние Българите -уви сме закърмени-Кво , ще кажат хората...Срамота е...Не бива....Но според мен веднъж успееш ли да изкрещиш, да се развъртиш , да се освободиш.. просто да бъдеш ТИ-с главна буква,.въпреки проблемите -наградата е голяма и си заслужава...Почваш животът си на чисто и само Ти си му Господарят...ала цената(защото пак -уви всичко има цена в тоя живот !)е висока и много малко хора се навиват да я платят, ако ще и да си най-волевият човек на Планетата., защото не става въпрос само за смяна на диета, смяна на вредни навици или просто позитивно мислене.прекрояването на собственото пространство с отстраняването на вредителите в него е болезнено трудно-психолозите го наричат Катарзис..., но успееш ли...





Тема Re: Вътрешният лечителнови [re: yraaa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 04:35



Много точно казано, Урааа

!



Тема Re: Вътрешният лечителнови [re: aaa!]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 08:10



Ей, Вегаски сладур -къде изчезна бе!?

Липсваше ми!!!По България ли беше!?



Тема Re: Вътрешният лечителнови [re: yraaa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 20:10



Бях за 3 седмици, да гледам внуците си. И после обратно, аз за Вегас , те за Торонто. Сега съм на линия, ама си затрих никнейма и ще трябва пак да се регистрирам, нещо почти невъзможно за мен.



Тема Re: Вътрешният лечителнови [re: aaa!]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.09.09 20:14



Дай си имейла, ще помолим Бирата да те регистрира.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: paparosko]  
Автор dara_77 (непознат )
Публикувано29.03.10 17:18



Здравейте на всички!Само ГОспод знае колко съм благодарна на хората тук които ми протегнаха ръка и ми помогнаха когато поставиха на майчицата ми диагнозата "рак на маточната шийка".
Чух за метода на Хосе Силва заинтересувах се и понеже не мога да посещавам семинарите които се провеждат в България / почти във всикчи големи градове има такива...поне в сайта пишеше така/, реших че ще се опитам да се информирам самостоятелно.Та търсейки тук и там попаднах на една книга /една от многото на Силва, но от малкото преведени на български/.Прочетох я .Не крия доста заинтригувана бях и днес ми беше първия ден за упражнение.Смятам, че би представлявала интерес за тези от вас които вярват във силата на психиката и позитивното мислене...
Искаше ми се да го постна като линк , но адреса не се променя и като линк излиза само първоначалната страница,

здраве да е ...ще го обясня съпка по стъпка /вероятно има и такива които не са теглили от интернет/.
Пишете адреса най - горе http://www.izvorite.com/
Появява ви се началната страница.От ляво има колонка с линкове натискате "даунлоуд".
Появява ви се търсачка.Сменяте "име на автор" със "заглавие" от падащия списък в първото поленце , а във второто пишете заглавието на книгата "ти лечителят"/на кирилица/.
И натискате "търсене".В случай че не смените "име на автор" пишете във второто поленце "Хосе СИлва".Пак излиза.
Показва се книгата , а до нея обяснението.Кликвате на " дърпай" и се показва прозорец къде да бъде поставена виртуалната книга в компютъра ви.Съветвам ви ако компютъра ви е с два диска /или един разделен на две/ и операционната система и програмите които ползвате са в "С", да сложите книгата в диск "D", защото дори да преинсталирате компютъра при проблем, няма да биде изтрита.
Дано да съм ви била полезна.Ако имате въпроси пишете ми, ще отговоря с удоволствие.
Успех приятели!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: dara_77]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.03.10 17:28



Дара, мила, а как са при вас нещата (ще те помоля да ми отговориш в съответната тема

)?

Благодаря за линка! Лично аз съм чела на български книгата за този метод, а много преди това ми я бяха дали на ксерокс като апокрифна литература (беше преди 1989). Не е трудно, но се изисква постоянство и концентрация. Както впрочем повечето неща.

УСПЕХ и пиши как напредваш!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 29.03.10 17:36.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.06.11 16:19



Постингът е на naneta1:

Припомням, че вчера в "Раздумка", по повод поздравленията ни за рождения й ден, тя беше написала:
"...точно днес имам яко нужда от подкрепа - кофти скенер, кофти сцинтиграфия, адски болки... Ама с вас всичко минава - обичам ви!"

