Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема РАК НА ПИКОЧНИЯ МЕХУРнови  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано25.05.06 11:34



Като почне съдбата с голямата брадва.... След голямата одисея на баба ми, на 23.5 - друга голяма беда.

Сега девер ми има рак на пикочния мехур....

Мина биопсията. Сега ще прави скенер за разсейки. Предстои операция, при която ще премахнат целия мехур и ще го заменят с изкуствен. Знаете ли нещо по този въпрос? Какви са шансовете при такава операция? Горкото момче, на 31 години е.

Редактирано от vesela.bg на 04.07.06 15:48.



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: Dorchester]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 11:49



Съжалявам...Господи, нямаш ли милост! Сина ми е малко по-млад...Какви симптоми имаше...Моля те разкажи по-подробно...



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: zdr1]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано25.05.06 11:56



Симтоми... болки при уриниране. Сега вече губи и апетит, но може би на психична основа. Въобще не ни беше минало през ум за рак, ходи да го снимат за камъни, пък какво излезе... После като се размислиха, се сетиха за наследствен фактор. Дядо му (който е и дядо на мъжа ми) е минал по тоя път на 39 години. Само че при него са хванали рака в съвсем начален стадий и операцията е имала явно резултат, без да махат целия пикочен мехур. За девер ми няма алтернатива, казват.



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: Dorchester]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано25.05.06 13:07



Съжалявам, Дора Тая гадост няма край, но не спирай да вярваш, че нещата ще се подобрят както бе с баба ти. Стискам палци.



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: Dorchester]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 14:19



тази наследственост, май наистина е най-рисковия фактор. Съдя по нашето семейство-прадядо ми умира на 54 г., дядо ми се разболява от рак на същата възраст, но за щастие в начален стадии и сега вече почти 20 г. си е жив и здрав. Баща ми е на 53 г. и преди 2 месеца му откриха рак...



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: Eлфи]  
Автор nadia32 ()
Публикувано25.05.06 14:39



не се настройвай така
наследствен фактор може и да има, но може и да се избегне заболяването



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: nadia32]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 14:52



Надявам се да е така! Макар че за сега статистиката е безкомпромисна



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: Dorchester]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано25.05.06 19:44



Дора, ще ти пиша подробно малко по-късно. Мъжът ми е с такава диагноза. На приятелка баща й - също. На него пък му махнаха мехура и го замениха с изкуствен - както ти пишеш, че ще стане при девера ти.

Много е важон добре да подберете лекаря. Знам, че си във Варна, затова съвет не мога да ти дам.



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: Dorchester]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано25.05.06 20:35



Дора, ето ме отново, както обещах.

Наистина е много млад за такава диагноза. Напиши резултата от биопсията, ако ти е под ръка.

Махането на мехура по дефиниция се прави заедно с простатата и семенните мехурчета, т.е. шансът за собствени деца от тук нататък е нулев, ако не се замрази сперма. Проблемите след махането могат да бъдат еректилна дисфункция, изпускане по малка нужда... Операцията е тежка, коремна и се стои в болница 20-тина дни. Бащата на приятелката ми вече е свикнал с новия мехур и почти не се изпуска (той е на 65 г.). 5-годишната преживяемост след такава операция е много висока. Особено при млади хора. Ще му дадат 100% инвалидност с придружител.

За съжаление не винаги е възможно изграждане на нов мехур, който обикновено се прави от илеум (част от тънкото черво). В случай на засягане на сфинктера на уретрата няма как да се направи нов мехур. Тогава или уретерите (пикочопроводите, които свързват бъбреците с мехура) се имплантират директно на кожата на корема (т.нар стома – пишка се в пликче непрекъснато) или се прави пак от черво вътре в корема “контейнер”, който се изпразва от урината чрез катетър през известно време. И двете са много неприятни варианти за млад мъж.

Сега за рисковите фактори: по принцип зависи от вида на рака, но общ фактор е пушенето. В една друга тема тези дни бях описала и другите, но те са специфични за преходноклетъчен карцином.

В нета има много информация – на английски (основно това съм чела) и на руски. Термините са bladder cancer и рак мочевого пузыря. Изкуствен мехур е neobladder, а на руски – не знам. Има един форум, в който пишат лекари, ето подфорума за рак на пикочния мехур:

.

Написах ти всичките тези неща с надеждата при девера ти всичко да протече по най-добрия начин! Много, много силно стискам палци!



Тема Re: Рак на пикочния мехур.нови [re: little_rabbit]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано26.05.06 09:04



Много ти благодаря, аз засега съм напълно неподготвена по въпроса и много ми помагаш. Малко по малко ще се "обуча", но лошото е, че човекът отхвърля всякаква помощ от моя страна. Явно не съм достатъчен авторитет за него. Двамата ни други болни ме гледат в очите и каквото кажа, това правят. Той - точно наобратно. И не спира цигарите. Собствената му съпруга също не може да му повлияе, може би брат му, не знам.

Резултати от изследвания, биопсия, сега и скенер, не ми показва. Голям чешит. Аз съм сигурна, че много може да се напрваи, за да му се помогне. Няма да оставя нещата така със сигурност.

Още веднъж, благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.