Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Силата на мисълтанови [re: lumixx]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.08.08 23:32



Нарочно я вадя тази тема, хубава тема, а сме я позабравили.
Да продължим с книгите по тематиката.
Купих си от пл."Славейков" книжката на Петър Дънов "Силата на мисълта".
Представяте ли си преди колко години той е говорил за силата на мисълта?
А сега хамериканците да ни отварят на "позитивно мислене"!
Какво пише П.Дънов - "Ако нещо искате да ви се случи, то ще ви случи. Ако се страхувате от нещо, то ще ви се случи". Което от своя страна ме връща към филма "Тайната", където ни учеха как да мислим: Не да казваме - не искам да съм болен, а да казваме - искам да съм здрав!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Силата на мисълтанови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.09.08 00:03



И друг път съм писала, че лично на мен много ми помогна "Книга за здравето" на Петър Дънов, затова винаги я препоръчвам. Истинска енциклопедия за профилактика и лечение - с билки, цветове, аромати, физически упражнения, дишане, медитация, молитви, позитивно мислене и т. н.

От това, което преди много години съм чела за йога, сега намирам в различни книги, написани върху отделни раздели от това учение. Утвърждаващите формули, медитацията, лечебното гладуване и пр. са "развити" в многословни поредици и всеки от техните автори открива "топлата вода".

Та същото е и с филма "Тайната" (понеже стана дума за него). Когато попаднах само на титрите (има ги в Интернет), реших да ги прочета като литература, без да гледам филма... Ами какво да кажа - веднага "лъсна", че всичко е компилацията от добре известни и повтаряни до втръсване неща. Но пък "опаковани" по подходящ кинематографичен начин, вероятно въздействат на много хора и са им полезни. Което в крайна сметка е най-важното.

А иначе бизнесът си е бизнес!...





Тема Re: Силата на мисълтанови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано01.09.08 10:29



Та за силата на мисълта....
Колко неща съм преодолявала досега! И все с мисълта "ще се справя, трябва"!
И преди време, скоро, седях и си мислех, ех, само кости не съм си чупила досега.... и ето на, случи се и това, курура на всичките ми проблеми.
Едва ли можем да изчистим мислите само до положителен знак, невъзможно е, но поне като се заровим в тежки мисли, да светва лампата "опааа, я стига толкова"!!!!!



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Baлeнтинa]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано01.09.08 11:05



И аз мисля,че с мисълта си предизвикваме събитията.Винаги съм се опасявала,че дъщеря ми може да пострада при катастрофа.Така и стана.Сега си казвам,че е в Божии ръце и Бог да я пази,пък да става каквото ще.



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: iliana.k]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.09.08 11:25



Точно така,с мисълта си предизвикваме съдбата,ама колко вярно и точно е това.
Та затова аз вече не мисля,само си казвам,каквото има да се случи ще се случи,и ако мога да се справя,ще се справя.Немога да променя съдбата си,всичко е предначертано.Старая се да гоня,лошите,и страховити мисли които понякога ме преследват.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Юлия 48]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 14:54



Предначертаното е в няколко варианта според доста източници: така че да не си измиваме ръцете с него, ами да мислим най-добрия вариант :)



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: инep]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано02.09.08 14:29



Мислим ли позитивно ,сигурен съм,че и ще ни се случат хубави неща.Няма кое да дам за пример освен мен си,но връщайки се от химиотерапия ,зареждах стока от магазина и започвах да разнасям по обектите независимо как се чувствах и как бях облечен( е не бях изпаднал толкова де).По пътя до града в който живеех постояно мислех за задачите които трябв ада свърша,кой обект кога да заредя и каква стока иска и за миг не съм мислил да спирам.Спрях след като свърши целия ужас,една година след лечението ,трудно е за вярване,но аз си водех абсолютно пълноценен живот и елиминар всичко негативно около мен( първа изгоря майка ми 4 месеца не се виждахме защото я хванах да реве и просто приключих разговорите с нея).Казвам това за да дам кураж и да ви посъветвам да мислите изключително и само позитивно



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: инep]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано02.09.08 17:57



Ами лично аз съм си измислила,и даже си го прилагам,мой си най- добър вариант



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание

Редактирано от Юлия 48 на 02.09.08 17:58.



Тема Re: Силата на мисълтанови [re: Юлия 48]  
Авторeднa oт вac (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 18:36



Абсолютно съм съгласна с Гамба и с всички ви .Моята операция беше в понеделник/преди 5 години/, а аз започнах работа в петък същата седмица.Вярно че беше на щитовидната жлеза и се води за сравнително лека операция, но все пак са си само 4 дни.Що се отнася до хората около мен само мъжът ми знаеше в този момент каква е диагнозата.На всички други казах-гуша.Най-много от всичко ме смазваше съжалението в очите на лекарите/тогава бях само на 30/.На мен пък ми помогна книгата на Луиз Хей "Излекувай живота си" и "Диагностика на кармата"-1 и 2.Знам,че са много тежки книги, но всики път в който ги препрочитам ги приемам по съвършено различен начин.
Е, стига толкова за сега.



Тема Re: Силата на мисълта [re: eднa oт вac]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано02.09.08 20:50



Хора,забравете,кога са ви били операцйте


Това казвам и на моята дъщеря.Скоро ми каза,че имала рожден ден(1 година след първата операция).АХНАХ!!!.Викам и ,абе дете,какви са тези глупости.Яда забравиш всичко това.Това е минало.Сега вече си добре.
ГЛЕДАЙ НАПРЕД И САМО НАПРЕД!!!!!И ЗАБРАВИ ЗА ТОВА!!!
НИКАКВИ НЕГАТИВНИ МИСЛИ!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.