Притесних се (както голяма част от клубарите, които я познават) и й писах на лични. Ето отговорът й:

"Не се шашкай - аз съм герой от "Умирай трудно 20"...
От скенера - следените лимфни възли - увеличение, някакъв излив "пери".... (забравих какъв), диафрагмата притиска незнам си кое...
Черен дрб - увеличен със суспектни гадости.
Кръвна картина - повечето "под" и "над" референтните стойности
Реактив за маркер - нямаше.
От сцинтиграфията - мети в пршлени 3-4 броя:в таза, в дясната раменна става (не от към операцията).
До четвъртък бях на работа с болките. Имах подозрения за всичко това, но човек винаги се надява на по-добро...
В събота ми ги сервираха двете новини в рамките на 10 мин. и аз рухнах психически. Прибраха ме в къщи - пълно обездвижване, адски болки и така... Ще ми се това да го прочетат повече хора (това, за психическия срив), защото "това в главата" ни крепи, напук на физическите неща!!!
Ще се стегна, като вкарам в ред процедурите и направя целеполагане на действията.
В момента - 5 лъче за болките, инжекции, смениха няколко пъти обезболяващите (още няма ефект, но непременно ще има, нали?!)...
Химия - с това, което замества Зометата (че няма) + Вавелбин - дано не бъркам името, защото от всичките илачи не съм много добре с мисленето... сто човека ми се обадиха, а не бях в състояние да говоря.
Моля те поправи ми грешките, защото аз съм една грамотна жена, която вчера влезе в 50-тата си година и няма да се излагаме!
Между другото, още не съм се отказала от юнското си море... И мисля да съм на срещата в Пловдив в по-добра кондиция от днес!!!"




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.06.11 20:14



Настръхнах! Едновременно от притеснение, но и от възхищение и гордост, че те познавам мила Нани! Ще поправиш всичко това - с твоя силен дух и чувство за хумор няма как да не стане! Гушки и мощна бомба енергия - от мен специално за теб!

Джулче, не знам къде си пишете, но предай й непременно това, моля те! Не ми се иска да я безпокоя по тел.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано02.06.11 20:49



Нанет, от срещата ни останах с впечатление, че си силна жена. Не сдавай фронта! Прогони от ума си всички неприятни мисли, ще успееш! Приятна почивка на морето!





Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.06.11 22:01



Нанета чете в Клуба, че дори и пише... гледам, че тази вечер се е раздумала и в Раздумката!


А в твоята енергия, Екна, никой не се съмнява - като торнадо си, само че добро (и в този смисъл - единствено!).
Моля само да не забравяме тази тема и да пописваме по-често в нея, че е много важна за всички!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.06.11 22:33



Това е защото тренирам



Племенникът ми като беше болничък и на него всеки ден му изстрелвах по няколко златисти мълнии с енергия и го бомбардирах с тях. Представях си, че първо се изопва от изненада, а после се смее сякаш го е гъдел Така и аз се чувствах по-добре, а и на него вярвам, че помагах. Оправи се хлапето

Ма тва другъде много не го споделям хихи, че ще ме вземат за хахо

Видях я аз, че е на мохабет в дневната и й се зарадвах



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.06.11 22:57



"Ма тва другъде много не го споделям хихи, че ще ме вземат за хахо"...

Разбира се, само тук - ние знаем, че си хахо!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До Нанетанови [re: *jull**]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.06.11 10:33



"Не се шашкай - аз съм герой от "Умирай трудно 20"... - ето това е нашата нанета!
Пиша от позицията на тези, които не са в ремисия. Всяко изследване е невероятно психическо натоварване /всъщност това се отнася за всички/. Ако резултатите са добри, това е повод за неимоверна радост, ако не - ден, два, три ближем рани, после приемаме нещата и още по-яростно се втурваме в борбата.
Точно преди 3 години прекарах рождения си ден в патологията на МА и като подарък получих резултата от ХЕР +++, но след този злополучен ден преживях стотици прекрасни моменти. Съжалявам, че лошите новини са ти се стоварили накуп точно преди рождения ти ден, но ти си силна и ще го преодолееш. Ще има още много хубави моменти и се стягай се за моренце! Целувки от мен!





Тема Re: До Нанетанови [re: nadia_O6O6]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано03.06.11 17:32



Наде, мила - нали помниш разговора в тролея - скоро ще те зария със сто въпроса, ама ти нали знаеш защо ние Близнаците го правим така... Ти само докопай тел на половинката и си освободи поне половин час. Пък по-големи оптимисти в Зодиака няма! Ние си знаем - когато може живеем на мах пък пък утре ще му мислим за после като Скарлет...





