Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: "Херцептин" прати здравното министерство в съднови [re: nadia_O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.01.10 23:21



Браво, миличка! Стискаме палци за успех, а ако трябва
с нещо да ви подкрепяме, ще се организираме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: "Херцептин" прати здравното министерство в съднови [re: nadia_O6O6]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано17.01.10 20:05



поздравления!сега трябва да "разкатаете" това гадно министерство...
Успех!ние сме заедно!!!



Тема Re: "Херцептин" прати здравното министерство в съднови [re: nadia_O6O6]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано18.01.10 09:59



Наденце Браво Браво Браво!
Дано разгласяването на проблема да има ефект и тези.......... от министерството да се стрестнат малко и да спрат да се подиграват с болните и техните близки! Лечение трябва да има за ВСИЧКИ и то НАВРЕМЕ!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано18.01.10 10:38



Сънка, това което споделяш на ЛС за отношението на МЗ – в частност на Таринска е ужасно. Тези хора се гаврят с човешки живот. Дорис също оше не е получила Херцептина.
Отговарям ти в темата, защото се надявам да ме прочетат и други. Знам колко ти е трудно с малки дечица, че правиш всичко възможно и се обаждаш където се сетиш. Но момичета, това което ви е казал някой от МЗ по тел., е недоказуемо. Знам го от личен опит какви абсурдни взаимноизключващи се отговори съм получавала. Пускайте си писмено запитвания, жалби, дали е разгледан или кога ще бъде разгледан протокола. Те са длъжни да ви отговорят и след като има в ход и дело за забавяне и отказ на лекарството, дано им светне лампичката, че ще им се търси отговорност за това, че си играят с човешкия живот. Формулирайте си писмено заявление и ако нямате възможност да го подадете в МЗ, го изпратете по пощата с обратна разписка. Можете също да ми го пратите по имейл, аз се ангажирам лично да го занеса и да го входирам в Деловодството.
Съни, възхищавам се от теб, Нели-83, ИленкаКо и други момичета, вие сте невероятно загрижени дъщери, гордост за родителите си! Стискам ви палци, момичета, скоро да има резултат!





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nadia_O6O6]  
АвторDORlS (Нерегистриран)
Публикувано18.01.10 15:21



Здравейте,Наденце и всички други скъпи приятели.От много време се опитвам да се включа, но имаше някакъв проблем и сега се радвам че са го отстранили за да споделя с вас.От 02.11.2009г. Протокола за Херцептин ми е одобрен,но вече незнам колко пъти звънях на д-р Таринска и знаете ли какъв е отговора "Одобрена си но по рано от 15.02.2010г. няма да стане защото няма отпуснати пари а и докато определят фирма дестребутор ще трябва да почакаш а и преди тебе има и други одобрени."
Възмутена съм от отношението и нехайството на тези отговорни хора поставени на тези отговорни постове.Може би хора като нас които са пострадали знаят цената на живота, а всички останали не им пука дали ще живеем още малко благодарение на това лечение с Херцептин.Незнам къде още да звъня?Радвам се че Ви има и Вас за да поплаче човек на рамото на приятел който ще го разбере и ще му съчувства.Дано да имаме сили да издържим докрай да се преборим с тази бюрокрация.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: DORlS]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано18.01.10 18:02



Doris мила Браво че си в списъка на удобрените. Това е една много хубава новина.... Лошо е обаче, че все още си в списъка на чакащите...........
Разбираме те миланапълно как се чувстваш, повечето от нас са минали по този път, на безкрайното звънене на телефоните в министр. и безумните отговори или липсата на такива, които сме получавали оттам. Това един ден трябва да спре!


Стискам палци за теб и за останалите чакащи момичета по-скоро да дойде този Херцептин. За какво плащаме здравни осигуровки се питам..... цял живот ни ги удържат , а когато трябва здравеопазването да започне да работи за нас няма пари..... Безобразие!
Не се ядосвай и не му мисли много...... че от стрес и нерви идва всичко лошо. Нека се опитваме да мислим позитивно и дано има една сила, която да ни пази!




Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nelly_83]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано19.01.10 10:44



Ето ви отново потвърждение на думите ми. Това, което е казала Таринска /почти същото е отговорила и на Съни/, но това го знаете само вие и близките ви хора, ние тук, т.е. един малък кръг от хора. И тъпото МЗ смята, че с това, че ви е включило в списъка си е свършило работата, а пък вие си чакайте до второ пришествие. А чия е вината, че не са отпуснати пари и че не е сключен НАВРЕМЕ договор с дистриб.фирма?!? Неслучайно в М-вото са назначени служители с медицинско образование – лекари. Те много добре знаят, че лечението трябва да започне навреме, без да има интервал между терапиите, че всички лекарства за онкоболни са по схема и ако това не се спази – ефекта е никакъв.
Вижте това


Моля се, дано бог да е с всички вас, дано досегашното лечение да е овладяло нещата и със започването на Х да се приключи този неприятен период от живота ви. Не искам никого да плаша, но тази болест не е шега, още повече ХЕР позитивен. Изпитала съм го на гърба си колко е агресивна болестта, колко бързо нарасна ТУ и оставайки без лечение почти се обездвижих от кръста нагоре. Чудя се как съм ходила и на работа, сигурно благодарение на ината си. Не искам никой да бъде подложен на това, заради бездушието и безхаберието на някой в МЗ, който не си е свършил работата. Аз вече съм изгоряла, но не искам да стане това и с други, затова не мога и не искам да мълча. Не го правете и вие!
Нямам сили и средства да водя дела, а и съм прекалено заета със собственото си оцеляване. Затова се включих в колективния иск за Херцептин. Предоставила съм неоспорими доказателства, които ще бъдат използвани, за да докажат вината на М-вото.
Поне с това мога да помогна, дано да се променят нещата в положителна насока и да гледат на нас като на живи хора, а не на документи и протоколи.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nadia_O6O6]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано19.01.10 15:00



Да, момичета, аз звъня постоянно и първото , което чух през новата година беше да се обадя средата на февруари, тогава да ми кажела, можело март, можело април. " Те всички чакат, за всички е така", "няма страшно". А как цял месец документите стояха, за да ни ги върнат обратно защото нямало сцинтиграфия, а как съм я молела да я изпратя сцинтиграфията по куриер, по мейла или както там на нея е удобно, за да не губим пак време. Не, не, не можело.....имало си ред. Възмутена съм от това отношение ! Звънете момичета, пишете и пак звънете и пак пишете, това е !!! Права е Надето!!!

Наде, не си изгоряла миличка, щом ги има приятелите и семейството, близките, хората от този клуб, човеците около теб с главно Ч ,не си изгоряла!!!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: sunka75]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано19.01.10 18:49



Сънка, разплака ме мила, благодаря ти. Истината е че нещо съм се размекнала, поддадох се на емоциите. След репортажа по ТВ много хора /визирам познати, колеги, такива които срещам/ са ме разпознали, в погледа им чета съжаление някакво, което ме изкарва от релси. Точно от това се притеснявах, но трябва да се стегна.
А ти по-спокойно, не се безпокой прекалено, така ще бъде по-спокойна и майка ти и дечицата.


Дано скоро се реши проблема и да се успокоят нещата! От сърце го желая на всички вас тук, които чакате!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nadia_O6O6]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.10 20:48



Наденце,аз мислих,че си победила тази гадна болест вече?не е ли така?толкова много съдби тук са станали част от моя живот.Моля се за всички вас и за моето дете!дано да спечелите тази битка,защото за една цивилизована държава това е неразбираемо,не могат да си представят хората,че таково е възможно.Във всички европейски страни лекуването върви планово,никой не мисли за ред и за плащане.А тук имам чувство че понякога ти назначават излишни анализи и манипулации,колкото да вземат парите,а не да помогнат.Съкрушена съм от тази цялата информация!От все сърце ви пожелавам успех в борбата!Господ да е с вас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.