Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано03.12.08 16:18



Интересно наистина ще бъде да чуем какво е станало,аз съм любопитен да чуя за такива неща и не от самозвани доктори и лечители,а от хора преживяли лично подобно нещо.
Джу,от понеделник пробация,а дотогава изпитателен срок





Тема Мара банови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано03.12.08 19:39



Добър вечер сладурковци, надявам се че сте позитивно настроени тази вечер. Аз току що изпих един чай от коприва, невен, бял равнец и лайка, и сега смятам да пийна една чаша 22 годишно червено винце, но с мезенце. Ох, добре че не пуша, че ще ми стане гузно. А вие как сте днес, какво хубаво ви се случи. Аз да ви кажа вчера постих за свекър си, да няма днес температура и БОГА ми днес той няма температура и сега се чувствам още по добре, е не подценявам врага, но се задоволявам и с толкова. Плетката ми върви добре иначе, сега ще свивам 5 бримки вече за ръкав и така. Айде искам да виждам позитивизъм, знам че можете.



Тема Re: Мара банови [re: mimozitta - живa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 19:52



1.На всички позитивно мислещи им пращам тази песен-казва се Умирай, но друг ден-Гот е , нали?!Та така по повод регулирането на приятелите още емиграциоята ме научи на това-полудявах в началото , като се срещах със стари емигранти-мърморковци...само мрън-мрън...добре кат не ти изнася самолета и ...обратно, някой дас те е вързал...или е гот да се правиш на изкупителна жертва пред новите зайци -емигрангти вечер на евтина , правена собственият бейсмент(мазе)ракия...?!И так още тогава яко се научих да порязвам черногледците и мрънкалата и да ги държа на разстояние от животът си, защото съгласете се никой не те е насилил да заминеш някъде , идваш , опитваш, кат не ти е гот ...обратно...За болестта е същото -у лево хората с насълзени очи и овчи съчустващи въздишки...Иначе Зомбацията ти е в кърпа вързана...



Тема Re: Мара банови [re: mimozitta - живa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано03.12.08 20:04



Казах ти аз ,че си като южния вятър.
Днес ми е добре целия ден : започнах да четя нова книжка и се улавям ,че ми харесва,освен това свалих страшно много коледни песнички,български са и сега ми се отваря работа във vbox-a( не мога да не ги споделя и с други хора),отделно на една сицилианска певица качих снощи там и днес пак ще кача ,кеф ми е защото синът ми изкара курсовете за шофьор .
Хубавото днес конкретно е,че станах сутринта,пих си кафето и гледах града под мен целия в облаци ,някой може да се смее,но това ме зарежда с позитивизъм наистина,дребно е,малко ,но си ме радва пък.Другото което е много ме накефи,че ме поздравиха с една песен на Тоника " В ноща на Коледа" по едно радио и ми е хубаво.
Мимозита внимавай с винцето и внимавай как го съхраняваш





Тема Re: Мара банови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано03.12.08 20:11



Ха хаааааа, ей това ураа ме разсипа направо, може и да е от винцето ама ме направи мармалад с изразите си. Божкееее, голям си сладур, чакай да отида да си налея едно винце още че да ми стане още по весело, ама май ще объркам редовете на плетката скоро. Ей радвайте се бе хора, гледайте какви празници се задават. Пак повтарям, зареждайте софрите а не аптечките. До след малко.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.12.08 21:54



Ооо, Джул, ще се пръсна от смях с теб. Ето, подписвам се...ууупс, темата беше друга

Та за психиката какво мога да разкажа от себе си...След упорита работа върху себе си имах прекрасни мигове...а бе някак изведнъж ме връхлита незнайно откъде един невероятен възторг просто от лек полъх и мил слънчев лъч, тънцуващи в косите и очите ми .... идеше ми да разцелувам първия срещнат и да му се похваля : Тук съм!!! Тук съм бе човек!!! Жива и щастлива, здрава и корава, жизнена и енергична! Тук съм, ей ме на!!!