Тема Re: До Нанетанови [re: naneta1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.06.11 19:32



Скицо неподправена

, знам че ще се справиш и просто сподели положението. Не съм се съмнявала, че ще отскочиш до морето и ще се изправиш отново. И да не забравиш да се топнеш веднъж в морето и заради мен. Прегръдки!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: До Нанетанови [re: Buba67]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано03.06.11 19:56



Бубе, подмазването с подялбата на Тирамисуто от Маргото не беше случайна, а защото те почвам другата седмица със сто въпроса в минута...Ама ти си Слънчице и отговаряш на всички досадници и без подкуп и затова те обичаме и не само заради това! Ще се топна - и то не веднъж - само да се докопам...пък и както свалих някое кило /освен умственото отслабване!/ направо д-то ми реве за награда с морска сол!!! Обичам те!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано03.09.11 22:45



Реших и аз да се включа.. Досега само четях и не ми се говореше за това...Но сега мисля, че вече мога..
Преди около 2 години и половина претърпях хистеректомия. Всичко мина добре. Само, че след операцията бях с постоянни и силни болки в кръста. Естествено като една истинска българка си търпях повече от два месеца, накрая обаче стана непърпимо и отидох на лекар, който ме прати на скенер и оттам се започна... Всяко зло за добро, така да се каже. Защото, ако не беше тази болка... не случайно наричат болестта "тих убиец". Първо го квалифицираха като страшна остеопороза после, неизлечим рак на костите, защото картинката беше целия гръбнак, че даже и встрани към ребрата и таза...Когато разбрах, на фона на полуделия ми мъж, аз незнайно защо изпитах някакво абсолютно спокойствие /вероятно вид защита/. Винаги ще бъда благодарна от цялата си душа и сърце на приятелите и хората около нас в този момент! Господ ми помогна да попадна на правилните за мен хора! Буквално за десет дена ме разпънаха на кръст! То не беше дупчене, снимане и т.н. и когато не достигаха до обяснение, което да ги удовлетвори се започваше отначало. Слава на Бога ме диагностицираха правилно, т.е., че имам множествен миелом. Оказа се, че нищо не изглеждаше както трябва. Първо на тази възраст е направо късмет да я "ловнеш" тази болест. Второ бях с 100 % филтрация. /Чувствам се добре като използвам думата БЯХ/. Трето, за мой късмет разбира се, теста Бен Джонсън беше отрицателен /на фона на тези проценти, беше пълен абсурд, но факт/, петна по черепа нямах. Даже беше малко комично, защото когато мъжът ми покажеше снимката от скенера първо не можеха да повярват, че това отвън съм същия човек и излизаха веднага, който се случи доцент, професор, редови лекар да ми помагат да ходя или да се събличам за преглед.... Минах си по реда химиотерапията с известните лекарства и велкейд и т.н. и лъчева за задравяване на прешлени. Тук ще ви споделя нещо: много е важно как приемаш всичко, което ти се случва, в случая с терапията. Знаете, няма нужда да преразказвам страничните ефекти, повярвайте ми след вливката веднага се обаждах на моя приятелка и бях навън. Със съвсем малки изключения се чувствах добре. Само веднъж се почуствах неразположена общо взето сякаш за един ден имах грип. Това е! По време на вливките нито за веднъж не възприех лекарството, което ми вливаха като отрова за