Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Фунготерапия, що за чудо  
Авторivi17 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:59



Много похвалиха тези гъби, но дали дават някакъв ефект. Лекували успешно рак и ако не бях стигнал дотук нямаше да им обърна внимание, но нещо не им вярвам. Помогнете!



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: ivi17]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 19:33



Нямам лични впечатления, но това е сайт, който можеш да разгледаш. Ако не го знаеш, разбира се!
http://www.fungo.ws/contact-us.html



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: jull]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано24.05.06 20:50



дали някой се лекува по техни схеми...........звучи ми малко невероятно........



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: caмoдивa]  
Автор tajno_cvetence (tajna)
Публикувано24.05.06 21:12



Sega razglejdam saita. Vidiah niakakvi dosta visoki ceni i ve4e proyaviavam nedoverie.....
Ako niakoi se e izlekuval, neka pi6e tuk.
Da si priznaya, za parvi pat 4uvam za fungoterapiya ....



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: caмoдивa]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 21:17



Да има сериозни данни, че гъбите са помощник в борбата с рака. Но тези с които разполагам аз се отнасят предимно до азиатските гъби (може би защото са най-добре изследвани)

Може би най-сериозните данни се отнасят до Coriolus versicolor (turkey tail). Доказано е че съдържащото се в нея вещество PSK (protein-bound polysaccharide K) има антиракови свойства. Съжалявам че някъде оставям термините на английски но не знам българските аналози защото те са силно специализирани термини. Нещо повече PSK е одобрено и се използва стандартно в Япония от официалната медицина като съпътстваща терапия. Публикувани са множество клинични изследвания. Ето някои данни от тях. В голямо изследване публикувано от British Medical Journal in 2004 (Британски медицински журнал), за рак на дебелото черво средната 5 годишна преживяемост при пациенти тертирани с химиотерапия е била 72.1% срещу 81.8% при групата третирана с химиотерапия и добавка PSK. При пациенти от 3ти стадий, преживяемостта е била 46,4% при групата само с химиотерапия и 74.6% при групата с химиотерапия и PSK. Това са цели 28.2% отгоре ! В статията пише че дори много консервативния американски център Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, разглежда използването на PSK. По неизвестни причини (или известни - интересите на фармацевтичните компании) дози естествен продукт без странични ефекти и както се вижда доказана ефикасност е практически неизвестен сред онколозите. Подобни изследвания в уважавани научни списания са публикували и японските онколози, които както казах, стандартно използват тази добавка от поне 20 години. Препоръчва се и за белодробен рак, поне част от изследванията са и за този рак. Ефективена срещу метастази в белия дроб. Има и обяснение или хипотеза как действа. Не знам обаче в България накой да предлага въпросната добавка и дори в Щатите има само една реномирана компания която предлага продукта.

Има също така клинични изследвания направени върху така наречената Sun Soup, наречена на създателя си д-р Александър Сън. Неговата майка заболяла от рак на белия дроб и била оперирана а след това третирана с някаква специална форма на японска химиотерапия. Но това не помогнало. Стадия бил 4ти. Тогава д-р Сън (който е доктор по биохимия) събрал данни за всички растения за които има данни че в лабораторни условия действат срещу рака (увеличават действието на IL-2, cytokines и интерферона). Списъка включва над 10 билки предимно китайски, шитаке гъба, соя и някакъв китайски боб. Знае се обаче че основните съставки са гъбата шитаке, соята и китайския боб (mung beans). Има публикувани иследвания правени с мишки и две такива с онко пациенти предимно рак на белия дроб. Пациентите ползващи супата на д-р Сън са преживели над 4ри пъти повече от тези без нея. От 27 пациента в стадий 3 и 4 в едното изследване и 14 в стадий 4 в другото няколко са се излекували напълно само благодарение на супата, други са имали наляване и изчезване на туморите за продължителен период от време - 20-30 месеца).

Търся под дърво и камък да купя гъби Шитаке в България но засега удрям все на камък. Ако някой знае нещо по въпроса - да казва. Съставните части на супата са известни и човек може да си я приготви сам но трябва да се намерят отнякъде такива екзотики. Тези от уеб сайта предлагат Шитаке по 1г. което е крайно недостатъчнa дозировката за супата на д-р Сън.

