Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кое е най доброто обезболяваващонови  
Автордидo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 09:50



Здравейте! Може ли някой да ми каже кое е най доброто обезболяващо при начални болки от рак на дебелото черво? На майка ми и изписаха "Трамадол Стада" обезболява я но много повръща от него.Има ли нещо по добро?



Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващонови [re: дидo]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 11:20



Тук вече у коментирана тази тема, ето ти ориентири:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1945824167&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1945825538&page=0&view=collapsed&sb=5

Дано нещо да ви помогне!





Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващонови [re: jull]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 12:38



На съпруга ми му изписаха /рак на тънко черво/ Дихидрокодеин хидрат DHC 60 мг. Обезболява го съвсем леко и за кратко време.
Весела ми препоръча Аулин + 1-2 таблети Ибупрофен Полфа.
Съпругът ми сега иска да и прати цветя за този коктейл, но не знае къде.



Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващонови [re: ket1234]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 11:10



Четох, че пиете Зофран при химиотерапия, за да облекчи гаденето и повръщането. А горе-долу каква ме цената и без рецепта ли се изписва?Нещо друго помага ли?



Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващонови [re: Eлфи]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 13:04



На съпруга ми му слагаха Деган в системата. Има го и в таблетна форма и не е много скъп - към 5 лв. Помага и в тази форма.



Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващо [re: Eлфи]  
Автор Бeни ()
Публикувано13.06.06 14:14



Зофран може да се купува на отделни таблетки. Струват от 9 до към 12 лв бройката в различните аптеки. Ако го няма в момента - поръчваш и до 1-2 часа доставят. Пробвай в някоя по-голяма аптека. Без рецепта.
Майка ми беше доволна от Зофрана при последните й химиотерапии, които бяха и най-тежки. Действието му е много по-осезаемо отколкото при Церукал и Деган, които пиеше при първите. Мисля, че в първия ден пиеше 2 таблетки - по 1 сутрин и вечер, а през следващите 3-4 дни по 1 таблетка при нужда.

Редактирано от Бeни на 13.06.06 14:16.



Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващонови [re: дидo]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 12:50



На баща ми са му изписали три неща, за да намали гаденето от химиото.Само, че нито едно от тях не ми говори нищо.
Navoban, kYTRIL, Anzemet.
Ползвал ли ги е някой?



Тема Re: Кое е най доброто обезболяваващонови [re: дидo]  
Авторraл55 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 13:47



Здравей,не искам да те плаша,но на татко от нищо не му минаваха болките докато не се оперира и не остраниха тумора.Вземаше и през устата най-различни обезболяващи,включително Трамадол и др.,слагах му и мускулно,но не му минаваше.Можете да пробвате с коктейла на Веси-Аулин+1-2Ибупрофен Полфа,във форума прочетох,че при някои помага.Оперирана ли е майка ти,кой стадий сте,пиши ако имаш въпроси или нужда от съвет.Късмет.



Тема Re: за Елфинови [re: Eлфи]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 14:03



KYTRIL® се използва за предотвратяване и премахване на гаденето и повръщането, предизвикани от прилагането на цитотоксични лекарства или от рентгеново облъчване на цялото тяло. След интравенозно приложение Kytril е ефективен за профилактика и лечение на постоперативно гадене и повръщане. Лекарствената съставка на препарата - granisetron притежава мощно антиеметично (т.е. предотвратяващо гаденето и повръщането) действие и е високо селективен антагонист на 5-хидрокситриптамин (5-HT3) рецепторите. Изследвания с белязани с радиоизотопни лиганди показват, че Kytril има незначителен афинитет към други видове рецептори, включително и към свързващите места на 5-HT и допамин D-2. Kytril се предлага под формата на филмирани таблетки, разтвор за перорално приложение и ампули за интравенозно и интрамускулно приложение.
Anzemet е също против повръщане и гадене,продукт на Sanoti-Aventis,антиеметик.
За другото лекарство не успях да намеря инфо,може би не е изписано правилно името му.
Успех и дано съм ти била полезна.



Тема Re: за Елфинови [re: gal55]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 15:31



Много ги благодаря за информацията, горе-долу се ориентирах какви са, ще питам и в атпеката, кое ще ми препоръчат






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.