мене то беше живот! След 3-та химиотерапия процента падна чувствително, а след четвъртата слезе на нормални стойности като при здрави хора! След което се прецени, че може да ми се направи автоложна трансплантация на стволови клетки, минах и от този ред. Искам да ви кажа, че имаме уникални специалисти: и лекари, и сестри, и сатитари даже. Отделението в Дървеница е...... нямам думи да опиша чувството на благодарност, което изпитвам към тези хора! Д-р Ганева и екипът и са чудесни хора и професионалисти! Това се отнася и за отделението, в което се извличат стволовите клетки. Всички са невероятни специалисти и хора! Имах късмет това да стане от първия път - извличането на клетките. Самата трансплантация, целия цикъл със химиотерапията с възстановяването после... абе не е лесно, но аз съм.....такъв човек. През цялото време си мислех, че карам тежък грип. Даже разсмивах персонала, защото постоянно бях със залепен нос на стъклото /през цялото време пациента е изолиран в стая/. Имах си режим и план за целия ден, макар, че в един момент само дето от ушите не ми хвъркаше, но гледах на нешата като процес изучавах сама себе си. Правя една асоциация: когато бях малка имаше един анимационен филм за една маргаритка, спомняте ли си! Мачкаха я, дърпаха я, късаха я, газиха я с машина, опитаха се да и откопаят корена, тя обаче не се предаде и оцеля. Е, такава съм и аз като маргаритката.... Според мен, мисля и според лекарите се възстанових бързо, между другото след самия момент на трансплантация показателите падат до нулата и трябва да настъпи момента да започнат да се вдигат. Един път като започне процеса, се нормализират много лесно. После едно сериозно пазене и.... ето сега в момента се чувствам добре. Заради лекарствата и кортизоновите препарати качих повечко килограми, но освен, че ми тежат на гръбнака това не е проблем за мен. Не пия нищо, правя необходимите изследвания периодично и това е. Засега е това. Някъде прочетох, че лекарите в Пловдив не са за предпочитане. Не мисля...Именно благодарение на лекари от Пловдив, визирам доцент Грудева и екипът и, и всички други в предварителния етап на изследванията, стигнах до пълна ремисия още на четвъртата химиотерапия и заедно с лекарите Центъра в Дървеница стигнах до тук. Е ама и аз съм си инат, така да се каже...
Стана малко дълъг моя разказ, но искам да ви кажа: НЕ ЗНАМ КАКВО МИ ПРЕДСТОИ ОТ ТУК НАТАТЪК, НО ЩЕ ПРАВЯ КАКВОТО ТРЯБВА, ЗА ДА СЪЩЕСТВУВАМ, ДА БЪДА ДО СЕМЕЙСТВОТО СИ И ДА СЕ РАДВАМ НА МАЛКИТЕ НЕЩА, И ЩЕ ГЛЕДАМ И ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ТОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧВА ДНЕС. ГРЪМКИ ДУМИ НЕ ПОМАГАТ, ПОВЯРВАЙТЕ МИ, ПОНЕ НЕ И НА МЕН. ПРОСТО, КОГАТО СЕ СЛУЧИ...КАКВО ДА ВИ КАЖА...СЛЕДЯХ СИ НАПРИМЕР НЯКОИ СЕРИАЛИ....ПРОСТО СПРЯХ ДА ГИ ГЛЕДАМ, ЗАЩОТО СИ ПОМИСЛИХ НЯМА СМИСЪЛ! ПОСЛЕ ОБАЧЕ СЕ СТЕГНАХ И НЕ С МИСЪЛТА “ЕЙ СЕГА ЩЕ ВИДИТЕ КАКВО ЩЕ СТАНЕ”, НЕ, ПРОСТО ПРАВЕХ КАКВОТО Е НУЖНО, ВИЖДАХ СЕ С ПОЗИТИВНИ ХОРА, В ЧИЙТО ОЧИ НЕ ЧЕТЯХ СЪЖАЛЕНИЕ, У ДОМА НЕ ПОЗВОЛИХ НИТО ЗА МИНУТКА ДА СЕ УСЕТИ ПРИСЪСТВИЕТО НА БОЛЕН И Т.Н... ЗАБАВЛЯВАХ СЕ, ИЗЛИЗАХМЕ С МОЯ МЪЖ И ТОВА Е. ПРОСТО СИ ЖИВЕЕХ ЖИВОТА.
Пожелавам на всички да имат желанието, силата и късмета за живот! Много, много ви го пожелавам... от цялата си душа и сърце!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано03.09.11 22:46