За Рейши също има много положителни отзиви и изследвания но няма т.нар. контролирани изследвания при които винаги има две групи - една на която се дава добавката и друга на която не се дава. Има едно новозенландско изследване в което на 34 пациента с рак са давали 1.8г специален екстракт от Reishi. При всички които са го взимали се е забелязало голямо увеличение в кръвта на антираковите cytokines IL-2, IL-6,и интерферон-гама, както и NK (natural killers) клетките. Фукинури Моришиджи японски хирург от висока класа и докторска степен разказал историята на жена с рак на яйчниците и разсейки в стомаха под формата на течност. Нейния мъж ходел по горите и и носел по няколко грама Рейши на ден. Когато Моришиджи я оперирал намерил само калцирани тъкани без следа от ракови клетки.

Изследванията ги има на www.pubmed.com - Това е сайт който публикува всички научни изследвания, излязли някога в списания или съобщени на научни конференции. Ползва се от повечето доктори в САЩ а и в целия свят. Т.е. едва ли има по-реномиран и обширен източник за медицинска информация.

Дано това да ви е от полза.



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: sta]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 22:15



аз се обаждах на телефона от този сайт и от там ми отговорира че за рак с метастази гъбите струват 480лв !!! след като му обясних че нямам възможност да си позволя такава цена ми отговориха че мога да зема и само една гъба Веселка .Това е някаква руска гъба.Ста чел ли си нещо за нея.Този мъж тварди че тя е с най силно изразени противотуморни качества.



Тема Шитакенови [re: sta]  
Автор Бeни ()
Публикувано25.05.06 23:02



Купих от Фантастико стерилизирани китайски гъби SHIITAKE на фирма Мисота, вносител "Инател" ООД, Пловдив. Като съдържание е дадено: Култивирани китайски гъби SHIITAKE, вода, сол, лим. киселина.
Дали са запазени качествата им в този консервиран вид? Трайността им е 3 години, сигурно всичко полезно е убито в тях...



Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 12:18



колко струваха и какъв грамаж.За готвене ли са какви са.Не вярвам във фантастико да продават хапчета



Тема Re: Шитакенови [re: kaт]  
Автор Бeни ()
Публикувано26.05.06 12:59



не помня точно колко струваха - мисля, че бяха до 2 лв за бурканче, водят се деликатес. Цели гъбки са в стъклено бурканче от някъде сигурно 200 г. Може да се приготвят на салата или да се добавят в ядене.



Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 07:17



Гъбите може да са изсушени и това е ОК. Техните качества не са нарушени. После се накисват малко във вода за да могат да се консумират. Но консервирани в бурканче според мен не стават.

Що се отнася до други гъби и техните качества, не мога нищо да кажа. Нямам данни. Нека тези които ги предлагат да покажат нещо, че те наистина действат. Дотогава аз ще търся от тези за които имам данни че помагат.



Тема Re: Майтаке!нови [re: sta]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 13:19





В американски сайтове за онкологични заболявания доста се говори за гъбата Майтаке, като най-доброто средство за профилактика на рака -
най-елементарно казано я определят като "убиец на раковите клетки".
От гугъла измъкнах този сайт - поне е на руски и е по-разбираем.
За цени не зная, но във Франция - 280 капсули от тази гъба са на цена около 30 евро и е за 3 месеца. Това не е огромна цена. Пие се от 3 месеца до 1 година. Това означава 120 евро за 1 година - за мен това е съвсем поносима цена, в сравнение с това, което сте писали по-горе в темата.
Измъквам отново тази информация в отговор на хората, които си задават въпроса "Как да задържим ремисията по-дълго", "А сега накъде" и т.н. Мен също ме вълнува този въпрос - какво да вземам след като приключа химиотерапията?!
В този сайт има инфо и за гъбите Шитаке и Рейши и Майтаке.
Всеки сам решава за себе си, но е добре, когато имаме повече информация и повече възможности за избор Успех хора!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 20.07.06 13:41.



Тема Re: Шитакенови [re: sta]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 12:58



Ста, в новия кауфланд намерих шитаки (lentula edodes) -така е написано, това дали е от типа гъба, която ти търсиш?за съжаление е пак консеррвирана в бурканче

,производство на "хелос оод" и с годност до 07. 2008-май бая годност, като тези за които споменава Бени...от фантастико



Тема Re: Шитакенови [re: mia]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:18



Шийтаке имаше в Пикадили в новия МОЛ, когато го откриха. Тези дни обаче нямаше, но явно зареждат. Бяха пак в бурканче, но сушени, не стерилизирани.
Там между другото има доста щандове с диетични и здравословни храни, но са малко по-скъпи от диетичните магазини - там съм виждала даже сурови кедрови ядки.

