Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Истинатанови  
Автор anbra (аз)
Публикувано29.06.06 11:28



Здравейте всички изстрадали и страдащи хора,
Много отдавна чета в клуба ви, сама не зная защо, вероятно интуиция някаква...
Ще се опитам да не бъда многословна. Става дума за моята майчица, на 74 г е и от десет години започнаха проблемите и - изкара три инфаркта, два пъти изпада в кома без видима причина, правиха и електрошокове, имаше емболии, мозъкът не се оросява заради запушване на каротидните артерии /100% и 75%/ и т.н. болести, засягащи сърцето и съдовете. И това го лекувахме и уж продължаваме. Колко пъти е лежала в интензивно вече не зная.
Но преди около два месеца се появи нов проблем - изведнъж отказа да се храни, започна да се оплаква от горчене /не парене/ по хранопровода и в устата, кръвното и се смъкна фатално до 60/40, загуби зрение изведнъж до степен да вижда само силуети, приеха я по спешност отново в интензивното и уж нещата се пооправиха. След изписването обаче продължи да не желае да се храни, с много зор пие сокове и след натиск от мен - редки, студени, зеленчукови супи, но далеч не всеки ден успявам. Преди около три седмици изпражненията и се оказаха черни на цвят, тоест кръвоизлив в стомаха. Други оплаквания нямаше. Само дето коремът и започна да се подува и видимо да нараства, въпреки непоемането на храна. След кръвни изследвания се оказа, че хемоглобинът и е спаднал с 30%, което пак говорело за наличен кръвоизлив. За да го ограничат и спряха най-важното за нея лекарство синтром, което се пие за разреждане на кръвта, тоест да я предпазва евентуално от нови тромби и емболия. Поне две седмици я увещавам да приеме да и се направи гастроскопия, както съветват лекарите, накрая се съгласи и в събота ще постъпи в болница, а в понеделник ще е изследването. Обаче тази сутрин имаме новост - непрекъснати позиви за повръщане, не може да каже две думи последователно, които да не са прекъснати от напън за гадене. И то отново без да е хапнала нищо, пила е малко сок. От устата и изтича само слюнка... Така беше и преди последното си постъпване в болница. Отделно, че губи равновесие, че няма сила изобщо да се помръдне, едва стига до тоалетната.
Питам се дали тези симптоми не означават нещо повече от стомашен кръвоизлив /предписаха и някакво лекарство за стомаха, пие го 10 дена вече/. Лекарите мънкат и се оплитат в терминология и се крият зад все още неизвършената гастроскопия и резултатите, които би дала. Дали обаче само гастроскопия би била достатъчна? А ако има нещо в корема, по другите органи по какъв начин се вижда това? Посъветвайте ме, моля, какви други изследвания да настоявам да се направят, въпреки че нейното много увредено състояние едва ли би позволило драстични интервенции. Познати ли са ви тези симптоми? Защо си мисля за неща различни от кръвоизлив, внушавам ли си, интуиция ли е някаква, или откровено се побърквам...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Истинатанови [re: anbra]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 11:49



направете туморни маркери и вижте утайката. пълненето на стомаха с вода ли е? Може това да е асцит.



Тема Re: Истинатанови [re: eвa]  
Автор anbra (аз)
Публикувано29.06.06 11:59



Не зная с какво е пълен коремът и изобщо с нещо пълен ли е - знам само, че е балониран много силно, което и подпира и сърцето. Устата и съхне, има задух, преди малко повърна стомашен сок, абе изобщо не е хич добре...
А какво е асцит и откъде се получава?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Истинатанови [re: anbra]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано29.06.06 11:59



Мисля, че един ултразвук на коремни органи може да даде информация дали има ТУ-процес. Ако има индикации за това, скенерът ще даде по-точни данни.
Но с оглед на състоянието й - ултразвук би било добре като начало, защото не би я натоварил. А гастроскопията в нейното състояние - не знам...тя е гадна. Пък и тя има позиви за гадене....
Питай и настоявай на лекарите за ултразвук - так мисля аз.
Тумормаркер - да, ама кой от всичките, защото за различните ракови заборявания е различен....
И затова питай лекарите, кажи им съмненията си..
От къде сте?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Истинатанови [re: anbra]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано29.06.06 12:01



Мила, да не прави пак емболия? Баща ми почина от това, та имам малка представа....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Истинатанови [re: vesela.bg]  
Автор anbra (аз)
Публикувано29.06.06 12:08



Ох, ами как да знам...
Трудно ни е да отидем до болницата, кола нямаме, а такситата не искат да возят на две преки разстояние, затова докторът дойде у нас и сякаш откъм сърцето и съдовете нямаше непосредствен проблем - това беше преди седмица. Той се обезпокои от кръвоизлива в стомаха, даже я натовари веднага на неговата кола и я закара да и вземат кръв, върна я вкъщи, след което отиде да чака резултатите, после ми каза какви нови лекарства да купя и отмени някои от предишните - с него съм в непрекъсната връзка и вчера се разбрахме да му позвъня утре да каже кога в събота ще я приемат.
Освен всичко друго лошото е, че и тя е лекар...
Какви са симптомите на емболията - при предишните два пъти, такова нещо нямаше.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Истинатанови [re: vesela.bg]  
Автор anbra (аз)
Публикувано29.06.06 12:10



от София.
Ще питам и настоявам, ама не знам каква ще е ползата от тези мъки... Какво ли лечение би могла да понесе предвид цялото и трагично състояние?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Истинатанови [re: anbra]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 12:18



гастроскопията може да се направи и под упойка,стига да не и е противопоказна.Баща ми имаше гадене и повръщане и видимо корема нарастваше.За съжаление се оказа рак на стомаха.А като се заинтересувахме разбрахме за жена,която е загубила съзнание и се е оказало,че е направила кръвоизлив,който също е причинен от рак на стомаха.Дано при вас причината да не е тази и бързо да овладеете ситуацията.Туморните маркери обаче за стомах и панкреас е добре да направите,за да имате база за сравнение след евентуална операция.Успех.



Тема Re: Истинатанови [re: anbra]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано29.06.06 12:21



Ами повръщаше кафява течност като кафе в огромни количества, като гейзер...и изпадна в 7-дневна кома.
Помоли лекаря да я вземат в болница - в това състояние ще я приемат навсякъде, ще я сложат на системи и ще й направят изследвания - той сам няма да се справи, нито ти сама с нея в къщи.
Това е най-доброто и разумно, което трябва да направиш.
Действай момиче и пиши тук.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Истинатанови [re: виoлeтa]  
Автор anbra (аз)
Публикувано29.06.06 12:32



Къде се правят тези туморни маркери? Единствено в онкологията ли, или може във всяка болница? Прощавай невежеството ми, но досега не съм се сблъсквала с тези проблеми...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.