Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Херцептиннови [re: lilka13]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.07.09 22:26



Лилка, при мен засега доставките са редовни. Отпускат ми 4 флакона за месеца, които пристигат последните дни на предходния месец. Единствено за юли дойдоха на 1-во число и докато ми го изпишат се получи забавяне с 2 дни. Понякога ако още не ми е изписан от аптеката, сестрата прави някакви "врътки" с налични от други пациенти, за да не ми нарушава /и не само на мен/ вливанията. Тази жена е невероятен професионалист. Казва се Любка Кардалева - ИСУЛ. Ако всички работеха като нея здравеопазването би било на много по-високо ниво





Тема Re: Онкоболни съдят здравното м-вонови [re: lilka13]  
Автор nelly_83 (новак)
Публикувано08.07.09 22:49



Лилка, защо да се получава пробив? При нас лекарите ни обясниха ( ако правилно съм разбрала и аз? ), че при схема - херцептин веднъж на 3 седмици се слагат по 2 флакона на вливане (ако министерството отпуска по 4 флакона месечно не би трябвало да има проблем - 2 флакона остават, а интресено ми е тях какво ги правят???

). Обясниха ми, че прекъсване или забавяне може да има само при първото вливане, защото тогава се влива двойна доза и се изразходват всичките 4 флакона и при следващото вливане вместо да е на 21 дена трябва да се чака следващата доставка от министерството, която е обикновено на 30 ден , и така се получавало 9 дена забавяне.
Незнам всъщност дали правилно съм разбрала лекарите. Някой по-опитен да каже ? Преди седмица гледах интервю с министъра относно Херцептина и той спомена, че в зависимост от кг. се определя колко флакона да се влива- ако човека е под 60кг- 2 флакона, ако е над 60кг- 3 флакона. Тогава защо министерството отпуска по 4 флакона на месец??? Съвсем се обърках
, ако някох знае моля да разясни
Лилка радвам се, че лекаря ти е казал за ЛДХ че не толкова високо , дано сега си малко по-спокойна.
Наде, при положение че майка ми е правила електрокардиограма преди 3 месеца (а тя нали уж се прави на всеки 6м) трябвали сега пак да си направи преди първия херцептин- за да има изходни данни за сравнение за това как е било сърцето преди започването на херцептина или е излишно??? Ти замина ли за морето вече
Хубава вечер момичета

Редактирано от nelly_83 на 08.07.09 23:09.



Тема Re: Херцептиннови [re: nelly_83]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.07.09 23:33



Нели, на мен 4 флакона на месец ми ги вливат по 1 на седмица, така че при мен сметката излиза.
За ехокардиограмата: правиха ми м.юли, когато се установи, че съм за херцептин, след това м.ноември, защото бях правила вече 6 курса химии, тогава кардиологът ми каза да дойда след 6 м. Херцептинът го започнах през м.февруари и той ме повика за следваща ехокардиограма м.май. На тръгване д-р Кръстев каза, че ще ми се обади през м.септември, за да ми напомни да дойда на контролен преглед, защото сигурно ще забравя... срам, срам





Тема Re: Херцептиннови [re: N_O6O6]  
Автор nelly_83 (новак)
Публикувано09.07.09 10:15



Наде, на много добър и човечен лекар си случила. Браво!


Ако правилно съм те разбрала ти не си правила контролна екокардиограма м. Февруари, при започването на Херцептина , а си направила през м.Май - на 3 Херцептин нали така- т.е не е задължително да се направи екокардиограма, при първо вливане на Херцептин ? ( аз понякога бавно схващам , но съм естествена блондинка и имам извинение ).
Целувки от мен



Тема Re: Херцептин-Болни завеждат иск срещу МЗнови [re: nelly_83]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано09.07.09 12:59







Тема Re: Херцептин-Болни завеждат иск срещу МЗнови [re: tinker.bell]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано09.07.09 13:07



Браво на всички тези момичета!


Браво на Теодора Захариева!

Само , че ще е още по-добре, ако всички потърсят ПЕРСОНАЛНА отговорвост на виновниците и да им "бръкнат" в личните джобове. Само тогава истински ще ги заболи, защото веруюто на тези хора са парите, а не живота и здравето на болните.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Херцептин-Болни завеждат иск срещу МЗнови [re: nelgina]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано09.07.09 13:35



Абсолютно съм съгласна с теб. Дни преди изборите гледах в новините изказване на здравния министър по повод Херцептина и други липсващи лекарства за онкоболни. Той каза, че няма такова нещо и това се използва с политическа цел. Прозвуча ми изключително цинично, нали не е пострадал пряко той или негов близък, как може да си мисли, че някой може да спекулира с такова нещо





Тема Re: Херцептиннови [re: nelly_83]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано09.07.09 13:47



Нели, явно много объркано съм се изразила

. Мисълта ми беше, че през ноември ехокардиографията ми беше направена, защото бях правила 6 курса ХТ и искаха да видят вследствие на нея дали няма някакви промени в ссърдечния ритъм. Непосредствено преди започване на Херцептина не ми е правена. Счита се, че показателите са същите. През м.май сърцето ми беше ОК
Мисля, че при майка ти също не е необходимо, чак 6 м. след предишната. Както казах, тук много държат на това. Ако при вас не е така, имай впредвид и след 6 м. питаш и настояваш
Днес бях в ТЕЛКа, лекарката ме попита дали ми го отпускат от Министерството или по някаква друга програма /не запомних каква/ и дали доставките са редовни. Останах с впечатление, че съм една от щастливките, които го получават редовно /засега/



Тема Re: Херцептиннови [re: N_O6O6]  
Автор nelly_83 (новак)
Публикувано09.07.09 14:18



Благодаря!

Вече всичко си разбрах..... Наде и все да си от щастливките ти желая .

Дано се решат тези проблеми с нередовните доставки на Херцептина,
защото това е БЕЗОБРАЗИЕ . Вместо да помага- държавата какво прави само стрес и допълнителни проблеми за болните >



Тема Re: Херцептиннови [re: nelly_83]  
Авторlilka13 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.09 08:27



Nelli_83,кардиограма се прави, когато се праща протокола до МЗ. След това 3 месеца след като са правени вливки от херцептин. Така изисква здравната каса. Херцептина се влива така: на кг тегло по 2 мл ако е на 1 седмица, на кг по 6 мг ако е на 3 седмици. В моя случай тежа 62 кг по 6 мг, стават по 372 мг. Слагат ми по 2 флакона и половина. Отворения флакон вече няма годност и ми остава 1. Когато имам 2 вливки в месеца, не стига.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.