Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Херцептин!нови [re: Бea]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано16.08.06 21:28



Ти си абсолютно точният случай за терапия с херцептин. Даже задължителният. Обаче сега ще кажа нещо много кофти :( Нашите гадове от здравната каса са решили, че херцептин се полага само на болните с метастази. Ебаси :(

Да, и при тях действа - някои се излекуват напълно, при други се удължава преживяемостта и се подобрява качеството на живот. Проблемът е в това, че в развитите страни херцептин се прилага при ВСИЧКИ болни, които са хер положителни, защото той намалява много вероятността от метастази и рецидив.

Ако имаш възможност, купи си го, но за съжаление една ампула струва 1500 лв. Затова ако нямаш възможност (което предполагам е така), използвоай всички други пътища - наблегни изключително много на всички видове добавки и прочие антионко неща и насочени към увеличаване на имунната защита. Тук е писано много, прочети всичко и започвай. И най-важното - психичната нагласа. Тя е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна. Ако трябва, иди на психотерапевт. Запомни - ако силно вярваш и искаш, ракът е победим.

Ще потърся да ти дам неучно инфо за херцептина да опиташ с него да натиснеш лекарите да ти изпишат.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Херцептин!нови [re: Джeйн]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано16.08.06 21:58



Благодаря,Джейн,за помоща и откровението,от скоро съм в това клубче и както споменах,тук разбрах, защо не са ми обяснили всичко, моите лекуващи лекари,(да не се сърдя,че не ми изписват най-ефективното за мен)ама какво да направят те,както каза, то си зависи от здравната каса и министерството.Даже до скоро бях на нокти ,че и золадекс няма да има за мен,нищо,че съм на 32 г.,съвсем спокойно ми бяха заявили,че след химиото следва овариална супресия,направо бях откачила

,мислех си да не се оперирам пак,а да издържа колкото мога,беше ми кофти ,че съм се родила в такава държава.Че сега и за золадекса съм им благодарна,мога само са съжалявам,че има по добри лекарства за мен,но са ми недостъпни,и така каквото сабя покаже,а духче за борба си имам,дай Боже никога да не ме напуска,както и да е винаги с Вас!

пп:Знаеш ли,дали ако се ползва золадекс,ако не са ми добри резултатите(да не чува дявола)мога да ползвам след това и херцептина?Ако имаш информация ,моля те пиши!Благодаря за всичко!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано21.08.06 12:08



Още за херцептин:
http://www.roche.bg/roche/default.aspx?page=news&evntid=13060&title=



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: nani_na]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано21.08.06 15:25



Терапевтични показания

Herceptin е показан за лечение на пациентки с метастазирал рак на гърдата с прекомерна експресия на HER2:

а) като монотерапия за лечение на пациентки, които са били лекувани с не по-малко от две химиотерапевтични схеми по повод метастазиралото заболяване. Предхождащата химиотерапия трябва да е включвала поне антрациклин и таксан, освен ако пациентките не са били подходящи за провеждане на подобно лечение. Пациентките, положителни за хормонални рецептори, трябва да са провели неуспешно и хормонално лечение, освен ако са били неподходящи за подобно лечение.

Благодаря nani_na,от сайта ми стана ясно,че ако хормонолечението ми е неуспешно и имам 2 приложени схеми на химиотерапия,мога да вляза в списака за Херцептина.Дано не стигам до там!





Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: Бea]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано21.08.06 15:56



Радвам се, че съм помогнала на някого, пък било то и с малко информация :)

Днес изцяло съм се заплеснала по сайтовете даващи полезна информация за болестите и реших, че е добре да ги събера в една тема, защото всеки посещаващ форума има нужда от нея



Успех в борбата! Не се предавайте



Тема Re: Херцептин!нови [re: Джeйн]  
АвторRumi (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 18:42



Имам един въпрос по отношение на Херцептина:
Има ли телефон , на който да позвъня в министерството на здравеопазването, за да получа оттам информация, дали съм одобрена за изписването на това лекарство. Защото чакам вече месец за отговор от страна на химиотерапевта, който пусна документа към министреството?



Тема Re: Херцептин!нови [re: Rumi]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано06.06.07 19:01



02/9301287 може да търсиш на този телефон др Велковска тя ще ти отговори(
Трябва да си знаеш обаче изходящия номер на протокола и датата на изпращане.



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: vesela.bg]  
АвторRumi (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 17:46



Преди три дни ми направиха третото вливане на Taxoter + Herceptin. Получих изтръпване на лявата длан и лявото ходило - дали е нормална реакция, от какво е предизвикана?
Мога ли с нещо да подобря състоянието си в момента - някакви храни или добавки?
Пия сок от челвено цвекло, ям сурови ядки, всеки ден пия AVEMAR
На всички желая късмет!!!!!!!!!



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: Rumi]  
АвторDaniela (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 18:15



Rumi, моля те пиши как си.. мина ли изтръпването? На майка ми сега и откриха метастази в черния дроб след рак на гърдата направиха и една червена химиотерапия, след това разбрахме за HER2- днес излезе изследването и е положителен:(((. Следващото вливане ще е с Таксотер, но са подали протоколи и за Херцептин.. казали са и, че трудно ще го отпуснат. Много ми се иска да говоря с някой който е минал по този път...В този случей само от Таксотер дали ще има ефект?
Моля пишете ми- тук или на email-a diki_vt@abv.vt



Тема Re: ХЕРЦЕПТИНнови [re: Daniela]  
АвторRumi (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 20:02



Даниела, писах ти на посочения мейл, но ми върна съобщение, че мейла не действа.
Изтръпването премина в рамките на три-четири дни след химиотерапията. На следващото вливане попитах химиотерапевта и той ми каза, че е реакция в резултат на Таксотера. Можело да се стигне до парализиране - временно или трайно. Така че трябва да се наблюдава и ако се засили - да се спре терапията с този препарат. Предписа ми Malgamma - витамини, от които след четвъртото вливане изтръпването беше много слабо.
Изписването на Херцептина си беше цяла одисея - за първото вливане си го купих от Турция, където един флакон е 800 долара. Сега вече ми го изписват от министреството.
Желая късмет на всички!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.