Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: инep]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано10.02.09 15:30



Благодаря ви за информацията. Инер, не знам къде се лекуваш, аз съм в ИСУЛ. През лятото, когато ми пуснаха протокола, с който ме предлагаха за Херцептин ми направиха само ехокардиограма, евентуално ПКК и биохимия, които правех на 21 дни, заради химиотерапията. През ноември пак ми направиха ехокардиограма, за да няма промяна в показателите заради ХТ и това е. Туморния маркер ми беше в норма, затова лекаря каза, че няма смисъл да го правим.
Сега реших сама да си "назнача" изследвания - сцинтиграфия, ехо и бял дроб, защото предпочитам да съм наясно с нещата.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Автор lilka13 (непознат )
Публикувано12.03.09 17:49



Здравейте! Аз се включвам за първи път.Прочетох всички ваши мнения.Моят протокол за херцептин е изпратен преди 2 месеца.Интересува ме всички ли сте чакали по 6 месеца докато ви го отпуснат? И втория ми въпрос: след като веднаж вече е започнат херцептина,за протоколите през 3 месеца пак ли се чака толкова,защото ако е така той ще се прекъсва? Предварително благодаря за отговорите и на всички вас желая късмет!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: lilka13]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано17.03.09 11:25



Дани, виждам, че четеш активно в клуба и се прехвърлям тук, за да не смесваме темите. Херцептинът е добър препарат за ХЕР позитивен, но когато се започне като превенция следоперативно. Когато се получат рецидиви, нещата са по-трудно овладяеми. При мен голямото забавяне на херцептина може би /но не е сигурно/ доведе и до М в костите.
Днес получих втори отговор /с близо месец закъснение/ от МЗ за изясняване на забавянето. Отговорът им е просто абсурден, не са си направили труда да погледнат какво са писали в предишното писмо. Пълно разминаване - плачат да им заведа дело, ама вече нямам сили.
Проблемът с херцептина е, че се отпуска само поименно, т.е. в болниците нямат "оборотни" лекарства, с които да работят, докато се одобрят протоколите. Съветвам те, както и lilka13, която е писала по-горе, да звъните настоятелно в МЗ и по номера на протокола да проверявате дали сте разгледани. Предполагам, че при мен е било забавянето е поради лошо стечение на обстоятелствата, но за да сте по-спокойни си контролирайте нещата. Освен с болестта, трябва да се борим и с институциите, но така е в БГ, това е част от борбата за оцеляване.





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: lilka13]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано17.03.09 15:25



Na 3 месеца се правят нови протоколи, с изследвания, но аз поне не чаках и нямах прекъсвания, имам чуството, че и без тези протоколи се дава на хора, които са почнали лечението. Мисля, че купуват цялото количество , като решат на някого да отпуснат за 1 година.



Тема Re: Комбиниране на лекарстванови [re: мaйka]  
Автор caramia_ (непознат )
Публикувано17.03.09 16:40



Здравейте,
За пръв път пиша във форума, но имам нужда от малко помощ. Майка ми е ХЕР2 3+. Минахме химиотерапията, лъчето също нси е зад гърба. Днес трябваше да й кажат как ще продължи лечението. Очаквахме, че ще й бъде предписано да продължи с херцептин, но разбрах, че са я включили в някаква програма, клинично проучване или нещо такова, и ще продължи с Lapatinib. Въпросът ми е някой от вас има ли малко повече информация за това лекарство? Дали е добре, че се съгласихме на този ... експеримент или трябваше да си настояваме за херцептина?



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: iner]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано17.03.09 16:55



Инер, благодаря че се включи. На въпроса ми до МЗ за колко време ми е отпуснат ми отговарят, че ми отпускат 8 флакона за м.02 и 03. Надявам се нещата да се регулират и да не се получава прекъсване.
Искам да те питам, ако знаеш, следното: на мен ми го вливат за рецидив на гр.стена, ако се получат някъде другате метастази, дали херцептина им влияе. За проблемите ми в костите, онколожката ми каза, че не влияе, само биофосфонати.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: N_O6O6]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано18.03.09 11:28



Мисля, че влияе и на другите органи, защото е еднакъв тип. Пази си вените, защото се слага дълго време и те трябва да се запазят, мажи ги с Хепароид или нещо друго. Успех.



Тема Re: Комбиниране на лекарстванови [re: caramia_]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано18.03.09 11:31



То е същото като Херцептина, но още не се дава от Здр.каса. На мен ми го отказаха. Аз исках да мина на него , защото е на хапчета, а не на вливки, но д-р Тимчева не ме включи в кл.изпитание, май не съм отговаряла на критериите. То има стр.ефекти- разстройство, но не е задължително всеки да го получи. Взема се дълго време.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: iner]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано18.03.09 12:55



Благодаря ти много, инер! Ти си ми много ценен съветник





Тема Re: Комбиниране на лекарстванови [re: iner]  
Автор caramia_ (непознат )
Публикувано18.03.09 17:21



Благодаря ти! Значи мога да се поуспокоя ... малко






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.