Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: loni24]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано24.08.09 18:09



Лони, въпроса за меда е спорен, много пъти дискутиран тук в форума.

ето една тема в форума, има и още такива за меда и приема му от онкоболните.
Според мен меда е много полезен за здравите хора, но е враг за онкоболните. Може и да укрепва организма, но глюкозата която се съдържа в него храни основно раковите клетки. Ние решихме мама да не приема мед и да търсим други начини за укрепване на организма. Всеки разбира се сам си решава.
За останалите пчелни продукти аз лично нямам мнение. Мисля, че някаде в постингите на Jull бях чела че спокойно могат да се приемат и от онкоболни.
Лони защо не се регистриращ, ще ти бъде по-лесно да откриваш новата информация във форума.Ще можеш да пишеш и на лични.


Редактирано от nelly_83 на 24.08.09 18:21.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: nelly_83]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано24.08.09 20:27



Моля ви за малко хелп :От къде мога да купя Алое Гел? В форума намерих малко инфо за американски Алое гел-той ли е най-добрия. Можете ли да ми препоръчате някоя фирма-дистрибутор, от която вие се ползвали и сте доволни.
Прочетох че предлагат и алоето на капсули-кое е по добро капсули или гел?
Каква доза дневно приемате? И за какав период?





Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: nelly_83]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 11:48



Здравейте,
Някой ползвал ли е продуктите от фондация "Неогенезис"
Лизивит С
Комото голд.
Днеска разговарях със създателката на тази фондация . Самата тя е в ремися.
след използването на продуктите. Поканиме на среща с нея в четвъртък или петък.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: *jull**]  
Автор mimoza2 (непознат )
Публикувано11.09.09 20:29



Здравейте!
А как всъщност се ориентирате в цялата тази джунгла от предлагани на пазара добавки и в океана от акули-дистибутори?
Някой доктор ли ви препоръчва или разчитате на взаимопомощта в клуба?
И въобще какво е мнението на традиционната медицина за тези добавки?
Питам, защото моите познати чакат лекуващия докотор да им предпише "нещо" в рецептата.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: mimoza2]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано11.09.09 21:51



Лекуващият лекар няма да предпише нищо.За медиците това е празна работа.Всъщност тези добавки са за укрепване на имунната система.Въоражаваш се с търпение,огромна доза оптимизъм и разчитайки на интуицията си и съдържанието на портмонето си,се гмуркаш в океана на добавките.Опитваш едно ,второ,трето...Важното е да се чувстваш добре и да си с чувството,че каквото зависи от теб-правиш го.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: konzert]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано11.09.09 21:56



Ако пък са толкова нерешителни твоите познати, нека да попитат лекуващия онколог. Аз питам. Рецепта не получавам, но съвети - да. Още повече, че има терапии които биха били компроментирани от употребата на някои хранителни добавки.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: mimoza2]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.09.09 21:59



Ориентираме се трудно. Пием една или друга добавка три месеца, след това я сменяме с друга. Рядко докторите препоръчват добавки освен, ако не са дистрибутори, случи ми се лично. На пътечката за борба за живота си съм от 4 години. Не съм пила само вода от пералнята /дано имаш чувство за хумор/.
Това, което съм се убедила от личен опит е, че колкото е по-агресивна рекламата и колкото е по-скъп продукта, толкова никой не ти гарантира резултат и какво има в таблетите или каквото е там. Затова се взех в ръце и започнах постепенно да се ориентирам и да си приготвям природните продукти сама, а тези които купувам не струват скъпо. Плодчета лиций, зелен чай, китайски гъби /но не на таблетки и стотици левове/, черен бъз, млади, зелени орехи в ракия, алое, ленено семе, елда, много сушени билки, забравих шипката, нейното брашно е с удивителни възможности. Вярно, че изисква време за бране и приготвяне, но си струва.
Има важна подробност и тя е каква е целта на добавките. Да почистят токсините, да засилят имунната система или да чистят свободни радикали. При някои видове доброкачествени тумори не се препоръчват имуностимуланти. Дано не ти звучи сложно, но тук се учим в крачка от личен опит. Има мнения За и Против, но решението е лично и всеки сам го взима.
А на твоите познати кажи, че трябва да се заемат с тялото си. Всичко върви със здравословно хранене, движение и промяна на мисленето. Трудно е, но не е невъзможно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: Buba67]  
Автор mimoza2 (непознат )
Публикувано13.09.09 20:37



Благодаря ви!
От това, което четх и аз стигнах горе-долу до тоди извод - всеки сам се справя.
И аз като теб, Буба67, съм скеептична към продукти, които "лекуват всичко", са "супер ефикасни" и струват "само...., но какво са тези пари, когато става въпрос за здравето и живота". Отчаяна и бясна съм като виждам, че на гърба на онкоболните паразитира една супер печеливша индустрия - тия хора съвест имат ли?
Съжалявам, сега се усещам, че избягах от темата, но не можаах да се сдържа.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: mimoza2]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано30.01.10 15:21



така е!а сега прочетох за нещо ново,за Canelim,да е чул някой нещо за това лекарство?



Редактирано от Buba67 на 30.01.10 15:42.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: loni24]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано30.01.10 21:37



Да майка ми ги ползваше и двата без резултат.
Киноко голд -може да осигури защита на костния мозък по време на химиотерапия и да предпазва от бактериални и вирусни инфекции.НИЩО ПОВЕЧЕ.Проучвал съм го обстойно.
Другото Лизивит Ц - е лизин с комбинация с витамин С.Основава се на идеята че Лизина блокира разграждането на колагена което настъпва в резултат на инвазията на тумора в съседни органи КОЕТО НЕ Е ВЯРНО.Лизина осигурява просто градивен материал за образуване на нов колаген но няма отношение към ензимите които разрушават самия колаген.Ензимите могат да бъдат блокирани с епигалокатехин галат(екстракт от зелен чай Теавиго)-но тази субстанция я няма в Лизивит.Нещо повече -НЯМА ДОКАЗАТЕЛСТВА чЕ ЛИЗИНА НЕ Е РАСТЕЖЕН ФАКТОР ЗА РАКОВИТЕ КЛЕТКИ -Много аминокиселини са растежни фактори като аргинина и глутамина.Ако не е растежен фактор може да се взима спокойно но аз поне не можах да намеря нещо по въпроса.Но дори и да не е растежен фактор ще има ефект само с епигалокатехин галат.
Единствения продукт койото заслужава внимание е Съдерландия ОРС заради съдържанието си на олеандер в него.Съдерландията е просто един имуностимулант.Продуктите на Сергей Корепанов също са добри защото имат гъба чага във всеки един от тях и ще помгнат а са и евтини.
Познавам много добре продуктите на центъра и самата Банова която е доста убедителна и интелигентна и добронамерена действително.Само където има голям процент на комерсиализъм и непознаване на материята както и изидигане на пиедестал на продуктите които уж са номер 1 само че не са защото написаното от нея в сайта и не кореспондира с независима информация от клинични проучвания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.