Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: *jull**]  
Автор in4eto7777 (непознат)
Публикувано18.06.10 18:14



благодаря jull за отговора!аз тукмо се чудя между сементото и деодана и за това питам за сементо. защото ми го препоручаха пък май деодан е по-добрият варянт като гледам мненията!



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: in4eto7777]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано19.06.10 18:05



Мъжът ми пи саменто преди и след операция и химиотерапия и след това му откриха нови разсейки. Имам един познат обаче, който след операция и химиотерапия вече пета година е в ремисия и редовно пие саменто и нищо друго.
Прочетох някъде твърдение, че борещите се с рака трябва да приемат имуномодулатори, а не имуностимулатори - особено по време на химиотерапия и лъчетерапия. Изглежда ми логично, но аз нямам големи познания в областта на медицината - може ли все пак някой да коментира това твърдение.
(Между другото, в сайта http://www.deodan.com/bDEODAN.htm прочетох, че деодан е имуномодулатор.)



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: Maraven]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано19.06.10 18:22



Имуномодулаторите са два вида - имуностимулатори и имуносупресори. Имуностимулораторите подсилват имунната с-ма, когато организмът е подложен на изпитание и не се справя сам, а имуносупресорите се прилагат напр. при трансплантация на органи - карат имунната с-ма да не отхвърли присадения орган като чуждо тяло.


Редактирано от MamaD на 19.06.10 18:26.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: MamaD]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано19.06.10 19:26



Значи съм била доста заблудена

Благодаря за разяснението, MamaD !



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: bebedes]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано19.06.10 20:54



не,докторката живее във Виена,сама е оперирана преди 5-6 години от РМЖ,пила тези добавки и сега работи с тази фирма.Искам да добавя,който има излишни килограми,страшно се отслабва от хитозан и спирулина+строга вегетарианска диета.Отслабнахме,сега искаме да наддадеме 3-4 кила.Дъщерята и преди не беше пълна...
знам,че е хубаво да се пие точно по време на лъчетерапията клеева тинктура,има във всяка аптека.Но дъщеря ми пиеше от тези добавки,за които писах вече.
За имуно-модулатори и -стимулатори ни обясниха,че когато човек е болен от рак,се пие модулатор,а когато е в ремисия или при друго заболяване,имуностимулатор.

Редактирано от leonidas22 на 19.06.10 21:06.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: leonidas22]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано19.06.10 23:15



Ето какво намерих за имуномодулаторите (с извинение пред тези от вас, за които този въпрос е ясен) -

Редактирано от *jull** на 19.06.10 23:38.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: Maraven]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано19.06.10 23:18



Благодаря leonidas22, ти ме накара да се поразровя из интернет.



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: Maraven]  
Автор in4eto7777 (непознат)
Публикувано20.06.10 00:52



Първо благодаря за отгоорите и да си питам директно че нали см си бивша блондинка-сементото имомодолатор или стилулант се води че хич не съм запозната с добавките а май ще се наложи да се запозная





Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: Maraven]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано20.06.10 03:04



Maraven, аз трябва да ти благодаря за линка който даде! Много ми е полезен!



Тема Re: СПИСЪК НА ПРЕПОРЪЧВАНИТЕ ДОБАВКИнови [re: in4eto7777]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.06.10 08:42



Саментото е имуностимулатор.



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.