Нещо не мога да влизам регистрирана в клуба от 2 седмици, вие имате ли този проблем?



Тема Re: Шитакенови [re: mia]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:26



ето какво има като инфо в гуглето относно lintula edodes, явно става въпрос за същите гъби, които и ти, Ста имаш предвид:
Unicorn Bags - Cultivation - Lentinula edodesA Brief Introduction to cultivation of Lentinula edodes. ... Table 2. Growth parameter management for cultivation of Lintinula edodes (shiitake). ...

- 19k - Кеширана - Подобни страници


[PDF] UntitledФормат на файла: PDF/Adobe Acrobat
boczniak ostrygowaty Pleurotus ostreatus - grzyb jadalny i Lintinula edodes. Z workowców zaangażowane są: Xylaria, Libertella i Hypoxylon. Wśród grzybów ...
- Подобни страници


Школа Грибоводства
Форумы - Увидеть ТемаShiitake (Lintinula Edodes) Japan Вешенка (Pleurotus ostreatus) China Ильмак, чешуйчатка (Pleurotus ostreatus Gold) Far East Навозник (Coprinus Comatus) Far ...
www.gribovod.ru/phpBB/viewtopic.php?topic=70&forum=1&start=0 - 32k - Допълнителни резултати - Кеширана - Подобни страници
няма нищо интересно


Shroom Talk - Mushroom Growing Information :: View topic - What ...Lintinula edodes ( Shiitake ) * anti - bacterial * anti - candida *] anti - tumor * anti - viral * blood pressure * blood sugar moderator ...
www.shroomtalk.com/phpBB2/viewtopic.php?p=33029&sid=d68fea73ee231fb5df266760ea9c2c36 - 68k - Допълнителни резултати - Кеширана - Подобни страници
не се отваря!




Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:29



Бени, благодаря за инфото, а пише ли че са именно Lintula edodes?дали наистина са тези за които пише Ста?Би ли казала за какво са кедровите ядки-с какво са полезни?



Тема Re: Шитакенови [re: миa]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 13:30



кои о5т новите молове, предполагам, че имаш предвид този в лозенец?



Тема Re: Шитакенови [re: миa]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 21:55



Миа,
не знам дали пишеше латинското наименование на гъбите, утре ще ходя в супера и ще проверя, стига да ги има. Имах предвид МОЛ-а на Стамболийски и Опълченска, но зареждането във всяко Пикадили сигурно е еднакво.
Кедровите ядки ги споменах като един от по-рядко срещаните здравословни продукти, обаче те са страшно скъпи и не съм купувала, а не знам дали имат пряко влияние във връзка с рака. Общо взето се интересувам все повече от здравословно пълноценно хранене и то откакто се сблъскахме с тази болест...
Виж какво излезе от Гугъла:





Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 13:33



благодаря, кедровите ядки изглежда са мн. полезни, съдържат лизин!!! , който бил мн необходим според д-р Рад против рак, а също и мн. микро и макроелементи... колко скъпи са?



Тема Re: Шитакенови [re: mia]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 16:15



Няма сушени гъби Шийтаке в този Пикадили

.
Кедрови ядки има - 7 лв, за 60 грама, но въобще не обърнах внимание дали са сурови, да не би да са печени...



Тема Re: Шитакенови [re: Бeни]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 12:59



Бени мерси, за инфото!Аз обаче точно вчера си купих от същия Пикадили, на Стамболийски-сушени култивирани.Има мн. рафтове с гъби(на 3-4 различни места из магазина) , трябва да се огледа навсякъде, защото ги няма по всички рафтове.
Въпросът е доколко са полезни тези гъби, защото според сайта даден от Jill, за центъра по Фунготерапия на Л. Кошут, руската лекарка, основала 1-вия такъв център в русия , пише че тези гъби по магазините са деликатесни и от тях няма ефект, колкото и да ги ядеш, за разлика от специално отглежданите за целите на фармакологията

; може и да е така, но може и да е реклама на техните продукти, всеки ще предпочете да си ги купи от унуверсалния магазин , защото са на несравнимо по-ниски цени.Друг е въпросът, че приготвени фармацевтично със сигурност са мн. по-силно действащи, те са концентриран извлек във воден или спиртен разтвор.Така е и с билките...А че гъбите са мн. полезни това е доста известен факт още от древността и има много писано в тази посока.
Ста, обръщам се към теб, би ли дал малко повечко разяснения,как смяташ да приготвяш тази супа в случай , че тава са именно търсеноите от теб гъби?Благодаря предварително1



Тема Re: Шитакенови [re: mia]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано04.08.06 13:28



Миа, Ста не е писал отдавна тук и вече се притеснявам за него....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Шитакенови [re: mia]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 21:48



от къде другаде може да се намерят тези гъби евентуално от гърция или кипър



Тема Re: Шитакенови [re: виkи]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано03.02.07 14:50



Също по колко е добре да се взимат, по каква схема?



