Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фемара=Летрозолнови [re: Dimana64]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано09.03.10 22:38



Благодаря ти много! Пих Нолвадекс /вместо предписания Тамоксифен/ 6 месеца само и го спрях, защото започнах нови химии, след края на които минах на Фемара и я пия от 7 месеца. Доколкото разбрах е българско производство Летрозол-а и уж е същото, но се сещам за разликите между израелския и българския Тамоксифен - и там уж беше същото, ама не съвсем...



Тема Re: Фемара=Летрозолнови [re: Dimana64]  
Автор naneta1 (непознат )
Публикувано17.03.10 15:38



Летрозол Nucleus 2.5 mg, на Actavis, притежател на разрешението за употреба - Исландия. Засега в Диспансера в Младост няма Фемара.



Тема Re: Фемара=Летрозолнови [re: naneta1]  
АвторDiman (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 16:00



Доколкото разбрах - няма и да има. И в Дървеница дават само Летрозол и ми казаха, че вече това ще дават.
Очевидно държавата решава да "спести" пари като замества всички оригинални лекарства с генерични...и снощи имаше оплаквания по новините.



Тема Re: Фемара=Летрозолнови [re: Diman]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 18:54



С аримидекс е същото положението. Дават вече "анаромат" пак на актавис



Тема Re: Фемара=Летрозолнови [re: Diman]  
Автор LlLl63 (???)
Публикувано25.03.10 17:24



Разбрах, че фемарата или вече летрозола се взема 5г. След тия 5 г. какво се прави?



Тема Re: Фемара=Летрозолнови [re: LlLl63]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано25.03.10 18:28



Нищо. Пазиш по-стриктна диета (храни, ограничени на естроген) - без месо, соя и тн. След 5 години рисковете стават повече от ползите. Понеже по принцип фемарата се изписва на жени в менопауза се предполага, че след 5 гд производството на естроген в организма е намаляло и не е толкова рисково.



Тема Re: Фемаранови [re: Dimana]  
Автор LlLl63 (???)
Публикувано16.09.10 20:25



Вчера си взех Фемарата и на кутията пишеше "Мостра - не е за продажба" До сега не съм го срещала този надпис. На някой друг направил ли му е впечатление това и какво значи.



Тема Re: Фемаранови [re: LlLl63]  
Авторondin (Нерегистриран)
Публикувано16.09.10 21:19



попринцип фирмите производители притежават мостри от лекарството... това си е стандартно нормално лекарство, като всички останали, което се дарява в повечето случаи.. .. аз съм получавала лекарство от фирма по този начин.

Ако ви притеснява просто попитайте в аптеката, от която сте го получили. Но според мен не е нещо обезпокояващо.



Тема Колко дълго вземате Фемаранови [re: LlLl63]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано17.09.10 09:37



Само кратка забележка на поста на Лили. Не е редно да се дават на редовни пациенти мостри от редовно взиманите от тях лекарства. Прилича на далавера, защото мострите са безплатни и се дават директно на лекарите за да ги дават безплатно на свои пациенти, а държавата плаща за отпусканите онколекарства..

Основният ми въпрос е:

От кога взимате Фемара и по какъв повод ви е изписана? По-точно имате ли установени (или подозрение) за метастатични процеси?

Аз взимам от 3 години и нямам подозрения за мети.

Но онзи ден една докторка в Дървеница ми каза, че Фемара се давало само при мети и трябвало да я спра....

Доколкото знам Фемара е естроген-блокер и се предписва при естроген-зависим РМЖ. Няма никъде показания за при мети, още повече, че тя не влияе директно върку раковите процеси т.е. няма действие като на химиотерапия.

Четох, че понеже все пак влияе на хормоните (естроген) и се прилага сравнително отскоро (10-тина години) не е желателно да се взима повече от 5 години заради страничните реакции и предполагаемото увеличение на риска от остеопороза и рак на матката. На практика още няма проучвания в дългосрочен план за ефектите й.



Тема Re: Колко дълго вземате Фемаранови [re: Dimana64]  
Авторondin (Нерегистриран)
Публикувано17.09.10 10:31



Фемара сме пили ние 3 опаковки, без да има метастази... без да снме имали подозрения или нещо от рода.

Съгласна съм с това, че ако действително опаковката на дамата е мостра, не би трябвало да се дава от аптеката.. но поне може да се пита, нали :) до питане навсякъде се стига.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.