Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Лъчетерапия - евентуални проблеми  
АвторMинa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 22:38



Оперирана съм от злокачествен тумор на матката, която вече е извадена заедно яйчниците. Нямам разсейки. Предстои ми лъчетерапия (25 процедури). Какво да взимам преди, по време и след терапията за да предотвратя евентуално ново развитие на болестта. Да очаквам ли отрицателни ефекти от лъчетерапията и може ли да ми навреди по някакъв начин? Благодаря ви.



Тема Re: Лъчетерапия - евентуални проблеминови [re: Mинa]  
АвторHyди (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 21:24



Опасност от лъчетерапия съществува но по този въпрос можете да разговаряте с Нуди Хасан-духовен лечител от Варна, на тел.*********** и на моб.*********

Редактирано от vesela.bg на 01.07.06 22:48.



Тема Re: Лъчетерапия - евентуални проблеминови [re: Mинa]  
Автор vio (непознат)
Публикувано22.06.06 22:38



Здравей, Мина! Доколкото съм информирана, лъчетерапията също намалява имунната система, както химиото, но в много по- малка степен

Радвам се, че са ти назначили само това. Имам позната, която след операция на рак на гърдата беше подложена на лъчетерапия, и тя сподели, че в месеците след това е била много по- податлива на всякакви вирусни заболявания. Изходът, според мен, е да си набавиш имуностимулатори (н.пр. Натанал, за който тук толкова е писано), да не се лишаваш от разходки на свеж въздух, и да се въоръжиш с оптимизъм, че всичко ще се оправи. Пожелавам ти скоро след като свърши лечението , то да остане само неприятен спомен от една доведена до край успешна битка (с живота и неговите гадни номерца)



Тема Re: Лъчетерапия - евентуални проблеминови [re: vio]  
Авторandre_ana (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 11:07



Здравейте, Мина! Напълно съм съгласна с горното мнение. Аз ще ви препоръчам нещо, за което вече писах и за което можете да прочетете, но дори да е "Натанал", /защото тук изглежда много хора го използват /, трябва да направите нещо за себе си по отношение на имунитета и хормоналния баланс. Не искам да ви плаша, но често след лъчетерапия има усложнения, които се проявяват след година или повече време. Прочетете за Антиоксидантния комплекс "НовоМин", който се приема във всички етапи на лечение на онкологичните заболявания /предоперативен и следоперативен период, за бързо заздравяване на тъканите и предпазване от усложнения, по време на химио и лъче терапии, за да предпази здравите клетки в организма и да остави на възвействието на лъчите или цитостатиците само злокачествените клетки, като усили тяхното лечебно действие, както и да предпази от посттравматични усложнения/ Можете да прочетете за "Новомин" на www.sibvaleo.com а ако имате проблеми с руския език мипишете на andre_ana@abv.bg за да ви изпратя материали на български език. Продукта е от няколко месеца в България и затова още не е толкова известен. Той е разработка на 20 годишен труд на проф. д-р. Суколински и неговия екип и включва най-мощните противотуморни антиоксиданти А, Е и С. Патента на това откритие е в концентрацията и съотношението на тези витамини, така че да имат едновременно двупосочно действие. Предпазват здравата клетка и унищожават злокачествената, като предпазват от метастази. Има и доста лекари които вече работят с него например д-р. Мария Папазова - тя е холистичен лекар. Една опаковка "НовоМин" струва 25.20 лв. и има 60 капс. Приемът е по схема индивидуална, според етапа и степента на заболяването. Прочетете и ако ви интересува ми се обадете.
С пожелание за успех и много вяра!



Тема Re: До andre_anaнови [re: andre_ana]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 19:59



А бихте ли ни казали откъде може да се купи новомин?Аз днес научих за него тук във форума и прочетох доста в интернет.Болният е баща ми,който е опериран от карцином на стомаха преди месец и половина и не му назначиха никакво лечение.Ние не сме спрели да се ровим и интересуваме за всичко,което може да помогне.Предварително благодаря за информацията!