Тема Re: Шитакенови [re: ggs]  
Автор виkиkи (непознат )
Публикувано03.02.07 23:01



здравейте някой купувал ли е тези гъби от България и дали имат нещо общо с тези от щатите защото там цените на тези видове гъби, които ни ги преписват от ул.Лайош Кошут 24 са доста по ефтини



Тема Re: Шитакенови [re: виkиkи]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 23:41



Аз съм пила и от двете. Не мисля,че е нужно да се дават толкова пари . Това е май доста комерсиализирано. Купи си ги от чужбина. Излизат доста по евтино. Пила съм трансфер фактор плюс - много добра комбинация.





Тема Re: Шитакенови [re: виkиkи]  
Автор v_a (())
Публикувано05.02.07 02:01



Имам по една кутийка (60 капсули), различни мг (не ми се преписва толкова

) Рейши (Ganoderma lucidum), Кордицепс (Cordyceps militaris), Веселка (Phallus impudicus) и Трутовик (лиственничньй) от тези хора от http://fungo.ws/

Ако някой ги иска, може да ми пише на anti@abv.bg, подарявам ги, да отбележа. Хoрата от http://fungo.ws/ казаха, че биха помогнали само на човек, който няма образувани тумори.



Тема Шитаке-то го има....нови [re: v_a]  
АвторSadness (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 16:41



Извинявам се на всички, че отново връщам стара тема ...зачетох се в това, че
хората питат от къде да си купят шийтаке...итака СМЕЯ ДА ТВЪРДЯ с 99,9% сигурност след дълго сравняване на гъби...четене на книги...материали в интернет, че гъбата Шийтаке и сушените китайски ароматни гъби са едно и също нещо!!!! Струват към 2.50 за 100 грама...има ги във всички китайски магазинчета където се продават и храни и подправки...или само магазинчетата за подправки....Пикадили и др. по-големи места където има китайски неща...аз лично ги използвам многа за храна-с ориз...пиле на спагети...имат силен аромат и понякога може да убият аромата на другите съставки в ястието...относно това което се продова в капсулки като добавка...си мисля все повече, че май не е нищо повече от стрита на прах изсушена гъба???!!!
За да затвърдя тезата си, че шийтакето и китайската ароматна гъба са едно и също, ще ситирам интернет енциклопедията-уикипедия:
- Шийтаке - shiitake - японско име на гъбата
- (Lentinula edodes) - латинското име
- xiānggū - китайско име на гъбата
- "fragrant mushroom" - търговско наименование в повечето източни страни и навлязло и у нас - "ароматна гъба"
За тези които искат повече инфо - http://en.wikipedia.org/wiki/Shiitake ето и снимка :http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Lentinula_edodes.jpg



Тема Re: Шитаке-то го има....нови [re: Sadness]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 17:31



Във трансфер фактор плюс има като част от продуктите 3 вида гъби, като една е шиитаке Тези, които се продават в пакети по суперите са същите, с тази разлика, че за да издържат дълго и да не мухлясват ги пръскат с химикали В тях повече е отровата, отколкото ползата Ако има в суров вид - най-доброто, аз също ги ползвам, не само при спагети, но и на супа, на каша, като гарнитура,



Тема Re: Шитаке-то го има....нови [re: Kaлoянa]  
АвторSadness (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 21:20



Нямам идея дали сушените гъби се третират с нещо...по тази логика и всички други сушени гъби и продукти трябва да са обработвани така...в днешнао врем просто не знам да има продект без обработкас химикал, консервант или друго...сушения продукт когато е на сухо място запечатан добре не би трябвало да има проблем....честно азано аз съм отварял капсула с прах от шитаке и наистина ми се струва, че съдържа само и единствено смлени сушени гъби...даже някъде четох, че по този начин хората сами си правят такива капсули...купуват се празни и си ги пълниш с прах от смлени гъби...куркума...джинджифил....и реално погледнато би трябвало и в тях да има нещо пречещо на гъбата да мухлясва....?



