Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: dtabak4eto]  
АвторDaniela (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 14:23



Здравейте и от мен. На мама също най накрая след 5 месечно чакане и отпуснаха Херцептин.Мога да кажа, че беше трудно да й го отпуснат. Нейната схема е по веднъж на седмица казали са и 4е трябва минимум 4-5 месеца така(тя е с метастази в черния дроб и костите). Аз чета по сайтовете, че лечението с Херцептин продължава "до прогресиране на болестта" т.е. това го разбирам, че докато спре да действа- като спре да действа има следващо лекарство- Tykreb, но незнам дали при нас го има вече. Какви за вашите схеми, казвали ли са ви колко време трябва да се слага?
Мама след първото вливане вечерта вдигна температура- 37.5, някой друг имал ли е така? Аз веднага порових в интернет и прочетох, наред с другите странични ефекти, че може да се появят и грипоподобни симптоми, особено след първото вливане. Искам още да ви попитам- четох, че трябва да се правят често ехокардиограми по време на лечението- на вас правят ли ви, защото на мама не са. Иска ми се да обменим повече информация за лечението.
Също така се чудя, дали като са го отпуснали веднъж това означава че е включена за лечение с това лекарство и следващите пъти няма да чакаме толкова и да чакаме дали е одобрен протокола? За всеки следващ протокол на един и същ човек комисията отново ли заседава или става по формално писането и отпускането след първия път?
Моля ви пишете ми каквото знаете по тези въпроси, аз също ще се радвам ако съм полезна като споделям нашия досегашен опит с това лекарство.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: Daniela]  
АвторDaniela (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 14:27



Здравейте!
Някой знае ли подробности за новите изисквания за отпускане на Херцептин? За тези, които вече са включени- ще им се прекъсне лечението докато не направят всички изследвания или как? Моля пишете ако някой знае нещо по вапроса.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: Daniela]  
АвторDaniela (Нерегистриран)
Публикувано28.04.08 21:17



Здравейте!
Майка ми е на Херцептин от месец Януари и мислехме, че това лечение го понася много леко докато не се оказа преди месец при ехокардиограмата, че стойността на LVEF (левокамерна фракция на изтласкване) е на долната граница- 50%... Въпреки това са и направили още един курс с Херцептин-а.
Някой сблъсквал ли се е с подпбен проблем моля ши пишете ми, колко са вашите стойности на този показател?
Възможно ли е тази функция на сърцето да се поддържа с медикаменти, така 4е тя да може да продължи ле4ението си с Херцептин или тези увреждания на сърцето са необратими.. моля ви ако някой знае нещо по въпроса да ми пише...
Благодаря!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: Daniela]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано30.10.08 15:21



Здравейте, изкарвам темата, защото от другата седмица започвам лечение с херцептин, схемата ми е вливане всяка седмица. Искам да попитам за евентуални странични ефекти /освен че уврежда сърцето/, дали бих могла да ходя на работа.
Инер, много ще се радвам ако ми пишеш, твоя проблем е доста сходен с моя. Пиши ми колко курса си направила, как се е повлияло заболяването.
Аз съм с рецидив на гръдна стена от РМЖ, от юни направих 2 курса ФЕК, 6 курса доцетакс, сега започвам херцептин.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано30.10.08 15:29



Майка ми е на Херцептин, влива го обаче на 21 дни. В понеделник бяхме на вливка и на следващия ден беше на работа. Няма странични ефекти, поне при нас нищо, а и лекарите казаха, че не би трябвало да има.
Всъщност важно е доколкото ние разбрахме дали ще понесете нормално първото вливане, следят за алергични реакции и така.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 18:51



Аз имам 52 вливки Херцептин , по 1 седмично. Нямам странични ефекти, сърцето ми е добре на последната ехокардиограма. През цялото време ходех на работа вкл и следобедите след вливките. Тогава бях леко позаспала от алергозана и дексаметазона, които се слагат заедно с херцептина. Но вените ми вече не издържат и се пукат или са калцирани. Казаха ми да го продължавам до прогресия на болестта, което никак не ми хареса. Засега още не знам дали ще го продължавам след едната година, има две противоположни мнения по въпроса и не знам за кое да се хвана.
Желая ти здраве и не се страхувай, трябва само търпение и воля.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: инep]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано30.10.08 19:40



Много ви благодаря за отговорите момичета!
При мен има още един абсурд. В началото на м.октомври направих скенер, който показа 50% намаляване на тум.формация, а аз наблюдавам външно нарастване, освен това усещам същия натиск и тежест, както пролетта, преди да започна ХТ.
Лятото имах подобрение. Може би има грешка в скенера, иначе не мога да си го обясня. В понеделник имам час при доц.Цекова със всички изследвания.
Освен това аз останах с впечатление, че херцептина е като мярка за задържане на процеса, да не му позволява да се активизира, а при мен си е огромна буца, която ме притиска и която трябва да се стопи. Но все пак лекарите знаят по-добре.
Инер, надявам се и аз да мога да си ходя на работа, защото стоенето в къщи не ми се отразява добре. Още веднъж благодаря!





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано09.02.09 21:35



Здравейте! Виждам, че съм писала преди повече от 3 месеца, а едва днес започнах херцептина. Схемата ми е на всеки 7 дни. Понесох добре вливането, без никакви алергични реакции, но в късния следобед вдигнах температура 38 градуса. Сега я смъкнах, мисля че е реакция от лекарството.
Питах лекаря да правя ли някакви контр.прегледи /последно съм правила миналата пролет при устоновяването на рецидива/, той ми каза - ами направи си, но с такъв тон, сякаш - все едно дали ще правиш или не. Питах го и колко време ще го вливам, отговора беше - няма да го прекъсваме. Това никак не ми хареса, повече реших нищо да не питам.





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано09.02.09 23:01



възможно е да е от лекарството.доста пъти, когато майка ми ходи на вливки жените до нея с Херцептин вдигат температура или им става мноого студено. друг път им се вие свят...зависи от реакцията.
Доколкото аз зная, първия път се прави двойна доза от лекарството, наситва се организма по този начин. Незная обаче какви изследвания можеш да си направиш за да установиш какво става с теб.

Ако е реакция на организма, внимавай много и недей много слуша "продлжаваме, това все пак е твоя живот.
Не знам дали знаеш, но би трябвало да те предупредят, че Херцептина вреди на сърдечната дейност и сърцето. На всеки 3 месеца ние лично правим Ехокардиография. Винаги вливаме първо по-бавно, никога не се бърза поне при нас, защото се чувства по-добре по този начин и не усеща наплива на Херцептина изведнъж.
Но ние вливаме на 21 дни, незнам как ще е при теб.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 14:05



При Херцептин се правят на 3 месеца изследвания, за да се пуснат протоколи към МЗ за получаване на лекарството. Има задължителни изследвания, които се пишат в протоколите- рентген на бял дроб, ехо на коремни органи , ехокардиография, ПКК и биохимия, туморен маркер. Първата доза наистина е по-голяма, после ще ви е по-леко. Успешно лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.