Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема рак на костта  
Автор nelgina (непознат )
Публикувано17.05.06 20:32



Скоро поставиха на сина ми диагноза костен тумор. Опитах се да прочета всички мнения във форума, но ми е изключително тежко. Ако някои знае за излекуван тумор на костта, моля да сподели с мен, за да ми вдъхне малко кураж, така необходим ми , за да се боря заедно с детето си.



Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
АвторЛopи (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 13:30



Здравейте уважаема госпожо!

Казвам се Светлана Здравкова и съм от гр.Сливен.

Аз съм специалист-нутрициолог и ползвам и работя с натурални продукти.Имам опит и с раковите заболявания.

Изпращам Ви информация за един от продуктите, които са 100% натурални и 100% безвредни.Приготвени са по технология, която няма аналог в света.Билките са замразени шоково в среда на течен азот при температура -196градуса, така както са замразени органи за трансплантация, сперма и яйцеклетки.Билката остава жива.А живото се лекува с живо.
Биологичноактивната хранителна добавка “Детокс+” запълва дефицита на биологичноактивни вещества в хранената. Притежава противомикробно, противовъзпалително и имуномодулиращо действие. Препоръчва се при състояния, свързани с нарушени функции на имунната система, при комплексно лечение на СПИН, злокачествени тумори. Препоръчва се при лица, прекарали инфекциозни заболявания и при астенични състояния.

Котешки нокът (Uncaria tomentosa) – притежава имуномодулиращо действие
СЪСТАВ:

Една капсула съдържа:
Котешки нокът (Uncaria tomentosa (Willd.) DC.) 380 мг.

ХАРАКТЕРИСТИКА И ОСНОВНИ СВОЙСТВА НА БАД:

Котешки нокът (Uncaria tomentosa (Willd.) DC.)
Котешкият нокът е дива лоза, която по формата на бодлите и листата напомня котешки нокът. В медицината се използва кората, която съдържа редица оксиндолни алкалоиди (изоптероподин, птероподин, изомитрафилин, митрафилин, изоринхофилин, ринхофилин). Те са с висока биологична активност и спомагат за засилването на активността на имунната система и преди всичко клетките на фагоцитарната система. Именно засилването на фагоцитарното звено на имунитета е един от вероятните механизми на имуномодулиращото действие на това растение, а другият е нормализацията на нивото на секреция на цитокините, т.нар. медиатори на имунитета, които оказват влияние практически върху всички клетки на организма, като осигуряват междуклетъчна кооперация и контрол на вътрешната среда. Те са средство за клетъчно взаимодействие, имунологичен език на общуване на клетките една с друга. Следователно, имуномодулиращите свойства на Котешкия нокът са обусловени както от прякото (чрез стимулация на фагоцитарното звено на имунитета), така и от непрякото (чрез синтез на ендогенните медиатори) действие на различни клетки на организма, участващи в развитието на имунния отговор. Мощният имуномодулиращ потенциал на това растение позволява да го считаме за едно от перспективните средства в профилактиката и в комплексното лечение на онкологичните заболявания. Съществуват многочислени резултати от експериментални изследвания, доказващи способността на алкалоидите на Котешкия нокът да потискат делението на левкозните клетки.
Заедно с алкалоидите в състава на Котешкия нокът влизат и биофлавоноиди, гликозиди, тритерпени, дъбилни вещества, органични киселини, осигуряващи многобройни биологични ефекти на това растение, а именно – антиоксидантно, противовъзпалително, спазмолитично, антисептично, хипотензивно, хепатопротективно, жлъчогонно, диуретично, детоксикиращо действие. Затова Котешкият нокът е ефективен в комплексното лечение на артрити, бурсити, хронични заболявания на стомашно-чревния тракт, дихателните пътища, след понесени оперативни намеси, при гинекологични възпалителни заболявания, нарушения на менструалния цикъл, простатит, при хронична умора и депресия, за повишаване устойчивостта на организма към инфекциозни заболявания.

