Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема НЯМА РАКОВИ КЛЕТКИнови [re: nelly_83]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано12.08.09 15:19



Момичета, и във второто блокче на мама няма ракови клетки, така ни казаха от лабораторията в Плевен. Имал ли е някой такъв случай?

Според нашия лекар не ни остава нищо друго освен да се доверим на резултата от нашата лаборатория , а той е 1+ за Хер2 и 50% шанс за отговор за естроген и прогестерон. В момента мама прави лъчетерапия и после незнам, може би хормонално лечение..........



Тема Re: НЯМА РАКОВИ КЛЕТКИнови [re: sunka75]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано12.08.09 20:25



Sunka, след операцията има много блокчета, при нас около 15, но те са от различни места и има и такива без ТУ клетки, взима се проба от околната тъкан за да се види дали е почистено до здраво. За да изпратиш подходящо блокче в лабораторията трябва патолога да те насочи . Има едни стълълца, на тях пише от кое блокче е взет материал и патологът като ги погледне под микроскоп, вижда кое блокче е с туморни клетки. Ако си си взела и стъкълцата, може да помолиш в тази лаб., където търсиш 2-ро мнение да ги погледнат и те ще се ориентират.
Не се отказвай и успех!



Тема Re: НЯМА РАКОВИ КЛЕТКИнови [re: MamaD]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано13.08.09 08:19



MamaD, в нашата лаборатория ми казват , че има само две блокчета, възможно ли е , и ние и двете сме ги изпратили вече, и двете са без туморни клетки. Много съм объркана вече.

Защо са само две?



Тема Re: НЯМА РАКОВИ КЛЕТКИнови [re: sunka75]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано13.08.09 10:03



Ами миличка, не знам защо има само 2 блокчета, може би за различните операции е различно. При детето и двете бяха обширни операции и от двете има по една торба с блокчета, но тя е с друга диагноза.Това не попречи при първата хистологията да е абсолютно погрешна - без ракови клетки, така че аз съм на 100% за второ, че и трето мнение. Защо не вземеш блокчетата и стъкълцата и не дойдеш в София. Международния Онкологичен Консултативен Център, нали е за това, да се търси второ мнение. Пък и четох в предишните постове тук има доста места където може да се провери ХЕР2. Нямам представа как стоят нещата във Варна, Св.Марина е много впечетляваща болница, а и е по-блозко от София. Смятам, че за точно лечение трябва и точна диагноза, потвърдена поне от 2 места. В международния не са толкова високи цените, аз платих за нашето 150 лв., но за нас доц.Каменова е най-точния човек, защото тя работи с Новартис и има пресни реактиви, не знам как е за ХЕР.
Не се отказвай, от отва което прочетох, това са важни неща!
Успех!



Тема Re: НЯМА РАКОВИ КЛЕТКИнови [re: MamaD]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано14.08.09 12:46



Благодаря ти МамаД, дано всичко се оправи,от сърце желая успех и на вас!Ще се борим, нямаме друг избор, ще се борим!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано02.10.09 13:38



Здравейте момичета! Досега не бях имала прекъсване на лечението, но ето, че възникна проблем. Във вторник отивам с талон № 7 и лекарката, която беше на кабинет каза, че не знае дали имам пуснат протокол за идущите 2 месеца. Този протокол, естествено тя е трябвало да го подготви и понеже е направила гаф, беше много любезна и ми назначи изследвания - внимание на което отдавна не бях се радвала

