Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: human_energy]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.03.09 13:11



Благодаря на human_energy за този материал!
А тук може да се прочете цялата статия, откъдето е този откъс:


И едно уточнение - книгата на Талбот се нарича "Холографската вселена".



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 03:00



[url]

Нещо интересно , прочетено от мен..[/url]



Тема Re: КОЛКО ВАЖНА Е ПСИХИКАТА!нови [re: yraaa]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано25.03.09 03:44



Yraaa, много ти благодаря за интересния сайт! До сега не бях попадала на него.



Тема Приказка за изборанови [re: vesela.bg]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано27.03.09 15:32



Приказка за избора:

"Имаш два избора!

Джери е мениджър в ресторант. Винаги е в добро настроение. Винаги, когато някой го попита как е, отговаряше: "По- добре от това не може да бъде" Голяма част от персонала напусна, когато той реши да си смени работата... и тръгнаха с него... от ресторант в ресторант. Защо? Защото Джери умееше да мотивира хората. Ако някой от колегите му имаше лош ден, Джери винаги беше до него, за да го успокои и да му покаже позитивната страна на ситуацията. Забелязвайки това, станах любопитен.

Един ден отидох при него и го попитах:"Не разбирам, никой не може да бъде
позитивен целия ден, как успяваш?" Джери се усмихна и ми каза:"Всяка сутрин се събуждам и си казвам, днес имаш два избора – добро или лошо настроение. Винаги избирам доброто настроение. Всеки път като се случи нещо лошо си казвам, имаш два избора - да бъдеш жертва или да учиш от ситуацията. Винаги избирам това да уча. Когато дойде някой при мен и почне да ми се оплаква, имам два избора - да слушам оплакванията му или да му изтъкна позитивната страна на живота. Винаги избирам позитивната страна". "Но това не е всеки път така лесно", казах му аз. "На
против, лесно е", каза Джери "всичко в живота се върти около избора, всеки път, когато решаваш нещо, всичко е въпрос на избор. Решаваш как ще реагираш в дадена ситуация. Решаваш как другите ще влияят на твоето настроение. Избираш добро или лошо настроение. Избираш как ще ти протече живота."

Няколко години по-късно чух, че Джери е направил нещо, което е недопустимо в неговата работа. Оставил е отворена задната врата на ресторанта. От там са влезнали няколко въоръжени мъже. Докато опитвал да отвори сейфа, ръцете му треперели и не успявал да улучи правилната комбинация. Тогава един от мъжете се паникьосал и стрелял по Джери. За щастие, бързо открили Джери и го закарали в болницата. След дълга и тежка операция, той бавно се оправил. Видях го 6 месеца след случката. На въпроса как е, той ми отговори "По- добре от това не може да бъде. Искаш ли да ми видиш белезите?" Отказах, но го попитах за какво е мислил по време на плячката. "Първото, което ми дойде на ума е, че трябваше да заключа задната врата. След като ме застреляха, лежейки на земята си мислех, че имам два избора – да живея или да умра. Реших да живея. "А не те ли беше страх", попитах го? "Лекарите бяха страхотни, през цялото време ми повтаряха, че всичко ще бъде наред. Но като ме вкараха в линейката и като им видях лицата се уплаших. Прочетох им в очите "той е мъртъв". Знаех, че е време за действие. Там имаше една медицинаска сестра, която през цялото време говореше с мен, за да ме държи в съзнание. На въпроса към какво съм алергичен й казах "Към куршуми." Всички почнаха да се смеят. Тогава им казах "Избирам да живея, моля ви, третирайте ме като жив, не като мъртъв." Джери преживя благодарение на много добри лекари, но и заради невероятния си оптимизъм. От него научих, че всеки ден имаш избор – да се наслаждаваш на живота или да го мразиш. Единственото нещо, което си е само твое и което никой не може да ти отнеме е твоето настроение. И ако малко водиш сметка какво е то, всичко в живота е по-лесно. "



Тема Re: Приказка за изборанови [re: Dimana64]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.03.09 17:12



Браво Димана,направо ти се покланям за хубавия постинг.Точно такива трябва да бъдем всички в този клуб ако искаме да оцелеем!Браво!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Приказка за изборанови [re: flora bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано27.03.09 19:48



Браво!
Непрекъснато се мъча да убедя близките си и приятелите, че трябва да се гледа от позитивната страна на живота и на ситуацията.
Но за съжаление в много малко от случаите успявам.

Дано повече хора се научат на това!



Тема Re: Приказка за изборанови [re: ket1234]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано06.04.09 21:43





Е, аз си се харесвам.

Тема _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: _aaa!_]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано07.04.09 03:36



Благодаря много _aaa_ за хубавата препратка. Изваждам част от нея за онези, които като мен ги мързи понякога да кликват върху линка



Позитивен смисъл на болестта

Една китайска пословица гласи:”Няма болести – кратък живот, има болест – дълъг живот”.
Смисълът се крие в следното: ако човек е намерил в себе си сили да се справи с болестта и да разбере пределите на своите възможности, то той е способен да управлява живота си много по-добре, отколкото тези, които не знаят, а и не искат да научат границите на своите възможности. Смята се, че болестта придобива позитивен смисъл, когато помага на човека да постигне някаква цел.

Парадоксалното е, че целите могат да бъдат и малки и големи. Например за човека, “обичащ демонстрациите”, е дори удачно да се разболее – той ще получи съжаление, съчувствие и грижи от страна на околните. За някои хора диагностицирането на психично заболяване премахва отговорността за тяхното неумение да се адаптират към околните и да създадат връзки с тях.

И все пак, как да преживеем болестта

• Престанете да смятате, че тя е нещо незаслужено и несправедливо. Престанете да се питате “Защо това се случи на мен?” Точно сега не е време за анализи и класификации.

• Примирете се с болестта. Кажете си: така ще бъде този ден. Възприемайте я като природно явление - вие не страдате, когато вали дъжд или навън е мрачно и студено.

• Помислете как да промените живота си след оздравяването. Болестта често е сигнал, че трябва да се промени начина на живот, вредните навици, режима на хранене. Направете план на всичко, което сте отлагали ”за после”.

... Помислете защо искате да живеете и работите, т.е.защо искате да оздравеете. Това ще бъде вашата мотивация.(а)



Тема Re: _ааа_ -Позитивен смисъл на болесттанови [re: Dimana64]  
Автор marggoto (непознат )
Публикувано09.07.09 16:18



Аз няма от какво да се оплаквам..подариха ми куче -тигров боксер...най-уникалния сладур(нали си е моето гардже)..на 02.07 имах държавен изпит-5-ца

и ей така



Тема Re: _ааа_ -Позитивен смисъл на болестта [re: marggoto]  
Автор marggoto (непознат )
Публикувано09.07.09 16:30



Когато започна главоблъсканицата..преподавателката ми по психология ми каза:Това е момент , в който трябва да преосмислиш начина си на живот..и така и стана






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.