Биофлавоноиди
Биофлавоноидите са природни полифеноли, в наше време обхващащи около четири хиляди съединения в съответствие с тяхното общо свойство – способността да укрепват стените на капилярите (Р-витаминна активност). Биофлавоноидите притежават широкоспектърна биологична активност, преди всичко детоксикиращо и антиоксидантно действие. Те регулират активността на ензимите от различни класове, агонистите и антагонистите на рецепторите. С това е свързан изключително широкия спектър на фармакологичната им активност, включително и кардиозащитното, спазмолитичното, противовъзпалителното, радиозащитното, антиалергичното, хепатопротекторното, жлъчогонното, антисклеротичното и други действия, включително и регулиране функциите на жлезите с вътрешна секреция. Биофлавоноидите оказват антимутагенен и антиканцерогенен ефект.

ОСНОВНИ ФАРМАКОДИНАМИЧНИ ОСОБЕНОСТИ НА ДЕЙСТВИЕТО НА БАД:

Общоукрепващо
Имуномодулиращо
Детоксикиращо
Антиоксидантно
Противовъзпалително
Антисептично
Стягащо
Диуретично
Жлъчогонно

ПОКАЗАНИЯ:

Препоръчва се:
Като общоукрепващо средство:
Профилактично за повишаване устойчивостта на организма към грип и други инфекциозни заболявания
За съкращаване на възстановителния период след оперативни намеси
За повишаване на жизнения тонус
За профилактика и потенциране на ефекта на медикаментозната терапия:
При инфекциозни заболявания
При астенични състояния с различна етиология
При хронична умора и депресия
При отслабнало функционално състояние на имунната система, предизвикано от различни фактори (въздействие на йонизираща радиация, ултравиолетови лъчи, хиимиотерапевтични препарати, продължителна терапия с антибиотици, въздействие на различни токсични съединения, съдържащи се във въздуха, водата, хранителните продукти – тежките метали, пестицидите, инсектицидите, фунгицидите)
При СПИН
При хронични белодробни заболявания и заболявания на горните дихателни пътища
При заболявания на стомашно-чревния тракт
При патология на репродуктивната система (нарушен менструален цикъл, миома на матката, възпалителни гинекологични заболявания, простатити, аденом на простатата и др.)
При заболявания на зрителните органи (ирит, кератит, конюктивит, язва на роговицата, катаракта, глаукома, миопия, далекогледство)
При ставни заболявания (артрити, артрози, бурсити)
При кожни заболявания
При алергични заболявания (копривна треска, сенна треска, вазомоторен ринит, бронхиална астма и други)
Автоимунни заболявания (ревматоиден артрит, дерматомиозит)
При ендокринна патология (захарен диабет, нарушена функция на щитовидната жлеза)
При онкологични заболявания на фона на проведени химиотерапии, рентгенотерапии.


Това е единият от продуктите, които калцирват туморните и деградирали ракови клетки.

Ако Ви интересува, можете да ме потърсите на телефон:044 8-24-66 GSM 0897 876 220



Тема Re: рак на косттанови [re: Лopи]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.05.06 13:48



Госпожо, внимавайте с тази жена, много е напориста и е дистрибутор на някаква фирма. Опитва се да ни зарибява от известно време.
Ако толкова искате котешки нокът си купете или от Лечител или от Вижън.



Тема Re: рак на косттанови [re: ket1234]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано18.05.06 13:50




Редактирано от The Sun /cлънчицe/ на 18.05.06 13:50.