Тема Re: До andre_anaнови [re: Vivs]  
Авторandre_ana (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 07:13



Здравейте, vivs!
Моля ви, напишете ми от къде сте, за да ви кажа откъде да си го взимете! А най-добре ми пишете на andre_ana@abv.bg за да ми опишете какво приема баща ви. Искам да ви препоръчам още 2 продукта към "Новомин" , един чистещ чай "Чисто езеро" и едно масло "Сибирски янтар". Ако ми пишете ще ви изпратя пълната информация за "Новомин" на български език.
Желая ви успех!



Тема Re: до andre_anaнови [re: Mинa]  
Авторvivs (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 12:40



Писах ти на имейла,много странно но повечето ми мнения не излизат във форума.Явно има някъкъв проблем.



Тема Re: Лъчетерапия - евентуални проблеминови [re: Mинa]  
Авторeтa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 20:31



Оперирана съм от рак на шийката на матката.Преминах 25 процедури лъчетерапия в областта на малкия таз.Прблемите, които се появиха при мен бяха разстройство /след 13-тата процедура/ , слабост и понижаване нивото на левкоцитите. Взимах Деодан /за левкоцитите/ и Нормофлор /за разстройството/. Ограничих приема на плодове и зеленчуци./като се появи разстройството/



Тема Re: Лъчетерапия - евентуални проблеминови [re: eтa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано02.07.06 21:11



Здравей, Мина.
преди всичко искам да ти пожелая да преминеш успешно през това изпитание - лъчетерапията.

Какво можеш да очакваш от нея ?
Всичко. И нищо.

Зависи от вида на тумора, който е установен при хистологичното изследване, от стадия на заболяването, от организма...

Лично аз съм убедена, че лъчетерапията не лекува, тя само подтиска временно туморните клетки, ако има такива в организма, блокира ги. След като измине месец, месец и половина от лъчетерапията - тогава ще стане ясно дали е дала някаквъв ефект и в каква посока - негативна или позитивна.

Знам, че не звучи много окуражаващо, но това заболяване е толкова сериозно, че всякакво желание човек да си "зарови главата в пясъка" и да не желае да научи истината, защото се бои от нея, е абсолютно безполезно, даже пагубно.

По-добре е да търсиш истината, само така ще можеш да вземеш адекватни мерки, за да се защитиш и пребориш със заболяването.

Ако имаш куража да знаеш истината, просто в търсачката на google.bg изпиши диагнозата, такава, каквато я имаш написана в епикризата.
После, ако имаш кураж, ограмоти се.

Аз лично имам много горчив опит с иначе "деликатни" лекари, които не ми казаха истината, докато нямаше вече накъде да се крие тя... и докато не стана ужасно късно да вземем достъчно навреме адекватни мерки за защита на заболелия ми съпруг.

Не мисля, че трябва много да разчиташ на лекарите, те си гледат основно бизнеса, гледат да "издоят" всеки попаднал им пациент добре, докато разчита и вярва, че може да се излекува.
Е, това е лично мнение, произтекло от личния ми опит с онколозите в НСБАЛО, не ангажирам никого.
И, дано да сме някакво нелепо изключение, все пак...но не вярвам в това.

Кураж, мила, потърси си някакви хранителни добавки. Подходящи при лъчетерапия са Олисалвин-акула, Герисан, Алое вера, Натанал, Деодан.(обаче Деоданът е много скъп, въпрос на финанси, все пак. Герисанът е за кръвотворните органи, достъпен на цена, много полезен за запазване на кръвната картина. Олисалвин-акула е най-достъпен на цена, извънредно полезен при срив на имунната система. Алоето (натурален сок) също е превъзходно, но доста скъпо) .
И всичките да ги вземаш едновремено, ако имаш материална възможност за това, няма да сгрешиш, те са много добри, помагат за по-леко понасяне на процедурите.

Ами това е, чети за своята диагноза, в интернет винаги има достъчно много информация. Само така ще можеш да знаеш наистина какво да очкаваш и ще можеш да вземеш адекватни мерки да се пребориш с болестта.

Кураж! И успех!
Бог да ти помага в трудните дни, които ти предстоят!



Тема Re: Лъчетерапия - евентуални проблеминови [re: eтa]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 00:04



Здравей ета,

в кой стадий беше когато ти поставиха диагнозата и веднага ли те оперираха?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.