Много ви благодаря за топлите думи...Абе всеки се справя както може. Забелязах /аз съм си такава, обичам да наблюдавам и да анализирам хора, поведение, даже към трансплантацията подходих по този начин, така де на колко хора им се случва да научат за тези неща от кухнята/, та забелязах, че всеки човек се справя според характера си и това, което е невъзможно и недопустимо за един, за друг е съвсем нормално. Когато започвах химиотерапия не исках да коментирам, да говоря, да обсъждам, даже дълго време родителите ми и родителите на мъжа ми, не знаеха за това, бих казала, че научиха с подробности за всичко чак след трансплантацията. Знам, че някой ще каже не е честно спрямо тях, то те не са здрави хора, а на мене ми беше нужно да концентрирам в това да успея! Не можех, нямах сили да се притеснявам и за тях, нужно ми беше, аз го наричам "да се събера"... Не не съм се затворила! Както казах опитвах се и държах да водя нормален живот. От нищо не се лишавах. Там в болницата /естествено къде другаде/ видях различни хора: например имаше една жена, която беше се вцепенила от страх от това, което ще и се случи в момента т.е. ще и влеят нещо подобно на жив огън във вените. Е заговорихме се и аз казах, че не бива да възприема лекарството по този начин. Да то е много силно и вероятно вредно за други органи и т.н., но предвид ситуацията си е направо като вълшебство. Мисля, че после погледа и се промени, поне за този ден, после ми искаше телефона, за да и го повтарям постоянно..., т.е. някои имат нужда да се хванат за някого, други постоянно да говорят, трети да им говорят, четвърти като мен предпочита да се скрият в дупка като ранените животни и да се справят сами..., всички сме различни. Ключа, според мен е да се замислиш що за човек си и да постъпиш според това. Дадоха ми в началото разни книжки една, от които беше на колоездача Ланс Амстронг. Е, прочетох ги след повече от 1 година. По рано просто не можех. Много ми помогна особено книгата за неговото боледуване, намерих нещо много общо и научих много, но го направих тогава, когато бях готова. Бях си купила преди доста време и книгата на Исабел Алиенде "Паула". Нея пък прочетох, по-скоро можах да прочета съвсем наскоро. Тя ми подейства като откровение. Винаги съм се осланяла на интуицията си! Винаги! Например, как да се храня по време на химиотерапиите - лека храна, много сокове от морков, червено цвекло и ако трябва да регулирам червата го правех единствено с билки, много рядко посягах към лекарства. Пиех огромно, ама огромно количество вода средно по 5 литра на ден, беше важно да филтрирам бъбреците. Понякога си мислех дали да не се пренеса в тоалетната. Но това си даде своето, бъбреците ми са, така да се каже да чукам на дърво. Предвид състоянието на гръбнака ми, трябваше да се обездвижа напълно да лежа и т.н., дори у дома, нито веднъж нито за секунда не легнах. Дремех седнала, но не лягах. Така правех и в болницата за трансплантацията - никакво отпускане. За мен е много, много важен тонуса. И още нещо беше и е много важно, че с лекарите бяхме на една вълна, т.е. всичко, което чувствах, че трябва да направя по определен начин естествено коментирах с лекарите и те ме подкрепяха. А у дома, не знам какво им е коствало, но нито за секунда не ми позволиха да се отчаям, нито за секунда! Въпреки, че голямата ми дъщеря завършваше гимназия подготвяхме абитуриенски бал и т.н. Това не го казвам в смисъл горката жена, не! Напротив концентрирахме се над тези неща, над хубавите неща, а това беше между другото...
Няколко месеца след трансплантацията реших, че ще е полезно да ходя и най-вече да се науча, за да го правя у дома, йога в частта с дишането /естествено не на гимнастиката/. Реших, че ще ми се отрази добре и на психика и на белите дробове. Преди не бих и помислила за това, но както казват "никога не казвай никога". Просто ми хрумна /е след като изчетох доста за вероятност от сраствания на тъкани, сигурно съм се повманиачила лекинко/, че след лъчетерапията, част от която беше в тази област ще ми се отрази добре. А за тази есен съм решила, че ще ходя на плуване. Плуване силно казано, по-скоро ще ходя във вода или просто ще се отпускам, но това е един вид тонус за мускулите, а и начин да се опитвам да регулирам теглото, че много ми тежи на гръбнака. Това е засега, ако се сетя за още нещо, което е родила главата ми, за да се справя ще го споделя...
ЗА ЧОВЕК, НА КОГОТО НЕ МУ СЕ Е ГОВОРИЛО ДЪЛГО НАПРАВО СЪМ СИ БЪБРИВКА. АМА СЕГА КАТО МИ СЕ Е ОТПУШИЛО...



