Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
Автор izgorena (Дани)
Публикувано24.03.09 12:05



Имам питане пак за тоя херцептин.Ако някой знае,откога е разрешен в Б-я.Операцията ми беше на 08.09.2005година.Трябвало е тогава по време на химиотерапията да ми бъде вливан,но не е бил направен.Сегашната лекуваща онколожка ми казва ,че тогава още не бил разрешен.Към днешна дата,трябва сама да си напиша протокола и да го занеса на управителя към ОДОЗС-гр.Пловдив.Онколожката постоянно ми набива в главата ,че грешката не е в тях,в което вече сериозно се съмнявам.Ще бъда благодарна за отговора.Между другото моя ХЕР2 е 3+++.Сетих се какво трябваше да питам.Аз ли като частно лице трябва да го напиша тоя протокол.

Редактирано от izgorena на 24.03.09 15:33.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: izgorena]  
Автор lilka13 (непознат )
Публикувано26.03.09 18:27



Izgorena,за херцептина протокола се прави в онкологията,където ти е била последната химиотерапия от лекуващия лекар и той го изпраща. N-o6o6.благодаря за съвета.Звъня в МЗ на д-р Велковска,но тя не дава никаква информация,освен под кой номер са те завели.Ти до къде си писала, та имаш отговор защо си имала закъснение? Аз минах 11 химиотерапии,свърших и лъчетерапията и чакам 2 месеца и малко херсептин. Ако някой друг има време нека ми каже колко време се чака херсептина или някакъв друг съвет.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
Автор lilka13 (непознат )
Публикувано26.03.09 18:46



За да отпуснат херсептин протокола се прави от лекар в онкологията,където сте правили химиотерапия. N-о6о6,благодаря за съвета.Звъня на д-р Велковска,но тя не дава отговор.Казва само под кой номер е заведен протокола.Ти къде си писала, та имаш отговор каква е причината за твоето закъснение? Ако някой има време да ми пише колко е нормално да се чака одобрение на протокола за херсептин. Аз направих 11 химиотерапии,свърших лъчетерапията и чакам повече от 2 месеца херсептин. Приемам всякакви съвети, защото много се притеснявам.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: lilka13]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано27.03.09 09:32



Лилка 13, аз писах жалба до министъра защо толкова дълго Комисията не ме е разгледала. Също предоставих на Велковска копия от протоколите, които тя ми поиска, въпреки че ОРИГИНАЛИТЕ СА ПРИ НЕЯ. Жалбата също беше насочена към нея, защото тя отговаря за лекарствата на онкоболните. Тя самата по тел. ми даваше абсурдно противоречива информация, а като си пуснах жалбата писмено през деловодството, бяха длъжни в едномесечен срок да ми дадат отговор. Тоест ако по тел. тя те "отбичва", при писмен отговор все пак трябва да ти отвори документацията. Пусни си писмено запитване, вярвай ми, има ефект. Ако не си от София или не ти е удобно да ходиш до М-вото, можеш да го изпратиш с обратна разписка по пощата.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН.lilka13нови [re: lilka13]  
Автор izgorena (Дани)
Публикувано29.03.09 08:32



Благодаря за отговора.Засега имам друг,по важен проблем,да се надявам,че няма да стигам до херцептина(дай Боже),но когато говорих с онколожката тя ми каза да напиша молба от мое име и да я занеса лично на шефа на болницата.Ти попълвала ли си такава молба.?



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН.lilka13нови [re: izgorena]  
Автор lilka13 (непознат )
Публикувано29.03.09 19:08



Дани, молба не съм писала, но аз ходех на химиотерапии тогава,а при теб те са били доста отдавна. N-0606, много ми помагаш! Аз съм доста далеч от София и непременно ще пратя писмо. Когато ми правиха протокола лекаря ми поиска само ЕКГ и снимка на белия дроб. Кажи ми искат ли и други изследвания, та да ги приложа и тях в писмото? МНОГО СЪМ ТИ ЗАДЪЛЖЕНА!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН.lilka13нови [re: lilka13]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано30.03.09 09:46



За нищо, миличка! Много подощ и подкрепа съм получила от този клуб и винаги ще помагам с каквото мога!


Към протокола, който е изпратила лекарката в МЗ би трябвало да са приложени всички необходими изследвания, въобще това си е работа на лекарите, но нали се сещаш, че всяко забавяне е за наша сметка, за това си пусни запитване, можеш да приложиш копие от протокола /сигурно го има в медицинската ти документация/. Успех и да пишеш!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН.lilka13нови [re: N_O6O6]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 11:21



Докато си чакате херцептина, можете да си направите един курс газ, аз и досега се укорявам, че вместо след първата си операция да се захвана с газта, аз си докарах рецидив и още много химии от страх и наивност. Защо да се губи време. Това е само мое виждане, на никого не искам да го налагам.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН.lilka13нови [re: инep]  
Авторlilka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 17:43



Инер,изчетох всичко,което намерих тук за ГАЗТА,но не се убедих,че помага.Навярно съм пропуснала нещо?



Тема Re: ХЕРЦЕПТИН.lilka13нови [re: инep]  
Авторlilka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 17:58



Изпратих жалба до МЗ с обратна разписка,защо не ми отпущат херсептин.Изминаха 20 дни,но не ми върнаха обратната разписка,затова вече не се надявам на отговор. Аз се лекувам в онкологичен диспансер Пловдив.Днес бях там и ми казаха неофициално,че тази година страните от европейския съюз/освен България/са отказали да лекуват с херцептин,защото имал много странични ефекти.Някой знае ли нещо по този въпрос?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.