Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано07.09.11 18:17



Мама5,грабна ме


Толкова близко и познато ми звучиш
Пиши,не спирай,звучиш спокойно и уверено и това е наистина зареждащо.
В тази борба най-трудното е да убедим себе си,че можем,успеем ли-половината битка е спечелена



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: marata122]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано07.09.11 20:19



Благодаря! Обаче ще си призная, че в най-трудните си моменти мълчах като пукал. Просто съм такава, както мисля споменах по-нагоре... Много съм слушала, "гледали сме и филми"...само, че като те цапне "тухлата" по главата .... изглежда различно. Знаете ли, чувала съм репликата той или тя живя само 3 месеца, или година и т.н., бързо стана... Сега това има друго измерение за мен! Той или тя се е събуждал, говорил е с близките си, смял се е плакал е гледал е телевизия, планувал е бъдещето! Кой може да каже това много или малко е! Кой има право да го каже! По време на консултациите с лекари се срещнах с един от най-добрите! Виждайки хронологията на заболяването и лечението се опита да ми "повдигне духа човека" и посочи няколко години преживяемост с едно от леченията. Ама той виждал ли е тиква като мен! Аз го погледнах и му казах, че ще бъде изненадан, защото никой не може да ми поставя граници! Това може само Господ! Прочетох някъде в постингите, че човек трудно се адаптира към новата реалност, така е. Мисля, че в началото си наложих да не мисля, бях като машина. Днес отивам там, правя това или онова и т.н. После постепенно, както, когато привикваш към нещо, опитвайки по малко, си позволих да разсъждавам. И аз си задавах въпроси, но само такива, на които имам отговор. Другите, от рода на защо на мен и т.н., на които няма отговор, гонех от главата си! Имаше дни, в които се хилех като идиот, само за да не рева или да не се изгубя...! Представяте ли си картинката: влизам в магазин, автобус или вървя по улицата и се хиля!
Когато се прибрах у дома си обещах, че повече няма да позволя да мисля за глупости! Ще се радвам, ако щете, че мога да си измия съдовете, да забърша прах. Когато ми беше зле в болницата това си представях и копнеех да правя. Бях решила да не пропускам нищо. Исках да слушам децата, просто да ги слушам... Знаете ли какво се случи, когато се прибрах!? Правех го! И продължавам да го правя! Една приятелка ми каза, че много съм се променила. Сигурно е така, защото преди постянно си премълчавах за всичко и мълчах ли мълчах, или ми "падаше изведнъж пердето" и ставаше страшно. Бях като пружина, постянно под напрежение...Постоянно събирах в себе си всичко, въпреки, че съм доста общителен човек, но никога не съм обичала да се оплаквам. А сега се старая и мисля, че го правя, просто не обръщам внимание на много неща. За мен са важни съпругът ми, децата ми, близките ми, приятелите ми и мисля, че ги заразих до някъде с моя "идиотизъм"....



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.09.11 22:36



Мила Мама 5, чета те от онзи ден и много ти се радвам! Ама сега ми дойде музата да пиша



През годините съм писала и чела и други подобни постинги- самата аз така се чувствах и особено след оздравяването - екзалтирана и преоткриваща света наоколо, коренно променена и благодарна за случващото се (та дори и на самата диагноза). Инстиктивно, както казваш, действах като машина - без отчаяние, без отстъпление, щракнах с пръсти някъде в душата си и всичко се получи, както аз и всички, които ме обичат го желаеха!

За това ми е толкова радостно да те чета! Защото ме караш да те чувствам като стара приятелка!

Затвори очи, прехвърляй го отново и отново през ума си - чувството за промяна, за победа, за любов; за малките, но мощни дреболии, които носят неизмерима радост от живота! И запомни това чувство завинаги, така, както не се забравя таблицата за умножение ;) !!!

И бъди наша приятелка - ела на предстоящата среща на клуба, и пиши, пиши! За всичко - добро и не дотам - ти си част от нашето семейство - продължавай да даваш кураж и енергия на по-слабите ни членове на семейството!

Прегръдки!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор mama5 (непознат )
Публикувано26.09.11 17:49



Благодаря за хубавите думи! Подействаха ми сякаш ми се усмихна слънчице! Не знам дали ще мога да дойда, но ще пиша, обещавам!



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: mama5]  
Автор bvelikova-215483 (непознат )
Публикувано28.07.14 13:05



Здравейте, уважаеми Клубари!
Извинявайте, че така нахлувам в клуба - без предисловие и история.
Преди много време четох и писах, но след това животът ме завъртя и ... така.
Искам да се обърна към вас с една молба за съдействие за осъществяване на научно проучване, отнасящо се до психологическите аспекти на борбата и оцеляването след онкологично заболяване.
От основен интерес са личните механизми за справяне с болестта, както и подкрепата, която човек получава/не получава при диагнозата си. Те са структурирани в три въпросника, които се попълват за около 15 мин. в електронен вариант.
Знам, че темата е много деликатна, но искам да ви уверя, че подобна, конфиденциална по своята същност информация, извън спецификата на заболяването и лечението ви, не е нужно да се посочва.
Ако питате защо ме интересува темата, ами просто защото познавам "лицето" на болестта, с която се сблъсквате - вие или вашите близки хора...
Ще помоля, ако някой от вас би желал да ми съдейства в това проучване, да ми пише, за да мога да изпратя въпросниците. Поемам ангажимент, когато приключи обработването на данните и анализа, да ви представя получените резултати.

С огромно уважение и пожелания за здраве!









Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: bvelikova-215483]  
Автор Viktoria 999 (минаващ)
Публикувано28.07.14 14:16



Аз ще участвам.
Изпратете ми въпросника: info@geya21.com



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: bvelikova-215483]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.07.14 14:45



Не веднъж съм участвала и приемам пак да го правя, защото, в крайна сметка това подпомага да се развива дейност, която по-нататък ще бъде от полза за много хора, надявам се. Ще Ви изпратя мейла на лични.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.07.14 15:30



Качи въпросника някъде и ни дай линк. Ако не става, изпрати и на мен въпросника.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: Buba67]  
Автор bvelikova-215483 (непознат )
Публикувано28.07.14 17:55



Здравейте отново!
Благодаря ви, че се отзовахте на молбата ми за съдействие!
Пробвам се да кача линк към въпросниците..
Моля, ако не се получава

, информирайте ме, за да мога да реагирам.




Хубава вечер от мен!!!

Редактирано от bvelikova-215483 на 28.07.14 20:58.



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: bvelikova-215483]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.14 18:41



Не се получава.

"Совите не са това, което са..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.