Тема Re: рак на косттанови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 08:40



Някой чувал ли е за това? - http://health-prevent.com/dna_markeri.htm



Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 12:37



Здравейте!В сайта на компанията не пише нищо за рака, защото ние споделяме своите резултати и своя опит. Когато се заемем с даден човек, нашата работа започва от там на татък.Ние сме денонощно до него, следим състоянието му, ако трябва променяме продукти.Но за това ние се учим.Това не са продукти, които сам можеш да си купиш и да ги пиеш.Трябва да ти бъдат назначени от професионалист, а това сме ние-ДИСТРИБУТОРИТЕ.Аз знам как действа всеки един продукт по простат причина, че съм го пробвала преди да го дам на някого.Ние полагаме грижи за нашите болни, за което вие се оплаквате от липса на такова от страна на лекарите.ДА, ИСТИНАТА, ЧЕ ТАКИВА КАТО ВАС СА ОТПИСАНИ.Как ще чувствате, когато знаете, че дистрибутора ВИЕ сте човек на когото той давайки продукти е поел огромен ангажимент.Ето това е моята работа- да бъда до хората в най- тежките за него моменти и да му вдъхвам надежда и кураж.Защото резултати има вече стотици.Който ни е повярвал и е правил това, което трябва-сега е жив и разказва. Искам да Ви раркажа, за един човек на име Живко от Ямбол на когото помогнах.Аз съм специалист-нутрициолог и работя с натурални продукти БАД.Имам резултат на рак на панкряса с метастази на черния дроб.40 годишен мъж от Ямбол.Поставиха му диагнозата след 2 годишно ходене по лекари без резултат.Диагнозата я поставиха в София след скенер.Даваха му един месец живот и не предприеха нищо..Хомоглобина му беше 82, кръвното 90на 60 , беше с подут корем и целият жълт като платно.Направих му програма, започна да пие БАД и на 10 ден от приема съпругата му го заведе на изследвания за да го пенсионират като инвалид първа група с предужител.След като резуктатите бяха готови, тя ми се обади за да ми каже, че химоглобинът му е 120, кръвното 120/80.Лекарите са и казали, че те болните преди да починат се подобрявали така.Аз я бях прдупредила да не казва какво пие.Живко започна да ходи сам до тоалетната, започна да се храни нормално, да прави преходи от 300, 400 метра.Състоянието му се подибряваше от ден на ден за изненада на лекарите.Продуктите започна да пие април месец.Пи ги до август и в еди момент реши (искаше да започва работа), че вече е здрав и ги спря.Говорих му и му казах, че още е рано и трябва да продължи на профилактичната доза за това заболяване, но той беше категоричен.На следващата година през март се влоши и почина.Ако беше продължил на профилктичната доза за ракови болни, сега щеше да е жив.В Шумен има резултат на 70 годишен мъж с рак на дебелото черво, избяга от болницата, отказа химио и до ден днешен ( вече девета година е жив и се чувства отлично).Пие противотуморната програма.Има вече не един и два резултата.

Ако решите ме потърсете на тел:044 8-24-66 GSM 0897876220



Тема Re: рак на косттанови [re: ...]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано22.05.06 12:49



Като имаш стотици случаи защо навсякъде все за тоя Живко разказваш, който отгоре на всичко вече бил починал. Айде поразмърдай си мозъка и измисли някоя друга история. Поне имай малко мярка в лъжите си, ще си по-убедителна

хЕмоглобин, а не хОмоглобин



Тема Re: рак на косттанови [re: vivi7]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 16:17



Оставам с впечатлението, че дори "случаите", които разказват дистрибуторите са заучени предварително. Няма да се учудя, ако всички въртят едни и същи истории. Пак повтарям, за всяка работа се иска ИНТЕЛИГЕНТНИ хора, защото иначе будят недоверие.
Лори, няма смисъл да се включваш във всяка тема. Не разбра ли /по никовете ни/, че ние тук четем ВСИЧКО! И когато ни се лепваш с един и същ текст, направо ни изнервяш. Ами, понапъни се поне малко /или при теб е много?!/ и измисли нещо ново. И следващия път да си по-убедителна!



