Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: ON4O_BON4O]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано03.01.08 16:22



Здравейте!Прочетох доста неща за Херцептина и искам да разбера тези протоколи, с които се кандидатства за него пред МЗ, от кой трябва да се издадат - от личния лекар или от онколога, или пък от мястото, където е извършена операцията? Извинявам се, ако въпросът е глупав, но просто се притеснявам, че ако не натискам лекарите, никой няма и да се сети да пусне такъв протокол - още повече, че от форума научих за Херцептина.

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: dtabak4eto]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 16:35



Протокол се издава от шефа на онкологията, в която ще се провежда химиотерапията
с голямо настояване от страна на пациента.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: инep]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано03.01.08 17:09



Благодаря ти, iner, за бързия отговор. Другата седмица мама чака резултатите от HER2 (тъй като имам предчувствие по въпроса с резултата), искам да се подготвя какво ме чака



Има ли желание - има и начин!

Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: dtabak4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.01.08 19:04



Миличка, ако те хвана, така ще ти наритам задника. Какво е това предчувствие за лоши работи? Ти не четеш ли темите за позитивно мислене тук? Колко важна е психиката? За кого пишем всичко това?
Колко пъти да повтаряме, че каквото мислиш, това те стига?
Още не са излезли резултатите, тя тръгнала протоколи за Херцептин да урежда!!! Е думи нямам.... Ти не си ли даваш сметка, че твоето негативно мислене се предава на всички около теб? Много ме ядоса, така да знаеш!



Нема начин да нема начин

Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано03.01.08 21:03



Весе, ако ти кажа че съм бременна с едно хубаво бебче, ще ми се размине ли ритника


Не че съм отрицателно настроена - в никакъв случай - даже заявих на хирурга, който оперира мама, че ако ще да ми завяви, че на майка й остава един час и как ракът тепърва ще се разсейва- въобще не му вярвам и нещъ и да го слушам.
Но някак си след като изчетох една камара неща, си мисля, че ако хер2-то е положително мама ще има доста голям шанс да оздравее с въпросния Херцептин. Въпреки че знам, че положителното Хер2 значи по-агресивен рак.

Абе и аз не знам какво да мисля вече

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: dtabak4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.01.08 21:26



Спри да мислиш! Сериозно говоря. Спираш да мислиш, докато не излезе резултата. Когато излезе той, тогава ще мислиш. Остави нещата да се случват, а не ти предопределяш какво ще се случи.
Резултатът освен положителен, трябва да е три пъти положителен, т.е 3 плюса. Само тогава се казва, че ХЕР2 е положителен и се прилага Херцептин. При един и два плюса се счита за отрицателен.
Нормално е от толкова четене всичко да лепиш на себе си и майка си. Всички студенти по медицина минават по тоя път. Оцеляват разумните. Затова бременна или не, ритането не се отменя - тъкмо ти е по-дебел задника.
Мисли за бебето, а не за щуротии. Ега ти и латиноамериканските сериали дето съчинявате....

Нема начин да нема начин



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано09.01.08 13:45



Предчувствията ми се сбъднаха


Майка е с +++ Хер2, назначили са и Таксотер и до 2-3 седмици ще получи Херцептин. Абе направо съм удивена от пловдивското онко - поне за сега. Лекарят там сам й е казал, че отговаря на условията,за да й бъде отпуснат Херцептина и другата седмица ще й подадат протокола до МЗ и щяло да има за нея до към още две седмици. Направо се чудя дали това е възможно
Иначе ракът не е хормонозависим - рецепторите са й отрицателни, което като чета различните постове се тълкува по различен начин - говоря дали е добре или зле

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: dtabak4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.01.08 14:20



Тази година са отпуснати повече средства за лекарства и проблемите ще са по-малко, надявам се. Затова не се учудвай, че ще й отпуснат Херцептин. Само следи да й се влива точно навреме, да не се пресрочват датите.
Мисля че Херцептина по схема се влива всяка седмица. Успех!



Нема начин да нема начин

Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 22:31



схемата е различна, при някои е наистина всяка седмица, при други на 20 дни ,като 1-ия път дозата е двойна, иначе както при другите химии количеството зависи и от килограмите.
и аз съм хер2 +++, с 2 операции, и ми подметнаха, че евентуално можело да ме включат , но тук в софия са много , а и сбало( където се водя аз) е национален център и идват от цялата страна...



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: mia]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано10.01.08 13:15



Здравей , миа! ти от околко време чакаш, че още не са ти отпуснали херцептина??? ей това не мога да го разбера, защо трябва дса се чака пациентът да получи разсейка, т.е.да се влоши, че да има адекватно лечение



Има ли желание - има и начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.