Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема С какво правят химитерапия на болнитенови  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано10.06.06 21:11



Един от посетителите на клуба, чийто близък е болен от мозъчен тумор, сподели с мен преди време с какво са правили химиотерапия на близкия нему болен човек.

Това е препаратът ЛОМУСТИН (или още CCNU), препоръчван за химитерапевтично лечение на мозъчни тумори.

Има и друга информация в интернет за вредите и страничните ефекти на този препарат, но това, което открих в този сайт, направо ме порази,"загубих образ и говор!!!" , както се казва :

www.mh.government.bg/ppt/prof_Todorov.ppt

Сайтът е малко странно направен : след като отворите чрез линка главната страница, следващите страници се отварят, като се кликне върху долната единична курсорна стрелка отдясно на прозореца.

Трябва да кликнете 10 пъти, десетата страница на сайта носи заглавие :

"ЛЕКАРСТВА, УВРЕЖДАЩИ Д Н К - МАТРИЦАТА"

В списъка с тези лекарства е посочен препаратът

CCNU,

това е, което са давали на болния да пие, с това са му правили химиотерапия.

По-късно рабрах, че болният е зле след химиотерапията.
Стана ми много страшно, защото диагнозата на болния е същата, като на съпруга ми .

Официално, черно на бяло написано в официален сайт на Националната онкологична болница :

"Лекарства, увреждащи ДНК - матрицата"

Е, как да се чувства добре, болния, приел тази отрова!?! КАК!!!???

Тези наши медици никой не ги обвинява в убийство на близките ни, в шарлатанство, никой!
Те "лекуват", с официално регистрирана отрова- убийца.

Макар отлично да знаят, как съсипват и бездруго крехкото биохимично равновесие на изтощените организми на тежко болните, скъпи за нас хора!


Мили хора, защо споделям всичко това!?

Защото съм пряко засегната, защото става дума за същия вид тумор, поразил съпруга ми, защото ако приемем химиотерапия, то същите медици вероятно ще му дадат същата убийствена отрова!

Е, как тогава да се примиря с химиотерапията?



Тема Re: С какво правят химитерапия на болнитенови [re: ivaceda]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано11.06.06 02:44



Ето тук инфо за това въпросно нещо, на английски е:


Всъщност не знам при раково болните как точно "протича" една среща с лекуващ лекар. Не трябва ли той да каже какви са страничните ефекти от третирането? Не казват ли? Всъщност това би трябвало да им е задължение, да обяснят, пък пациентът да прецени за себе си.
В България, за съжаление, понякога нещата които са редни и задължителни, не се правят. За пример мога да дам това, че при ХИВ+ пациенти, които са на антиретровирусна терапия, просто решават кои медикаменти да дадат на определен човек, а дори не му обясняват нормално как да ги пие. Ефектът се губи ако не ги пие в точно определени часове и човекът се чуди защо не действат!!! Съответно тези медикаменти са много токсични, страничните ефекти са страшни - периферна невропатия, диария, отпадналост, повръщане, липодистрофия, косопад, кожни обриви, промяна в нивата на тестостерона, инсомния /смущение на съня, "живи сънища"/, смущения в дейността на централната нервна система, чернодробна токсичност, панкреатит, камъни в бъбреците и други. Разбирам, че тези пациенти нямат друга надежда освен това лечение, но лекарите трябва да ги казват тези подробности, защото са важни за качеството на живот на хората. Пък когато човек знае какво може да стане, поне няма да се чуди.
Затова най-добрият начин е да се ровиш в интернет, да четеш много и сама да се "учиш". За съжаление някои неща никой няма да си направи труда да ти каже, но ако имаш мъничко информация, винаги можеш да провериш останалото.
Пиша го това и давам пример с нещо друго, защото начините са аналогични. Не знам какви други възможности имате вие, но във всеки случай трябва нещата да се обмислят и да се преценят плюсовете и минусите.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: С какво правят химитерапия на болните [re: julkata_]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано11.06.06 13:46



Информация дават, уклончиво, крайно оскъдна.
И ти "втикват" в ръцете един формуляр, в който пише, че си информиран обстоятелствено и че повече въпроси няма да задаваш.