Тема Re: рак на костта- за дистрибуторкатанови [re: jull]  
Автор Kris_l (непознат )
Публикувано22.05.06 16:55



Боже тази жена умора няма. Няма ли модератор/ админ. да й трие такива постове като на въпросната Лори. Тук хората сме се обединили да си помогнем в трудните за нас моменти, да споделяме опит, да се подкрепяме и уповаваме едни на други и такива дистрибутори на съмнителни поне според мен неща/ дано не греша/ са честно казано ... дребни душици. Нали си пуснала там темата си за въпросното нещо. Който го интересува и прецени ще си го купи. Не е необходимо във всяка тема да се вмъкваш!!!
А колкото до Нелгина - кураж и вяра. Много се разстроих от твоята история.
Бъди силна! Детето ти има нужда от теб! И знай, че понякога стават чудеса!... Ще следя нещата около вас и ако получа някаква информация ще пиша. Ще се поинтересувам в Германия как са нещата там- поне някаква консултация да се направи по телефон или факс. Коато разбера ще пиша. Между другото и в Русия са доста напреднали в медицината - поне така чувам.



Тема ЗА JULLнови [re: jull]  
АвторБИБA (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 10:31



Мила Джул, аз си кореспондирам с д-р от ХЕЛТ ПРЕВЕНТ, който 2 месеца вече ми изпраща капки, които мъжът ми пие 3 пъти дневно. Доколкото знам , обаче това лечение е показано за видове рак, но с изричното условие да НЯМА М
ЕТАСТАЗИ в костите!
Мисла, че има химиотерапевтик, който е на РОШ- той е много добър за този вид рак.
КУРАЖ!



Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Автор domat (непознат )
Публикувано23.05.06 13:19



NUDI gr.Varna djsm ********** lekuva uspe6no

Редактирано от vesela.bg на 01.07.06 14:07.



Тема Re: рак на косттанови [re: domat]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 18:18



Моля те, разкажи по-подробно! Имаш ли лични впечатления, какво точно лекува, за колко време и т. н. Има противоречиви мнения, а тук хората нямат много време и им трябва достоверна информация!



Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:07



Може ли да попитам, при това заболяване (а и при всички видове костни тумори) дава ли се някакво отражение върху кръвните изследвания, отклонения в някои показатели?



Тема Re: рак на косттанови [re: Aн]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 17:44



При този вид злокачествен тумор (Сарком на Юинг) химиотерапията е доста агресивна. В продължение на три-четири дни непрекъснато се вливат лекарства. В резултат на това всички кръвни показатели се сриват до критични стойности. Това налага всеки път няколко дни след терапия отново да постъпваме в болница. При другите костни тумори химиотерапията е по-различна. Ние сме направили три курса и след последния много трудно синът ми вдига левкоцитите. Отложиха ни курса с цяла седмица. Утре тръгваме за нов курс, макар, че все още стойностите са ниски.



Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 17:56



Аз имах предвид още при откриване на заболяването...дали кръвната картина е била съмнителна и подсказваща нещо нередно...като цяло ме интересуват симптомите на подобни кости заболявания, та затова попитах...
Благодаря ти все пак за изчерпателния отговор, ще се моля за детенцето, трябва да си силна...знам че звучи лесно, но..сякаш човек няма избор в такива ситуации, просто трябва да се бори.



Тема Re: рак на косттанови [re: Aн]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 18:16



При костни тумори се променя Ca калция и алкалната фосфатоза в кръвната картина...



Тема Re: рак на косттанови [re: zdr1]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 18:29



Blagodarq ti mnogo zdr1



Тема Re: рак на косттанови [re: ...]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано26.05.06 13:16



Даааа, отново и отново.....
Но съгласете се, че това съвсем не е конспирация, а просто борба за клиенти на търговците в световен мащаб.
А как по-добре се печелят клиенти - чрез психологически похвати, въздействие върху психиката на човека. А психиката на един раково болен наистина е много крехка.
но въпреки крехката психика, ние имаме здрав разум.