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано03.09.11 23:40



Изпълних твоето желание nadia_O6O6. Прочетох постинга на БИБА, това наистина е така. Много е важна психиката, но... има още нещо много важно всеки е различен това не може да се пренебрегва. Аз и преди това го споменах, има хора, които изпитват нужда да се оплакват, това е техния начин да оцеляват в ситуацията. В болницата се запознах с една жена, която имаше моята диагноза. Тя непрекъснато се оплакваше, охкаше..., изобщо трагедия. Е тръгна си в добро състояние в един момент след това се чувахме от време на време. Тя си признаваше, че ми се обажда, за да и вдигам тонуса. Като се притесни и бърза да ми позвъни, за да и кажа, че всичко ще бъде наред, "защото аз така казвам и няма друг начин". Общо взето "забавление". Аз, както разбрахте не съм от тези хора. Мога да бъда любезна, забавна /надявам се/ и т.н., но когато трябва да се стегна трябва да съм сама. Сега се сещам, трябваше да ми вземат материал за миелограма от гръдната кост - направиха ми го без упойка. Повярвайте, не усетих нищо! Съпругът ми и брат ми, чакаха отвън, аз влязох и излязох... те ме гледаха като застреляни, скочиха да ми помагат да сядам да не би да съм замаяна от упойката. Като им казах, че го направиха без упойка се хванаха за главите. А лекарите в кабинета започнаха да разсъждават дали всъщност упойката не била по-голям стрес за пациента и дали не било по-добре така да се прави. Аз им казах да не си го помислят даже, защото аз не съм критерий във никакъв случай и не трябва да сравняват другите пациенти с мен. Във всеки случай се съгласиха, че е така.... Разбира се така беше само този път. По отношение на правилата на поведение не знам за такива. Лично аз слушах себе си и правех каквото трябва. Моят съпруг за отрицателно време изчете сума литература във връзка с болестта, търсеше алтернативи, избираше лечение, лекари, пазеше ме от хора, които по някакъв начин биха ме натоварили. Знаех от самото начало всичко. Даже си спомням, когато бяхме след последното изследване, при един добър хематолог и той трябваше да постави диагноза, горкия чудеше се как да ме отпрати, а пък аз му обясних, съвсем спокойно, че съм от хората, които искат да знаят... Не му беше лесно, никак...А аз наистина се чувствам по-добре ако знам, или пък ако трябва да изтърпя нещо свързано с болка, или пък процеса на лечение, или различните процедури. Например вливките /може да ви се стори налудничаво, но това е самата истина/, представях си, гледайки лекарството, как влиза във вената ми, как продължава по кръвоносните ми съдове, до къде достига и как, достигайки до някаква мътилка я прочиства. Така беше и с лъчетерапията и с трансплантацията. Изобщо със всичко, което се случваше. Четях, за да получа колкото може повече информация, за да си представя процеса и това е. Е, имах и си и мойте тежки моменти. В началото се притеснявах да си ги призная. После си дадох сметка, че и те са нужни. Просто трябва да се оставя на течението и ще мине. Стараех се естествено да ги спестявам на семейството си. Изобщо, гледахме взаимно да се щадим. Гледах да обръщам всичко на шега, поне през повечето време... Когато бях на лъчетерапията се шегувах, че не трябва да минавам покрай гайгеров брояч, че ще има да пищи..., ще решат, че са пуснали атомна бомба, или пък, когато връщах от химиотерапия /извинявам се, но това е реалността/ като пишках в тоалетната вечер сигурно блока свети заради мен, или пък, че ако реша да пътувам в чужбина ще ме спрат на проверката, защото ще решат, че пренасям химическа лаборатория и т.н. Луда работа общо взето! Какво да се прави...



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.09.11 12:13



Браво Мама 5!!!! Браво! Само така! С този дух и с това разбиране за болестта ще постигнеш още по-големи победи. Пиши недей чети само, я виж какви интересни истории си писала и вдигат духа на клубарите. Продъжлжавай в същия дух.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: flora bg]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано04.09.11 20:37



Е това е според мен"ключа за бараката"-ДУХА отиде ли си здравия дух и надеждата -и тялото ще ги последва.Е понякога "джудженцата" имат други планове за теб :(но както казва моя доктор колкото повече време се задържиш от към горната част на тревата толкова повече време имаш да се радваш на света

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: adiortoti]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.09.11 10:29



Много умно го е казал твоя доктор. За сламката се хващаме ама да сме над тревата да я мачкаме ние.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: flora bg]  
Автор мaмчe ()
Публикувано06.09.11 09:45





"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: мaмчe]  
Автор Tia maria (минаващ)
Публикувано07.09.11 15:33



Ах, какви съфорумки имам! Прекрасен постинг, чудесна mama 5 !
С дребната забележка , че този ник е доста обикновен...

