Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Херцептиннови [re: lilka13]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано11.07.09 12:10



Лилка, Благодаря за информацията за електрокардиограмата и за схемите на вливане на херцептина. По колко мг е един флакон??? Майка е 50кг, мисля че би трябвало по 2 флакона месечно да и слагат. И още едно въпросче - приемат ли се някакви противоалергични или други медикаменти преди или след вливането на Херцептина?



Тема Re: Херцептиннови [re: nelly_83]  
Автор lilka_13 (непознат )
Публикувано12.07.09 22:07



Nelli_83, 1 флакон е 150 мг. Теглото на майка ти е идеално - херцептина винаги ще и е достатъцен, дори ще и остават цели флакони. Това е неуредицата в МЗ: лекарството трябва да го отпущат според кг, а не на всеки по 4 флакона.Не се притеснявай за противоалергичните,от тях винаги имат и ги слагат при вливката. Вече изпратихте ли повторно блокчета за изследване?



Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: N_O6O6]  
АвторSUNKA75 (Нерегистриран)
Публикувано14.07.09 10:42



МОМИЧЕТА, ВИЖТЕ ТОВА

Редактирано от *jull** на 14.07.09 11:27.



Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: SUNKA75]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано14.07.09 14:42



Като потърпевша от дългата процедура за отпускане на херцептина, вследствие на което получих нов рецидив, писах на ЦЗПЗ, като изявих желание да се включа в колективния иск. Писаха ми, че ще качат в сайта бланка на молба и така всеки засегнат ще може да се присъедини. Поискаха ми копия от абсурдната ми кореспонденция със Здравното министерство, която подготвям да им изпратя. По този начин се чувствам полезна, че може да се промени нещо в обърканата ни здравна система.





Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: N_O6O6]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано14.07.09 15:03



Момичета, мама днес трябваше да бъде на химиотерапия, но левкоцитите и бяха 2,8 и се наложи да и слагат урбазон. Но мен повече ме притесняват другите и показатели - АСАТ 45 - при норма 42, АЛАТ 45- при норма 41. Докторът каза, че ако утре левкоцитите и са добре ще и влеят лекарствата, въпреки завишените стойности на чернодробните показатели и аз за това съм притеснена.
Освен това имало само две парафинови блокчета и след като в едното не намериха клетки да изследват , той обеща да изпрати другото в Плевен.
Не следва ли да са повече тези парафинови блокчета, някой знае ли????



Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: sunka75]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано14.07.09 15:56



Наде, браво миличка! Точно така, дано най-накрая се въведе ред в обърканото ни здравеопазване!
Сънка майка ти колко ХТ е минала до сега? Можеш да прочетеш в форума за следващия път за различни алтернативни методи за вдигане на левкоцитите. Ние ползваме стафидките накиснати във вода.
Сънка, на мама показателите вече 2 месеца са завишени и двата със стойност 50 :(. И аз като теб много се притеснявам, но 2 момичета от клуба ме успокоиха до някаде, че това може да се дължи на химиотерапията. Мама пие трансметил- много е добро за подобряването на функцията на черния дроб. Не купувайте Карзил ( пак лекарство за черен дроб - природен заместител на трансметила, по-евтин, което е екстракт от бял трън), защото на листовката му пише че трябва да се приема с особено внимание от жени с миоми и рак на гърдата. Ще поместя и биковия чай, който мама сама си прави за подобряването на функцията на черния дроб.
Дано чернодробните показателите на твоята майчица и на моята влязат в норма.
От онкологията на нас ни бяха казали, че ние имаме 3 блокчета, но ни дадоха само едно - най-доброто по преценка на патолозите там , и ни казаха, че е добре всички изследвания на хер и рецептори са се правят от него. Защото блокчетата не са еднакви, в някои има много малко туморни клетки, дори можело да са от различен тип в различните блокчета. Затова обикновено дават на болните само по едно парафиново блокче-уж най-доброто, което да служи за база за поставяне на правилна диагноза.
Сунка бих те посъветвала да дадеш за изследване блокчетата, ако пак не станат в Плевен , в Майчин Дом София при проф. Драга Тончева. Тя и нейния екип единствени в БГ изследват по метода ФИШ блокчетата - и то напълно безсплатно, поема се от държавата. Метода ФИШ е най-прецизния ( по-прецизен от КИШ на Светлана Христова) и се използва за арбитарен резулатат в много спорни случаи, когато има разминаване от стандартния метод Дако с КИШ. Правят се месечно само няколко такива изследвания, защото е много скъпо, а държавната супсидия не стига.
Обаче за да ти отпуснат херцептин министерството иска потвърден положителен ХЕР от Светлана Христова или референтна лаборатория по метода КИШ.
Желая ви късмет миличка! Уточнете спокойно хистологията- важно е! Прегръщам те !





Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.07.09 17:36



"Правят се месечно само няколко такива изследвания, защото е много скъпо, а държавната субсидия не стига."

Какви са тогава шансовете на нуждаещите се да се вредят за това изследване?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано14.07.09 17:50



Jull точно такива им бяха думите...
Но споменаха също, че всеки при който има разминаване в изследването на Хер - по стандартния метод ДАКО (по-който работи примерно доц. Милев в онкологията-Дървеница) и КИШ могат да му се изследват блокчетата по този метод ФИШ. На мен асистентите на доц.Светлана Христова ми препръчаха точно проф. Драга Тончева като най-голям и единствен специалист в БГ, за генетично изследване на Хер.
Може би щом се правят само по няколко такива изследвания на месец- или няма толкова спорни случаи или просто желаещите чакат супсидията следващия месец- незнам точно.
За да ти изследват блокчетата има само едно условие. Драга Тончева иска да и се занесат готови подготвени стъкълца от парафиновите блокчета( трябва някой патолог преди това да ги нареже някъде)- стъкълцата не трябва да са от обикновените( както е при останалите 2 метода) , а специални P- стъкла ( казаха ми, че в онкологията знаели точно какви......)



Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: nelly_83]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано14.07.09 18:28



Позволявам си да пиша и в тази тема защото отново предмет на обсъждане е: изследвания, хистология, морфологични диагнози и в последствие правилно лечение. Мисля, че за да бъде лечението успешно, диагнозата трябва да бъде 100 % точна. В повечето случаи, обаче резултатите от изследванията си противоречат. Не разбирам, едно, има ли някакъв ерархичен принцип на база на който се приема дадено мнение за последно и окончателно. Днес ми бе обяснено, че принципа е: приема се за меродавно становището на лабораторията към лечебното заведение в което ще бъде лекуван болния.
В случая за херцептина: какво следва когато две от оторизираните лаборатории дадат противоположен резултат? Не може до безкрайност да се обикаля по лаборатории.



Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: ИлeнkaKo]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано14.07.09 21:05



здравей те,
В петък дадох за изследване на хормонални рецептори и хер при доц. Христова. Трябва ли да търса друга лаборатория за повторни изследвания, след като ги е правила тя. Доколкото разбрах от клуба тази лаборатория е референт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.