И едно дете може да ви зададе по своя най-наивен начин въпроса "А защо толкова много хора умират от рак, след като има такива хранителни добавки, които лекуват рак?

За мен лично КОЛКОТО Е ПО-АГРЕСИВНА И НАХАЛНА ЕДНА РЕКЛАМА, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ ПРОДУКТА НЕ СТРУВА, А В СЪЩОТО ВРЕМЕ Е АДСКИ СКЪП.

Затова точно тук няма да се правя на ДАМА В ОБЩЕСТВОТО и моят отговор на всички дистрибутори и лечители тук е:
ВИЕ ЗНАЕТЕ КЪДЕ ДА СИ НАПЪХАТЕ ПРОДУКТИТЕ И МЕТОДИТЕ НА ЛЕЧЕНИЕ.
Ако не знаете, ще ви помогна лично и то без да си слагам ръкавици!

На всички останали тук - Горе главата и се борете. Силата е единствено във вас, само така ще преодолеете болестта!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:19



мила майчице, медицината е напреднала доста, не се притеснявай, сигурно ще сменят ставата на твоя син, но ще запазят крака му (впрочем в крака ли е тумора). аз излязох от клиниката на доцент соколов преди 3 месеца и искам да ти кажа да му вярваш безрезервно, той е най-добрият специалист в тази област в българия, и е изключителен професионалист. винаги прикривай притесненията си от сина ти, за да не го натоварваш, и му поддържай вниманието за живота, който го чака навън. нека това го крепи - че извън болницата го очаква бъдещето му, любовта, красотата на света. стискам ви палци, с вас съм



Тема Re: рак на косттанови [re: petya23]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 08:17



Благодаря за ласкавите думи. Наистина бяхме 2 месеца в клиниката на доц. Соколов и претърпяхме сложна операция. Туморът беше на таза и изрязаха тазовата кост и ставата. Получиха се доста усложнения, изгубихме и доста време без химиотерапия, но не мислим да се предаваме.
Успех и вяра на всички!



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: nelgina]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 18:30



Здравейте Нелгина
дъщеричката на братовчед ми от около месец е със същата диагноза, тя е на 18г. Правиха и един курс химиотерапия - но са адски объркани и разсроени!
Бих се радвала ако получа някакъв съвет относно лечението, и пътя по който ще трябва да преминат?



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: didi]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 14:53



Мила Диди, моето момче вече 1 год. е с тази диагноза и пътят, който извървяхме ( а и този, който ни остава) е много дълъг и труден. Минахме през 6 интензивни курса предоперативна полихимиотерапия, правихме операция и сега провеждаме постоперативна химиотерапия. Предполагам, че имаш въпроси и за да не ангажираме вниманието на всички с тази рядка диагноза, прати ми твоя имейл. Моят е neligeorg.1@abv.bg
Тъй като много често (ок.15 дни) сме в болница, ако ние ти отговарям, това е защото не съм вкъщи.
Стискам палци! Успех! Чети този форум, оттук ще получите много информация, подкрепа и кураж!



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: nelgina]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.02.07 16:04



Моля ви, пишете тук, а не на и-мейли. Точно затова, че е рядка болест.
Не забравяй, че тук четат много хора, но не пишат. Така ще сте в полза на всички. Никой не отегчавате, който не го интересува това заболяване няма да чете. Моля ви!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: vesela.bg]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:34



O'K! Просто не исках да отегчавам никой! Ще пишем тук. Приятно изкарване на срещата довечера. Чукнете се за здравето на всички!