Разказвам ви това, защото съм убедена, че е в следствие от работата върху себе си, в преоткриването и проумяването на живота. След поставянето на диагнозата сякаш ми се отвори трето око. Тя ме накара да си задам въпроси и да търся отговори. Но не въпроси от рода на "защо на мен", а въпроси от рода на "коя съм", към какво се стремя и каква е моята мисия и цел в живота, кое е важно и кое не, как това което ям се превръща в това, което представлявам и изобщо как всичко това, което правя сега се отразява в моето бъдеще, КАКВО ДА НАПРАВЯ ДНЕС ЗА ДА СЪМ ЩАСТЛИВА И УТРЕ!

Хареса ми нещо, което прочетох някъде и си го припомням понякога:

Днес е ПЪРВИЯ ден от ОСТАТЪКА на моя живот!

Да, животът е кратък колкото един миг и всеки ден, всеки миг е толкова ценен, защото никога няма да се повтори! Защото едно цвете никога повече няма да трепне точно по този начин, погалено от вятъра, както вече го е направило.

За това е толкова важно да живеем с щастливите си мисли, защото СЕГА произвеждаме нашето УТРЕ.


Може доста да се пише по темата, но мили хора,ще отивам да почивам сега.

Целувки



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: *jull**]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано03.12.08 22:13



Според мен човек трябва да се накара да излезне от ситуация "ни чул ни видял", защото повечето хора, които боледуват се затварят в себе си и въпреки многото подкрепа не могат да излезнат от хилядите дупкина депресия.
аз казвам всичко на майка си, което науча или което мисля, че е важно за нейното здраве - почти нищо не й спестявам от резулати кръвни картини, разговори ,искам да знае какво се случва с нейния организъм. и тя знае, че може да ми вярва. напоследък за да подсиля психиката й, я карам със ставането сутрин да си казва , че ще живее и че целта сега е да поддържа това, което сме постигнали до момента. с часове говорим за това, какво ще правим, как се чувства, давам й право да излее всичко, което я плаши, за да го решим.

според мен психиката е само част от всичко. да мислиш позитивно и да не се предаваш. да знаеш, че има какво да направиш на този свят и никой друг не може да го направи, освен теб.

внимание, топлина, обич и разбиране, от това се нуждаем всички ние.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор mimozitta - живa (луда Гана)
Публикувано03.12.08 22:31



Ей, браво Екна, най-после да срещна сродна душичка с такъв силен дух. Супер си. Само така. Мамка му ние сме живи хора, нищо че ни водят половинки, но аз си мисля че две онкополовинки са повече от един нормален човек, за това ние сме по по най. ЖИВИ СМЕ ЕЕЕЕЙ И ОЩЕ ДЪЛГО ЩЕ ТОРМОЗИМ "ЗДРАВИЯ" НАРОД...НИЕ СМЕ ГОТИНИ, НАЙ-ГОТИНИТЕ И СИЛНИ СЪЩЕСТВА, ЗАЩОТО ЗНАЕМ КАКВО Е ЖИВОТА ИСКАМЕ ДА ГО ЖИВЕЕМ И ЩЕ ГО ЖИВЕЕМ, НАПУК НА СЪДБАТА!!!ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИТЕ И ВИ ПРЕГРЪЩАМ СИИИЛНО.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор mimoza - живa (луда Гана)
Публикувано04.12.08 11:38



Моят свекър от 40 дни е с температура, след операция от рак на белия дроб, но ОТ ВЧЕРА ВЕЧЕ НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ЗАЩОТО МУ ПРАВЯ ЕДНИ СЕАНСИ С РЪЦЕ. НЯМА ТЕМПЕРАТУРА ВЕЧЕ ХОРА, трябва да ходи скоро пак в Пловдив, но ако няма температура ще го върнат пак в къщи. Той е моят ангел и няма да го дам скоро на небесното царство. Ще се борим със зъби и нокти. Ние сме двама "онкоболни" в къщи и нали има една дума "две е повече от едно" та ближим си взаимно раните и караме напред. Той на мен съвет, аз на него и така е по лесно, като има с кой да го преживяваш.Обичкам ви

[image][/image]


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА! [re: mimoza - живa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.12.08 13:06



Странно съвпадение!? И моя свекър наскоро се сдоби с диагноза. Жалко, че не е от най-силните хора. Опитвам се да му насоча вниманието към позитивния ъгъл, но за сега не ме Чува. Слуша, но не чува. Въпреки всичко продължаваме напред.

Прегръдки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.