По принцип тези болни ги имат за отписани, лекарите знаят какво е становището на официалната медицина за въпросната диагноза :
"... и с химио- и с лъчетерапия, по-голямата част от болните загиват още през първата година..."
И много-много не се напъват... заради болните и заради нас, техните близки.
Гледат, ако може някоя пара да падне от нас, докато се надяваме...

Официалната медицина не ни предлага нищо друго, за съжаление...

Поне не и в България.

Виж, в Русия, в "презряната" Русия, толкова хулена и оплювана от новите ни "демократи" , в клиника в Санкт Петербург се прилага метод на лечение на тези болните чрез изработване на ваксина от тумора, при първичната операция на всеки пациент, която ваксина му се инжектира.
Всички лекувани по този начин пациенти са живи...

Но това е РУСИЯ, аз съм била там, в техни болници, те са на светлинни години в здравеопазването напред от нас. (Дори не говоря за напредналите европейски страни, защото нямам идея докъде са стигнали там, говоря само за това, което знам).

Но тук, у нас, никой няма да си направи труда да си разваля рахатя заради "безнадеждни" случаи, нито да си съсипва печелившия бизнес, най-много здравно-касовите чиновници да стачкуват, за да искат ново увеличение на заплатите...Що им е да лекуват!?- по-важни са техните луксозни кабинети, коли, компютри, привилегии...

Тъй де, няма да седнат да лекуват качествено безнадеждните, ама-хааа...

Това е дереджето, официалната медицина няма да ни излекува, остава да търсим алтернативни начини...



Тема Re: С какво правят химитерапия на болнитенови [re: ivaceda]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано11.06.06 15:32



А това нещо колко ще струва ако се отиде в Русия за един евентуален престой в тамошната клиника?
Нашето здравеопазване е много странно. И министърът е странен. Правят се изказвания, че раково болните са безнадеждни случаи, пък за ХИВ-серопозитивните министъра беше казал около 1-ви декември, че те вече се лекували успешно напълно и че отново се връщали на работните си места

Абсолютно неадекванти изказвания, този човек би трябвало да е грамотен и да знае, че медикаментите наистина подобряват състоянието, но не лекуват напълно, те са животоподдържащи и хората си умират от СПИН все още.
От друга страна пък не се знае кой печели пари чрез тази химиотерапия, ако на някой кинтите му идват в джоба и ако този метод от Русия е по-евтин и не достатъчно изгоден за някой, този някой няма и да иска да го въведе тук.
Сега се сетих за историята на Жабилов, порових в интернет и открих едно интервю с Проф. Златев. За да не те затормозявам да четеш цялата статия, давам откъс от нея:
"Вие работехте с д-р Хари Жабилов. Той ли е починал?
¦ Да, той беше в тази фирма. Аз много си мисля, дали неговата смърт е нормална, или провокирана. Преди няколко месеца той преживя много тежка катастрофа, на път от Ел Ей до Сан Диего. Задавам си въпроса, дали тази катастрофа беше случайна, или не. Защото онова, което д-р Жабилов предлага, наистина може да спре кранчето на много фармацевтични фирми, произвеждащи съвременни лекарства. С неговия препарат преди 4-5 години бяха третирани около 20 българи, заразени с вируса на СПИН. Резултатите бяха много обнадеждаващи. В 4 от случаите вирусът почти изчезна, клиничната картина се подобри, а от тези 20 души повечето са живи. Мисля, че двама са починали, но при тях терапията започна много късно. Поради лични, главно финансови интереси, лечението на тези хора беше спряно. Един човек, който бе наречен кредитен
милионер, похаби
150-200 000 долара
за това проучване. За съжаление не му позволиха да продължи. Препаратът трябваше да бъде регистриран, но това не стана. Този човек имаше подготвени договори за дистрибуция на този препарат, както в близките до нас държави, така и в Украйна, Индия, Китай, дори в Африка. Много пари щяха да влязат в България от предлагането на този препарат в различни страни на света. Именно оттам дойде завистта и невъзможността да се реализира тази идея.
¦ Кой попречи, можете ли да говорите с имена?
¦ С всички имена не мога да говоря, но тогавашният министър на здравеопазването доцент Петър Бояджиев, да речем, попречи. Имаше в пресата изказвания от негова страна: “Докато съм аз министър, този препарат няма да бъде регистриран!” Тогавашният спонсор беше наперен като петел и казваше: “Ако министърът не се съгласи, той осъжда на смърт болните от СПИН в България.” При тези реплики, при тези лични отношения, можете да си представите кой спечели. Естествено, онзи, който беше на власт"
Ето и линка:

