Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ехинацея кордицепснови [re: *jull**]  
Авторchlorellov (Нерегистриран)
Публикувано20.08.09 22:48



Здравейте!!
Отдавна не съм писал по темата, понеже лятото е в разгара си и го ползвам по предназначение (много вода и много слънце на Камен Бряг и Тюленово )
Мисля направо да ви пусна линк с евтини неща, които работят.
Търсещите като мен със сигурност са минали през тези линкове, но ето:



Въпреки ужаса, който преживях, докато ядях костен мозък от крава, загрят на 145 градуса (за да умре лудата крава), ефекта беше отрицателен със силно главоболие.

Преминах на втора фаза - намиране на витамин D животинската му активна holekalciferol форма. И там големи проблеми, докато издиря черния дроб на моруната - френско производство с дистрибутор в България.

Високите дози витамин Д (естествен) активизират костния мозък. Цената му е 5 лева и с 2 опаковки се изкарва месеца


Прицелната ми цел е да набарам Индийската спирулина и частната ферма за кордицепс в Китай. Ако ги намеря, ще ви пусна линкове да си пазарите килограм спирулина на прах за 50 лв.
За сведение днес бях на бизнес среща с един пловдивски тарикат, внасящ екстракти и таблетиращ отрова в бурканчета. Този тарикат (снимки и линкове скоро ) иска за 30 грама индийска спирулина, смесена с пълнеж (инулин-полизахарид от корени на цикория ) 42 лева. Кошмар ви казвам, отчайващо е, самозабравиха се.

И още нещо, има само 8 дена валидна промоция на най добрите водорасли и добавки с 50 процента намаление.


Като ходите да си купувате ленено масло, можете да ядосате продавача крайно ефективно така:
Имате ли ленено масло Студено пресовано с дата на етикета, датата на пресоване, ама да е механично пресовано и ама да е от максимум 30 дни от датата на апресоване и аааа... ако може да го извадите от хладилника от тъмно стъклено шише, ииии... ама по-леко с метлата, не ме бутайте ......

Редактирано от *jull** на 21.08.09 08:36.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: White Raven]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 09:17



Здравейте,
Отчетенето до тук разбрах, че сме се обзавели с лукс заболяване. Не може ли някои добавки които са на билкова основа , да се използват самите билки от билковата аптека.Вярно повече работа , но може би е ще излезе по-евтино,
колкото и да помагат децата ми и мъжа, ние сме две. Майками от два месеца сслед операция, а намен ми предсто и първо химио терапия и след това другото лечение. Майка пие засега саменто и сироп от бъзак, който е закупен, а аз чета и все повече мисля с какво да започна.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: loni24]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.08.09 10:09



Лично аз предпочитам естествената природа на нещата - в случая билки, събрани от теб или от надежден билкар, вместо хранителни добавки, в които има незнайно какво. Да не говорим, че всичко, което е минало през лаборатория, вече не е същото.

Сиропът от черен бъз можете да си направите сами, като си съберете плодчета точно сега (в края на август). Другото, което можеш да правиш в този сезон е да ядеш изобилно плодове и зеленчуци в суров вид (ако стомахът ти понася). Соковете са добри, разбира се и по-бързо действат, но лично аз предпочитам да ям зленчуците и плодовете с кората (ципата), където са най-полезните вещества. Яж също елда, овес, соя (и кълновете на същите), пий вода от сварено жито, от ечемик; снабди се с дестилирана вода и пий по схемата на П. Димков (има я описана тук).

Непременно се излагай за половин час на слънце в ранните утринни часове и прави леки физически и дихателни упражнения; жабури се с олио (10-15 мин.) на гладно; "зареди" си глинена вода (от хума) на слънце за 2-3 дни и после пий от нея... Приемай пчелен (цветен) прашец и клей (прополис), ленено олио и семе с извара, сусам, куркума...
През септември направи един профилактичен курс с пречистена газ.
Изреждам все неща, които са лесни, евтини и могат да се бъдат част от твоя постоянен хранителен режим.

Винаги съм смятала, че тъй като ракът възниква при определени биохимични условия в организма, трябва категорично тази среда да се промени. Просто казано, трябва да се смени начинът на живот. Всеки може да си даде сметка дали е правил и половината от гореизброените неща (а те далеч не изчерпват всичко) и какво може да направи, за да приведе в ред организма си. Разбира се, да отстрани и навици, които му вредят.

Има и още неща, свързани с психиката на човека, нагласата му, която е не по-малко важна и изисква също усилия за постигането им, но това е за друга тема.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: *jull**]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 10:32



здравей джулл,
Да решила съм в края на месеца и началота на септември да отидала до вилата за да бера бъзака, вилата се намира в с. Искрец./там със сигурност базакът е чист заради въздуха, нали знаеш там има санаториум за белодробни болести/ Билките вече преминаха, а не ги познавам много добре / само тея които свързанис с лечение на бронхит: мащерка, жълт кантарион, червен кантарион, маточина, живовляк и двата вида, риган, босилек - зариди децата като малки. Познати ми викаха баба вещерица защото все нещо варях/. Със зеленчуците и плодовете нямам проблем, особено плодове мога да ям с килограми.
Може ли да ми препоръчаш някои билкар от София или близо до София / в краен случай , ако е далеч и там ще идем/.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: loni24]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.08.09 11:48



С много добро име се ползва билковата аптека в София, на ул. "Поп Богомил" № 38 (в двора), тел. 983 9916 и 983 6003
Работно време: понеделник - петък 9.00 - 19.00, събота 9.00 - 17.00 .

Там можеш да получиш консултация, съвети, дори рецепти.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.08.09 15:25



И като потвърждение на моята предпазливост към хранителните добавки:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: loni24]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано23.08.09 22:54



Лони здравей,
ще ти напиша нещата които приемаше мама по време на 8-ХТ,показателите й при всички ХТ бяха в норма освен при последната, която я понесе доста по-трудно.
Сутрин започва с 2 чаши зелен чай с плодчетата лиций по 50бр.
1табл. Герисан( много добро за подържане на кръвните показатели и укрепване на имунната система), каша от шипково брашно. Всеки ден чай от жълт кантарион, радика, котешка стъпка,невен, камшик. Сок от моркови и червено цвекло - 250мг.
През всичките месеци мама приемаше по 1саше на ден Авемар ( добавка, която се приема само от онкоболни по време на ХТ и ЛТ.), 4бр./ден капсули студено пресовано ленено масло на Barlians.
Приемаше няколко месеца Саменто, а след това го сменихме с Натанал.
Отностно храната - мин 50% от храната сурова-много много плодове и тя като теб с кг си ги хапва

, много зеленчуци, риба, почти никакви млечни произведения. Всеки ден извара с ленено семе( смляно с кафемелачката) и елда с кафяв ориз. Никаква захар и мед.
Лони дано съм ти била мъничко полезна. От цялото си сърце желая на теб и на майчето ти много много сила, вяра, спокойствие и здраве. БОГ често ни подлага на изпитания, но никога на такива които да не са по-нашите сили. Така че с вяра напред!Прегръщам те .Стискам палци.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.08.09 23:42



Нели, мила, прекрасно си написала всичко! Ето от такава систематизация се нуждаят повечето хора -
в колко часа какво точно да приемат като храна и хранителни добавки!
Поздравления!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано24.08.09 00:47







Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: nelly_83]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 17:10



Благодаря Нели,
Защо нетрябва да се ползва мед. Другите пчелни продукти могат ли да се ползват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.