Виж, ,,маргаритката" би ти подхождало идеално. Но ти може би харесваш Шанел №5, така че...
Прегръдки от мен. Пиши още, имаме нужда.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано07.09.11 18:17



Мама5,грабна ме


Толкова близко и познато ми звучиш
Пиши,не спирай,звучиш спокойно и уверено и това е наистина зареждащо.
В тази борба най-трудното е да убедим себе си,че можем,успеем ли-половината битка е спечелена



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: marata122]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано07.09.11 20:19



Благодаря! Обаче ще си призная, че в най-трудните си моменти мълчах като пукал. Просто съм такава, както мисля споменах по-нагоре... Много съм слушала, "гледали сме и филми"...само, че като те цапне "тухлата" по главата .... изглежда различно. Знаете ли, чувала съм репликата той или тя живя само 3 месеца, или година и т.н., бързо стана... Сега това има друго измерение за мен! Той или тя се е събуждал, говорил е с близките си, смял се е плакал е гледал е телевизия, планувал е бъдещето! Кой може да каже това много или малко е! Кой има право да го каже! По време на консултациите с лекари се срещнах с един от най-добрите! Виждайки хронологията на заболяването и лечението се опита да ми "повдигне духа човека" и посочи няколко години преживяемост с едно от леченията. Ама той виждал ли е тиква като мен! Аз го погледнах и му казах, че ще бъде изненадан, защото никой не може да ми поставя граници! Това може само Господ! Прочетох някъде в постингите, че човек трудно се адаптира към новата реалност, така е. Мисля, че в началото си наложих да не мисля, бях като машина. Днес отивам там, правя това или онова и т.н. После постепенно, както, когато привикваш към нещо, опитвайки по малко, си позволих да разсъждавам. И аз си задавах въпроси, но само такива, на които имам отговор. Другите, от рода на защо на мен и т.н., на които няма отговор, гонех от главата си! Имаше дни, в които се хилех като идиот, само за да не рева или да не се изгубя...! Представяте ли си картинката: влизам в магазин, автобус или вървя по улицата и се хиля!
Когато се прибрах у дома си обещах, че повече няма да позволя да мисля за глупости! Ще се радвам, ако щете, че мога да си измия съдовете, да забърша прах. Когато ми беше зле в болницата това си представях и копнеех да правя. Бях решила да не пропускам нищо. Исках да слушам децата, просто да ги слушам... Знаете ли какво се случи, когато се прибрах!? Правех го! И продължавам да го правя! Една приятелка ми каза, че много съм се променила. Сигурно е така, защото преди постянно си премълчавах за всичко и мълчах ли мълчах, или ми "падаше изведнъж пердето" и ставаше страшно. Бях като пружина, постянно под напрежение...Постоянно събирах в себе си всичко, въпреки, че съм доста общителен човек, но никога не съм обичала да се оплаквам. А сега се старая и мисля, че го правя, просто не обръщам внимание на много неща. За мен са важни съпругът ми, децата ми, близките ми, приятелите ми и мисля, че ги заразих до някъде с моя "идиотизъм"....



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.09.11 22:36



Мила Мама 5, чета те от онзи ден и много ти се радвам! Ама сега ми дойде музата да пиша



През годините съм писала и чела и други подобни постинги- самата аз така се чувствах и особено след оздравяването - екзалтирана и преоткриваща света наоколо, коренно променена и благодарна за случващото се (та дори и на самата диагноза). Инстиктивно, както казваш, действах като машина - без отчаяние, без отстъпление, щракнах с пръсти някъде в душата си и всичко се получи, както аз и всички, които ме обичат го желаеха!

За това ми е толкова радостно да те чета! Защото ме караш да те чувствам като стара приятелка!

Затвори очи, прехвърляй го отново и отново през ума си - чувството за промяна, за победа, за любов; за малките, но мощни дреболии, които носят неизмерима радост от живота! И запомни това чувство завинаги, така, както не се забравя таблицата за умножение ;) !!!

И бъди наша приятелка - ела на предстоящата среща на клуба, и пиши, пиши! За всичко - добро и не дотам - ти си част от нашето семейство - продължавай да даваш кураж и енергия на по-слабите ни членове на семейството!

Прегръдки!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано26.09.11 17:49



Благодаря за хубавите думи! Подействаха ми сякаш ми се усмихна слънчице! Не знам дали ще мога да дойда, но ще пиша, обещавам!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор bvelikova-215483 (непознат )
Публикувано28.07.14 13:05



Здравейте, уважаеми Клубари!
Извинявайте, че така нахлувам в клуба - без предисловие и история.
Преди много време четох и писах, но след това животът ме завъртя и ... така.
Искам да се обърна към вас с една молба за съдействие за осъществяване на научно проучване, отнасящо се до психологическите аспекти на борбата и оцеляването след онкологично заболяване.
От основен интерес са личните механизми за справяне с болестта, както и подкрепата, която човек получава/не получава при диагнозата си. Те са структурирани в три въпросника, които се попълват за около 15 мин. в електронен вариант.
Знам, че темата е много деликатна, но искам да ви уверя, че подобна, конфиденциална по своята същност информация, извън спецификата на заболяването и лечението ви, не е нужно да се посочва.
Ако питате защо ме интересува темата, ами просто защото познавам "лицето" на болестта, с която се сблъсквате - вие или вашите близки хора...
Ще помоля, ако някой от вас би желал да ми съдейства в това проучване, да ми пише, за да мога да изпратя въпросниците. Поемам ангажимент, когато приключи обработването на данните и анализа, да ви представя получените резултати.