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: ivi17]  
Автор just flower (детето)
Публикувано23.11.09 17:24



Натъкнах се на следното във вестника:


Измама ли е, някой пробвал ли е?



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: just flower]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано24.11.09 11:43



Аз поне не видях никъде латинското име на гъбите.

Според мен, когато става въпрос за гъби, всеки, който има нужда от лечение с тях, трябва да се информира за латинското им име.

И тогава в Гугъл излиза ценна информация за химичния състав, има и снимки на самите гъби....

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: Poзмapи]  
Автор just flower (детето)
Публикувано24.11.09 15:07



Благодаря за мнението, Розмари. Просто майка видя във вестника тази статия, платена е предполагам и се чудехме, тъй като често я пускат, дали някой е опитвал системно така да се лекува. Незнам за какви гъби точно става въпрос, може да се обадя да питам, дават само сайтовете- доктор натура, фунгобг..От друга страна съм чувала, че билките и гъби и прочие само от дадения регион, в който човека живее му помагат..такова изказване съм чувала..
Сега говорих по телефона с дадената онколожка- Д-р Михайлова, тя каза, че имали добър ефект тези гъби за поддържане на ремисията, всъщност това изложих аз, като предположение и тя го потвърди, тъй като почти нищо друго не каза..Охх, забравих да питам колко струва консултацията..ама съм заплес

Каза, че трябвало да си носим всички документи, епикризи и т.н...всеки ден от понеделник до петък от 9:00 до 17:00 часа. Незнам дали ще ходим, майка сигурно няма да иска..

Сега вече попитах, 20 лева е консултацията с тази докторка, намира се на ул. Лайош Кошут 24(близо до Руски паметник, една от преките на Скобелев)..Незнам дали са добри, давам само инфо, не точно препоръка..

Редактирано от just flower на 24.11.09 15:19.



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: just flower]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано25.11.09 09:48



Според мен, иди ти лично на място при въпросната докторка и се консултирай. Съмнявам се , че по телефона ще ти дадат инфо - просто ей така - моля, дайте ми латинското име на гъбите.

За неспециалист е трудно да се ориентира. ( Аз примерно имам 2 семестъра ботаника и 4 семестъра предмет, свързан с изучаване на гъбите. Така че не ми представялва проблем да придобия обща представа и по телефон.)

Пък и знаеш, никой лекар няма да те лекува по телефона. Майка ти като не иска, не можеш насила да я заведеш, но можеш да си платиш ти за една консултация и да видиш какво може на се направи за здравето на майка ти.

Тъй де, 20 лв. няма да те съборят.

Успех.

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: just flower]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано26.11.09 00:56



Гъбите действат и доказателство за това е че полизахариди от тях са извлечени и регситрирани като лекарства против рак в Япония -Krestin PSK ,Lentinan и др.Сега в Европа има лекарство против рак наречено Lentinex което е фармацевтично чист Lentinan -полизахарди beta glucan от гъбата Шитаке.Това е най силната антиракова натурална субстанция в света до момента.Ще направя всичко възможно да я взема за майка си.



Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: hospitalier]  
Автор kpacaвицa (ненагледна)
Публикувано26.11.09 03:58







Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: hospitalier]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.11.09 06:52



Моля те да дадеш малко повече информация за Lentinex.
В Гугъла попадах все на сайтове за продажбата им.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Фунготерапия, що за чудонови [re: *jull**]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано29.11.09 05:13



Каквото ви интересува за Lentinex вижте просто за Лентинан или lentinаn.Информацията е повече от огромна и най вече научна особено в Pub Med.На български език има една статия която мисля че беше озаглавена:
МЕДИЦИНСКИ СВОЙСТВА НА ВЕЩЕСТВАТА В ГЪБИТЕ ВИСШИ БАЗИДИОМИЦЕТИ и
Медицински гъби като източник на анти-туморни и имунно-модулиращи полизахариди
Вижте за тях в Интернет.
Що се отнася за Lentinax него го посочих като фармацевтичен аналог на lentinan, който вече го има в Европа.Или по точно казано -ако искаме да си купиме лентинан най добрия вариант е да си купиме лекарствения аналог а не да си даваме парите за хранителни добавки от Шиитаке които не се знае дали имат въобще лентинан в себе си ,дали са стандартизирани проверени и т.н..Ще пусна отделна тема за Lentinex.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.