. Три дни обикалях лекарката, която ме увери, че ще получа лекарството, но самия херцептин в ИСУЛ все още не е доставен. Имах известно забавяне поради празниците, сега пак ще има забавяне, докато се достави... колко - не се знае
Тази сутрин говорих с Т.Захариева, питах я дали знае каква е причината за забавянето. Тя каза, че е говорила с фирмата-доставчик, те имат наличност, но забавянето се дължи на неподадена информация от Министерството. Д-р Д.Велковска й затваряла тел. , Захариева каза, че от сутринта има няколко обаждания за Херцептин и обеща, че ще направи каквото може. Лошото е, че в болницата нямат налични количества от лекарството - до края на м.м. всичко е изразходвано и остава да чакаме...
Това е, момичета, оплаках ви се, пишете вие как сте, Нели, как понася майка ти лекарството.
инер, четеш ли тук, как си, обади се



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано02.10.09 17:17



Наденце как така няма херцептин

. Ей ще ги убия тези.....
Ще звъня и аз в онкологията в понеделник сутрин да питам как е там положението. Ако няма ще подлудя от звънене телефона на Велковска ....... Херцептина е продължително лечение и прекъсне ли се или забави ли се схемата се връщаме крачки назад......Мама е на вливане на 14 Октомври чак и тогава ще разберем със сигурност дали ще има и за нас ....
Иначе херцептина майчето ми го понася добре, въпреки че напоследък започна доста да се умаря и задъхва, но предполагам това е от многото натрупани една след друга химии и отрови...трудно намират вени....но само да ми е жива и здрава с всичко останало ще се справим.
Наденце дано по-скоро ти изпратят херцептин и да няма повече забавяне. Стискам палци....Прегръщам те мила и пиши пак



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано03.10.09 22:09



Наде и аз имам проблем с херцептина. При мен вливките са на 3 седмици. Единия месец ми се пада 1 вливка, а другия 2. И понеже от министерството отпущат по 4 фпакона на месец, всяка трета вливка вместо по три флакона имам по 2 и слагам по малка доза. Миналия понеделник отивам на вливка и знам, че имам 2 флакона, но ми казват "много съжаляваме, но имаш 1 флакон. Другият флакон е пренасочен към министерството, защото е от предишния месец". Имало наредба- нова, че ако не използваш флаконите в рамките на месеца, за който са отпуснати, си ги вземат обратно. Аз не си определям схемата, има лекар , който го прави. Но на него не му пука или не знае за наредбата. Отидох и до завеждащата. И тя дига рамене, казва "аз където трябва съм уведомила, останалото си е политика на управата на аптеката".
И така всичко се върти като в омагьосан кръг. Сега за да не си губя херцептина, ведъж ще слагам 3 флакона, после 1. И каква ще е моята схема: ту на 1 седмица, ту на три седмици.
Споделих и аз проблемите си с вас.
Наде, радвам се че се включи в темата. В началото, когато бях нова и неориентирана, ти винаги ми помагаше с отговорите и напоследък, често си мислех за теб.
На всички желая много здраве и търпение
Ще допълня, че и в нашата онкология в Пловдив са забравяли да подновят договора и на който се случи има прекъсване по 1 месец

Редактирано от lilka13 на 03.10.09 22:15.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: lilka13]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.10.09 10:04



lilka13 здравей миличка, радвам се, че се обаждаш! Пак ще кажа, че в БГ освен с болестта сме принудени да се борим и с институциите - няма как.
Мила Нели, задъхването при майка ти е резултат освен от натрупаните химии, така и от действието на Херцептина, който натоварва сърдечната дейност, следи на 3 или 6 м. да прави ЕКГ, дори и лекарите да не се сещат да й назначат. Моля те, ако си се обадила в Онкологията, пиши дали е дошъл там херцептин, интересува ме дали забавянето е за всичкит болници.
Усмихнат ден, момичета!





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
АвторDORlS (Нерегистриран)
Публикувано05.10.09 12:29



Здравейте момичета, и аз имам едно питане относно Херцептина.Вече 4м.чакам да ми бъде отпуснат и на телефона на който звъня никой не отговаря.Затова моля да ми дадете телефон на д-р Велковска евентоално ако аз съм сбъркала да се поправя и дано този път да успея да се свържа.Предварително Благодаря и желая на всички хубав ден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.