С огромно уважение и пожелания за здраве!









Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: bvelikova-215483]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано28.07.14 14:16



Аз ще участвам.
Изпратете ми въпросника: info@geya21.com



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: bvelikova-215483]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.07.14 14:45



Не веднъж съм участвала и приемам пак да го правя, защото, в крайна сметка това подпомага да се развива дейност, която по-нататък ще бъде от полза за много хора, надявам се. Ще Ви изпратя мейла на лични.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.07.14 15:30



Качи въпросника някъде и ни дай линк. Ако не става, изпрати и на мен въпросника.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Buba67]  
Автор bvelikova-215483 (непознат )
Публикувано28.07.14 17:55



Здравейте отново!
Благодаря ви, че се отзовахте на молбата ми за съдействие!
Пробвам се да кача линк към въпросниците..
Моля, ако не се получава

, информирайте ме, за да мога да реагирам.




Хубава вечер от мен!!!

Редактирано от bvelikova-215483 на 28.07.14 20:58.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: bvelikova-215483]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.14 18:41



Не се получава.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор bvelikova-215483 (непознат )
Публикувано28.07.14 20:49



Благодаря ти, Джул!
Оправих линка в горния ми пост.



Тема Ракът на гърдата разболява жени, които се грижат знови [re: bvelikova-215483]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано18.03.15 20:22



Ракът на гърдата разболява жени, които се грижат за другите, но пренебрегват себе си!




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Американски лекари: Ако сте против системата, стенови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано01.04.15 19:11



Американски лекари: Ако сте против системата, сте психар!




Психиатрична индустрия в САЩ поставя под въпрос нестандартният начин на мислене и съмнението.

Американската психиатрична асоциация счита за психично разстройство предизвикателният начин на мислене, който поставя въпроси и се съмнява в основната парадигма, която държи обществото в съответствие с матрицата.

Ако освободиш мисълта си от рамката, в която те поставя общественото мнение, ако си буден и задаваш въпроси, ако се съмняваш в правилността на системата, ако искаш да се изключиш от матрицата – това е вид психично заболяване, според новото издание на Диагностичния и статистически наръчник за психичните разстройства на Американската психиатрична асоциация. Това ръководство определя едно ново заболяване, наречено "опозиционно предизвикателно разстройство" (ODD, акроним на английски език) и го определя като "постоянен модел на поведение – неподчинение, непокорство, враждебно и предизвикателно" това са симптоми, в които се включва поставяне под въпрос на органите на управление, предизвикателнo отношение, тенденция за несъгласие и оспорване.

Това ръководство се използва от лекарите за определяне на психично заболяване. Във всяко негово ново издание значително се увеличава броя на така наречените “психични заболявания” , по тази причина вече е спорно да се каже дали хората с психически увреждания стават все повече или е все по-трудно да бъдем психически здрави. Лекарите казват, че това е така, защото сега те могат по-лесно идентифицират тези нарушения, което според тях означава, че могат да излекуват и повече хора и да ги държат в психиатрични заведения.

Новото ръководство, което наскоро излезе, добави още много нови форми на психически заболявания, които според неговите създатели ще упълномощят психиатрите да разширят границите си на действие. На практика те вече имат законно право да поставят в графата “Психично болен” всеки, който поискат. И няма да е далеч деня, когато ще е много трудно човек да докаже, че е здрав. В новото ръководство бяха определени като заболявания арогантност, нарцисизъм, творчество извън средно положение, цинизъм и антисоциално поведение. В миналото това са били само черти от характера на личността, но сега те са болести, които трябва да бъдат лекувани.

През последните 50 години 130 официално признати психични заболявания са стигнали до 357, много от които засягат деца, които впоследствие получават високи дози лекарства.

Както казахме и по-горе ще става все по-трудно на човек да докаже, че е здрав. А правомощията на “Лекуващите” ще стават все по-големи...




източник: blogzaserioznihora.blogspot.com/

Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.