Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема билките на Мария Требеннови  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 19:30



Здравейте. Върнахме се от поредната химиотерапия. Правиха на сина ми контролен скенер, който показа свиване на туморната маса, но не смея да се зарадвам, защото знам, че сме още в началото на много дълъг и труден път. Искам да ви попитам някой от вас ползвал ли е билките на Мария Требен и имат ли ефект.
След всяка химиотерапия всички кръвни показатели се сриват, защото вливат на сина ми много и силни цитостатици. Да знаете, че ако не пиша, то е защото често сме в болницата. Кураж и успех на всички. Много ми харесва девиза на Весела. Не знам откъде черпи сили, за да поддържа не само себе си, а и всички останали. Аз за съжаление съм една непоправима песимистка.



Тема Re: билките на Мария Требеннови [re: nelgina]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано02.06.06 21:00



От билките на Мария Требен сме позвали само най-простичката - копривата.
Правя запарка от коприва, която пием всички вкъщи - и болният ми съпруг, и аз, и дъщеря ми.
Смея да кажа че е едно отлично общоукрепващо средство, което влива огромна енергия и бодрост на всички ни.
Освен това зная, че копривата е мощна кръвопречистваща билка, която в никакъв случай не вреди абсолютно никому, може само да помогне.



Тема Re: билките на Мария Требеннови [re: nelgina]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 18:59



Здравей.Преди повече от 15 години аз ги ползвах.Сама си ги берях,илекувах си колит.Имам книжката и за Стомашен тракт.Мисля че в нея имаше за онкоболни,трябва да я изровя ако случят е в тази област.Правих си тогава и малка шведска горчивка.



Тема Re: билките на Мария Требеннови [re: Eли]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 20:14



моля ви ако има нещо писано за рак на гърдата с метастази в белия дроб да ми кажете.Какво препоръчва Мария Требен



Тема Re: билките на Мария Требеннови [re: kaт]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 11:15



Съжалявам,книжката която имам е за "стомашно -чревния тракт".Няма нищо това което те интересува.Ама защо не опиташ"Икан" и "Хитозан".Това са хранителни добавки,никак не са по скъпи от всичко което си взимала досега.
аз вече бях писала че съм пила именно това,и някои други неща.препоръчвам ти го горещо.



Тема Re: билките на Мария Требеннови [re: nelgina]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано06.06.06 14:58



За разлика от теб, аз съм непоправима, дори патологична оптимистка - това ни е разликата с теб

Затова намирам сили в изобилие, не само за себе си, но и за другите.
Нормално е да се страхуваш - майка си. И е непоносимо за една майка да види детето си болно, особено от такава болест.
И точно затова трябва да си силна, за да се бориш заедно с него.
Защо да не смееш да се зарадваш на резултатите от скенера - та това е прекрасно, повод е за по-положително и оптимистично мислене. Радвай се на всеки милиметър напредък в борбата.
В ужаса си от тази болест ние забравяме да се радваме на нещата, които имаме, на позициите, които сме отвоювали от болестта.
А когато сме спокойни и положително настроени, тогава вярата ни е голяма и болестта отстъпва.
Не съм опитвала от билките на Требен - аз мисля, /писах го тук някъде/,, че на нашият организъм - отровен от химиотерапия билките не дават бърз резултат.
Но поне ако не помагат - то и не вредят. Не ти пречи да опиташ.
Успех мила и горе главата - болестта отстъпва от силните.
Ще видиш, че всичко ще е наред - първите резултати са налице

Нема начин да нема начин!

Тема Re: билките на Мария Требен-за КАТнови [re: kaт]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 17:19



Мила КАТ, преписвам ти дословно какво пише в книгата за злокачествени гръдни заболявания "Лечението започва след операцията. Белезите се мажат до под мишницата с мехлем от невен. Остатъците от мехлема могат да се налагат 4-5 пъти, само че леко се притоплят. Те допринасят само за това, кожата да се изглади и добие нормален цвят. Ако и лимфни възли са пострадали, тогава се налагат стрити на каша пресни листа от остролист и широколист живовлек по няколко пъти на ден. Освен това се прави смес за чай от 300г. невен, 100г. бял равнец и 100г. коприва. За приготвянето на чая от сместа се взима една препълнена чаена лъжичка на 1/4 литър вода. Дневната доза е 1,5-2л. запарен чай, който се изпива през деня на глътки. Освен това, от това количество чай се отсипва сутрин, обед и вечер по половин чашка преди всяко ядене, прибавя се една супена лъжица шведска горчивка и разделено на две половини, това количество се пие на глътки половин час преди и половин час след всяко ядене. Ако се появят болки, тогава трябва често пъти да се правят компреси с шведски билки и запарващи компреси с хвощ. Всички посочени лечения се провеждат и при ново образуване на буци. (Това е от книгата. Ако имаш въпроси относно приготвянето на мехлемите или горчивката ми пиши, аз ще ги намеря в книгата.)
А ето какво намерих в един вестник: "за рак на гърдата"
1. Цвят от слез - 200г. и стръкове от росопас - 100г. се смесват. Три суп. лъж. от сместа киснат 1 час в 1 л. вряла вода. Пие се по една винена чаша 4 пъти дневно преди ядене, подсладено с мед.
2. Четири шепи невен (цвят, стъбло и листа) се нарязват на ситно. 500 г. мас се загрява, сипва се невенът и се запържва малко. След сваляне от огъня съдът се покрива и се оставя да престои 1 ден. На следващия леко се затопля и се прецежда .Сипва се в буркани. С този мехлем се маже гърдата няколко пъти на ден. (автор Кръстю Дачков)
Това открих за рак на гърдата. Ти прецени дали ще опиташ нещо. Ние тръгваме спешно към болницата заради ниски показатели, така, че ако пишеш, ще ти отговоря след 6-7 дни. УСПЕХ



Тема Re: билките на Мария Требен [re: vesela.bg]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 11:00



Кат,не забрявай че храна за рака е самия страх от него.Стисни яко надеждата в ръце.и опитай всичко ще доведе до подобряване.



Тема Re: билките на Мария Требеннови [re: Eли]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 11:02



извиниме за обръщението.Мислех си и пишех.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.