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: nelgina]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 12:07



Скъпа Nelgina, аз също съм пациент на доц. Соколов и от всичко прочетено до тук мисля, че сме се срещали в клиниката. Аз съм от Пловдив и съм с диагноза диференциран хондросарком и в момента съм с изкуствена раменна става. По време на първото ми постъпване в клиниката в Горна баня, през октомври 2006 год. имаше едно момче /с майка си/ от Русе с диагноза Сарком на Юинг. Ако сме се срещали сигурно си спомняш моята майка Юлия, ако е така ще ми бъде много приятно да поговорим. Поздрави РАЛИЦА - ralicak@abv.bg





Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: Paлицa]  
Авторmegany (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 19:52



Izvinete me,o6te ne sum naiasno -no dnes kazaha na men i maika mi-4e tia -ima tumor na 2 pre6lena na grubnaka i rebro,ima razseiki po belia drob i utre 6te ni dadat -prisudata ot skenera !Tia be6e operirana

ot rak na debeloto 4ervo-sigma s tejka operacia i premahvane na niakoi organi??Preporu4vat ni burzo himio+lu4e terapia!Mislia 4e polojenieto e mnogo zle??Vaprosa mi e -ima li 6ans maika mi ne za ozdraviavane -no pone za zakrepvane na sustoianieto i malko uduljavane na jivota .....ili .......niama izhod i idva nai-lo6ato!Pomognete mi -pi6ete mi-daite ni suvet-da i kazvame li??i kakvo da pravim ot tuk natatuk???MEGANY



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: megany]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.02.07 22:42



Миличка, разбираме много добре че сте адски уплашени. Но това не значи да пускаш един и същи постинг навсякъде с едни и същи въпроси

и после да не четеш отговорите Отговорих ти подробно къде и какво да четеш - за всичко това сме писали много и премного. Дори сме събрали всичко на едно място в "Справочника"...Там е всичко...ми почети малко и избери какви хранителни добавки или билки да вземате. Ние не сме лекари да назначаваме лечение. Ние тук споделяме собствения си опит, като по този начин помагаме на такива като теб - уплашени, да се ориентират по-лесно
Затова моля те, почети и се запознай с нашия опит и сама ще стигнеш до решението. Готови отговори няма! За ефектите от химио и лъчетерапиите също сме писали много...просто прочети...

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: рак на косттанови [re: vesela.bg]  
Автор нyди (непознат )
Публикувано18.02.07 15:18



Вижте драга госпожо виждам, че сте много добра с pc'tata виждам ,че можете много неща.Виждам, че много злоба има във вас може би там произлиза проблема за останалите болни ,че Вие с вашите действия не им позволявате да използват този шанс. Знам, че сега пак ше ме нападнете и ще ми изстриете написаното за да не прочетат останалите каква сте злобна ,а може би защото и вие сте болна и не можете да номерите начин за лечение пък и не вярвате естествено на алтернативното лечение и налагате мнение на останалите болни хора.Не е лие е така?
Между другото този който вярва в мен ще продължи да го прави и знае ,че ще намери лек при мен а на теб оставям да ти тежи на съвестта за болните които искат да се свържат с мен а ти им пречеш.
пожелавам ви всичко наи-хубаво!!!

Нема начин да нема начин!Ок?





Тема Re: рак на косттанови [re: нyди]  
АвторFluti (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 16:02



Ей, мизерник, не ти ли е поне малко неудобно, а? Иди да се правиш на велик лечител-шаман другаде.



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: vesela.bg]  
Авторxristina_84 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 21:57



моят баща има рак на костите .днес ни казаха .че е в терминален стадий какво означава това моля някои да ми обясни





Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: xristina_84]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 12:22



Съжалявам, но доколкото знам това значи да чакате най-лошото...





Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: xristina_84]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 14:13



Съгласна съм със здр.1 - мисля, че надеждата е много малка. Въпреки това не я губи съвсем. Какъв вид е тумора? Консултирахте ли се с поне двама лекари, т.е имате ли второ мнение. Не предлагат ли някаква химиотерапия или лъчетерапия.
Поеми си въздух и не се отчайвай съвсем. Пиши!



Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Автор Paлицa (непознат)
Публикувано13.03.07 19:19



Здравей Нели, как сте вкъщи? Как е Люси? Ходих те ли при доцента?
Излишно е да ти казвам, че ако имате път през Пловдив, трябва да пренощувате или за каквото и да било, сте добре дошли у нас!
Онзи ден помолих майка да ти се обади, но тя само ме погледна и се разплака. Все още не може да преживее случилото се (не съм сигурна че "преживее" е точната дума) и все още плаче

, а и твоята трагедия като майка я съсипва защото е безсилна да ти помогне, а много би искала.
Днес получих известие от ТЕЛК и сега ще се явявам пред комия. Сега сега, след месец. Малко се страхувам, незнам какво да очаквам.

Поздрави! и



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: nelgina]  
Автор xristina_84 (непознат )
Публикувано14.03.07 09:10



минахме през лъчетерапия .пие си хормоналните хапчета.вчера постъпи вболница .тои има катетър от него вече тече само кръв.лекаря каза .че простата е започнала да се разпада.преляхме две банки кръв(.много се отчаял.постояно плаче .явно вече усеща.





Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Авторdesperate (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 09:56



Диагнозата след направена сцинтиграфия ли я поставиха? Ако да може ли да кажеш къде е направена?



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: xristina_84]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 13:01



Мила xristina не мога да свържа костният тумор с проблемите на простатата. Да не би тя да е увредена от лъчетерапията? Ракът на коститте първичен ли е или е метастази от друг тумор? Аз лично не съм чувала при първичен костен тумор да прилагат имунотерапия.
Сигурно татко ти е много отчаян. Има ли болки някъде? Моят съвет е да си плътно до него и да не го оставяш непрекъснато да се терзае. Кураж, миличка!



Тема Re: рак на костта - за desperatнови [re: desperate]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 13:07



Нашата диагноза я поставиха след ядрено-магнитен резонанс, но след установяването веднага правихме целотелесна костна сцинтиграфия. Тя е задължителна при съмнения за възпалителен или злокачествен процес в костите. Ние лично правихме сцинтиграфия във Варна, но предполагам, че апарат има във всички областни диспансери и големи болници.



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: xristina_84]  
Автор*Jull* (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 13:47



Мила Христина, ужасно е това, което преживявате! Не знам какво повече могат да направят лекарите, но ако искаш, погледни в сайта, който ти изпращам. Аз самата го открих преди няколко дни и ми се стори полезен:





Тема Re: рак на костта - за desperatнови [re: nelgina]  
Авторdesperate (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 15:38



Благодаря много.Нас ни карат и двете изследвания да направим.Ако е засегната костта...незнам.Може би ще трябва да се премахне...знам ли.



Тема Re: рак на костта - за desperatнови [re: desperate]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 15:46



Спокойно изчакай и двете изследвания. Ако (не дай Боже) има активен процес в костите, винаги има някаква възможност, ако се налага, да се отстрани оперативно костта. Стискам палци всичко да е наред. Пиши!



Тема Re: рак на костта do Nelginaнови [re: nelgina]  
Автор xristina_84 (непознат )
Публикувано14.03.07 16:09



здравеи. всичко започна 2001г.операция на простата с лазер 4г никакви проблеми само един катетър.2005г изведнъж спира урината.следва спешна операция в окръжна болница в урологията.едия бъбрек извън строя другия изведен с катетър през кръста с нефростома.2006гпри синтиографията откриват метастази впрешлените .5курса лъчетерапия.леко подобрение за около месец.метастазите са изгорени плюс едно на ставата .болките минават с трамадол.боли го кръста .лекарката каза .много .много да не се движи за да не се счупи .от един месец чакаме зомета все още няма вчера му преляха две банки кръв.промиха пикочния мехур.иказаха че те лично повече нищо не могат да направяттермален стадий(





Тема Re: рак на косттанови [re: nelgina]  
Автор Paлицa (живот)
Публикувано31.05.07 21:44



Здравей Нели, отдавна не си писала. Кажи как сте в къщи, как е Люси, добре ли е, ти как си?
Пиши задължително!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.