Миличка, колкото и да е гадно, има някои неща, които просто не се знаят и никога няма да се разберат. Лошото е, че близките ни страдат от това, пък някой печели на чужд гръб. Защото ако откритието на Жабилов беше навлязло, фармацевтичните компании нямаше да печелят толкова, тогава хората щяха с една инжекция през известно време да поддържат ъстоянието си, не да гълтат хапове като обезумели... Тези хора още са живи, говоря за хората, участвали в експеримента на Жабилов.
Търси изход, търси варианти.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: С какво правят химитерапия на болнитенови [re: julkata_]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано11.06.06 16:02



Да, аз това и правя, търся алтернативен изход.
Когато го оперираха, състоянието му беше толкова тежко, че лекарите от екипа ми казаха :"Той няма АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ШАНСОВЕ да живее!"
Единствено хирургът, който извърши операцията, беше малко по-сдържан, и ме посъветва да стисна зъби и да изчакам , "накъде ще тръгне" болният...
Благодарна съм му, само той поне мъничко вярваше (в себе си, с направеното от него там, в операционната...).
И сега, с много грижи, с внимателно подбрана храна и добавки, поддържам физическо му състояние - като охлюв да пълзи нагоре, не надолу...
Питам се докога?
Не знам, но се надявам...
Не на официалната медицина - оттук насетне.
За операцията и лъчелечението, добре, каквото можеше българската медицина, с много средства от моя страна, направиха...
Оттук нататък си знам : трябва да търсим спасението, ако може...
А за Русия , за съжаление, е късно.
Там оперират и изработват ваксина от първичния тумор на конкретния пациент, и му инжектират "персоналната" ваксина.
Първичния тумор е отстранен вече, за този метод на лечение сме закъснели, за съжаление.
Ние не го знаехме тогава, пък и операцията беше спешна, животоспасяваща, кой би имал време да търси как да транспортира умиращ човек до Санкт Петербург тогава, дори и да знаехме навреме...

А и проблемът не е само и единствено за конкретния болен, макар че за нас, разбира се, важният е той. Проблемът е в системата на "здравеопазване" , която дава на тези болни нищожни шансове за оцеляване:

- защото ги отписва още с поставяне на диагнозата и не стимулира никакви научни изследвания и разработки за въвеждане на нови методи за лечение, макар тези методи да са станали рутинни някъде по света;

-защото здравната каса не си прави труда да съгласува със специалистите-онколози сроковете за лечение по клиничните пътеки;

-защото превръща насила самите лекари в чиновници, които гледат само как да се вместят в изискванията на здравно-касовите бездушни чиновници, които пет при не дават за болните, а това пък отваря вратички за корупция, защото, където има дефицит, моментално се появява корупция...

Ох, ние сигурно бихме могли романи да напишем, ние, близките на болните, за одисеята ни по здравните заведения...

Редактирано от ivaceda на 11.06.06 16:07.



Тема Re: С какво правят химитерапия на болнитенови [re: ivaceda]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 09:05



Іvaceda, би ли ми дала някакви координати на тази клиника в Санкт Петербург, в която изработват индивидуалните антиракови ваксини?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.