Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Хер2 изследваненови [re: nelly_83]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано24.06.09 09:46



Jull, Nely, благодаря ви за съветите, благодаря за подкрепата!
Непременно ще ви пиша когато пристигнат повторните резултати на мама, тя вчера беше на химиотерапия и днес казва, че уж я понася по леко, хапва по мъничко кисело млекце и водичка пие.
Първите резултати са и за Хер2 отрицателен 1+, за прогестерон и естроген 50% шанс за отговор и Score 5. Химиотерапевтът казва , че не са и лоши резултатите, дано се потвърдят..........
Благодаря още веднъж, успех на всички!





Тема Re: Хер2 изследваненови [re: sunka75]  
Авторlilka13 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 21:22



Sunka75,не съжалявай за Плевен. В Алесандровска б. доц. Христова отказа да ми изследва блокчетата-според нея на микроскопа прецени, че ХЕР2- .В Плевен ми направиха изследването по 2 метода и потвърдиха точно изследването от Пловдив ХЕР2+++ ,хормонални- . Сега се обръщам към тези, които са на херсептин. Днес ме приеха за втора вливка и се оказа, че нямам херцептин! Случвало ли ви се е? Нали като го одобрят веднъж, доставките са по график? На втория ден след първата вливка проверих дали ми е подновен протокола. Да ,беше готов,имам и копие от него в досието. Какво друго да направя? Сега ми казаха всеки ден да проверявам. Лекувашият лекар опита да вземе от аптеката от друг пациент,на който са пристигнали по рано, но категорично му отказаха. Дайте ми съвет!



Тема Re: Хер2 изследваненови [re: lilka13]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано25.06.09 17:24



Лилка, благодаря за уточненито, беше важно да го чуят от някой минал по този път! Сигурна съм, че скоро при теб нещата с лекарството ще се уредят и лечението ще продължи успешно! Стискам палци!Дано господ е с всички нас!
Сънка





Тема Re: Хер2 изследваненови [re: sunka75]  
Авторlilka13 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.09 22:41



До момента имам само 1 вливка от херцептин,утре е следващата. До сега нямах метастази. Сега ЛДХ ми е 586. Вече трябва ли да се притеснявам?





Тема за Лилканови [re: lilka13]  
Автор nelly_83 (новак)
Публикувано06.07.09 10:36



Лилка,
незнам отговора на въпроса ти. От цялото си сърце се надявам да не е така. Може повишението да се дължи на химиотерапията, от претоварен с лекарства черен дроб. Стискам палци за това.
Правила ли си скоро екография на коремните органи и черен дроб? ТМ как са?
Мама също има проблем с чернодробните показатели и пие трансметил. Моляте говори с някой гастроинтеролог, да те посъветва какво да пиеш и на какво може да се дължи.
Лилка кое ЛДХ ти е завишено, ЛДХ 1,2 показват евентуални проблеми със сърцето, ЛДХ 4,5 с черен дроб. ( тази информация прочетох тук

)
Хубав ден и моляте пиши как си.Стискам палци всичко да е наред от сърце!




Тема Re: 11 БОЛНИ С ПЪРВИ КОЛЕКТИВЕН ИСК ЗА ЛЕКАРСТВО Снови [re: *jull**]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.07.09 15:24



11 БОЛНИ С ПЪРВИ КОЛЕКТИВЕН ИСК ЗА ЛЕКАРСТВО СРЕЩУ РАК
Това е публикация от в."24 часа" с днешна дата
"Дело срещу здравното министерство заради липса на лекарство започват 11 онкопациентки. Това съобщи вчера Теодора Захариева от Центъра за защита правата в здравеопазването. Днес документите ще бъдат внесени в съда.
Жените са започнали лечение с препарата херцептин, който се прилага при рак на гърдата. После обаче се наложило да спрат поради пробиви в доставките. Проблемът засегнал общо 70 пациентки. В резултат някои получили метастази.
Очакваме към иска да се включат още хора, обясни Захариева. Тя призова всички пациентки, лишен от херцептин, да участват. За това няма да плащат.
Ако се включат повече жени, искът може да стигне 6-7 млн.лв., обясни адвокатът на центъра Асен Георгиев.
Теодора Захариева стана известна преди година, когато осъди здравното министерство за 1000 хил. Лв. Заради липса на лечение.".
Мисля, че и ЗАБАВЯНЕТО С МЕСЕЦИ за отпускане на Херцептина също е повод да се потърси отговорност на Министерството. Който желае може да се включи.



Тема Онкоболни съдят здравното м-вонови [re: N_O6O6]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано08.07.09 18:44





Редактирано от Kaлoянa_ на 08.07.09 18:45.



Тема Re: Онкоболни съдят здравното м-вонови [re: Kaлoянa_]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано08.07.09 21:24



Момичета, на мама се върна блокчето от Плевен, но без резултат, защото нямало туморни клетки в това блокче / много странно/ и утре ще разберем от доктора какво ще правим.......Струвами се, че той обмисля да изпратим друго блокче с материал за изследване, но аз малко се притеснявам , защото ако правилно съм разбрала блокчетата са само две..............
А времето напредва и с тези смени на правителства, кой знае какъв хаос е в това министерство на здравеопазването........................Много съм объркана.
Възхищавам се на тези момичета, които са се захванали с този иск! Да им стискаме палци всички!



Тема Re: Онкоболни съдят здравното м-вонови [re: sunka75]  
Авторlilka13 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.09 21:58



Sunka,за какво да ги пазиш блокчетата. Нали точно сега са ти нужни, за да я лекуват правилно. На мен ми казваха, че имам 1 блокче, а се оказа че са 3 броя + 5 стъкълца. NELLY_83,благодаря за информацията. Лекаря ми каза, да не се притеснявам:това ЛДХ не било високо. N_0606,при теб доставката на херцептин ритмична ли е ? От МЗ вече отпускат на месец по 4 флакона.При нас \които сме на 3 седмици \ се получава пробив,когато се случат 2 вливки в 1 месец. В момента ми слагат по малка доза, за да няма прекъсване и да имам пак за в края на месеца.



Тема Re: ХЕР-2 изследваненови [re: sunka75]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.07.09 22:15



Сънка, отиди в патол.лаборатория на болницата, където е оперирана майка ти и поискай ако има други блокчета. Обикновено при операция болниците "отделят" повече блокчета от материала, които си държат в лабораторията.
При мен първоначално при първите 2 блокчета материала беше с лошо качество и не можеха да дадат заключение. След като си поисках други 2 блокчета и 2 стъкълца от болницата и си ги взех срещу подпис, /този съвет ми дадоха лаборантките на Св.Христова/, ги изследвахме в МА вече излязоха потвърдени резултати.
Щом в блокчето на майка ти не намират тумурни клетки, а диагнозата е потвърдена, значи материалът не е годен за изследване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.